Урок у 2-а та 2-б класах "Посвята в читачі. Знайомство з бібліотекою"Скачати 58.45 Kb.
Дата конвертації15.01.2018
Розмір58.45 Kb.
ТипУрок

Бібліотечний урок у 2-А та 2-Б класах

"Посвята в читачі. Знайомство з бібліотекою"
Бібліотекар. Добрий день, юні друзі! Сьогодні у вас особливий день – посвята в читачі!

В кожнім домі, в кожній хаті –

У містах і на селі,

Хто навчився вже читати,

Має книжку на столі.
Дружба з книжкою – це свято,

Не було б його у нас,

Ми б не знали так багато

Про новий і давній час!


Для цього тих книг, що є у вас вдома, мабуть не вистачить. Де ж їх узяти, різних і цікавих? Звичайно, в бібліотеці! Погляньте навколо, ви завітали до книжкового царства! Найперший помічник і порадник у цьому царстві – бібліотекар.

У бібліотеці є два відділи: абонемент і читальна зала. Абонемент – це місце, де книги видаються додому. На визначений термін книга – твоя. Ти можеш переглядати картинки, читати, перечитувати, занотовувати дещо в зошит. Але в термін, визначений бібліотекарем, ти маєш повернути книгу до бібліотеки, щоб її прочитали ще й інші діти. Якщо не встиг прочитати, прийди до бібліотеки і продовж термін користування.

У нас на абонементі ви не розгубитесь і швидко знайдете цікаву книжку, тому що книги тут лежать на полицях у певному порядку. Наприклад, казки знаходяться на окремій полиці, книжки про історію нашої держави, про життя людей у давні часи, книги про війну знаходяться на поличці: "Історичні твори ", а ще є поличка з віршами, книгами про природу: про тварин, про рослини; є поличка з книгами про пригоди та подорожі; окремо зібрані книги про професії.

А ще на абонементі у кожного читача є свій документ, який називається – формуляр. У формулярі зазначається ваше ім’я та прізвище, з якого ви класу, а також ваша домашня адреса. Щоразу, як ви приходите до бібліотеки, бібліотекар знаходить ваш формуляр і записує туди книжки, які ви берете додому. Потім, як ви повертаєте книги до бібліотеки, бібліотекар робить у формулярі відмітку про повернення книги.

А тепер давайте познайомимося з читальною залою. У читальній залі, як бачите, стоять столи і стільці, тут книги додому не видаються, а тому і учні школи, і вчителі працюють з книгами, сидячи у читальній залі. Читальна зала дуже цікаве місце, адже тут ви можете побачити і прочитати найцікавіші книги, що є у бібліотеці. Спеціально для читачів тут створені виставки літератури з різних тем, у читальній залі ви можете перегорнути сторінки найрозумніших книг – енциклопедій і дізнатися багато чого нового. На поличках читальної зали лежать дивовижні книги, які поведуть вас у безкраї простори космосу, розкриють таємниці землі, усі скарби знань стануть вашими назавжди.

Бібліотекар. Діти, а хто може розповісти віршики про книгу?

(Діти читають вірші)

Баба Яга. О, привіт!!! І чого це ви тут повсідалися??? Ох, і смачненькі діточки! Ви хоч знаєте куди потрапили?

(Відповіді дітей)

Баба Яга. (перекривляє) В бібліотеку, в бібліотеку... А що це воно – бібліотека? Я ж неграмотная бабця!

Бібліотекар. Бібліотека – це слово латинське, і означає "бібліо" – книга, "тека" – зберігати. Отже, бібліотека – це місце, де зберігаються книги. Зрозуміло?

Баба Яга. Ой, не морочте мені голову, зрозуміла, зрозуміла, та не все запам’ятала – склєроз у мене на старості лєт! Ходила до врача, каже, як буду читати – пройдьоть! Та яке там читать, у мене ж роботи – море! За мітлою дивись, щоб не втікла, дітей треба неслухняних ловить та їсти, у лісі всіх лякати... Ой, коли там ще читати! Дітки мої смачненькі, а що ви будете робити у цій бібліотеці?

(Діти кажуть: читати)

Ой, та нашо воно вам, поїхали зі мною в ліс, там класно! У нас там така тусовка: Змій Горинич, Кащєй, Бармалєй... Ой, чуть не забула, я ж до вас як летіла – листоношу спіймала, а у нього телеграми якісь, я давай розбирати, що написано, а вони без підписів. Ану, вгадайте, хто їх написав! А не вгадаєте – я вас на лопату, і в піч! Слухайте!Телеграми:

 1. "Працювала я у хатці,

Танцювала у палаці,

Десь черевичка загубила..."

2. "З’їв семеро козенят, болить живіт!"


 1. "Моє гусенятко десь забарилося, тому прилетіти не зможу"

 2. "Ніяк не витягнемо ріпку, тому прибути не зможемо..."

 3. від усіх утік, а від лисиці не зміг..."


Королева Книга. А ти що тут робиш, стара відьмо? Знов дітей лякаєш?

Баба Яга. Ой, а вже й полякати не можна! Полечу далі, а то тут вже скоро почнуть міліцію визивать...

Королева Книга. Лети, лети і більше не повертайся, ти ж гарному не навчиш!

Добрий день, мої любі маленькі читачі! Я – Королева Книга! Рада вас вітати у своєму царстві. Ви вже оглянули мої володіння, а незабаром візьмете чудові книжечки і поближче познайомитеся з їх героями. Скажіть, а у вас є улюблені книги? Назвіть їх! (Діти називають)

Діти, а ви знаєте, як потрібно поводитись з книгами? (Відповіді дітей)

А ось до нас завітала незвичайна гостя, давайте її послухаємо!Книга. (плаче) Ой, як у мене розболілася голова. Знову билися мною. Я ж забула представитися! Я – книга, на жаль тільки для бійок. Тільки й роботи: то відкривайся, то закривайся. Здається була підручником. З математики чи етики? А може з української мови? Уже й не пригадаю... Мою назву забруднили, розмалювали! Та річ не у цьому... Окрім гуль та синців, нічого не отримую. А мій господар, фу, огидно й говорити, просто обірванець. Уже в п’ятому класі, а двох слів докупи стулити не може. Дивишся – інші діти кладуть книжку під подушку. А які ж ті книжки ошатні, у таких гарнюсіньких обкладинках із мережаними закладиночками. Як, мабуть, добре їм живеться... А тут одні плями. Бідні мої аркушики... Усі погнулися, розтріпалися... І коли тільки цей нестерпний рік закінчиться? Хоча б швидше на відпочинок, до бібліотеки! А потім, може статися, потраплю до відмінника і стану королевою. Цікаво, як живеться королевам? Мрії-мрії... Чи вони колись збудуться? А поки – на тобі стусанів, та помовч! (Плаче)

Королева Книга. Бідненька!... Ми заберемо тебе до "Книжкової лікарні" і полікуємо. А ви, діти, послухайте, як потрібно поводитися з книгою!

Правила користування книгою:

 1. Беріть книгу чистими руками.

 2. Не перегинайте книжки, від цього випадають сторінки.

 3. Не кладіть у книжку ручки, олівці та інші предмети, від цього вона рветься.

 4. Не загинайте сторінки, користуйтесь закладками.

 5. Не читайте книги під час їжі.

 6. Щоб книга довше служила, обгорніть її.

 7. Не малюйте і не пишіть у книзі.

 8. Якщо книга порвалася – обов’язково підклей її!

Королева Книга. Давайте сьогодні урочисто пообіцяйте, що ви будете гарними читачами! Для прийняття урочистої обіцянки всім встати струнко!
Урочиста обіцянка читача:

Я, вступаючи у ряди читачів, урочисто обіцяю:


Поважати книгу!

Виконувати всі правила користування книгою!

Не рвати, не бруднити, не малювати їх!

Обіцяю!

Якщо якійсь книжці потрібна допомога, зробити все, щоб книжка не “хворіла”!

Обіцяю!

Ніколи не проходити спокійно повз тих, хто “ображає” книгу!

Обіцяю!
Королева Книга. Сьогодні ви стали читачами бібліотеки. Вітаю вас! Бажаю вам нових приємних зустрічей з героями книг!

На знак такої події я дарую кожному з вас пам’ятку читача. В ній є поради книжки, а також правила поведінки в бібліотеці.Бібліотекар. Дорогі наші читачі! Я буду рада вітати вас у нашій шкільній бібліотеці! Щороку ми приймаємо у свої лави нових і нових любителів книги. Книжкова країна надзвичайно велика! Тому, подорожуючи нею, ви здобудете нові знання, зустрінетесь з казковими героями та героями дитячих книг, що читали ще ваші мами й тата, або бабусі й дідусі. В майбутньому ви станете вченими, інженерами, лікарями, вчителями. І завжди і всюди книга буде вам найкращим другом, порадником і вчителем. Дружіть із нею! Любіть її! В добру путь!

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка