Великоандрусівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів



Скачати 332.84 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації30.12.2017
Розмір332.84 Kb.
  1   2   3

Творча група

гуманітарно-естетичного напрямку

Методична скарбничка

2015 р.


ЗМІСТ

1. Вступне слово…………………………………..3

2. Склад творчої групи……………………………4

3. Методична проблема та мета діяльності творчої групи………………………………………………..5

4. Методичні розробки……………………………6

ВСТУПНЕ СЛОВО



«Той, хто , звертаючись до старого,

здатен відкрити нове, гідний того,

щоб бути вчителем.»

В Україні триває реформування системи освіти. Інструментом становлення нової освіти є інноваційна діяльність, яка полягає у внесенні якісно нових елементів у навчально-виховний процес. Пропонуються нові технології, інший педагогічний менталітет.

Реалізація нових векторів розвитку освіти потребує використання інноваційних педагогічних технологій, творчого пошуку нових або вдосконалених концепцій, принципів, підходів до освіти,суттєвих змін у змісті, формах і методах навчання, виховання, управлінням педагогічним процесом. Сучасній школі сьогодні потрібний учитель, який міг би оновлювати, удосконалювати зміст своєї діяльності. Впоратися з цим завданням можна тільки за умови розумного поєднання традиційних та інноваційних форм і методів навчання.

Запровадження інновацій викликане самими процесами, що складаються



в освітніх закладах, зміною ставлення до процесу навчання його суб’єктів: вчителів, учнів, батьків, громадськості. Та й самі форми і методи навчання з часом застарівають, а тому й потребують оновлення. Всі погодяться, що неможливо навчитися чогось на все життя, а отже, у нас, освітян, виникла потреба постійно поглиблювати й оновлювати свої знання, уміння, навички, шукати активні форми навчання з метою підвищення мотивації до нього, підвищення рівня успішності. З урахуванням цього пріоритетними завданнями сучасної освіти є навчання навчатися, навчання працювати, навчання співіснувати, навчання жити.
СКЛАД ТВОРЧОЇ ГРУПИ

Зубенко Т. В. – вчитель української мови та літератури, голова ШМО суспільно-гуманітарного циклу, спеціаліст вищої категорії

Дикий І. Ф. – вчитель історії і правознавства, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист.




Комарова Т. М. - вчитель української мови та літератури, зарубіжної літератури, спеціаліст вищої категорії, старший учитель.




Вищепан Т. І. – вчитель англійської мови, спеціаліст вищої категорії, старший учитель.

Клибанська Н. В. - вчитель англійської мови та світової літератури, вчитель-спеціаліст.
Тютюнник В. М. – вчитель трудового навчання та мистецтва, вчитель вищої категорії.
МЕТОДИЧНА ПРОБЛЕМА ТВОРЧОЇ ГРУПИ:

« Впровадження ефективних педагогічних технологій при проведення сучасного уроку як засіб навчання та виховання учнівської молоді »

ОСНОВНА МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ:

Залучення вчителів до інноваційної , пошукової діяльності, розвиток творчої ініціативи педагогів-предметників, виявлення і поширення найбільш ефективних форм та методів їхньої роботи.

РОБОТА ТВОРЧОЇ ГРУПИ ВІДБУВАЄТЬСЯ В ДВОХ НАПРЯМКАХ:

1. Теоретична частина – запровадження інноваційних технологій у навчальний процес, використання новітніх освітніх технологій, обговорення питань, організації та здійснення контрольних зрізів знань

2. Практична частина – підготовка та проведення відкритих уроків, позаурочних заходів з предметів, самоосвіта, творчі звіти.

Методична розробка

вчителя української мови Зубенко Т. В.

Повість-казка Галини Малик

«Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»

Урок-конкурс на кращого читача

Мета: узагальнити й закріпити знання учнів про вивчену повість-казку; розвивати логічне мислення; удосконалювати навички виразного читання, вміння робити узагальнення за змістом твору; формувати культуру мислення; прищеплювати любов до художнього слова.

Тип уроку: урок закріплення знань, умінь, навичок.

Обладнання: виставка книжок Г. Малик, портрет письменниці, учнівські ілюстрації до повісті, мультимедійні матеріали.
Хід уроку

Організація класу.

Оголошення теми і мети уроку.

Учитель. Шановні п'ятикласники! Настав той день, коли ми з вами проведемо урок-конкурс на найкращого читача повісті-казки Галини Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». До цього уроку ви готувалися заздалегідь. Ретельно опрацювали твір; подружилися з його героями; стали співучасникамиинезвичайних пригод і подій; долучилися до творчого доробку сучасної української письменниці; підвищили рівень своєї читацької компетентності; почерпнули нову й корисну інформацію.

Перевіримо ваші досягнення. Усім вам бажаю показати якомога кращі результати.



Звучить аудіозапис пісні «Люба книжка» (сл. Н. Куфко, муз. Н.Рубальська)

Конкурс «Одним словом». Дайте відповідь на запитання одним словом.

Він завжди пригощав Недопопелюшку ласощами. (Недокухар)

На що зазіхав Перший Недорадник? (На корону)

Справжнє ім'я Алі. (Галя)

Назва чарівної книжки. (Справаномер)

Назва вулиці, на якій мешкає Аля. (Будівельників)

«От так компот!» - цю фразу говорить… (Недоладько)

Нове відро біля колодязя було без.. . (Дна)

Як зверталися до Недороля Десятого? (Ваша недоречність)

Побачивши Алю, король назвав її… (Привидом)

Назвіть будівничого Недоладії. (Недочеревик)

Столиця Недоладії – це… (Недоград)

Чого не вистачало Недочеревикові? (Душі)

Щоранку Недорадник прилаштовує собі на плечі… (Шолом)

Скільки справ недоробила Аля? (Сто)

Недоладійські ласощі, якими смакувала Аля. (Морозиво)

Скільки розділів має повість-казка? (Тридцять)

У пакунку, який одержала Аля, був… . (Вишитий рушничок)

Недороль Десятий улаштувався працювати… . (Нічним сторожем)

Улюблена гра Недороля Десятого. (Кості)

Через кого Перший Недорадник так і не став королем? (Через Алю)

Прилад, який працював від свічки. (Діапроектор)



Конкурс «Спритний». Якнайшвидше заповніть таблиці і схеми.

Сусіди недоладян

овал 36
прямая соединительная линия 37
овал 39овал 38овал 40


прямая соединительная линия 9прямая соединительная линия 10

прямая соединительная линия 8
овал 7
Відповіді. Північ – абияки, захід – якоськи, південь і схід – сяк-таки .

Пісні недоладян

Укажіть імена персонажів, які співали пісні в повісті-казці.



Відповіді. Недоладько, Недороль Десятий, Недочеревик, Перший Недорадник, Кат, Недождень, Аля.

Чарівні слова

Запишіть слова-закляття, використані в повісті-казці, і зазначте, хто їх промовляє.



1.






















Герой



2.





















Герой



Чия деталь?

Визначте персонажів, яких стосуються названі деталі.



Герой

Деталь




Вузлик скріплювався гвинтиком




Черевики з червоними шнурівками




Шкіряний капелюшок з півнячою пір’їною




Товстун у шкіряній безрукавці




Обличчя було вимазане попелом




У нічному ковпаку з китицею

Конкурс «Хто сказав?». Назвіть героя, якому належать подані слова.

Нехай собі тягне сюди недороблені справи. А ми тут гуртом їх будемо доробляти». (Недоладько)

«Та й взагалі, я бачу, що настав час скидати з себе це залізяччя». (Недовус)

«Я так і знав, що ця стрілка колись знадобиться! Я так довго беріг її!» (Недождень)

«Ну подумай сама, які дурниці ти говориш! Якщо я випущу тебе сьогодні, Перший Недорадник посадить мене сюди завтра!» (Недороль)

«Знаєш, хто я? Я друга людина у королівстві після Першого Недорадника». (Кат)

«А через цей протяг у мене постійний нежить, кашель, бронхіт, радикуліт і немає жодної кісточки, яка б не боліла». (Недоквартирка)

«Цей Справаномер і є отією чарівною книгою, куди записуються всі адреси недороблених справ». (Аля)

«Тільки він один носить червоний ковпак. Крім того, на лівій нозі у нього не було черевика». (Недоштанько)

Конкурс «Наші знайомі». За поданими описами назвіть героїв повісті-казки.

Ластовиння на носі, дві кіски, ямочки на щоках. І морозиво любила, як усі! (Аля)

Ніс набік скривлений, губи перекошені. Навіть ямочка на підборідді не на своєму місці, а майже біля вуха. (Недоладько)

На голові у чоловічка червонів ковпачок. А на ногах у нього були величезні черевики з червоними шнурівками. (Недочеревик)

У кожного з них чогось не вистачало: або взуття, або одягу, або волосся на голові. Чи просто ґудзика, комірця, краватки чи шнурка у черевиках. (Недоладяни)

Стовбичив якийсь товстун у шкіряній безрукавці. Одна холоша його штанів була довга, а друга сягала лише коліна. (Недоштанько)

Одягнена вона була до пояса у старий лантух. Права нога взута у кришталевий черевичок, а ліва – у важкий дерев’яний. (Недопопелюшка)

Чоловічок у нічній сорочці та нічному ковпаку з китицею. (Недороль)

До грудей була міцно припасована дерев’яна дощечка, на якій куховарки кришать цибулю. А замість списа тримав держак від граблів з прив’язаною на кінці виделкою. (Гвардієць)

На порозі стояв дідусь з довгою білою бородою і в окулярах без скелець. (Недождень)



Конкурс «Кмітливі». Розгадайте лабіринт-чайнворд.

Відповіді. 1. «Справаномер». 2. Недоборода. 3. Радикуліт. 4. Морозиво. 5. Недороль. 6.Каструля. 7. Недоладько. 8. Банджо. 9. Діапроектор. 10. Недоград. 11. Корону. 12.Шолом. 13. Горішки. 14. Усмішки. 15. Недопопелюшка. 16. Галя. 17. Карлик. 18.Недовус.

Конкурс «Фанфік». Прочитайте підготовлені вдома фанфіки до повісті-казки.

Конкурс «Художник». Продемонструйте ілюстрації до твору, які ви намалювали, готуючись до уроку.

Конкурс «Сенкан». Складіть два сенкани про героїв повісті-казки.

Конкурс «Театральний». Продемонструйте підготовлені вдома інсценізації повісті-казки.

Підсумки уроку.

Учитель. Ось і закінчується наш урок-конкурс на найкращого читача повісті-казки Галини Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Ми побували в чарівному світі казки, пригадали героїв. Це була чудова нагода ще раз перегорнути сторінки цікавої книжки.

Народна мудрість каже: «Книга вчить, як на світі жить», а український письменник Іван Франко з цього приводу писав:

Книги – морська глибина:

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.

Читайте, мисліть, мрійте, любіть книжки, черпайте з них усе найкраще, наслідуйте чудові приклади вірності, любові, доброти.

Оголошення результатів.

Домашнє завдання. Підготувати повідомлення про улюблену повість-казку українського письменника.
Література


  1. Авраменко О. М. Українська література: підруч. Для 5 кл. загальноосвітн. навч. закл. – К.: грамота, 2013. – 288 с.

  2. Антон Слюсар. Повість-казка Галини Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії//Дивослово. – 2014. - №10. – с. 8-11

  3. Галина Малик. Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії: Вінниця, Теза, 2005. – 128 с.

  4. Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів: Українська мова; Українська література. 5-9 класи. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2013. – 160 с.

Інтернет-ресурси:



  1. http://nemaloknig.info/read-254419/

  2. http://metoduchka.com/urok-halyna-malyk-nezvychajnipryhody-ali-v-krajini-nedoladiji-povistkazka-suchasnoji-dytjachoji-pysmennyci/

  3. http://te.zavantag.com/docs/25534/index-31209-20.htm

  4. http://uchitelska.at.ua/publ/serednja_shkola/ukrajinska_literatura_5_klas/urok_21_g_malik_nezvichajni_prigodi_ali_v_krajini_nedoladiji/9-1-0-2520

  5. http://svitppt.com.ua/rizne/galina-malik-prigodi-ali.htm


Методична розробка

вчителя англійської мови Клибанської Н.В.

Урок з англійської мови у 6 класі



Тема: Ukrainian Cuisine

Мета:


Навчальна: навчити учнів нових ЛО з теми, навчити, повторити мовленнєві зразки, повторити граматичний матеріал (неозначений артикль a/an), навчити монологічного мовлення з теми.

Розвивальна: розвивати навички діалогічного мовлення, удосконалювати навички читання.

Виховна: виховувати почуття поваги до українських традицій.

Обладнання: підручник, роздатковий матеріал (картки), наочний матеріал (картки з зображенням їжі), робочий зошит.

Хід уроку


  1. Організаційний момент. Привітання

Teacher: Good morning children! Sit down, please. Let’s start the lesson. How are you? Who is on duty today? Who is absent today? What day is it today? What was your home task for today?

  1. Повідомлення теми та мети уроку.

T : What traditional Ukrainian food do you know? What is your favourite Ukrainian dish? What do you usually eat for breakfast? So today we are going to speak about Ukrainian traditional food. The theme of our lesson is Ukrainian Cuisine. Open your copy books write down today’s date and the theme of our lesson.

  1. Введення в іншомовну атмосферу. Фонетична зарядка.

Вчитель роздає учням картки із скоромовкою.

T: here is the tongue-twister. We will revise the sounds /t/, /b/. Let’s read it together with me.



Betty Botter bought some butter,
But, she said, The butter's bitter;
If I put it in my batter
It will make my batter bitter.
But, a bit of better butter
Will make my batter better

  1. Актуалізація опорних знань (повторення ЛО теми).

Т: Now lets revise our lexical material.

  1. On the blackboard you see a poster with a crossword. Your task is to find and to translate a word which is connected to our topic and to cross it out with the help of marker.



F

H

A

M

C

H

E

E

S

E

I

C

A

R

R

O

T

A

M

N

S

C

U

T

L

E

T

S

E

L

H

V

A

R

E

N

Y

K

Y

K

S

N

O

O

D

L

E

S

O

U

O

P

E

A

S

O

U

P

R

P

U

T

O

M

A

T

O

M

I

M

P

C

O

F

F

E

E

E

C

I

B

O

R

S

H

C

H

A

E

L

O

I

L

P

O

T

A

T

O

K

b) Робота з картками. Вчитель показує учням картки із зображенням продуктів харчування. Завдання учнів – відгадати назву продукту.



с) гра «Snowball». Учні по черзі називають слова на тему «Їжа», повторюючи слова, які були сказані всіма попередніми учасниками ланцюжка.

5. Навчання діалогічному мовленню.

Т.: Now your task is to make up the dialogues in pairs and to act them out in front of the blackboard. I will give the cards with schemes which will help you to do this task




- What is your favourite Ukrainian dish?

- ………… And what about you?

- I like………….

- What traditional food does your mother cook on holidays?

-She cooks……..And what about your mother?

- My mother cooks….

- Ok, thank you, bye

- bye.

Учні по черзі презентують діалоги біля дошки. Вчитель слухає та виправляє помилки.
6. Повторення граматичного матеріалу.

A

a) T.: Before we will do the exercises lets brush up the theory about the Indefinite Article. When do we use the indefinite article? What is the difference between A and AN? And what is the difference between countable and uncountable nouns? Now let’s play the game. I will name you the words which are connected with our topic. Your task is to clap your hands when the noun is countable and keep silence when it is uncountable.



b) Ex. 4 p. 73

7. Розвиток навичок читання.

- перед текстовий етап ( вчитель читає і перекладає учням слова, які необхідно вставити під час читання тексту)

T: Now lets read and translate the words which you are going to fill in the text

(Вчитель разом з учнями читає і перекладає слова)



- етап читання тексту.

T: Now we are going to read and translate the text, one by one.

- після текстовий етап

Учні повинні погодитися чи не погодитися з наступними твердженнями.

T: So now we will agree or disagree to the following sentences.



8. Презентація проектів.

T.: You had an unusual task. You were to present in the form of mini-projects the recepis of your favourite Ukrainian dish.

Учні по черзі біля дошки презентують свої проекти з рецептами.



9. Підвідення підсумків уроку.

T: Today at the lesson we have done a lot of work and learnt a lot of new things.

You were very active, thank you for your active participation. The marks for the lesson are following…

Your home task is to retell the text on page 70.

Good bye!



Методична розробка

вчителя англійської мови Вищепан Т.І.

Тема уроку: Шкільне життя в Україні та Великобританії

Мета уроку:


  • навчальна – удосконалювати навички усного та писемного мовлення, читання, аудіювання; вчити аналізувати отриману інформацію; систематизувати граматичний матеріал.

  • розвивальна – розвивати уміння робити зіставлення, висловлювати свою думку, збагатити словниковий запас.

  • виховна – виховувати розуміння важливого значення освіти та оволодіння іноземною мовою і потреби користуватися нею, як засобом

спілкування, виховувати повагу до школи.

Тип уроку: урок комплексного застосування знань, умінь, навичок.

Обладнання: презентація, асоціативні схеми, роздавальний матеріал,мікрофон, географічні карти.

Методи і прийоми навчання: робота в групах, сенкан, асоціація, мікрофон, гра, порушення послідовності, вікторина.




Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка