Види І наслідки конфліктівСкачати 141.04 Kb.
Дата конвертації10.01.2018
Розмір141.04 Kb.
ТипУрок

Поурочний план з основ здоровя

Клас : 6

Вчитель: Світик Олена Флорівна

Навчальний заклад: Димківський НВК

Тема : Види і наслідки конфліктів

Тип уроку : комбінований

Обладнання: підручник, схеми з переліком навичок успішного спілкування, мультимедійний проектор,малюнки учнів, презентації.

Структура уроку:

1.Організаційна частина – 1хв.

2.Актуалізація опорних знань – 14хв.

3.Мотивація навчальної діяльності – 4 хв.

4.Повідомлення теми, мети завданій уроку - 1 хв.

5.Вивчення нового матеріалу .- 20 хв.

6.Закріплення нового матеріалу – 5 хв.

7.Підсумки уроку – 3 хв.Мета уроку: навчити розрізняти конфлікти поглядів та інтересів, способи розв’язання конфліктів; розвивати уміння розпізнавати і розв’язувати конфлікти у щоденному житті; виховувати толерантність у спілкуванні з людьми, позитивне ставлення для оточуючих.

Хід уроку

І.Організаційний етап. (У формі психологічного тренінгу).

Вчитель. На уроках румунської літератури ви вивчили твір Антуана де Сент – Екзюпері « Маленький принц». Мандруючи з однієї планети на іншу, він потрапляє на Землю. Його враження дуже різноманітні. А ми уявляємо, що він потрапляє на Землю в 21 столітті. Маленьким принцем буде ваш однокласник, який в кінці уроку має висловити своє враження про те, що він побачив на Землі.

Мандруватиме Маленький принц по чарівних сходинках, які розташовані на дошці.І сходинка . Вправа «Подаруй здоров’я»

Учні беруться за руки і дарують один одному усмішку, душевне тепло і радість, вимовляють разом : «Я зроблю все для того, щоб бути здоровою людиною».Вчитель.

Кожного ранку ми маємо поставити перед собою мету зробити все для того, щоб бути здоровими. Наш сьогоднішній урок частково підкаже нам, як досягти поставленої мети. Для цього Маленький принц відкриє секрет кожної сходинки.ІІ. Перевірка домашнього завдання (У формі рольової гри).

ІІ сходинка

Група «Здоров’я» підготувала телепередачу з теми «Правда про тютюн».Вчитель.

На кожному наступному уроці ми будемо повторювати по одній з вивчених тем. Сьогодні це буде тема « Правда про тютюн».Телеведуча.

Доброго дня, шановні друзі. Я - телеведуча каналу «Здоров’я».

Молоде ваше життя насичене багатьма подіями, часу бракує. А заради себе виберіть хвилинку і послухайте нашу передачу про здоров’я. Сьогодні у нас в гостях психолог, лікар , і як це не виглядає дивно, прокурор і адвокат.

На жаль, ХХІ століття подарувало людству безліч хвороб: снід, туберкульоз, наркоманія, алкоголізм, тютюнопаління, ожиріння, рак, седцево - судинні хвороби. Сьогодні ми зупинимося на одній із невиліковних хвороб «Тютюнопаління».

Пристрасть до куріння набула планетарного характеру. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я третина дорослого населення світу, серед них 200 млн. жінок, курять. Багато з них вважають,що це - сучасно. Починають найчастіше викурювання 1-2 сигарет на день, здебільшого в компанії одного чи кількох друзів, і дуже скоро виникає відчуття: курити хочеться. Ось послухаємо таких друзів.

Учень. Мені здається, що ти не дуже сучасна. Багато дівчат твого віку курять. А ти?

Учениця. Я зовсім інакше розумію слово «сучасність». По-перше, це - людина з розвинутим інтелектом, а куріння погіршує пам’ять.

Учень. Мені здається , що хлопці більше захоплюються тими дівчатами, які курять.

Учениця. Я хочу краще виглядати, а від куріння волосся втрачає блиск і еластичність, білки очей червоніють, погіршуються смакові відчуття, зуби жовтіють і з’являється неприємний запах з рота, виникають хвороби зубів та ясен, шкіра передчасно старіє, блищить і вкривається зморшками, утруднюється дихання, погано працює серце.

Учень. Гаразд, ніяк тебе не переконати.

Телеведуча. А зараз надаємо слово психологу.

Психолог.

Чому люди курять, незважаючи на шкоду для себе й оточуючих. Тому, що через деякий час у них виникає нікотинова залежність. Нікотин, який міститься в тютюновому диму, пригнічує здатність організму виробляти необхідну йому нікотинову кислоту. Так організм стає залежним від куріння. Багато підлітків, які спробували курити, стають курцями. Підраховано, що 75% із тих, хто кинув, протягом півроку починають знову. У того, хто вирішив позбутися цієї поганої звички , нерідко виникають тривога чи дратівливість, він потерпає від депресій¸ головного болю . Дуже добре, коли в перші кілька тижнів його морально підтримують друзі. Якщо ти знаєш когось, хто вирішив кинути курити , допоможи йому,скажи , що це один із його правильних виборів у житті.Телеведуча . A зараз послухаємо прокурора і адвоката.

Aдвокат. Більшість підлітків і дорослих курять.

Прокурор . Ні, це - неправда!

Aдвокат . За даними соціологів у віці до 15 років курять 11% хлопців і 5 % дівчат.

Прокурор . На жаль, це дійсно так.

Aдвокат . Лікарі вважають куріння однією з найбільших загроз життю і здоров’ю людей. Щороку в Україні від куріння помирають 110 тисяч осіб.

Прокурор. Це правда.

Aдвокат. З сигаретою я здаюсь дорослішим.

Прокурор. Яка маячня!

Aдвокат. Бернард Шоу сказав: «Сигарета – це паличка, з одного кінця якої вогник, а з іншого – дурник».

Прокурор. Дуже цікаво!

Aдвокат. Усьому світі ведеться боротьба за право за чисте повітря. У багатьох країнах світу за куріння на вулиці чи іншому громадському місці стягують штрафи. В Україні також прийнято закон про заборону куріння не лише у службових приміщеннях, а й у всіх громадських місцях.

Прокурор. Я згоден.

Aдвокат. Я можу лишити курити , коли захочу, а сигарета допомагає заспокоїтися.

Прокурор. Це - абсурд.

Адвокат. Нікотин – це стимулятор. Він збуджує, а не заспокоює. Пульс у курця більше на декілька раз ніж у некурця.

Прокурор. Це - правда.

Телеведуча . Послухаємо зараз нашого лікаря про наслідки куріння.

Лікар

Я бажаю сьогодні нагадати про наслідки куріння. Куріння – одна з найбільших загроз життю і здоров’ю людей. Тютюновий дим містить 4000 різних хімічних сполук. Найнебезпечнійшими є нікотин, чадний газ і смоли, радіоактивний полоній. Після кожної викуреної сигарети мікроскопічні крапельки смоли потрапляють у легені. Активне куріння спричиняє 85% випадків захворювання на рак легень. Чадний газ , який утворюється при згоранні, блокує судини і заміщує кисень у крові. Нікотин – надзвичайно сильна отрута. Він швидко всмоктується у кров і за 7 секунд розноситься по всьому організму. Під дією нікотину серце починає прискорено перекачувати кров. Для цього воно потребує більше кисню . Але частину кисню в крові заміщено чадним газом, який до того блокує судини. Тому серце перенапружується. Куріння призводить до порушення роботи серця та інших органів, спотворює зовнішність. Воно негативно позначається на здоров’і людини вже через декілька років. Курцям зі стажем найбільше загрожує небезпека виникнення ракових, серцево-судинних, легеневих і шлункових захворювань.

Я, як лікар, бажаю вам зупинитись своєчасно і не бути ворогами свого здоров’я.

ІІІ сходинка. Перегляд учнівської презентації про згубний вплив куріння на здоров’я.

ІV сходинка. Фізхвилинка під сучасну музику.

V cходинка. Повторення теми « Стосунки і здоров’я».

Вчитель


1.Як ви розумієте слово «стосунки»?

2.Як ви вважаєте, які стосунки рахуються здоровими, а які нездоровими?

3.Назвати навички формування стосунків.

4.Як досягти порозуміння з близькими дорослими?

А зараз звернемо увагу на виставку ваших малюнків,де ви зобразили тих людей, стосунки з якими є найкращими.

VІ cходинка

Вчитель. Для того, щоб мати здорові стосунки з усіма оточуючими, необхідно здобути певні навички. Їх у подарунок для кожного виготовила ваша однокласниця у вигляді схеми-квітки. (Перелік навичок успішного спілкування.)

Прочитайте уважно і подумайте, над яким навичками ви ще маєте попрацювати , щоб не шкодити нормальним стосункам?ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
VІІ cходинка

Вчитель. Записуємо в зошитах нашу нову тему «Види і наслідки стосунків». Гра «Мікрофон.»

(Робота зі слайдами презентації вчителя.)

1.Як ви розумієте слово «конфлікт»?.

2. З ким із оточуючих у вас з’являються конфлікти?

3.З яких причин вони з’являються ?

4.Назвіть, які конфлікти у вас виникають.

5. Як ви їх вирішуєте?

Слово вчителя. Конфлікти - це винятково негативне явище і тому їх треба завжди уникати, вони погано впливають на здоров’я, можуть створювати нові хвороби. Конфлікти є частиною стосунків. Тому всі конфлікти вирішуються толерантно і без сварок. Кожному треба навчитися мирно розв’язувати стосунки. Ці уміння – найважливіші. Вони допоможуть зменшити кількість стресів у вашому житті, підвищать ваш авторитет, популярність, рівень упевненості та самоповаги.

Конфлікти виникають, коли люди мають різну віру, переконання або їм подобаються чи не подобаються певні речі (одяг, музика, футбольна команда), вони ніби спілкуються різними мовами. Те, що для одного «добре» може бути «погано» для іншого; те, що одному подобається , в іншого може викликати відразу. Це залежить від виховання кожної людини.

Однак, розв’язання такого конфлікту не означає, що його учасники повинні змінити свою віру, погляди чи переконання. У таких випадках слід пригадати народну мудрість : «На колір і смак товариш не всяк». Дуже важливо розвинути в собі толерантність – уміння визнавати і поважати право іншої людини на власну, відмінну від твоєї, думку і пам’ятати, що толерантність – це пошук того, що об’єднує, а не роз’єднує людей.

Конфлікти виникають внаслідок зіткнення інтересів двох осіб або ігнорування однією з них інтересів і потреб іншої – друга група причин, з яких виникає переважна більшість конфліктів. Якщо люди не враховують цього, то навіть у випадку примирення, конфлікт не вичерпується. Він виникає знову і знову.Робота з підручником. ( стор.133). Робота в групах. Клас об’єднується в 4 групи. За допомогою мал.46 групи готують короткі повідомлення про способи і наслідки розв’язання конфліктів.

8 сходинка. Слова Маленького принца.(Його враження про те, що він побачив на Землі)

Більш за всіх мені сподобалася планета Земля. Вона - найгарніша з усіх.

Чарівна природа вражає своєю красою. Природні умови - найпридатніші для життя. Тільки ніяк не можу зрозуміти, чому мешканці планети не цінують це багатство. Вони знищують цілі міста і села, створені великою працею багатьох поколінь людей. Існує незліченна кількість хвороб, що виникли з їх вини. Екологія у жахливому стані, життя наповнене конфліктами і стресами. Деякі забули про важливість руху, про заняття спортом. Цілі години витрачають перед комп’ютерами. Люди знущаються над своїм здоров’ям: курять, зловживають спиртними напоями, вживають наркотики, лінуються дотримуватися елементарних гігієнічних норм.

Таким чином, деякі люди кожного дня поступово вбивають себе , бездумно ставлячись до власного здоров’я. Я приніс вам в подарунок сонечко, яке буде вам постійно нагадувати про важливість збереження здоров’я.

Вчитель. Я вдячна вам за сьогоднішній урок, особливо Маленькому принцу за гарно зроблені висновки.

Бажаю вам на наступному уроці так само успішно справитися з завданнями.9 сходинка.

Оцінювання знань учнів. Домашнє завдання.

Група Сучасники має підготувати театралізований виступ на тему «Правда про алкоголь». Опрацювати стор.130-134, розв’язати тести - стор.133.Поурочний план з основ здоровя
Клас : 6 клас

Вчитель: Світик Олена Флорівна

Тема : «Види і наслідки конфліктів»

Тип уроку : комбінований

Мета уроку:

Obiective operaţionale:

O1: de ce între oameni apar coflicte

O2: a învăţa a deosebi conflictul de interes de conflictul de idei

O3: studierea metodelor de lichidare a conflictelor

O4: de a antrena elevii să deosebească conflictul în viaţa zilnică


1.Momentul organizatoric.

Treningul psihologic.Profesorul. La literatura romănă aţi învăţat opera lui Exupery Micul Prin. Călătorind de pe o planetă pe alta nimereşte pe planeta Pămănt.Impesiile lui sunt foarte diferite.Ne închipuim că Micul Prinţ nimereşte pe Pămănt în veacul 21, iar Micul Prinţ o să fie Edic. Aici o să fie locul tău.Tu ai să mă ajuţi să petrec lecţia, iar la sfîrşit să-ţi dai păperea despre viaţa pe Pămănt. Pe tablă este o scară. Tu trebuie să păşeşti pe fiecare treaptă. Păşeşte pe 1treaptă.

Prinţul citeşteTreapta 1. Ne prinden de măini în perechi, ne zâmbim, ne bucurăm şi spunem în hor: «Eu voi face totul să fiu om sanatos.
Profesorul.

În fiecare zi dimineaţa trebuie să spui aceste cuvinte . Vom face totul să ne păstrăm sănătatea şi să fim oameni sănâtoşi.

Dar acum fiţi foarte atenţi.

Treapta 2.

Echipa „Sănătate” au înscenat o emisiune televizată pe tema Adevărul despre tutun.” Să le dăm cuvăntul.Profesorul. În clasă avem 3 echipe. Sănătate, Contemporanul, Învingătorul. De astăzî am început a repeta paragrafele din 1 semestru. Echipa Sănătate au pregătit tema Adevărul despre tutun.

Fiecare elev a pregătit informaţia în limba care doreşte.Доброго дня, шановні друзі. Я, Лілія Команюк, телеведуча каналу «Здоровя».

Молоде ваше життя насичене багатьма подіями, часу бракує. А заради себе виберіть хвилинку і послухайте нашу передачу про здоровя. Сьогодні у нас в гостях психолог Зеленько лікар Олексій Шородок, і як це не виглядає дивно прокурор Данилов і адвокат Амаріца

І хоча 21 століття подарила людству безліч хвороб: снід, туберкульоз, наркоманія, алкоголізм, тютюнопаління, ожиріння, рак, седцево-судинні хвороби, то сьогодні ми зупинимося на одну із невиліковних хвороб «Тютюнопаління».

Пристрасть до куріння набула планетарного характеру. За даними Всесвітньої організації охорони здоровя, третина дорослого населення світу, серед них 200 млн. жінок курять. Багато з них вважають це сучасно. Тож починають найчастіше викурювання 1-2 сигарет на день, здебільшого в компанії одного чи кількох друзів і дуже скоро виникає відчуття: курити хочеться. Ось послухаємо таких друзів

(Адeлина), Bлад


Психолог. Psihologul.

De ce oamenii fumează, cu toate că daunele pentru sănătate sunt mari pentru sine şi cei din jur? Dе aceea, că de la o vreme li se dezvoltă dependenţa de nicotină. Nicotina, care se găseşte în fumul de tutun, primeşte proprietatea organismului de a produce acidul nicotinic necesar lui. Astfel organismul devine dependent de fumat. Mulţi adolescenţi , care au încercat să fumeze , au devenit fumători. La început se începe cu o tigară, apoi 2-3, iar cănd ajungi la 10 fumatul este imposibil de lăsat. Din această cauză niciodată să nu faceţi aşa prostii, că urmările sunt triste. 75% din cei, ce au lăsat fumatul, pe parcursul a jumătate de an au revenit iarăşi. Chiar şi peste căţiva ani după renunţare la fumat această deprindere se poate întoarce. Nu întămplător se spune în popor, că dacă incepi a fuma fiind om matur eşti doar un om prost.

Cei, ce se hotărăsc să lase fumatul se fac agresivi, au depresii, dureri de cap, insomnii, galucinaţii. E foarte bine, dacă în primele săptămîni sunt susţinuţi de prieteni.

Dacă cunoşti pe cineva, care a hotărît să lase fumatul, ajută-l, susţine-l , spune-i că a luat o hotărăre foarte corectă, fii alături de el atunci, cănd are nevoie de tine.

Ведуча. A зараз послухаємо прокурора і адвоката.Judecătorul – Danilov.

Amariţa - advocatul

Advocatul- Majoritatea adolescenţilor si maturilor fumează.

Judecătorul- Este fals. nu este adevărat.

Advocatul. La vîrsta de pîna la 15 ani fumeasa 11% băieţî si 5% fete.

Judecătorul- Da. Cu părere de rău este adevărat.

Advocatul. Medicii consideră fumatul una din primejdiile principale ale sănătăţii. Anual din cauza fumatului în Ucraina mor 110 mii de persoane.

Judecătorul.Este foarte adevărat.

Advocatul. Cu ţigara arăţi mai matur.

Judecătorul. Este fals, ce prostii incomparabile.

Avocatul. În toată lumea se duce lupta pentru aer curat. În multe ţări se amendează fumatul pe stradă. În Ucraina este lege care interzice fumatul în încăperi de serviciu şi locuri publice.

Judecătorul. Este adevărat.

Avocatul. Eu pot lăsa fumatul cănd doresc.Ţigara ne linişteşte.

Judecătorul. Este fals.

Avocatul. Nicotina irită, dar nu linişteşte.Pulsul la un fumător este mai mare de normă decăt la cel ce nu fumează.

Judecătorul. Este adevărat.

Ведуча.


Medicul.

Eu doresc să vă amintesc astăzi despre urmările fumatului. Fumul de tutun conţine peste 4000 de compuşi chimici diferiţi, însă cei mai periculoşi sunt smoala, monocsidul de carbon, nicotina şi poloniu radioactiv. Smoala este folosită la constructia drumurilor . După fiecare ţigară în plămîni pătrund picături microscopice, care se adaugă pe zî ce trece. Din această cauză 85 % fumători mor de cancer – rac. Monocsidul de carbon este gazul care se formează în timpul arderii. El bloceasă vasele sangvine şi înlocuieşte oxigenul din sănge. Nicotina – este otravă extrem de puternică în 7 minute se răspăndeşte în tot organismul . Fumul de tutun nimereşte în sănge , iar monocsidul de carbon înlocuieşte ocsigenul. În aşa mod se blocează vasele sangvine şi inima se încordează . Nicotina nimereşte uşor în creier şi fumătirul încet cu încet îcepe a pierde memoria. Fumătorul care fumează mulţi ani riscă să se îmbolnăvească de cancer, boli de plămăni, ale sistemului nervos, boli de stomac. Eu ca medic doar vă doresc să vă opriţi la timp şi nu fiţi duşmanul sănătăţii voastre.

Treapta3. Bezuşco Diana o alcătuit un proiect despre tutun care va fi o recapitulare celor spuse.

Treapta 4

Minuta de înviorare v-a petrece-o Sanduleac Adelina

Treapta a 5. Repetarea temei Relaţii şi sănătate.

Profesorul. Metoda Jocul pe roluri.

1.Ce sunt relaţiile. (legătura dintre oameni care se cunosc bine între ei)

2.Ce fel de relaţii cunoaşteţi. (prieteneşti, familiare, de afaceri, romantice).

3.Acasă aţi desenat portretul persoanei cu care relaţiile sunt deosebite. Prinţul Mic strânge desenele.

3.Relaţiile pot fi sănătoase şi nesănătoase. Cum le deosebim. (Cele sănătoase se bazează pe bine,sunt plăcute, micşorează stresurile,măresc popularitatea şi încrederea în sine. Şi cele nesănătoase se caracterizează prin certuri, egoism şi dorinţa de a domina.

4.Cum să înbunătăţim relaţiile.

Treapta 6

Golovata Diana a pregătit un cadou pentru fiecare elev despre capacităţile care ne vor ajuta să îmbunătăţim relaţiile.

5.Citiţi atent şi spuneţi puteţi numi asupra careî capacităţi mai trebuie să lucraţi.
Treapta 7. Tema nouă.Tipurile şi consecinţele conflictelor.

Profesorul. Scriem în caiete tema nouă.

1.Cum înţelegeţi cuvăntul conflict. ( neînţelegeri, certuri, contradicţii între 2 persoane) 1 slaid

2.Cu cine pot apărea conflictele (colegii,fraţii, profesorii, părinţii cu toţi care ne înconjoară)

3.De ce apar conflictele (cănd oamenii comunică între ei înţeleg diferit lucrurile, au diferite interese şi apar contradicţii care provoacă conflictele.)

4.Ce fel de conflicte voi aveţi

5. Cum le rezolvaţi.

Profesorul. Conflictele sunt un fenomen nefativ,strică dispoziţia şi influenţează rău asupra sănătăţii, pot provoca diferite boli. Din această privinţă trebuie să facem tot posibilul să trăim fără de conflicte. Chiar dacă ele apar trebuie să ne învăţăm a le rezolva paşnic. Conflictele sunt o parte a relaţiilor. Adică să găsim cele cuvinte care vor opri conflictul. Aceasta nu se face cu pumnnii nici cu ton ridicat. Se face în formă de convorbiri, clarifici cine este cu dreptate. Slaidul 2

Conflictele sunt de 2 tipuri – de idei şi de interese. . Slaidul 3. Acele de idei apar la oamenii cu diferită credinţă si au diferite convingeri sau au părere diferită despre muzică, pictură, artă, sculptură, politică, istorie, modă,de sport ect., restul conflicte sunt cele de interese. Mai greu se rezolvă cele de interese, iar cele de idei mai uşor de rezolvat paşnic.Slaidul 4.-11. Lucrul cu slaidurile.

Lucrul cu manualul la paj.133Treapta a 8. Cuvîntul Micului Prinţ.

Părerea Micul Prinţ despre viaţa pe Pămănt Micul Prinţ

Cel mai tare mi-a placut pe planeta Pămînt. E cea mai frumoasă planetă.

Natura este fermecătoare . Condiţiile naturale sunt cele mai favorabile pentru viaţă. Numai nu pot pricepe de ce oamenii nu preţuiesc aceste lucruri scumpe.

Distrug oraşe întregi prin răsboaie, create cu atăta iscusinţă de măinile omeneşti. Sunt atătea boli pe Pămănt care tot din pricina oamenilor. Ecologia murdară, viaţă încordată cu stresuri, conflicte, depresii. Au uitat să se mişte, să se ocupe cu sportul. Ore întregi le pierd la calculator – lucrează,învaţă,se joacă, discută, mănănca, se odihnesc la calculator. Degrabă vor dormi lăngă calculator. Oamenii îşi bat joc din sănătate, fumează, beu, primesc narcotici, li-i lene să respecte igiena personală. Şi eu astăzi m-am gîndit la ce Dumnezeu le+o dăruit atîtea lucruri frumoase, dar ei nu le pot preţui, nu ştiu a se bucura de viaţă. Am să inventez o сorabie şi am să-i duc pe altă Planetă şi vor preţui cît este de frumoasă viaţa pe Pămînt. Va-m adus un cadou un soare, care să vă încălzească sufletele în fiecare zi, iar dacă căndva o să aveţi conflicte razele solare să vă ajute să le rezolvaţi paşnicTreapta a 9. Tema pentru acasă.

A 2-a grupa Contemporanul pregăteşte în formă de discutie - şou Tema Adevărul despe alcool şi droguri, în caiete pag.130-134, teste -133. Notarea.Починаєш палити, щоб довести, що ти чоловік. Потім намагаєшся покинути, щоб довести, що ти чоловік

Жорж Сименон

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка