Уявна подорож по місту. Практичне завдання «Калейдоскоп вражень»



Скачати 31.11 Kb.
Дата конвертації10.01.2018
Розмір31.11 Kb.
ТипУрок

Клас: 2

Тема: Уявна подорож по місту. Практичне завдання «Калейдоскоп вражень».

Мета: провести загальне ознайомлення дітей з видами образотворчого мистецтва та їх назвами, розвивати естетичні почуття, виховувати інтерес і любов до мистецтва.

Обладнання: предмети побуту, ілюстрації, репродукції картин, матеріали та інструменти для роботи на уроці, презентація до уроку.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організація класу.

До уроку! До уроку!

В школі дзвоник кличе нас!

Поспішіть місця зайняти,

Час урок розпочинати.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми уявно будемо подорожувати по великому місті, де побачимо багато чого цікавого, а потім відтворимо свої враження на папері.

ІІІ. Робота над темою уроку.

1. Вступна бесіда.

- Чи бували ви у великих містах?

- Коли ми буваємо у місті, то ми помічаємо, що навколо нас знаходиться дуже багато різних пам’яток, різних споруд і всі вони різні: за віком, за величиною, за матеріалом і т.д.

- Це все чиїсь роботи, над якими працювали такі ж люди, як ми, як прикладали багато зусиль, творчість, свій талант, аби і по цей час ми могли любуватися ними. Ці всі витвори, м називаємо творами мистецтва.

- Залежно від того, як, з якого матеріалу, в якій техніці виконано твір, розрізняють такі види мистецтва: живопис, графіка, скульптура, архітектура, декоративно-прикладне мистецтво.

2. Мотивація навчальної діяльності.

- Спробуємо уявити себе туристами і помандруємо до першої столиці нашої Батьківщини - в місто Харків. Це наша рідна область, рідний край.

- Що показують туристам насамперед?

3. Уявна подорож містом. Ознайомлення з видами мистецтва.

- Вулиці, площі, будівлі, памятники, сади і парки. Найчастіше вони зосереджені у центрі міста. Зупинимось і ми тут. Побачимо красиві будинки, театр, церкву, музей тощо. Всі ці споруди є творами будівельного мистецтва, що називаються архітектурою.



Перегляд творів мистецтва. СЛАЙД № 1, 2

* Архітектура – це мистецтво створення будівель і споруд у містах і селах.

- Подумайте, які почуття і настрій можуть виникнути у людини, яка потрапила в таке архітектурне середовище?

- Що ще привертає нашу увагу на вулицях і площах міста?

- Це пам’ятники, чудові фонтани, ліпні прикраси на будівлях. А ще нам обов’язково сподобаються красиві ліхтарі та альтанки, металеве мереживо огорож, вогні реклам. Усе це - твори дизайну.



Перегляд демонстраційного матеріалу. СЛАЙД №3

* Скульптура – це твори мистецтва, які мають об’ємну або рельєфну форму. Їх можна оглянути з усіх сторін.

- Перед входом до цирку або театру на рекламних щитах ми побачимо яскраві афіші, плакати. Це твори графіки. Придивившись навкруги, ми побачимо ще багато інших графічних творів: етикетки, упаковки, книжки, марки тощо.

Перегляд демонстраційного матеріалу.

* Графіка – мистецтво, де зображення створюється за допомогою ліній, штрихів, крапок, плям. Здебільшого твори графіки є чорно-білими.

- Тепер зайдемо в середину великого собору. Вражають велич приміщень, розписи на стінах та колонах, мерехтіння свічок, чудовий хоровий спів. На стінах ми бачимо твори живопису і декоративно-прикладного мистецтва.



Перегляд демонстраційного матеріалу.

СЛАЙД №4

* Живопис – це художнє зображення світу фарбами.

СЛАЙД №5, 6, 7

* Декоративно-прикладне мистецтво – це мистецтво створювати красиві предмети, якими можна користуватися у побуті.

- Більш детально з кожним із названих видів мистецтва ми ознайомимось на наступних уроках.



4. Практична діяльність учнів

- А зараз уявіть себе художниками і спробуйте намалювати те, що найбільше сподобалось чи запам’яталось під час цієї подорожі: пам’ятника архітектури, гарний ліхтар, фонтан, куточок природи тощо. Матеріали та інструменти для роботи згодяться будь-які: фломастери, крейдочки, кулькові ручки, фарби.



V. Аналіз учнівських робіт.

Перегляд малюнків. (діти представляють свої роботи)


Виставка робіт учнів.

VІ. Підсумок уроку.

- Що сподобалось на уроці?



- Що нового ви дізнались?

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка