Урок української літератури у 7 класі Тема уроку. Микола Трублаїні «Шхуна «Колумб». Розповідь про письменника. Характер, що визначає долю людини



Скачати 28.81 Kb.
Дата конвертації11.05.2018
Розмір28.81 Kb.
ТипУрок

Урок української літератури у 7 класі

Тема уроку. Микола Трублаїні «Шхуна «Колумб». Розповідь про письменника. Характер, що визначає долю людини.

Ім`я уроку: « Тільки сміливі мають щастя»!

Мета року: ознайомити учнів із цікавими епізодами з життя М.Трублаїні, опрацювати зміст І-ІХ частин; з`ясувати тему, основну думку; розвивати вміння коментувати епізоди твору, оцінювати поведінку персонажів відповідати на запитання, робити висновки; виховувати доброту, людяність, емоційну чутливість.

Цілі уроку. Учні знатимуть: відомості з життя письменника; зміст І-ІХ частин твору, тлумачення окремих незрозумілих слів, понять. Учні вмітимуть: переказувати й коментувати окремі епізоди твору,оцінювати поведінку персонажів, робити висновки, звертати увагу на деталі, з`ясовувати їх роль, визначати цілі уроку, відрефлексовувати свою діяльність.

Тип уроку: урок позитивного читання.

Обладнання: портрет Миколи Трублаїні, висловлювання про письменника.

Методи, прийоми, форми роботи: «незакінчене речення», асоціювання, передбачення, бесіда, словникова робота, есе, слово вчителя,усне малювання , робота в парах.

Випереджувальне завдання: знайти цікаві матеріали про життя М.Трублаїні, прислів’я , приказки про сміливих, хоробрих людей, прочитати І-ІХ розділи повісті; після читання записати свої враження від твору.
Хід уроку

І. Мотиваційний етап.

1. Забезпечення емоційної готовності до уроку .(Обмін побажаннями).

ІІ. Актуалізація суб`єктного досвіду й опорних знань.

1. Гронування: ключові слова «море», «характер».

- Наскільки ці слова поєднуються?

( відповіді учнів).

2.Учитель. Група учнів підготувала повідомлення про людину з характером - Миколу Трублаїні.



( виступ заздалегідь підготовлених учнів).- Людина з характером, так говорять про таких людей , як М.Трублаїні. Які прислів’я, приказки дібрала друга група учнів про сміливих, сильних духом людей? (відповіді учнів).

3. Бесіда.

-Які думки і відчуття викликало у вас почуте? Як це пов’язане з повістю М.Трублаїні? А які враження справили на вас прочитані розділи повісті?(відповіді учнів). Якими були очікування від повісті? Від назви?(відповіді учнів)



4. Формулювання імені уроку.

-Записати число, класна робота, ім`я уроку.



ІІ. Цілевизначення і планування.

( Цілі - на роздруківках. Пропоную визначити найзначущіші і доповнити їх власними).



Орієнтований план уроку.

1.Читання уривків твору вчителем , учнями.

2. Формулювання запитань до тексту, героїв, автора, одне до одного, до вчителя.

3. Осмислення змісту твору та імені уроку.

4.Характеристика персонажів твору.

5. Рефлексія діяльності та почуттів.

ІІІ. Опрацювання навчального матеріалу.

1.Виразне читання уривка від слів «Другий рік працював Марко…» ІІІ час. До слів «... але не боявся вітру і хвиль».

2. З`ясування вражень від прочитаного. ( «Незакінчене речення»: «Мене захопило…, я зрозумів…, відчув…»).

- А я, діти, пораділа за маму Марка Завірюхи - вона могла пишатися своїм сином: добрим, розумним, гарним товаришем.



3.Сенкан. «Марко»

4.Виразне читання вчителем уривка від слів «освітлення кімнати ..» ст.224 агент 22 до слів «над очима піднялися вії..»

5.Бесіда.

- Які запитання виникли у вас?

- Хто він, агент 22?(відповіді дітей)

- Чим він здивований? (відповіді учнів)

- Чи сміливий агент 22?(Він не упевнений у своїх силах, у собі.)

6.Осмислення змісту та імені.

ІV. Рефлексивно- оцінювальний етап.

1.Рефлексія почуттів. Бесіда.

2.Чи справдилися ваші очікування від знайомства з творчістю М.Трублаїні?

3.Що взяли для себе з прочитаного? Чи захотілось вам читати повість далі?

4. Написання есе «Яку людину можна вважати сміливою?»

5. Рефлексія діяльності (обговорення досягнення-недосягнення цілей).

6. Взаємооцінювання (визначення найактивніших учнів, найоригінальніших відповідей).

V. Домашнє завдання.

1. Обов`язкове загальне: поміркувати над запитанням проблемного характеру «Чи можна вважати щасливою Ясю Знайду ».



2. Обов`язкове на вибір: підготувати усний переказ уривка, який найбільше вразив; скласти сенкан до слова «добро».

3. За бажанням: намалювати ілюстрації до твору.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка