Відділ культури І туризму Радивилівської райдержадміністрації відповідно до покладених на нього завдань забезпечує реалізацію державної політики у сфері культури, туризмуСкачати 106.33 Kb.
Дата конвертації20.01.2018
Розмір106.33 Kb.
ТипЗаконУкраїна

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ

РАДИВИЛІВСЬКА РАЙОННА РАДА


(шосте скликання)
Р І Ш Е Н Н Я
від 24 лютого 2012 року № 260


Про звіт відділу культури і туризму

райдержадміністрації по виконанню

делегованих повноважень


Заслухавши звіт відділу культури і туризму райдержадміністрації по виконанню делегованих повноважень, керуючись ст.43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна радав и р і ш и л а :
1. Звіт начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Шуст Т.О. по виконанню делегованих повноважень взяти до уваги.
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань освіти, культури, духовності (Шуст Т.О.)
Заступник голови ради П.В.Ковальчук


Звіт

відділу культури і туризму райдержадміністрації по виконанню делегованих повноважень
Відділ культури і туризму Радивилівської райдержадміністрації відповідно до покладених на нього завдань забезпечує реалізацію державної політики у сфері культури, туризму, охорони культурної спадщини; сприяє вільному розвитку культурно-мистецьких процесів; здійснює контроль за станом об’єктів культурної спадщини; бере участь у розробленні та виконанні державних та регіональних цільових програм.

В районі функціонує 35 клубних установ (районний Будинок культури, 5 сільських Будинків культури та 29 клубів), 35 бібліотечних установ (центральна районна бібліотека, районна дитяча бібліотека та 33 сільських публічно-шкільних бібліотеки), 2 школи мистецтв, районний історичний музей.

Всього в установах культури працює 190 чоловік (в т.ч. 98 спеціалісти – в сільських установах культури).

В сільських установах три колективи носять почесне звання: народний аматорський фольклорний колектив “Джерело” будинку культури с. Пустоіванне, народний аматорський ансамбль пісні с.Зарічне та народний аматорський фольклорний ансамбль „Вишиванка” клубу с.Гаї Ситенські.

В районі 11 колективів носять почесне звання “народний аматорський” та 2 “дитячий зразковий”, з них в РБК – 10 (народний аматорський хор, народний аматорський академічний хор, народний аматорський театр, народний аматорський ансамбль пісні “Забава”, народний аматорський театр мініатюр, народний аматорський ансамбль танцю “Закаблуки”, народний аматорський вокальний ансамбль “7 х 5”, народний аматорський ансамбль сучасного танцю „Нюанс”, дитячий зразковий ансамбль “Калейдоскоп”, дитячий зразковий ансамбль «Барвінок».)

Протягом 2011 року надано платних послуг населенню в сумі 166709 грн. (районний Будинок культури – 7670 грн., сільськими клубними установами – 42759 грн., бібліотечними установами – 20471 грн., школи мистецтв – 94686,0 грн., музей – 1123,0 грн.). Плата за оренду становить – 16013,88 грн.

Відділом культури і туризму адміністрації проведена відповідна робота по економному та раціональному використанні коштів та оптимізації мережі і складені відповідні заходи, всього економія за 12 місяців 2011 року становить 400,3 тис. грн.,

Незважаючи на недостатність фінансування галузі відділом культури та туризму проводиться значна робота по збереженню, популяризації, розвитку народного аматорського мистецтва, художньої самодіяльності. Так відділом культури та туризму 2011 року було проведено та взято участь більш ніж у 40-а заходах, конкурсах та фестивалях.

Проводилися огляди-конкурси сільських колективів колядників і щедрувальників культурно-дозвіллєвого комплексу району «Різдвяні святки» та «Коляда дзвенить в серцях».

З метою забезпечення проведення культурно-мистецьких заходів на базі сільських закладів культури здійснено виїзди народного аматорського театру з виставою «Різдвяна ніч» в с.Підзамче та с.Будки Тернопільської обл. та народним аматорським фольклорним ансамблем «Вишиванка» з концертною програмою в с. Крижі Тернопільської обл..

Щороку в Радивилівській дитячій школі мистецтв проводиться районний огляд-конкурс читців-декламаторів «Кобзарева струна не вмирає», присвячений пам’яті Т.Шевченка.

Протягом 2011 року на базі сільських закладів культури проводилися такі культурно-мистецькі заходи:

- в березні місяці 2011 року на базі клубу с. Опарипси відбувся вечір-зустріч «Жінка, як пісня» любительських об’єднань «Калинонька» с. Опарипси та «Надвечір’я» центральної районної бібліотеки м. Радивилова;

- 22 травня в с. Пляшева відбулося святкування 20-річчя районного фестивалю «Надстирянська весна», на святі було оформлено виставку народних умільців Радивилівського району, використано коштів на суму 2551 грн.;

- в червні місяці поточного року в клубі с. Бугаївка проведено районний дитячий фестиваль «Веселковий дивограй», на фестивалі була оформлена виставка дитячої творчості «Райдуга творчості».

Протягом червня-вересня 2010 року відбувся районний етап обласного огляду-конкурсу сільських культурно-дозвіллєвих комплексів. Кращим культурно-дозвіллєвим комплексом району визнано Підзамчівський КДК і кращим закладом культури клубного типу – БК с.Підзамче.

Аматорські колективи сільських закладів культури постійно беруть участь в районних, обласних та Всеукраїнських фестивалях народної творчості. Так народний аматорський фольклорний колектив «Вишиванка» клубу с. Гаї-Ситенські та народний аматорський фольклорний колектив «Джерело» БК с.Пустоіванне прийняли участь в міжобласному мистецько-краєзнавчому фестивалі «Братина» в с. Стіжок Шумського району. У 2011 році хореографічний дитячий колектив Козинської дитячої школи мистецтв взяв участь в обласному фестивалі хореографічного мистецтва сільських танцювальних колективів «Бурштинове намисто» в с. Кричильськ Сарненського району.

16 березня поточного року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття обласної мистецької акції «Мистецтво одного села», за участю фольклорного народного аматорського колективу «Джерело» та дитячого колективу «Джерельце» с. Пустоіванне. В рамках мистецької акції протягом двох тижнів демонструвалася виставка виробів народних умільців села Пустоіванного.

24-26 червня відбувся Всеукраїнський фестиваль козацької пісні «Встань козацька славо! Засвіти знамена», за участю народних аматорських ансамблів Рівненської, Волинської, Житомирської, Луганської, Миколаївської, Хмельницької, Херсонської областей, м. Києва, м. Краснодар (Росія). Учасники фестивалю давали концертні програми в установах культури сіл Козин, Пустоіванне, Жовтневе, Дружба, Підзамче.

З метою проведення виїзних семінарів-практикумів для працівників сільських закладів культури 4 травня на базі будинку культури с. Підзамче відбувся виїзний семінар «Організація роботи будинку культури с. Підзамче в умовах КДК», а 24 листопада проведено семінар «Організація роботи гуртків дитячої творчості в клубних установах Бугаївської с/ради» (на базі клубу с. Опарипси).

В засобах масової інформації висвітлювалися статті про заходи, які відбувалися на базі сільських закладів культури, зокрема «Артисти-аматори свято подарували односельцям», «І ті слова ідуть меж люди» та ін.

Щорічно працівниками районного будинку культури проводиться свято Івана Купала «Купальська ніч», цього року свято проводилося на базі дитячого оздоровчого табору «Веселка» в с. Опарипси.

З метою активізації діяльності колективів художньої самодіяльності в сільській місцевості, популяризації аматорського мистецтва, в рамках творчої естафети «Від села до села», присвяченої 20 річниці Незалежності України «З Україною у серці» протягом липня-серпня в закладах культури району пройшли творчі звіти перед населенням, в яких взяло участь 19 культурно-дозвіллєвих комплексів (32 клубні установи району). Слід відзначити високий рівень творчої майстерності клубних установ сіл: Башарівка, Опарипси, Козин, Іващуки, Хотин, Жовтневе, Дружби, Підзамче, Михайлівка, Гаї-Ситенські, Пустоіванне. На майдані Незалежності 24 серпня відбувся гала-концерт творчої естафети «Від села до села» присвяченої 20-й річниці незалежності України «З Україною у серці».

В с. Левятин де відсутня клубна установа проведено свято села, за участю аматорських колективів районного будинку культури та клубу «Надвечір’я» центральної районної бібліотеки.

16 жовтня цього року в клубній установі с. Гаї-Ситенські відбувся творчий вечір народного аматорського фольклорного ансамблю «Вишиванка» – «Вишивана доля вишиванки», за участю народного аматорського ансамблю пісні ”Забава” районного будинку культури.

В рамках проекту «Живи й твори, моя бабусю», здійснено аудіозаписи народних пісень, які побутували в с. Пустоіванне. Працівниками районного будинку культури зібрано матеріали по родинній та календарній обрядовості Радивилівщини. На основі цих матеріалів були проведені обрядові дійства «Вирядини до війська» в с. Савчуки та с. Баранне, а в будинку культури с.Пустоіванне проведено обрядове свято «Запустини» та «Посвята парубка в козаки».

Під час підготовки установ культури до роботи в осінньо-зимовий період проведено обстеження закладів культури. Із 34 наявних сільських клубних установ проведені поточні ремонти в 32 закладах культури та 24 публічно-шкільних бібліотеках, виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію будинку культури с.Крупець. В результаті перевірки та обстеження закладів встановлено що, установи культури знаходяться в задовільному стані та готові до роботи в осінньо-зимовий період. Проте проблемними питаннями залишається опалення глядацьких залів в 3-х клубних установах сіл Крупець, Острів та Козин.

Сільські клуби та будинки культури, школи естетичного виховання, бібліотеки, недостатньо забезпечені необхідним обладнанням, літературою, музичними інструментами, сценічними костюмами, комп’ютерною технікою.

Протягом року в фонди бібліотек системи надійшло 10429 примірників книг на суму 160.54 тис.грн. в тому числі підручників 7993 прим. на суму 134.96 тис.грн. Але, на жаль, кошти по програмі на поповнення книжкового фонду не виділялись.

По відділу культури і туризму адміністрації діють такі програми: 1. Програма розвитку культури Радивилівського району на 2011-2013 роки;

 2. Програма підтримки розвитку культури села Радивилівського району на період до 2015 року;

 3. Програма розвитку туризму у Радивилівському районі на 2011-2015 роки.

Особливої уваги потребує питання зміцнення матеріальної бази установ.

Сьогодні кожен заклад культури потребує ремонту, придбання технічного обладнання та музичних інструментів.

Хоча, протягом останніх років дещо вдалося зміцнити матеріальну базу деяких установ культури, зокрема за рахунок коштів сільських рад та спецкоштів придбано:


 • підсилювальну та акустичну апаратуру (клуб с. Дружба) – 5,6 тис. грн., з них 3,0 тис. грн. (спецкошти);

 • сценічні сорочки (клуб с. Дружба) – 1,2 тис. грн.;

 • комплект сорочок для жіночого вокального колективу, мікрофони (БК с.Підзамче) – 3,2 тис. грн.. (1,2 тис. грн. - спецкошти);

 • світлоприлад (клуб с.Немирівка) – 2,0 тис. грн. (кошти бюджету с/ради);

 • сценічні сорочки (клуб с. Сестрятин) – 1,0 тис. грн. (спецкошти);

- комплект костюмів (клуб с. Хотин) – 3,0 тис. грн. (спонсорські кошти);

- світлоприлад (клуб с. Немирівка) – 2,0 тис. грн. (спецкошти).

На сьогодні зроблено ряд робіт для покращення матеріально-технічного стану закладів культури:

- замінено фасадні вікна РБК, що знаходилися в аварійному стані (999,50 тис. грн.);

- проведено ремонт другого поверху приміщення районного історичного музею, підведення до нього водопостачання та встановлено санвузол, замінено покрівлю (65,306 тис. грн.);

- проведено ремонту в дитячій районній бібліотеці та приміщення центральної районної бібліотеки ( 16,838 тис. грн.);

- проведено поточний ремонт приміщення РБК (9,0 тис грн.).

Установи культури району велику увагу звертають на розвиток платної діяльності. За рахунок коштів отриманих від надання платних послуг та здачі в оренду приміщень вдалося провести ряд робіт з підготовки до зими, проведено чимало культурно-мистецьких заходів та забезпечено участь в обласних заходах, покриваються найнеобхідніші господарські потреби.

З метою залучення інвестиційних коштів працівниками відділу культури проводиться робота по участі у різноманітних грантах. Так у 2011 році було виграно два гранти, а саме: спільний українсько-американський конкурс «Бібліоміст» на тему: «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», що дав змогу отримати в район 15 комп’ютерів та комплектуючих до них та провести Інтернет зв'язок у села Теслугів, Хотин, Михайлівка, Козин, районну дитячу та центральну бібліотеки на суму 160,0 тис. грн. та грант голови обласної державної адміністрації на тему „Радивилів – прикордонне, мультикультурне місто”, експозиція у районному історичному музеї» на суму 3,0 тис. грн.

В загальному, стан справ у галузі культури задовільний. Творча та концертна діяльність на досить високому рівні. Незважаючи на всі негаразди працівники галузі культури району спрямовують свої зусилля на забезпечення духовних та культурних потреб населення, примноження мистецьких здобутків. Вони роблять усе можливе аби фінансова криза не позначилася на якості наданих послуг.Перелік проблемних питань,

що потребують негайного вирішення

 1. Недостатність фінансування галузі.

 2. Введення в штат відділу культури і туризму спеціаліста з питань туризму.

 3. Придбання автобуса для районного будинку культури.

Придбання транспорту сприятиме активізації концертної діяльності творчих колективів РБК як у районі, так і за його межами.

 1. Придбання сценічного взуття та сценічних костюмів для народних аматорських колективів РБК.

 2. Заміна покрівлі в РБК, утеплення залу.

 3. Встановлення власної котельні для Радивилівської школи мистецтв.

 4. Заміна вікон на енергозберігаючі на фасаді Радивилівської школи мистецтв, обладнання хорового та оркестрового класу.

 5. Заміна вікон на енергозберігаючі, ремонт концертного залу Козинської школи мистецтв.

 6. Придбання музичних інструментів в шкіл мистецтв.

 7. Придбання в районну центральну бібліотеку повної версії програми ІРБІС, яка відповідає всім міжнародним вимогам, що пред’являються до сучасних бібліотечних систем, і в той же час підтримує всі традиції бібліотечної справи (включаючи технології комплектування, систематизації, каталогізації, читацького пошуку, книговидачі).

 8. Збільшення видатків з районного бюджету на комплектування книжкових фондів та підписку періодичних видань для бібліотек району.

 9. Комп’ютеризація установ культури (придбання оргтехніки в централізовану бухгалтерію відділу культури, районний історичний музей, методичний кабінет).

 10. Поновлення фасаду Радивилівської школи мистецтв із заміною вікон на енергозберігаючі металопластикові (за умови виділення коштів бюджетів вищого рівня);

 11. Заміна вікон на енергозберігаючі металопластикові в Козинській школі мистецтв, ремонт внутрішніх санвузлів;


Проблемні питання по сільських клубних установах культури:

Практично кожна установа потребує ремонту, придбання необхідного технічного обладнання та музичного інвентаря, потребують заміни театральні стільці та одяг сцени в окремих клубних установах.

У 50% клубних установах опалюються лише кімнати гурткової роботи.

Питання, які потребують першочергового вирішення:

- потребує ремонту покрівля БК с. Крупець (виготовлена вся необхідна документація), ремонт електропроводки, системи опалення, заміна вікон, дверей;

- вирішення питання опалення БК с.Острів;

- потребує ремонту покрівля та приміщення БК с.Пустоіванне, клубах сіл Немирівка, Башарівка;

- вирішити питання обладнання кімнати гурткової роботи а клубі с. Березини;

- обладнання приміщення для клубної установи с. Козин.Згідно рішенням сесії районної ради від 06 січня 2011 року № 58 «Про районний бюджет на 2011 рік» на відділ культури і туризму адміністрації було затверджено коштів на виплату заробітної плати в сумі 3 млн. 530 тис. грн., даної суми вистачає лише на 8 місяців виплати заробітної плати при діючих штатних розписах. Бюджет на 2012 рік затверджено у сумі 5 млн. 88 тис. грн..


Начальник відділу культури і туризму Т.Шуст

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка