Виховний захід на тему: Щастя. Як його досягтиСкачати 93.92 Kb.
Дата конвертації10.01.2018
Розмір93.92 Kb.

Тарнавська Людмила Петрівна

2016 рік

Виховний захід на тему:»Щастя. Як його досягти»


“Немає нічого вищого і прекрасного,
ніж давати щастя багатьом  людям”

ТЕМА: « Щастя. Як його досягти»?.


 Мета заходу: закріпити уявлення учнів про моральні цінності людини, серед яких такі поняття, як сенс життя і щастя – головні на життєвому шляху людини; виховувати доброту, чесність, порядність, людяність, працьовитість. Допомогти учням зрозуміти складну філософську категорію «щастя», дати можливість упевнитися їм, що досягнення щастя залежить від їхніх особистих зусиль.
Показ мультфільму про «маску почуттів» і «Як мало нам для щастя треба»
Вступне слово вчителя:

«Що таке щастя ? » - .. Одне з вічних питань людського життя. Останнім часом написано особливо багато праць, які намагаються знайти відповідь на це питання. Вони надають нам безліч порад про те , як стати щасливими , але чомусь допомагають вони далеко не всім.


Це питання на перший погляд здається простим , але якщо копнути трохи вглиб , розумієш наскільки все складно і неоднозначно. Для когось щастя це наявність рахунку в швейцарському банку , золото , дорогий одяг . Шана і повага в колі впливових осіб з таким же капіталом. Але навіть такі люди не завжди дадуть відповідь на питання - чи щасливі вони, ствердно.


 • Вправа «Твоє життя»

Що є найдорожчим для людини?

Вчитель пропонує дітям придумати ознаки до слова «життя» (щасливе, активне, веселе, бурхливе, красиве, повноцінне, творче, солодке, безрадісне, цікаве, нудне, трудове, важке тощо).

Після цього вчитель зображує на дошці два малюнки: • на павутинні написано слово «життя» і слова-ознаки: «пасивне, бездіяльне, розкішне, легке, порожнє, безжурне»;

 • на квітці написано слово «життя» і слова-ознаки: «справжнє, активне, змістовне, цілеспрямоване, благородне, чесне, творче, повноцінне, радісне, порядне».


Шановні учні, яке б життя ви обрали і чому?


учениця читає Заповіт матері Терези « життя – найвища цінність ».


Життя – це шанс. Скористайся ним.

Життя – це краса. Милуйся нею.

Життя – це мрія. Здійсни її.

Життя – це виклик. Прийми його.

Життя – це обов’язок. Виконай його.

Життя – це гра. Стань гравцем.

Життя – це цінність. Цінуй його.

Життя – це скарб. Бережи його.

Життя – це любов. Насолоджуйся нею.

Життя – це пісня. Доспівай її.

Життя – це удача. Шукай цю мить.

Життя таке чудове – не загуби його.

Це твоє життя! Бережи його!


Історія знає багато прикладів , коли гроші не приносять щастя . «Мільйонер покінчив життя самогубством , або роздав всі свої фінанси і поїхав в глухе село ». Таких прикладів маса . Тому сказати зі стовідсотковою впевненістю, що з грошима приходить щастя не можна.

Так що таке щастя ? Для деяких людей щастя це сім'я. Діти дружина або чоловік . Але і тут ми можемо побачити зворотний бік медалі. Багато людей мають сім'ї , але не всі щасливі. Не всі із задоволенням йдуть додому , проводять вечори в затишному будинку , в компанії найрідніших і найближчих йому людей. А багато навпаки , не маючи сім'ї , вважають , що вони щасливі. Тому зовнішнє щастя таке як: фінанси , успіх , родина , дорогі покупки , подорожі , можуть приносити короткочасне щастя. Адже все в житті приїдається , і настає момент , коли хочеться більшого.


Тому розглянемо , що таке внутрішнє щастя . Як кажуть багато філософів , внутрішнє щастя - це стан душі, який не залежить ні від матеріального благополуччя , ні від положення в суспільстві. Це стан , при якому людина просто щасливий. Людина відчуває ейфорію просто від того , що він живе на цій планеті.


Незважаючи на проблеми , які є у кожного , людина яка знає , що таке внутрішнє щастя завжди дивиться на світ з позитивом і посмішкою. Навіть у найскладніші для нього часи , він не скаже про те , що щастя пішло . Адже це стан душі.


Для того що б щастя стало невід'ємною частиною людини , необхідно працювати над своїм духовним світом. Потрібно зрозуміти , що в житті не все зводиться до грошей. І от коли людина починає замислюватися про духовний бік життя , настає момент просвітлення . Ті , хто намагається знайти щастя поза себе , може довго його шукати але , на жаль , цей час буде витрачено даремно . Хоча епізодами буде здаватися , що щастя прийшло . Але це короткострокове осяяння , і не більше того. Якщо ви вирішили стати щасливою людиною , то варто подивитися вглиб себе .


Необхідно пам'ятати , що щастя в наших руках і лише від нас залежить , будемо ми щасливі чи ні.


Напевно , один з головних способів здобуття щастя - гармонія людини зі своїми думками, діями і бажаннями. Наступний тест не є глибоким психологічним дослідженням цього філософського поняття , але він допоможе Вам визначити ступінь свого " щастя ".

 • Проходимо тест «Щастя» і аналізуємо його з учасниками.

Аналіз тесту

 • А тепер послухаємо, що сказали про щастя видатні люди:

 

Щастя – це трикутник, а в нім три сторони: віра, надія, любов.                                                                     

                    Богдан-Ігор Антонич

 

до щастя дорога веде через річку – та річка із крові та трішки із сліз, але ти не бійся. Не втопишся. Лізь.                                                                                           Василь Симоненко

 

Щасливий той, хто щасливий у себе вдома.                                                                        

                    Лев Толстой

 

Щастя дається тому, хто багато працює.                                                                           

                     Леонардо да Вінчі

 

Дбаючи про щастя інших, ми знаходимо своє власне.                                                                        

                     Платон

 

  Найпрекрасніші і водночас найщасливіші люди ті, хто прожив своє життя, піклуючись про щастя інших.                                                                                              В.Сухомлинський

 

Щастя – як здоров’я: якщо його не помічаєш, значить воно є.                                                                       

               Іван Тургенєв

 

Джерело щастя – сім’я.

                                      А. Макаренко


 • Показ презентації «Сім кольорів щастя»

 • А у чому ж ваше щастя???

Для цього зазирнемо у ваші твори і спробуємо їх проаналізувати.

(Зачитуються найяскравіші вислови)


_____________Учиниця читає Притча про щастя

В одному селі жив чоловік, який мав власний будинок, дружину, дітей. Та не мав, як він вважав, щастя. І ось дізнався чоловік, як його знайти. Треба було йти 7 днів і 7 ночей до того місця, де твоє щастя.

Так він і зробив. Дорога проходила через ліс. Пройшовши половину шляху, чоловік стомився і ліг під деревом перепочити ногами в той бік, куди йшов. Та, коли спав, перекрутився, і вранці вставши пішов додому, думаючи, що йде у правильному напрямку.

Через 7 днів і 7 ночей дійшов чоловік до бажаного місця. Побачив він гарне село. І хоча воно нагадувало його рідне, здавалося чоловікові кращим. І будинок, так схожий на його, був більшим і красивішим. І господиня цього будинку здавалася привітнішою і лагіднішою, а діти — вихованішими і розумнішими. І подумав чоловік: яким би був він щасливим, коли б мав все це.

- Отак і ми часто шукаємо щастя десь далеко, не помічаючи, що воно зовсім поряд, тільки треба його побачити, відчути серцем і душею, навчитися цінувати те, що маємо.


 • Слова вчителя Тож чи можете ви стати творцями свого щастя? Так можите.

Я бажаю вам досягти справжнього людського щастя. Хай кожному з вас воно усміхнеться. Будьте щасливі!Читає учениця
А для щастя треба зовсім небагато:


Сонце, зорі, небо і весела хата.

А у хаті рідні, друзі, мама й тато

Щоб любов і радість там жила крилата.

Щоб були стосунки в сім’ях добрі, щирі.

І зростали дітки в злагоді і мирі.

І щоб був достаток, все було, як треба

Ой, для щастя, мабуть, трохи більше треба?

Ще краса безмежна, ріки і долини,

І любов, як море треба для людини.

І знання, і творчість, радість безупинна.

Кожен раз щось інше.

Ти ж на те й Людина?!Щастя … Яке воно? Яку людину ми називаємо щасливою? У всі часи люди задавали ці питання. Мають рацію, напевно, ті, хто вважає, що щасливу ​​людину можна відразу помітити. Це, напевно, той чоловік, у якого від щастя світяться очі. Щаслива людина завжди посміхається і в усьому знаходить щось незвичайне, красиве, чого раніше просто не помічала або на що не звертала уваги. Навіть холодний осінній дощ може порадувати щасливу ​​людину. Найчастіше людина щаслива тоді, коли вона закохана. Змінюється час, змінюється життя і світогляд людей. Але незмінною залишається людська потреба в любові. Нерозгаданою залишається таємниця душі, в якій горить священне почуття любові, такої любові, про яку писав В. Шекспір.

Життя влаштоване так, що людина постійно потребує чиєїсь любові. Кохають один одного жінка і чоловік, батьки та діти люблять один одного. Так, це різна любов, але без неї людина щасливою бути не може.

Матеріальне благополуччя, добра робота також відіграють важливу роль в житті кожного з нас.

Деякі люди вважають щасливими тих, хто має все: гроші, машини, шикарні квартири, заміські будинки. Так, про це мріють багато.

Деякі своєї мети досягають. Але чи можна назвати щасливими людей, для яких щастя полягає тільки в грошах? Питання спірне. Дійсно, у наш час гроші відіграють велику роль. З одного боку, гроші дають свободу і незалежність, але з іншого боку, великі гроші можуть поміняти людину не в кращу сторону, зробити її підозрілою і недовірливою.

Крім того, ні бідний, ні багатий чоловік не застрахований від хвороби. І здоров’я, як кажуть, за гроші не купиш. Коли людина здорова, вона здатна бути щасливою.

Здорова людина – це щаслива людина. Правда, ми розуміємо це тоді, коли починаємо хворіти. І все ж не потрібно забувати, що здоров’я – одне з складових щастя.

Щаслива людина – це людина, яка досягає своєї мети. Напевно, вищим щастям є стан задоволення від успіху. Ці щасливі хвилини змушують людину не зупинятися на досягнутому, а йти далі, щось шукати, відкривати, домагатися. Можливо, для деяких це і є щастя? Але якщо людина думає тільки про себе і шукає в усьому своєї вигоди, вона не може бути щасливою. Щоб бути щасливим, потрібно мати добре серце. Така людина ніколи не буде самотньою. Вона не буде страждати, а буде насолоджуватися тим, що може допомогти іншим, а якщо треба, до такої людини завжди прийдуть на допомогу друзі.

Людина, що має друзів, – щаслива людина. Бути щасливим хоче кожен з нас. Ми народжені для того, щоб бути щасливими і робити щасливими інших людей. І в кожного з нас своє уявлення про щастя. Кожна маленька радість, невеликий успіх, досягнення чогось роблять нас щасливими. Але, як співається у пісні, щастя має бути таким:

«коли ти щасливий сам, щастям поділися з іншим».

На мій погляд звичайно у кожного з нас своє щастя, для когось це гроші, для когось повноцінна сім’я або внутрішня свобода. Взагалі людину можна назвати щасливою і успішною, якщо вона сама себе такою вважає. Ну а якщо людина щаслива, то швидше за все буде і успішною, це все взаємопов’язано.

Бадьорого, енергійного, красивого і здорового я б теж могла назвати щасливим. У чому ж секрет таких людей? Швидше за все в здоровому харчуванні, відпочинку та спортивних тренуваннях: не дарма кажуть, що в здоровому тілі – здоровий дух. Спорт, на скільки мені відомо тренує серцево-судинну і дихальну системи, силу і витривалість м’язів. Всі ми знаємо, що здоровий спосіб життя це запорука краси і молодості!

Особисто для мене “щастя” це благополуччя, спокій і достаток життям. Я щаслива, тому що: • У мене є улюблені діти дочка, і кохана людина;

 • Батьки, та й взагалі багато родичів, яких я дуже люблю;

 • Мене оточують цікаві, добрі люди;

 • Робота, яка мені подобається;

 • Друзі, які завжди допоможуть і ніколи не зрадять.

Бажаю Вам задуматись, чи щасливі ви? Відкиньте всі погані думки, пригадайте хороші моменти і ви теж будете щасливі.

 • Перегляд відео щастя групи 11 \2016

Кожен із нас сам творить своє щастя.

Будьте Щасливі!
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка