Ве́жа, баштаСкачати 39.91 Kb.
Дата конвертації08.01.2019
Розмір39.91 Kb.

Ве́жа, баштависока вузька споруда, що має спеціальне призначення, висота якої значно перевищує розміри основи. Основні відмінності вже від інших високих будівель — відсутність розтяжок (консольна конструкція, що закріплена тільки в основі) і невеликий внутрішній об'єм, іноді весь об'єм вежі зайнятий одними лише сходами. Як інженерна споруда вежа відноситься до антенно-щоглових будівель.

Відомі вежі: 1. Вавилонська вежа — легендарна вежа, про яку згадується у Біблії.( За стародавньою біблійною легендою про Вавилонське стовпотворіння[2], понад чотири тисячі років тому усі люди мешкали у Месопотамії, тобто в басейні річок Тигру і Євфрату, і спілкувались однією мовою. Оскільки земля цих місць була дуже плодовита, то люди жили заможньо. Від цього вони дуже запишалися і вирішили побудувати вежу аж до самого неба. Вавилонська вежа, або зикуратЕтеменанкі («Наріжний камінь небес і землі»), справді була побудована в II тисячолітті до нашої ери, але потім неодноразово руйнувалася і знов відбудовувалася. Остання реконструкція здійснилася в VII—VI століттях до нашої ери. Зикурат з високими сходами і пандусами мав квадратну основу зі сторонами приблизно 90 м і 175- чи 195-метрової висоти)

 2. Александрійський маяк або Фароський маяк — одне з Семи чудес стародавнього світу несло в собі не тільки архітектурну елегантність, але й практичну функцію. Маяк знаходився на острові Фарос (сьогодні це мис в межах міста Александрія у Єгипті). Він гарантував морякам безпечне повернення у Велику Гавань. Упродовж всього існування маяк був третьою найвищою спорудою на Землі (після пірамід Хеопса та Хафри).

 3. Піза́нська вежа — частина ансамблю міського собору Санта-Марія Маджоре в Пізі. Вежа є дзвіницею собору і примикає до його північно-східного кута. Знаменитий соборний ансамбль в Пізі — шедевр середньовічної італійської архітектури. Вежа відома тим, що сильно нахилена. Висота вежі становить 56 метрів, діаметр — 15 метрів. На вершину вежі ведуть сходи в 294 ступені, піднявшись якими на самий верх можна оглянути всю округу. Всесвітньо відомий вчений Галілей використовував Пізанську вежу для своїх дослідів. З верхнього її поверху він кидав різні предмети, щоб довести, що швидкість падіння не залежить від ваги падаючого тіла.

 4. Біг-Бен (англ. BigBen — Великий Бен) — найбільший із дзвонів у механізмі годинника башти Єлизавети у Лондоні. Часто Біг-Беном називають також і сам годинник, а також годинникову вежу, що є частиною архітектурного комплексу Вестмінстерського палацу, де розташовується відновлений після пожежі 1834 року британський парламент.

 5. Бурдж Халіфа— найвищий хмарочос у світі, розміщений у місті Дубай, Об'єднані Арабські Емірати. На сьогодні він є найвищою спорудою планети. Хмарочос сягає 828 метрів і складається з 162 поверхів. Вартість спорудження — 4,1 млрд доларів США.

 6. Е́йфелева ве́жа (фр. laTourEiffel) — архітектурна пам'ятка Парижа, розміщена на Марсовому полі, символ сучасної Франції. Вежу названо на честь її конструктора Густава Ейфеля. Сам Ейфель називав її «300-метровою вежею» (фр. tourde 300 mètres), інша, народна назва — «Залізна леді» (фр. Ladamedefer). Популярний туристичний об'єкт, щорічно приймає понад 6 мільйонів відвідувачів. У 2007 році на вежі побувало 6 893 000 осіб[1], що на 78 000 відвідувачів більше ніж у 2006, а за її історію з 1889 до 31 грудня 2007 року — 236 445 812 осіб. Вежа стала найвідвідуванішою [2] і найфотографованішою[3] туристичною пам'яткою світу.

 7. Ки́ївська телеве́жа — суцільнометалева просторова ґратована висотна споруда висотою 380 метрів побудована у 1968–1973 роки в Києві з метою трансляції радіо та телебачення. Це найвища решітчаста вільностояча конструкція світу[1] та найвища споруда України

 8. У камянець-подільську –аж 3 вежі:

 • Ба́штаСтефа́наБато́рія — найпотужніша з усіх башт у Кам'янці-Подільському. Інші назви — Королівська, Кушнірська, Семиповерхова. Пам'ятка містобудування та архітектури України національного значення. Фахівцями башту визнано одним із видатних творів оборонного зодчества 16 століття

 • Кам'янецька вежа (Кам'янецький стовп[1], біл. Камяне́цкаяве́жа, Камянецкістоўп, помилково Біла вежа, біл. Белая вежа) — унікальна пам'ятка руського зодчества, оборонна вежа-донжон волинського типу. Знаходиться у місті Кам'янець на теренах сучасної Білорусі.

 • Захаржевська башта — знаходиться в Старому місті Кам'янця-Подільського. Розташована на крутому схилі правого берега Смотрича між Міською та Польською брамами. Захаржевською названо на плані міста 1773, в описі міста 1700 — Турецькою. Не зафіксована документами назва — башта на броді — з'явилася в довідці Євгенії Пламеницької за 1977, однак саме ця назва стала найпопулярнішою. На думку Миколи Петрова, найвірогідніше, башту звели з каменю в 16-17 століттях, у 18 столітті реконструювали. Євгенія Пламеницька датує зведення башти 15 століттям.

Хмарочоси, що рвуться у небо і гігантські конструкції з металу сьогодні можна зустріти майже у всіх куточках світу. Завдяки сучасним технологіям та будівельним матеріалам, архітектори можуть реалізовувати все більш сміливі фантазії.

Ці дивні сучасні будівлі – ознака того, що майбутнє вже поруч, і воно буде дуже високим і покритим склом. Не вірите? Дивіться самі! 1. Королівська вежа - Королівська вежа, щопереганяєнайвищубудівлю у світі, «Бурдж-Халіфа» в АрабськихЕміратах на 167 метрів, будується в СаудівськійАравії і буде першоюбудівлею на планеті, висотаякоїнаближається до кілометра. У проекті за 1,2 млрддоларів, що у Джидді, розмістятьсярозкішнікондомініуми, офісніприміщення, обсерваторія, готельFourSeasons і найвища в світітераса на 157-му поверсі. Зведенняхмарочосаофіційнопочалося в минуломуроці, будівлямає бути завершена в 2019-му.

 2. Шанхайська вежа- Будівництво 121-поверхової Шанхайськоївежі в Китаї, щовартує 4,2 млрддоларів, розпочате в 1993 році, завершилося на початку цього року. А зараз ведутьсяоздоблювальніроботи. Теперце друга за висотоюбудівля у світі, але офіційневідкриттяще не відбулося. Протемільйони людей вжебачили картинку, щовідкриваєтьсязверху, завдякизапаморочливимзнімкам і відео, зробленимдвомаросійськимисміливцями, які незаконно піднятися на вершину в минуломуроці. Багатофункціональнийхмарочосскладається з дев’ятирізнихвертикальних зон і оточений шаром прозорогоскляногопокриття для захистувідпогодних умов і забезпеченняприродноївентиляції.

 3. Водонапірна вежа в м.Покров – Від якої залежимо всі ми з Вами…

Вчитель музики Щеднова Наталія Василівна, спец вищої категорії

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка