Відео. Танок журавлівСкачати 61.52 Kb.
Дата конвертації04.01.2018
Розмір61.52 Kb.
ТипВитяг

(Відео. Танок журавлів)

Виявляється, що навіть птахи танцюють. Деякі породи танцюють завжди велелюдно із запалом. Наприклад, чаплі, а шуліка – дуже мудро кружляє – туди, сюди. Найцікавіші танці в деркачів: вони збираються чередою і влаштовують справжній бал. Повитягавши шиї, сходяться, розходяться, вальсують. Потім одразу стають мов закам’янілі, а тоді знов кидаються танцювати. А хто бачив танець журавлів, той запам’ятає цю красу на все життя.

Танець – хвилюючий і найпрекрасніший вид мистецтва, бо не тільки відображає життя, а й сам є життям. А ще він виховує, вчить культури поведінки. Танці – це емоційна насолода. Вони розвивають почуття ритму, виробляють правильну поставу, піднімають настрій.

Танцювальне мистецтво сягає своїм корінням сягає глибокої давнини. Кожен народ має як свою історію, культуру,мову,так і свої особисті танці,які розповідають нам про історію народу,про його характер та темперамент. Наші пращури свої емоції та почуття намагалися передати рухами, імітуючи поведінку тварин і птахів, красу природи, емоції і мрії.


В печері Піціцкаро біля міста Чиатура (захід Грузії) виявлено унікальний настінний малюнок періоду мезоліту (від X до V тис. Років до н.е.), На виступі печери зображені вісім фігур. На думку учених, сцена, висічена кременем на стіні виступу печери, зображує язичницький обряд. Згідно з однією версією, це люди, які танцюють навколо вогню.http://www.topnews.ru/upload/img/d709f88cc7.jpg
http://ukrmap.su/program2009/uh7/7_0506/srfig.jpg

Славетний Мартинівський скарб було знайдено випадково 1909 р. у селі Мартинівці (тепер Черкаської області) у маєтку Надії Федорівни Муравйової-Апостол, уродженої Терещенко. Село розташоване за 20 км на захід від Дніпра та Канева в басейні річки Росави, притоки іншої річки — Рось. У скарбі було близько 120-ти чудових давніх виробів зі срібла, Найбільший художній інтерес викликали фігурки тварин і людей. Чотири фігурки зображують чоловіків з довгим волоссям, у сорочках з довгими рукавами і в довгих штанях. Вони ніби танцюють, їхні ноги зігнуті в танці, долоні рук покладені на стегна.

Перші танці не мали музичного супроводу, але давні люди не могли не усвідомити ефекту звуків своїх ніг, що тупотіли по землі. Так танцівники самі створили музичний ударний акомпанемент – і це були не тільки тупотіння ніг, а й також плескання в долоні, клацання пальців, биття по шкірі тварини, натягнутої на раму.
(Відео Майя. Ритуальні танці)

Отже, танці виникли як прояв емоцій і почуттів людини, яка намагалася виразити їх у рухах. Спочатку вона намагалася імітувати в танці поведінку тварин і птахів, потім — жести, що відображали певні трудові процеси, обряди, ритуали. Це сприяло розвитку танцювальних рухів.


Народна творчість України і танці - одна з найяскравіших у всьому світі займають у ньому одне з найважливіших місць. Як і будь-який інший народний танець, український розвивався протягом всієї історії народу, що проживає на території сучасної України і ввібрав в себе результати багатовікового становлення української самобутності.

Особливе місце серед чоловічих танців належить ритуальному військовому танцю «Аркан», який танцювали опришки перед військовими виступами. Танець мав на меті перевірити на міцність і витривалість чоловіка-воїна: хто не витримував і розривав руки, того проганяли з кола. Вірогідно «Аркан» був своєрідною психологічною підготовкою до вирішальних дій, надихав, давав силу, енергію, піднімав бойовий дух.http://www.4dancing.ru/files/u10/arkan_1.jpg


Козачок — веселий рухливий танець, що виник у середовищі воїнів-козаків. Зазвичай це парний танець, де виконавці змагаються між собою в танцювальній майстерності.

Одним з найбільш улюблених і відомих на весь світ українських танців є гопак. Український танець гопак у кожнiй країнi свiту знають як вiзитівку України. Та далеко не всi, дивлячись на козацький запальний танець, здогадуються, що у традицiйних рухах збереглися не тiльки духовнiсть i мiстика глибини тисячолiть, а й гармонiйна система древнього вiйськового мистецтва наших пращурiв.http://go1.imgsmail.ru/imgpreview?key=1e9f72d0aa0292a3&mb=imgdb_preview_633


(Відео ГОПАК – «Шумка»)

http://subject.com.ua/textbook/music/5klas/5klas_files/image127.jpghttp://subject.com.ua/textbook/music/5klas/5klas_files/image128.jpg
Гопак неодноразово використовувався не лише в українській, а й російській оперній і симфонічній музиці.
Модест Петрович Мусоргський (1839—1881) — відомий російський композитор. У дитинстві він жив у маєтку батьків у Псковській губернії. Враження дитинства, проведеного в селі, визначили напрям і характер його творчості. Мати навчала хлопчика гри на фортепіано. Няня розповідала йому народні казки, і хлопчик під їх враженням імпровізував на фортепіано.http://citaty.su/wp-content/uploads/2012/04/musorgsky.jpg

Проте в родині Мусоргських ніхто не сприймав музичні заняття Модеста серйозно. І за сімейною традицією десятирічного хлопця відвезли в Петербург до військової школи. Майже 10 років Модест Петрович успішно опановував військові науки, став офіцером і був прийнятий до Преображенського полку. Але любов до музики перемогла: Мусоргський покинув військову службу і цілковито присвятив себе мистецтву.

У своїй творчості композитор приділяв значну у вагу вокально-хоровій музиці. Він написав такі відомі опери, як «Борис Годунов», «Хованщина», «Сорочинський ярмарок» тощо, вокальний цикл «Дитяча», фортепіанний цикл «Картинки з виставки» тощо.

Мелодіями українських народних пісень та сценами народного гумору сповнена його опера «Сорочинський ярмарок» за повістю Миколи Гоголя. Музична мова Модеста Мусоргського дуже оригінальна та наближена до живих інтонацій розмовної мови. Твори композитора наповнені яскравими та самобутніми образами-картинами.(«Сорочинський ярмарок» ГОПАК)
Кожен народ має свої танці, які є своєрідною візитною карткою країни. Так, найвідомішими є польські танці — полонез, мазурка, краков'як, угорський — чардаш, грузинський — лезгінка, іспанські — болеро та фламенко, російські — бариня, камаринська, кадриль.

Надзвичайно темпераментною є грузинська лезгинка. Образи, які використовують у ній танцюристи, вражають уяву навіть досвідчених глядачів.http://kaleidoskop-dance.ru/wp-content/uploads/2011/12/lezg.jpg

Танец «Лезгинка» пользовался в народе такой большой популярностью, что в разных уголках Грузии устраивались народные соревнования, в особенности в Кахетии. А про лучших исполнителей народ слагал песни.
Полонез — це урочистий танець-хода, який виконувався в помірному темпі. Спочатку це був народний танець, що їм розпочиналися сільські свята. Він також виконувався під час повернення селян з польових робіт; супроводжувався невеликим інструментальним ансамблем, який іноді складався лише зі скрипалів.http://cs1.livemaster.ru/foto/large/0533633319--odezhda-plate-polonez.jpg

Пізніше полонезом за традицією розпочинали бали, підкреслюючи урочистий, піднесений характер свята.

(ВІДЕО ПОЛОНЕЗ)

До якого мистецького жанру відносять народні танці?


 • Образотворче мистецтво

 • Хореографія

 • Народне ужиткове мистецтво


Що можуть відтворювати народні танці: внутрішній світ людини; картини природи; почуття і емоції?

 • Так

 • Ні


Яку характеристику можна дати народному танцю Лезгинка:

 • Урочистий

 • Темпераментний

 • Стриманий


Яку характеристику можна дати народному танцю Гопак

 • Урочистий

 • Веселий

 • Стриманий


Яку характеристику можна дати народному танцю Полонез

 • Веселий

 • Урочистий

 • Запальний


Народним танцем якої країни є Лезгинка

 • Український

 • Польський

 • Грузинський


Народним танцем якої країни є Аркан

 • Український

 • Польський

 • Грузинський


Народним танцем якої країни є Полонез

 • Український

 • Польський

 • Грузинський

ОПЕРА — музично-театральний жанр, у якому дія поєднується з музикою — вокальною та інструментальною, балетом, образотворчим мистецтвом (декорації, костюми, грим).музично-сценічний жанр, зміст якого розкривається мовою музики і танцю.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка