Урок української літератури. Тема. «Шістдесятництво»Скачати 14.85 Kb.
Дата конвертації17.01.2018
Розмір14.85 Kb.
ТипУрок20.02.2012 р. викладач Литвинюк Тетяна Яківна провела в групі № 25 відкритий урок української літератури.
Тема. «Шістдесятництво» як явище культурологічне й соціальне. Василь Симоненко . Творча біографія, лірика поета.
Мета: допомогти учням глибше усвідомити «шістдесятництво» як явище культурологічне й соціальне; ознайомити із життям та творчістю В. Симоненка – одного з найяскравіших представників цієї доби, зацікавити його особистістю та творчістю; розвивати аналітичне, критичне мислення, навички самостійного підбору інформації, її опрацювання; поглиблювати вміння виділяти головне, робити узагальнення та висновки; аналізувати ліричний твір; виховувати активну громадянську позицію, патріотизм, любов до літератури, повагу до митців.
Методична мета. Формування соціальної компетентності шляхом пошуково-дослідницької роботи.

Урок було проведено з використанням інноваційних методів навчання. Групи «Історики» та «Дослідники» підготували мультимедійні презентації про «шістдесятництво» як соціальне й культурологічне явище, про його представників у музиці, кіно, живописі – В.Івасюка, С.Параджанова, А.Горську.

Була оформлена виставка творів «шістедесятників». Протягом уроку учні працювали над проблемним питанням: «Що ж це за час був – 60-ті роки – трагічний чи щасливий?».
Із цікавістю учні дивилися фільм про життєвий шлях В.Симоненка « Гра долі. Я один такий на світі». Учні гарно декламували вірші поета на фоні класичної музики, робили їх ідейно-художній аналіз. Також на уроці учні складали сенкан до слова «людина», асоціації до слова «життя», коментували власні ілюстрації до віршів В.Симоненка. Підсумок уроку було проведено, використовуючи метод фронтальної перевірки навчальної діяльності учнів «Продовж речення…» Оцінювання проводилось за допомогою карток індивідуальної роботи.

Всім присутнім сподобався дух співробітництва викладач – учні, який панував на уроці. Учні переконливо відстоювала свою думку, відповідаючи на проблемне питання уроку.Формувалася активна громадянська позиція.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка