Уроки доброти Методичний посібник з використанням творів В. О. Сухомлинського Розробила практичний психолог Кушнір І. В. Заняття №1Скачати 57.81 Kb.
Дата конвертації27.03.2019
Розмір57.81 Kb.
ТипУрок

Уроки доброти

Методичний посібник з використанням творів В.О.Сухомлинського

Розробила практичний психолог Кушнір І.В.

________________________________________________________________________Заняття №1
Мета: Спонукати дітей до моральних переживань по відношенню до оточуючих. Розвивати мислення, фантазію, творчість, уміння правильно висловлювати свої думки. Спонукати дітей до позитивних вчинків. Підготовка до заняття:

Казка В.О.Сухомлинського «Зайчик і місяць», набір для малювання, сюжетні картинки.Хід заняття:

Добрий день діти! Я рада вас бачити. Сьогодні ми поговоримо про співчуття та доброзичливе ставлення до оточуючих. А про доброзичливість ми дізнаємось із казки «Зайчик і місяць».

«Холодно взимку Зайчикові. Вибіг він на узлісся, а вже ніч настала. Мороз тріщить, сніг проти місяця блищить, холодний вітерець з яру повіває. Сів Зайчик під кущем , простяг лапки до місяця, просить:

- Місяцю любий, погрій мене своїми променями, бо довго ще сонечка чекати. Шкода стало Місяцеві Зайчика, він і говорить:

- Іди полем, а я тобі дорогу освітлю, прямуй до великого стогу соломи. Попрямував зайчик до стогу соломи, зарився в стіг, виглядає, усміхається до Місяця:

- Спасибі, любий Місяцю, тепер твої промені теплі-теплі

Вам сподобалась наша казка?

Про кого ця казочка була ?

Кому місяць вказав та освітив дорогу?

Як ви думаєте, місяць зробив добрий вчинок?

Ми можемо його назвати добрим та чуйним?

Ви хотіли б бути схожим на нього?

То ж місяць зробив добру справу , щоб бути схожим на нього, потрібно доброзичливо ставитись до оточуючих, робити добрі вчинки. А зараз ми з вами розглянемо сюжетні картинки. Покажіть, в якому настрою вам подобаються тварини і чому?

Знайдіть і закресліть тварин, які стали злими? Хотіли б ви бути схожими на добрих тварин?

А тепер давайте розглянемо інший малюнок і складемо розповідь про двох героїв, які збирали мішечки добрих і злих справ. Розфарбуйте малюнок.Заняття №2

Мета: Спонукати дітей до моральних переживань по відношенню до оточуючих. Розвивати мислення, фантазію, творчість, уміння правильно висловлювати свої думки. Спонукати дітей до позитивних вчинків. Підготовка до заняття:

Оповідання В.О.Сухомлинського « Чому дідусь такий добрий сьогодні?», гра «Чарівний стілець», сюжетні картинки, набір для малювання.Хід заняття.

- Добрий день діти! Я вас люблю!

На минулому занятті ми говорили про доброту та доброзичливе ставлення до оточуючих.

Ви не забули про що була казка на минулому занятті?

Сьогодні ми теж поговоримо про добрі вчинки, але вже з іншої розповіді

В.О.Сухомлинського «Чому дідусь такий добрий сьогодні».

- Поліз Андрійко на шовковицю : привабили чорні ягоди. Навтішався вволю, а тут дощ пішов. Пересидів Андрійко дощ. Хотів злізти з шовковиці, аж дивиться-сидить під шовковицею дідусь Петро. Вийшов дідусь після дощу в сад.

« Що ж його робити? - думає Андрійко.

Злізти з шовковиці- струсиш на дідуся воду з листя, змокне під дощем, захворіє».

Сидить Андрійко, притулившись до гілки, боїться поворухнутись, жде поки дідусь до хати піде. А дідусь не йде . Вже сутеніти стало, коли підвівся дідусь, питає:

- Чому це ти сидиш на дереві,

внучку? Боюся струснути на Вас краплі, дідусю. - Злазь Андрійку.

Дідусь відійшов, Андрійко зліз з шовковиці. Дідусь пригорнув і поцілував Андрійка.

- Сподобалось вам оповідання?

- Діти, подумайте і скажіть, чому хлопчик не хотів злізати на землю після закінчення дощу?

- Доки йому довелось сидіти на дереві?

- Як ви думаєте , чому дідусь розчулився, пригорнув і поцілував Андрійка?

- Як би ви вчинили на місці Андрійка?

- Чи можна було в даній ситуації вчинити так, щоб і дідусь не змок і самому не сидіти до вечора на дереві?

- Чи був Андрійко добрим, як він проявив свою доброту?

- Чому дідусь був добрим до хлопчика?

-А давайте проявимо доброту один до одного. Зазвичай на концертах, виставах, змаганнях аплодують артистам, спортсменам. Але кожній людині приємно почути аплодисменти . Подивіться, тут зібрались розумні, здібні, симпатичні, талановиті діти. Давайте поаплодуємо один одному. Гучніше, ще гучніше, бурхливі оплески! Відчуваєте, як у всіх піднявся настрій?

То ж давайте навчимося аплодувати, коли хто-небудь заслуговує на оплески. Коли хтось добре відповідає чи здійснює гарний вчинок, або просто коли кому-небудь треба покращити настрій.

-А тепер пограємо, ставайте в коло. Гра називається «Чарівний стілець».Посередині кола ставиться стілець. Діти йдуть по колу і співають :

Хто найкращий з нас сьогодні,

Найщасливіший сьогодні,

Поскоріше вибігай,

І на цей стілець сідай.

Коли пісенька закінчується, той, хто опинився найближче до стільця, сідає на нього. Кожен по черзі повинен сказати про того , хто сидить на стільці щось хороше і добре.

Перед початком гри доцільно розповісти дітям про якості чарівного стільця . Про те, що той, хто сідає на нього, втрачає всі погані якості і у нього залишається тільки все хороше, добре і красиве. Щоб побачити це, слід дивитись чарівними очима на того , хто сидить на чарівному стільці.Заняття №3

Мета: Виховувати любов до матері. Продовжувати розвивати моральні почуття добра, поваги, вдячності матері, навички спілкування. Підготовка до заняття:

Оповідання В.О.Сухомлинського «Сиві волосинки», набір для малювання, сюжетні картинки, релаксаційна музика, фотографії своїх рідних.Хід заняття.

- Доброго дня, діти! Я рада вас бачити. Сьогодні ми продовжимо бесіду про добро та любов. Зокрема поговоримо про любов до матері.

- Розкажіть про своїх матусь?

- Як їх звати?

- Ви любите своїх матусь?

- Сьогодні я вам прочитаю оповідання В.О.Сухомлинського «Сиві волосинки». (читання оповідання)Бесіда:

- Діти , чому темні волосинки на голові у Оленчиної мами стали білими? -А як піклується про вас ваша мама, коли ви хворієте?- Як ви думаєте, що зробить Оленка, щоб у мами не стало срібних волосинок? -А ви вмієте бути вдячними за вияви піклування про вас? Як ви це доведете? Ви діти, повинні бути вдячні своїй мамі за те, що вона дала вам життя, повинні поважати і оберігати мамине серце, повне невичерпної любові і безмежного тепла.

- А зараз намалюємо свою маму, вкладемо в малюнок тепло свого серця. (Вмикається спокійна релаксаційна музика і діти починають малювати. Після закінчення заняття проводиться обговорення малюнків і пропонується дітям подарувати малюнки своїм мамам.)

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка