Уроку з предмета «Технологія приготування їжі»



Скачати 241.08 Kb.
Дата конвертації26.10.2017
Розмір241.08 Kb.
ТипУрок

Державний професійно-технічний навчальний заклад

«Конотопський професійний аграрний ліцей»


«Затверджую»

Заступник директора

з навчально-виробничої роботи

__________________Н.О.Ганжа

«____»________________2011р.




План

відкритого уроку

з предмета

«Технологія приготування їжі»
Професія «Кухар»

Кваліфікація: 3 розряд.

Розробила викладач

вищої категорії

С.В.Соловйова


План уроку №98
Тема програми. «Технологія приготування прісного тіста та виробів з нього».
Тема уроку. Вироби з прісного тіста: асортимент,технологія, відпуск.
Мета уроку:

Навчальна-вивчити асортимент,технологію,відпуск виробів з прісного тіста з використанням новітніх технологій;формувати вміння пояснювати та приміняти знання;розширити кругозір учнів з даної теми.

Виховна-виховувати естетичний смак;почуття відповідальності, гідності, гордості за обрану професію; прививати самостійність при вивченні нового матеріалу.

Розвиваюча- розвивати пам'ять та логічне мислення учнів ,їх творчі здібності;вміння користуватися додатковою інформацією та висловлювати суть вивченого,працювати в колективі, в групах.


Між предметні зв'язки: устаткування підприємств харчування,організація виробництва і обслуговування,санітарія і гігієна виробництва,українська література.
Навчально-матеріальне забезпечення уроку : дидактичний матеріал потемної папки № 10 «Технологія приготування прісного тіста та виробів з нього»; мультимедійна дошка, проектор, слайди; муляжі виробів з прісного тіста, посуд для відпуску,
Професійна література:

«Сучасна енциклопедія світової кухні»,Донецьк,ТОВ ВКФ «БАО», 2004;

Антонець Л.І. та ін.. «Технологія приготування їжі та організації виробництва» (лабораторний практикум) «Факт», 2003;

Гилярова И. «Большая поваренная книга», «Эксмо», 2005;

Доцяк С.В. «Українська кухня»,Львів, «Оріяна –Нова», 1998;

Дубовіс Г.О. «Українська кухня»,Харків,ФОЛІО, 2006;

Дудлова Л. «Большая поваренная книга»,Харьков,ООО «Книжный клуб»,2009;

Косовенко М.С. та ін. «Технологія приготування їжі»,К. «Факт», 2003;

Кривошей О. «Золота енциклопедія української кухні»,ГЛОРІЯ,Донецьк,2010;

Мочкіна Л.І. та ін.. «Нестандартні уроки…» (методичний посібник), «Мандрівець», Тернопіль,2002.

Пивоварова Е.В. «Энциклопедия русской кухни», «Аркаим»,Челябинск,2004;
Тип уроку: засвоєння нових знань.

Метод уроку: ігровий урок в формі КВК.

Місце проведення : аудиторія № 4. «Технологія приготування їжі».

Тривалість уроку: 45 хв.

Хід уроку


  1. Організаційна частина- 2 хв.

  1. Перевірка присутності ,рапорт чергового.

  2. Перевірка готовності учнів до уроку.




  1. Мотивація навчальної діяльності учнів- 1 хв.




  1. Повідомлення теми,мети,очікувальних результатів уроку - 2 хв


Очікувані результати уроку:

Після цього уроку учні зможуть:



  • знати асортимент, технологію та відпуск вареників,пельменів, галушок,чебуреків,локшини домашньої;

  • знати основні правила та правильно виконувати теплову обробку виробів з прісного тіста;

  • визначити якість виробів з прісного тіста та правильно їх зберігати,дотримуючись санітарно-гігієнічних вимог.



  1. Проведення КВК-35 хв:




  • І конкурс «Презентація професії та представлення команд».

  • II конкурс «Конкурс капітанів»: з повторення теми «Прісне тісто» продовжити речення.

  • ІІІ конкурс «З історії..» :про історію виробів з прісного тіста.

  • IV конкурс «Пошук інформації»: про технологію приготування, відпуск, вимоги до якості виробів з прісного тіста.

  • V конкурс «Світова кухня» .

  • VI конкурс « Працюємо творчо!» :конкурс страв муляжів з прісного тіста .

  • VII «Літературно-музична сторінка» :гуморески, пісні.


V . Підсумок уроку - 3 хв.

  • Підвести підсумок уроку по конкурсах,виставити оцінки та зробити їх аналіз.

  • Звернути увагу на помилки,допущені при виконанні завдань, та шляхи їх усунення.

VI . Домашнє завдання - 2 хв.

Підготуватися до лабораторної роботи та заліку по темі № 10 «Технологія приготування прісного тіста та виробів з нього»;вивчити по підручнику С.В.Доцяка «Українська кухня» §5,стор.476-485;скласти технологічні схеми виробів з прісного тіста.



  • Знайти прислів’я та приказки по вивченій темі .

  • Сфотографувати, оформити,записати традиційну сімейну страву сьогодення чи майбутнього з прісного тіста.

Викладач:

Привітаймося з гостями !



  • Хто сьогодні відсутній на уроці?

  • Чи всі готові до уроку?

Слайд 1:Актуальність теми :

Сьогодні вироби з прісного тіста користуються великим попитом у населення, як у дорослих ,так і у дітей. Вони приваблюють зовнішнім виглядом, приємним ароматом і смаком, прості в приготуванні. В сучасних умовах виробництва кухарі постійно працюють над впровадженням нового асортименту виробів з прісного тіста та оригінальними рецептами їх приготування з натуральної сировини.



Тож тема нашого уроку:

Слайд 2 : тема…

Слайд 3 :мета…

Слайд 4: очікувані результати…


Сьогоднішній урок ми проведемо у формі Клубу веселих і кмітливих.

Для цього учні попередньо були розділені на 2 команди , були обрані капітани ,

Дано випереджувальні завдання до конкурсів.

Як команди підготувалися , ми побачимо пізніше .

А зараз я познайомлю Вас з членами журі: це майстри в/н з професії «Кухар»

Денисенко Лариса Григорівна;

Василенко Людмила Григорівна;

Якут Наталія Олексіївна;

Василенко Світлана Андріївна.

Кожний конкурс максимально оцінюється в 5 балів.


Тож розпочнемо змагання між командами!
Слайд 5 :I Конкурс «Презентація професії та представлення

команд»

Слово надається команді
Слайд 6: «Смакота» :

Учні: Вже на світі усі знають,

Де напої розливають ,

Де готують смачно дуже

Завітай сюди,мій друже!

______________________________________

У ліцеї всіх навчають

Готувати, подавати!

Тут готують кухарі,

Всі працюють до зорі.

_______________________________

Вчаться тут як справжні Аси

Всім покажуть майстер-класи!

________________________________

Ми - проблем не боїмося.

Гарно всі ми тут вчимося.

Тож приходьте всі до нас

Пригощати будем вас!

_________________________________________

Кухарська справа – непроста наука

Поєднуються праця і краса.

І нам лиш залишається навчитись

Майстерності творити чудеса!

А щоб ви впевнилися, що кухар - чарівник своєї професії,

Пропонуємо подивитись справжні кухарські шедеври,

Де поєднуються смак, фантазія і краса.

Слайди з 7 по 21(газета)

Викладач. Команда для презентації професії виготовила газету та передає емблему для журі.

А зараз слово надається

Слайд 22

Команді «Кухарі»



Учні :

Земля тому і щедра,

Що в світі кухарі існують

Невтомні душі і серця

А руки, для людей працюють.

Професія ця, повна доброти.

Людина зла,не стане у плити.

_________________________________

Ех ,які ми кухарі,

Любим готувати,

І тому прийшли в ліцей,

Знань наздобувати.

Хочемо в своїм житті

Фахівцями стати,

Щоб усім споживачам

Смачно готувати.

Ми в ліцей сюди прийшли,

Бо нам це потрібно,

Щоб професію здобути,

Бо це дуже гідно!

Оду кухні я пишу-

Професію свою люблю.

Бо кухар славний- сила наша

Готує мус,салати, простоквашу.

Меню святкове підбирає

І калькуляцію він знає.

І вас порадує сповна

Солодкий стіл,десерт для милих,

Щоб знали всі, що кухар-сила!
Кухар - супер!Кухар-клас!

Він, ніби створений для вас!

Він розповість про етикет,

Обід - як новенький сюжет.

У нього все смачно й апетитно!

Немає сумнівів - це дуже ситно!

___________________________________________________________________________________________ То що?Поміркували ви?

Що краще кухаря - немає!

Він завжди ситеньким буває!

Йому і криза ніпочом,

Коли пампушки є з борщом!
Слайд 23: газета
Викладач. А зараз команда «Кухарі» представляє свою газету журі і емблему.
Слідуючий

Слайд 24:

2 конкурс капітанів (продовжити речення)

Запрошуємо їх сюди. Якщо капітани не знають відповідей,то спочатку допомагають члени своєї команди, піднімаємо руку,а потім, якщо команда не знає, суперників.

Слайд 25
1.У прісне тісто входять…(борошно,вода,сіль,яйця, у вареники-цукор)
2.Пшеничне борошно спочатку…(просіюють,насипають гіркою і роблять посередині заглиблення)

3.У заглиблення вливають:(холодну воду,проціджений розчин солі і цукру,сирі збиті яйця)

4.Замішують…(круте) тісто,яке має… (однорідну)консистенцію і відстає… (від рук і посуду)

5.Після натискання пальцем…(ямочка вирівнюється)

6.Тісто залишають на …(30-40 хв),накривають…(серветкою) для…(набухання клейковини і надання йому еластичності)

7.Для пеліменей і галушок в'язких тісто замішують …(густіше ,ніж для вареників)

8.У галушки можна добавити замість води…(молоко)

Слово надається журі по 1 конкурсу.

Переходимо до

Слайд 26: 3 конкурсу « З історії…»

Команда «Смакота» розповість

Слайд 27: з історії вареників

Учні:

Вареники непогані,вареники у сметані.

В кожній хаті на Вкраїні

Вареники варять нині,

Вареники круглолиці – із найкращої пшениці.

___________________________________________________________________________________________
І справді вареники - це улюблена страва українців. Вони відомі ще з кінця 16 ст. Їх батьківщиною вважають Полтаву, хоча походження їх - із турецької кухні,де ця страва нагадувала пельмені і називалась «дюш - вара».

Українці готували цю страву по-своєму і спочатку називали «вара-ники»,а згодом – «вареники». Українська кухня покращила цю страву і зробила її різноманітною.

В енциклопедії української кухні пропонується 40 видів начинок вареників серед яких, як традиційні: з сиром, картоплею, яблуками, ягодами так і незвичні: з гарбузом, гречаною кашею з цибулею, з маком, з грибами і квасолею, з рибою та інші.

Форма вареника нагадує Місяць,бо в народі йому приписували магічну силу Місяця - сприяти добробуту і зміцненню здоров'я людини.

В українського селянина їх готували не часто,бо вареники були окрасою недільного і святкового столу.

Вареники були обов'язковою стравою , яку несли дівчата на родини. Вручаючи цей дарунок молодій матері, подруги говорили «Щоб повна була завжди , як вареник». У цих випадках вареники символізували продовження роду.

Начинка була пісною, або скоромною залежно від релігійного календаря. Поширеною для українців була борошняна начинка: для цього сало висмажували у шкварки і в киплячий смалець поступово додавали борошно для загусання. Такі вареники називали – з піском.

Начинки для вареників мали особливі прикмети:



  • начинки з круп, бобових, маку - повинні були сприяти родючості землі і розмноженню людського роду;

  • начинки з бобами, вареною квасолею, пшоняною кашею - подавали на весілля, як символ єднання для подальшого життя;

____________________________________________________________________________________



  • вареники з сиром - займали важливе місце для українських обрядів: здобрення духів: добрих - щоб допомагали, злих – щоб не шкодили: на весіллі , на хрестини, частували матір після народження дитини, пригощали на толоці, обжинках і обов'язково – на масляну, на обід після похорону.

Згідно з давніми уявленнями - начинки для вареників давали енергію :


У деяких західноукраїнських районах вареники називали «вареними пирогами».

________________________________________________________________________________________

Ми виготовили реферат, в якому описана більш детально історія вареників та 40 рецептів їх приготування.

__________________________________________________________________________________________

Викладач. Аж 40 рецептів! Молодці!

А тепер команда «Кухарі» розповість

Слайд 28: «З історії пільменей»

Учні:

«Готов упасть я на колени

Пред тем, кто выдумал пельмени !»

(М.Блинов)

_______________________________________________________________________________________

Одна із самих смачних страв , яка не поступається світовим кулінарним шедеврам і завоювала ввесь світ – це пельмені.

____________________________________________________________________________________________

Саме сибіряки додавали в начинку льодяну воду і виставляли пельмені на мороз. Під час варіння пельмень набував ту загадкову зморщеність , яка робила його схожим на вушну раковину. Звідси і назва «пельмень». В перекладі з перм'ятського та удмуртського «пельнянь» означає «тістове вухо». Таким чином назву страви визначила їх оригінальна форма.

Перм'яки - уральці додавали в тісто яйця куріпок,а в степових районах Південного Уралу – яйця стрепетів, дроф, або перепілок.

____________________________________________________________________________________________

Вирізання пельменей склянками , справжні умільці вважають недопустимим. Вони розкачують невеликі шматки тіста,величиною з черешню, до кожного пельменя окремо. Чим тонше тісто, тим смачніші пельмені. А самі смачні – маленькі, величиною з черешню.

Ми приготували реферат,в якому описана історія пельменей та виготовлення їх з сучасними начинками: м'ясною,м'ясо-капустяною, з грибів та рису, з грибів та риби, з грибів і шинки, з редькою , з редисом, з яєць з грибами,з риби, з фініків та інших.



Викладач. Молодці! Послухаємо ще

Слайд 29 «З історії галушок»



Учні:

Галушки – дуже поширена страва , що поряд з борщем стала символом української народної кухні.

Галушки готували майже щодня, здебільшого на вечерю. Ця страва була легкою у приготуванні,надзвичайно поживною і дуже смакувала селянам,особливо після тяжкої і виснажливої праці у посівну, косовицю чи жнива. Говорили : «Галушки та лемішки, а хлібу - перемішка».

_________________________________________________________________________________________

Прісне тісто, замішане на воді ,або сироватці з яйцем,розкачували качалкою до товщини 1-1,5 см . Різали на смуги 2-3 см, а потім відщипували невеликі шматочки і кидали у підсолений окріп (чи кипляче молоко,м'ясну , або овочеву юшку). Це були «щипані», або «рвані» галушки.

З часом, від тіста шматочки не відривали, а відрізали ножем. «Різані» галушки були певною мірою перехідною формою до іншої страви – локшини.

Тісто готували з різного борошна, найчастіше з пшеничного ,або пшенично-гречаного. Заправляли засмажкою з цибулі на олії чи салі,або їли з рідиною у юшці чи молоці.

__________________________________________________________________________________________

В українській енциклопедії є 28 видів галушок , серед яких рецепти не тільки з прісного тіста, а й овочеві, м'ясні, рибні, солодкі, сирні та інші види галушок.

Викладач. Цікаво ! Ви добре попрацювали!

А зараз слово надається журі по 2 конкурсу.

Слідуючий

Слайд 30


4 конкурс «Пошук інформації»: про технологію приготування виробів з прісного тіста, їх відпуск, вимоги до якості.

Слово надається команді « Смакота». Вони нам розкажуть про

ВАРЕНИКИ. Слайд 31

Учні:

Після того, як прісне тісто постояло 30-40 хв вареники можуть формувати

різними способами:

1 спосіб :тісто розкачують завтовшки 1 -1,5 мм , (слайд 32) потім за допомогою виїмки з нього вирізають варениці,(слайд 33) посередині кладуть начинку,краї зліплюють.

Недоліки:залишається багато тіста, яке швидко висихає і його знову треба переробляти.

Слайд 34


2 спосіб :тісто скачують у валик діаметром 2-3 см , ріжуть його на шматочки, кожен обкачують у борошні, (слайд 35) розкачують варениці до товщини 1-1,5 мм і формують вареники, як і в попередньому способі.

__________________________________________________________________________________________________

Слайд 36

3 спосіб:тісто розкачують завтовшки 1-1,5 мм, (слайд 37) ріжуть на смужки , потім на квадратики розміром 5 на 5 см. Кладуть посередині начинку і зліплюють два протилежних кінці у трикутник.

Слайд 38


4 спосіб: тісто розкачують у вигляді прямокутника завтовшки 1- 1,5 мм, завширшки 10 см. На одну половину тіста на відстані 1 см від краю, викладають начинку по всій довжині прямокутника на 6-7 см одна від одної. Краї змащують яйцем, (слайд 39)накривають начинку другою половиною тіста і виїмкою вирізають вареники. Обрізки тіста з'єднують і повторно розкачують.

________________________________________________________________________________________________

Слайд 405 спосіб: за допомогою форми розкачують 1 пласт, кладуть начинку у виїмки. Потім накривають другим пластом і видавлюють скалкою вареники.

Слайд 41


6 спосіб:на великих підприємствах формують вареники за допомогою автомату для виробництва вареників , (слайд 42)де використовується штампувальний барабан з різними формами.

Термічна обробка:варять у воді, інколи запікають з додаванням додаткових інгредієнтів згідно рецептури.

Відпуск:

Слайд 43 Вареники з картоплею відпускають у горщиках ,у макітрі чи мілкій столовій тарілці, поливають засмажкою сала з цибулею;

Слайд 44 Вареники з капустою поливають засмажкою на олії з цибулею.

Слайд 45 До вареників з сиром додають сметану чи ряжанку;

Слайд 46 запивають холодним,свіжим , або кислим молоком.



Слайд 47 Вареники з сиром, запечені у сметані,відпускають у горщиках , в яких вони запікалися.

Слайд 48 Вареники з ягодами поливають маслом з цукром.

Слайд 49 Сучасне оформлення вареників з картоплею.

_______________________________________________________________________________________



Викладач: А тепер послухаємо команду «Кухарі». Вони готували інформацію про

Слайд 50 ПЕЛЬМЕНІ.



Учні:

Формують вручну всіма способами,що й вареники,(слайд 51) але меншими розмірами.(Слайд 52, слайд 53,слайд 54)

Слайд 55 Традиційний пельмень – у вигляді «вушка», формується вручну

(слайд 56) чи на автоматі(слайд 57).

_____________________________________________________________________________________

Слайд 58


Термічна обробка:відварювати пельмені слід у підсоленій воді, м'ясному бульйоні ( можливо з додаванням масла) та в бульйоні «А-ЛЯ-НАЖ» ( з французького «Вплав»). Це курт - бульйон готується для пельменів відварюванням дрібної неочищеної ріпчастої цибулі разом з цибулинням, яке надає красивого кольору, з обов'язковою добавкою лаврового листа, невеликої кількості жиру і солі. На відміну від інших курт - бульйонів , які в подальшому не використовують,цей може бути поданий з пельменями.

Пельмені можна смажити, запікати,томити в печі,додавати в супи.

____________________________________________________________________________________________

Відпускають:

Слайд 59 у мілкій столовій тарілці із сметаною;

Слайд 60 з маслом,оцтом;

Слайд 61 зеленню укропу;

Слайд 62 з кетчупом.

Вчитель: Команда «Смакота» розповість про

Слайд 63 ГАЛУШКИ(в'язкі).



Учні :

Витримане тісто ділять на шматки, кладуть на стіл, посипаний борошном,розкачують шаром 0,5-1 см, потім нарізують невеликими квадратиками 3 на 3 см , або 4 на 4 см.

Напівв'язкі відділяють ложкою , змоченою у воді .

_____________________________________________________________________________________________

Термічна обробка : варять у воді ,або зварені галушки запікають з інгредієнтами.

___________________________________________________________________________________________________

Відпускають:

Слайд 64 у мілкій столовій тарілці, поливають розтопленим вершковим маслом, або сметаною ,інколи з добавленим твердим сиром чи грибним соусом; з підсмаженою на олії чи салі цибулею, можуть посипати подрібненою зеленню. Слайд 65 Можуть використати як гарнір.



Викладач: виготовлення

Слайд 66 ЛОКШИНИ ДОМАШНЬОЇ представить команда «Кухарі».



Учні:

Витримане 20-30 хв круте прісне тісто кладуть на стіл , посипаний борошном , розкачують шаром 1-1,5 мм. Шари тіста пересипають борошном і злегка підсушують на повітрі, потім складають у 3-4 шари і нарізують на смужки шириною 35-45 мм, потім упоперек соломкою чи смужками завширшки 3-4 мм

___________________________________________________________________________________________

Слайд 67 Локшину розсипають на посипаному борошном столі, або у фанерні лотки і підсушують 2-3 год при температурі 40-50 градусів (слайд 68)

________________________________________________________________________________________________

Слайд 69При використанні сучасної машини «КЕNWOOD» або інших універсальних машин,

Слайд 70 серед інших 15 змінних механізмів,

______________________________________________________________________________________________

Слайд 71 використовуються різні насадки для виробництва макаронних виробів.(Слайд 72)

_____________________________________________________________________________________________

Слайд 73 Згідно сучасних технологій,щоб зробити макарони різноманітними використовують базилік,шпинат,буряк,моркву, куркуму,паприку, какао та інші натуральні добавки.

________________________________________________________________________________________

Слайд 74 Це не тільки надасть колір , ніжний аромат, але і підвищить харчову цінність та збагатить продукт вітамінами .

_______________________________________________________________________________________________

Слайд 75 Макарони з прісного тіста відварюють і відпускають як звичайні : як самостійну страву чи гарнір.(Слайд 76,слайд 77, слайд 78)

Викладач: Цікава інформація !

Слово надається команді «Смакота».



Учні:

Слайд 79 ЧЕБУРЕКИ

Вистояне круте прісне тісто розкачують пластом товщиною 1-2 см. Можна змастити його яйцем,(слайд 80)вирізати круги величиною з чайне блюдце. (Слайд 81) На середину положити фарш і загнути один край у вигляді півмісяця. Краї пиріжка обрізають зубчастим різцем,або виїмкою.

________________________________________________________________________________________________

Начинка:баранину разом з цибулею пропускають через м'ясорубку , добавити сіль, перець, дрібно нарізану зелень петрушки, перемішати, добавити воду.

_______________________________________________________________________________________________

Слайд 82 Смажити у фритюрі ,( слайд 83, слайд 84) відпустити гарячими у мілкій столовій тарілці.

_______________________________________________________________________________________________

Слайд 85 Особливості: у сучасних кафе чебуреки формують меншими розмірами, краї оформляють виделкою.(слайд 86)

_________________________________________________________________________________________________

Також з прісного тіста роблять інші вироби:

Слайд 87 буцики слайд 88;

Слайд 89 хінкалі слайд 90;

Слайд 91 манти та інші.



Викладач: Ви справились з завданням, молодці!

Слайд 92 ВИМОГИ ДО ЯКОСТІ пропонує послухати нам команда «Кухарі».



Учні:

Вироби з тіста повинні мати правильну форму, без тріщин, надривів.

_______________________________________________________________________________________________

Слайд 93 Смак і запах відповідає виробу та його складу, проте без присмаку гіркості чи надмірної кислотності. Не допускаються сторонні запахи і присмаки.

_______________________________________________________________________________________

Готові вироби зберігають у чистому сухому приміщенні з температурою 6-20 градусів у лотках. При цьому їх укладають рядами так, щоб вироби не втратили форму . Срок реалізації 24 год , хоча бажано відпускати зразу. При більш тривалому зберіганні якість виробів погіршується.

_________________________________________________________________________________________________

Викладач : Мені сподобалось , як команди попрацювали !

А зараз журі повідомить про результати 3 конкурсу.


Слайд 94: Слідуючий 5 конкурс «Світова кухня»

Кожен учасник команди повинен назвати по 1 виробу із світової кухні з прісного тіста .І свої вироби назве команда «Смакота».


Слайд 95 :Вареники
Учні: Вареники з яйцем

(дагестанська кухня)

Вареники з грибами



(польська кухня)

Варениці з печінкою



(єврейська кухня)

Вареники з гречаною кашею



(українсъка кухня)

Вареники з сиром '



(російсъка кухня)

Вареники з начинкою

з китайського салату

(китайсъка кухня)

Вареники зі сливовим

варенням

(угорська кухня)

Викладач: А тепер послухаємо команду « Кухарі».

Слайд 96: Манти і галушки



Учні: Чуду з зеленню

(дагестанська кухня)

Манти по-узбецьки

Манти з гарбузом

(узбецька кухня)

Галушки гречані

(українська кухня)

Галушки зі сметаною



(українська кухня)

Галушки з м'ясом та овочами

(узбецька кухня)

Галушки ,запечені з шинкою

(угорська кухня)

Пелюхи


(білоруська кухня)

Викладач:Слово журі по 4 конкурсу.
Слайд 97: 6 конкурс «Працюємо творчо!»:це конкурс страв муляжів з прісного тіста.

І свої вироби назве команда « Смакота».



Учні:Ми приготували такі вироби:

  • « Пельмені напівфабрикати»;

  • «Відпуск пельменей з зеленню»;

  • «Банкетна страва з локшиною домашньою»;

  • «Чебуреки».

Викладач: Свої вироби назве команда «Кухарі».

Учні:Ми приготували такі вироби:

  • «Вареники напівфабрикати»;

  • «Відпуск вареників з картоплею»;

  • «Галушки напівфабрикати»;

  • «Відпуск галушок»;

  • «Буцики напівфабрикати».

Викладач : Журі бачило ці страви, то ж зможе оцінити їх , а при потребі можна підійти під час слідуючого конкурсу.

Слайд 98 7 конкурс : «Літературно-музикальна сторінка» :кожна команда приготувала нам гуморески та пісні по даній темі.

Давайте послухаємо гумореску неперевершеного майстра гумору П.Глазового «Як вареники варили кум і я…»

Учень:

Слайд 99 Кум поїсти неабиякий мастак.

Йому жінка що не зварить, все не так.

Вередує: - Як з'їдаю твій обід,

Наче гирю закладаю у живіт.

Слайд 100 Он торік я в ресторані, - каже, - був...

Ледве миску з деволяєм не ковтнув.

Там таку дають підливку - смак і шик!

З нею з 'їсти можна власний черевик .

Слайд 101 Раз в неділю ми остались без жінок:

Подались вони раненько на товчок.

Ми із кумом закурили, сидимо.

Кум наліво, я направо плюємо.

- Не зоставили нам їсти, то й нехай...

А ми зваримо вареники давай!

Слайд 102 Налили ми в ночви свіжої води.

Півмішка муки засипали туди.

Я качалку взяв, а кум мій - макогон,

Тісто туго замісили, як гудрон.

Дріжджів кинули дві пачки - красота!

Потім перцю і лаврового листа.

Тісто витягли на стіл ми та й січем -

Я ножакою, а кум мій сікачем.

Слайд 103 В казані кипить аж піниться вода.

Я ліплю, а кум вареники вкида.

На вусах у мене тісто, в нього сир.

Кум по кухні походжа, як командир.

-Хай живіт, - говорить, - лопне, а жінкам

Отакенького вареничка не дам!

В казані вода вирує, булькотить.



Сир гарячий нам на голови летить.

Покипіло так не більше двох годин,

Слайд 104 Бачим: збились всі вареники в один.

Ми вареник той штовхаємо до дна,

А він лізе, випирає з казана.

Кум говорить: - Ну, нехай вже буде так.

Покуштуємо, яке воно на смак.

Поділили ми вареник, сидимо.

Кум виделкою, я ложкою - їмо.

Я помалу ремигаю, кум жує.

- Ну, - цікавиться, - як враження твоє?

Слайд 105 Я показую на пальцях і стогну:

Зуби злиплись, язика не поверну.

В кума очі лізуть з лоба - не ковтне.

Просить: - Стукни по потилиці мене!

Я як двину його в шию кулаком!

Слайд 106 Тут відразу нам полегшало обом.

Кум затявся на своєму: - А жінкам

Я однаково й понюхати не дам !

Те, що я не з'їв і кум мій не доїв,

Слайд 107 Потаскали кабанові ми у хлів.

А кабан понюхав тісто .кашлянув,

Перекинувся в баюру і заснув.

Кум штовха його: - Пардон, мусьє кабан!

Вибачайте, я не знав, що ви - гурман.

Може, й ви вже захотіли в ресторан?

І надів йому на голову казан...

Слайд 108(пісня «Вареники» М. Поплавського).

Викладач:Послухаємо гумореску Павла Глазового «Гуманний кум».

Учень:

Слайд 109 Відрядивши чоловіка

В далеку мандрівку,

Слайд 110 Кума кума запросила

До себе в домівку.

Слайд 111 Частувала коньячечком,

А не самогоном.

На закуску подавала

Холодець із хроном,

Слайд 112 А на десерт – варенички

З вишнями й пасльоном.

  • Та я ж тебе, - кум хвалився,

При такім десерті

Зацілую, кумасенько,

Сьогодні до смерті!

Слайд 113 Як набрався, нализався,

Виліз на лежанку,

Ткнувся носом у подушку

Та й проспав до ранку.

Слайд 114 Кума вранці будить кума:

  • Годі спати! Чуєш?

Ти ж хвалився, що до смерті

Мене зацілуєш!

Слайд 115 Кум спросоння як заплаче:

  • А нащо ця жертва?

Хто ж вареничків наварить,

Як ти будеш мертва?

Слайд 116 (пісня «Вареників мало» муз. та сл.. В. Кукоба, вик. В. Іжицький)

Викладач. А тепер , чи відгадаєте ви українські народні загадки ( поза конкурсом)?


  • «Був у воді, був і в маслі. В нірку впав. Хоп - і пропав».(Вареник)

  • « Сидить у ложці, звісивши ніжки».(Локшина)

  • « Повен пень головень».(Галушки)

Викладач : Підведемо підсумки . Слово журі!

Оцінки за урок ,їх аналіз…

Звернути увагу на помилки,допущені при виконанні завдань та шляхи їх усунення.

Домашнє завдання:

підготуватися до лабораторної роботи та заліку по темі №10 «Технологія приготування прісного тіста та виробів з нього»;вивчити по підручнику С.В.Доцяка «Українська кухня»,§ 5,стор.476-485;скласти технологічні схеми виробів з прісного тіста.



  • Знайти прислів’я та приказки по вивченій темі.

  • Сфотографувати та оформити, записати традиційну сімейну страву сьогодення чи майбутнього з прісного тіста.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка