Відгук на книгу О. Бусенко «Паперовий Янгол» учениці 5 класу Великоберезнянської гімназіїСкачати 27.78 Kb.
Дата конвертації10.01.2018
Розмір27.78 Kb.

Відгук на книгу О. Бусенко «Паперовий Янгол»

учениці 5 класу

Великоберезнянської гімназії

ШОЛТИС ВІКТОРІЇ

Вчитель: Шкурда Мар’яна Іванівна

Осінь… Золотий заворожуючий падолист змінили холодні дощові дні. По небу бродять темні табуни хмар, прощально курличуть журавлі, а душу огортає сум і важка туга. Єдиною розрадою в такі дні стає мені вірний друг - улюблена книжка. Вона переносить мене в омріяні далі, розкриває незбагненні істини, учить, дає поради в найскрутніші хвилини життя.

Так сталось і в цей вересневий день. За вікном періщив холодний дощ, та ще й простуда не забарилася. Тоді згадала я про взяту з бібліотеки книжку, яку порекомендувала нам прочитати Мар’яна Іванівна. І ось у моїх руках чудовий твір Ольги Бусенко «Паперовий янгол». На титульці - замріяна рудоволоса дівчинка, що впустила через кватирку віконичка у свою кімнату казкового янгола. « Що це за янгол? Звідки він?..» - зринуло в моїх думках.

Я розкрила книжечку, прочитала анотацію та вступ і зрозуміла, що переді мною незвичайні казкові історії вигадливої Яринки, які починаються такими прекрасними ілюстраціями. Текст казочок написаний мелодійною мовою, пригоди настільки захоплюючі, що я, гортаючи сторінку за сторінкою, просто поринула в цей Яринчин світ.

«Мені б таку подругу, як ця добра дівчинка!..» - промайнуло в думках. Чому? Ось послухайте!

Яринка була дуже чесною й справедливою. Коли вона знайшла чарівного сріблясто-білого паперового Янгола, то написала оголошення, а згодом повернула гарненьку знахідку художниці. Дівчинка так не бажала розлучатися з Янголом, проте не хотіла, щоб за ним сумувала власниця. Вона поводилася дуже чемно й стримано, а вдячна художниця нагородила її за порядність - подарувала Янгола-близнюка.

А яку Яринка мала ліричну душу! Вона була життєрадісною, любила цілий світ і все живе. Милувалася квітами, тваринками й деревами. Співчутлива дівчинка із задоволенням допомагала людям і раділа, коли їй вдалося ощасливити найпохмурішу людину. Привітна Яринка поважала батьків, з шаною ставилася до всіх стареньких, уміла щиро дружити, завжди пробачала зло. І головне, вона вірила в диво, казку, у те, що добро завжди перемагає.

Яринка, як і я, багато читала, із задоволенням малювала і реальне, й уявне. Намальовані нею предмети й звірі оживали ставали позитивними персонажами, а якщо помилялися, то просили вибачення й виправляли помилки. Я думаю, що такою ж порядною була і Яринка.

Маленькій казкарці подобалися всі пори року, та найбільше, як і кожен із нас, вона полюбляла літо. Але не думайте, що тільки через канікули. Ні! Вона любила в літку відпочивати з бабусею в селі на лоні чудової природи. ЇЇ зір радувала веселка, милували різнобарвні хмарки, прекрасні пейзажі. Та головне, у неї було вдосталь часу, щоб солодко помріяти й щось вигадати, можливо, перебільшити, але лише для того, щоб було цікавіше.

У снах Яринка мандрувала до різних країн. А одного разу навіть гостювала у фей на чарівній галявині. Дівчинка слухала ніжну пісню, насолоджувалася найсмачнішим у світі морозивом, разом із феєю літала над нічним Києвом. Сидячи на майданчику Софійської дзвіниці, вони милувалися краєвидом столиці.

Я так захопилася книжкою, що й не побачила, як перестав іти дощ, ущух вітер, сів вечір. Мама нагадала, що час лягати в

ліжко й відпочивати. Я попросила дозволу дочитати останню Яринчину історію. Тоді я так щиро заздрила дівчинці, що в неї була чарівна фея-подруга. «От би й мені таку!» - загадала я, дивлячись у вікно. І в ту мить у небі замерехтіла зірочка й зникла. «Можливо, - подумала я, - це була фея… Як же я хочу, щоб уві сні вона прийшла й до мене!»

Я закрила книгу й подякувала щирому авторові за її «Паперового янгола»:

- Пані Ольго, Ваша книга - чарівна! Вона навчила мене по-іншому дивитися на світ. Я зрозуміла, що життя прекрасне, ми повинні жити в гармонії з природою, допомагати один одному, бути добрими, щирими, працьовитими - і тоді світ стане казково щасливим! Велике спасибі Вам за Яринку, її історії й малюнки! Я даю Вам чесне слово, що теж стану такою порядною, як Ваша Яринка, робитиму все для того, щоб світ став кращим і добрішим, адже зла чомусь так багато навколо нас!

Я підготувалася до сну, чемно всім сказала «На добраніч!» і швиденько лягла в ліжко. А може, і до мене уві сні прийде добра фея, і я теж зможу помандрувати чудовими стежками нашої прекрасної Батьківщини…

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка