Урок-семінар Інтернет: глобальне добро або зло



Скачати 200.04 Kb.
Дата конвертації11.05.2018
Розмір200.04 Kb.
ТипУрок


Тема : «Суд над Інтернетом. Internet: глобальне добро або зло?»

Вид : рольова гра.

Технологія: ігрова технологія.

Мета уроку: спонукати учнів поглянути на глобальну комп'ютерну мережу Internet з різних сторін.

1. Навчальна — узагальнення і повторення знань по темі.

• повторити і узагальнити знання про комп'ютерні мережі і Internet, про правові аспекти роботи з інформацією;

• повторення і закріплення основного програмного матеріалу, вираженого в неординарних ситуаціях;


  • ознайомитися з правилами поведінки і безпечного використання в Інтернеті технологій;

• пов'язати інформатику з іншими предметами.

2. Розвиваюча — розвиток алгоритмічного мислення, пам'яті, уважності;

• розвиток пізнавального інтересу, творчої активності учнів;

• розвиток у школярів уміння висловлювати думки, моделювати ситуацію.

3. Виховна


  • виховувати цікавість до інформатики, любов до сім’ї, етичне спілкування з друзями, дорослими, попередження та превентивна робота з дітьми по безпечній роботі в Інтернеті;

• виховати пошану до суперника, уміння гідне вести суперечку, стійкість, волю до перемоги, винахідливість, уміння працювати в команді.
Дійові особи: Суддя, прокурор, адвокат, ІНТЕРНЕТ, свідки захисту, свідки звинувачення, секретар.

План уроку

1. Вступне слово судді.

2. Слово Прокурора.

3. Виступи свідків звинувачення.

4. Слово адвоката.

5. Виступи свідків захисту.

6. Виступ звинувачуваного.

5. Завершальне слово судді.



Хід уроку

(приклади виступів, послідовність дії)
Вступ.

Доброго дня, дорогі діти! Сьогодні ми з вами поговоримо про Інтернет. Чи можете ви сказати, що таке Інтернет?

100 років тому, коли не було Інтернету, лист від родичів з України в Америку плив пароплавом та доставлявся сушею місяць. Потім стільки ж люди чекали відповідь. З появою літаків ми на відправку листа і відповідь стали чекати вже не 2 місяці, а 2 тижні. З появою Інтернету лист відправляється і отримується відповідь через кілька секунд.
Секретар суду: Встати, суд йде!

Суддя: Прошу сідати!

Мир змінився з приходом глобальної комп'ютерної мережі Internet. У людства з'явилися фантастичні можливості в області комунікацій. Сьогодні не виходячи з будинку можна познайомитися і поспілкуватися з людьми, що знаходяться далеко за межами Вашої країни, а може бути і взагалі на іншому континенті, придбати різні товари і послуги і багато що інше.

Проте, далеко не все так просто і радісно, як може показатися на перший погляд. Глобальне розповсюдження комп'ютерних мереж несе в собі ряд проблем, про яких ми мало замислюємося, про яких слід знати.

Звинувачення підтримує прокурор _______, захист здійснює адвокат ________.

Давайте спробуємо виявити сильні і слабкі сторони, достоїнства і недоліки глобального розповсюдження комп'ютерної мережі.

Слухання оголошується відкритим.

Слово надається прокурору. ______, прошу вас.
Прокурор: Ваша честь, поважана публіка!

Всім відомий крилатий вираз: “Благими намірами вистилає дорога в пекло”.

І,  на наш погляд, воно застосовне і до розвитку глобальної комп'ютерної мережі Internet. Розповсюдження і розвиток комп'ютерних мереж породило цілий комплекс злочинів нового вигляду.

Internet обвинувачується в розповсюдженні вірусів і шкідливих програм, а також в пропаганді насильства і жорстокості, ще в розповсюдженні спама, порушенні авторських і суміжних прав і спричиненню шкоди етичному і фізичному здоров'ю людини. З боку звинувачення були запрошені свідки, які можуть підтвердити перераховані факти.

Але на початку у мене питання: Людство жило багато років без Internet. Як, коли і навіщо він з'явився на світ?

Адвокат: Ваша честь, дозвольте викликати наших свідків — істориків.

Суддя: Дозволяю викликати для надання свідчень свідків — істориків. Суд нагадує про відповідальність за дачу помилкових свідчень. Відповідайте на питання прокурора. Як, коли і навіщо Internet з'явився на світ?

Виступ свідків захисту: Присягаємося говорити правду і лише правду. (Виступ про історію створення, слайд-шоу з фотографіями «батьків» Internet)

У 1962 році Джозеф Ліклайдер (1915-1990), керівник Агентства передових оборонних дослідницьких проектів США висловив ідею Всесвітньої комп'ютерної мережі. У 1969 році Міністерство оборони США започаткувало розробку проекту, котрий мав на меті створення надійної системи передачі інформації на випадок війни. Агентство запропонувало розробити для цього комп'ютерну мережу. Розробка була доручена Каліфорнійському університету Лос-Анджелеса, Стенфордському дослідному центрові, Університету штату Юта та Університету штату Каліфорнія в Санта-Барбарі. Ця мережа була названа ARPANET ( Мережа Агентства передових досліджень). В рамках проекту мережа об'єднала названі заклади. Всі роботи фінансувались за рахунок Міністерства оборони. ARPANET почала активно рости й розвиватись; її дедалі ширше почали використовувати вчені із різних галузей науки.

Перший сервер ARPANET було встановлено 1 вересня 1969 року у Каліфорнійському університеті в Лос-Анжелесі. Комп'ютер «Honeywell 516» мав 12 кілобайт оперативної пам'яті. До 1971 року була розроблена перша програма для відправки електронної пошти мережею, котра відразу стала дуже популярною. У 1983 році за мережею ARPANET закріпився термін «Інтернет». У наш час Інтернет став доступним не лише через комп'ютерні мережі, але й через супутники зв'язку, радіосигнали, кабельне телебачення, телефонні лінії, мережі стільникового зв'язку, спеціальні оптико-волоконні лінії і електропроводи. Всесвітня мережа стала невід'ємною часткою життя у розвинутих країнах, та країнах, котрі розвиваються.

Секретар: В зал суду запрошується свідок, який розповість про комп’ютерні мережеві віруси.

Свідок 2: Присягаюся говорити правду і лише правду. Віруси можуть бути різні (розповідь про види шкідливих програм, які на даний час найбільш розповсюджені в мережі).

Віруси, хробаки та троянці
Віруси та хробаки є небезпечними програмами, які можуть поширюватися через електронну пошту або веб-сторінки.

Віруси можуть пошкодити файли або програмне забезпечення, що міститься на комп’ютері.

Хробаки розповсюджуються швидше за віруси, безпосередньо з одного комп’ютера на інший. Наприклад, хробак електронної пошти може сам відправляти себе на всі адреси електронної пошти в адресній книзі користувача.

Інтернет-хробаки шукають підключені до Інтернету комп’ютери, які не містять найостанніших оновлень безпеки.

Троянські коні, або троянці, — специфічні шкідливі програми, що використовують Інтернет-з'єднання.

Отримавши програму-трояна на свій комп'ютер, можете довго залишатися в невіданні з цього приводу. А в цей час шкідлива програма збирає відомості, що зберігаються на комп'ютері, і посилає їх в "потрібне місце". Самою гучною програмою-трояном є Back Orifice. Отримати її у себе на комп'ютері - справжня біда. Це по суті справи міні-сервер, який дозволяє керувати вашим комп'ютером на відстані по Інтернет-з'єднанню: стягувати з нього будь-які файли, запускати на ньому програми, примусити ваш комп'ютер перестати відгукуватися на введення з клавіатури, перевантажити ваш комп'ютер.

Вони розповсюджуються по мережі Internet щодня, і доводиться обновляти свої антивірусні бази по кілька разів на день, щоб відчувати себе в безпеці. Але все таки розробка вірусів небезпечна на рівні безпеки країни, а не тільки окремого користувача.
Секретар: В зал суду запрошується свідок член комісії по інформаційній політиці.

Свідок 3: Присягаюся говорити правду і лише правду. Internet обвинувачується в розповсюдженні спама. За останні півтора роки експерти вивчили всі існуючі види і категорії спама і дійшли висновку, що при віднесенні до спаму будь-якого небажаного або рекламного листу, виникає велика небезпека втратити ділову пошту. Але, проте, спам доставляє користувачам багато незручності.

У переважній більшості спам використовується для реклами, іноді для накручування лічильників на сайті, збору інформації, рідше для засилання вірусів. Але є загальна мета – довести свою інформацію до максимально можливого числа адресатів при мінімальних витратах. Причому “авторів” не хвилює склад аудиторії, головне – кількість.



Секретар: В зал суду запрошується свідок, який розповість про піратство в мережі.

Свідок 4 виступає із звинуваченням Internet в порушенні авторських і суміжних прав.

Порушення авторського права (піратство) — дії, спрямовані на протиправне використання об'єктів права інтелектуальної власності, що належать іншим особам, умисно вчинені особою, яка розуміє протизаконний характер цих дій, з метою отримання матеріальної вигоди.

Аудіопіратство


Копіювання та розповсюдження копій музичних композицій. Враховуються продаж музичних альбомів як на аудіо-касетах, так і на компакт-дисках. Також за аудіопіратство вважається й розповсюдження музичних композицій з використанням комп'ютерної мережі.

Відеопіратство


Розповсюдження копій фільмів або телепередач на дисках, касетах та шляхом копіювання через комп'ютерні мережі. Може здійснюватись як із ціллю отримання прибутку (продаж контрафактної продукції у магазинах, або з рук), так і без (розповсюдження копій фільмів через локальні комп'ютерні мережі або інтернет, обмін дисками із друзями).

Кримінальний кодекс встановлює відповідальність за порушення авторських і суміжних прав у статті 176; відповідальність настає за незаконні відтворення, розповсюдження чи інше використання творів, які є об'єктом авторського права, без дозволу авторів, якщо ці дії спричинили шкоду у значному розмірі (понад 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).



Секретар: В зал суду запрошується свідок представник органів правопорядку.

Свідок 5 виступав із звинуваченням Internet в пропаганді насильства і жорстокості.

Кібер-хуліганство - термін, який використовується для того, аби описати інформаційні атаки на дитину через Інтернет. На відміну від традиційного хуліганства, якого дитина може уникнути, знаходячись вдома, стати жертвою кібер-хуліганства можна й у власній оселі на очах у батьків. На жаль, багато дорослих навіть і не підозрюють про це.

Кібер-булінг.

Одна із форм переслідування дітей та підлітків за допомогою ІКТ. Для цього можуть створюватися сайти, на яких розміщуються матеріали, що компрометують дитину (фото, відеозйомки тощо). З метою кібер-булінгу використовуються сервіси миттєвих повідомлень, електронна пошта, соціальні мережі, ігрові та розважальні сайти, соціальні мережі, форуми та чати. Дорослі можуть здогадатися про кібер-булінг по відношенню до своєї дитини, якщо стають свідками незвичної реакції на отримані електронні листи, СМС або помічають небажання дитини відвідувати школу чи використовувати домашній комп'ютер.



Кібер-грумінг.

Входження у довіру до дитини з метою використання її у насильницьких цілях. Шахраї дуже добре ознайомлені з особливостями вікової психології дитини і досить легко можуть встановлювати з нею контакт у соціальних мережах, форумах. Починаючи із віртуального спілкування та входячи у довіру до дитини, злочинці пропонують потоваришувати, а потім поступово переходять до розмов про зустріч у реальному житті.



Прокурор: Ваша честь! За допомогою Internet орудують багато шахраїв! Прошу вислухати ще свідків звинувачення.

Секретар: В зал суду запрошується свідок.

Свідок 6: Присягаюся говорити правду і лише правду. Однієї з популярних сфер активності Internet - шахраїв стали аукціони, де під «доброчесним» дахом виявилося дуже зручно займатися нелегальною торгівлею — наприклад, збутом викраденого, спекуляцією дефіцитними квитками і т.п.

Грифери. Інтернет-шахраї, які заважають учасникам он-лайн-ігор спокійно грати. Вони періодично пошкоджують ігрових персонажів, блокують певні функції гри та викрадають як персонажів, так і їхнє віртуальне життя.

Шпигунське програмне забезпечення. Це комп'ютерні програми, які збирають інформацію без відома власника комп'ютера. Зібрана інформація може містити:

список рекламних сайтів, на які переходить користувач в Інтернеті;

особисту інформацію: ім'я, адресу та номер телефону;

Web-сторінки, які відвідує користувач, та відомості форм, які він заповнює на цих сторінках (треба пам'ятати про обережність при повідомленні паролів своєї електронної пошти та акаунтів у соціальних мережах; не слід називати дівоче прізвище матері - подібна інформація використовується при оформленні банківських документів у якості ключових слів);

перелік файлів, які завантажує користувач на свій комп'ютер;

Фішинг-технологія

Інтернет-шахрайства, розроблена з метою крадіжки конфіденційної інформації! Різновидами її є поштовий фішинг (отримання листа від «державної установи» або «банку» із вимогою повідомити особисті дані) та он-лайн-фішинг (створення ідентичної копії відомих сайтів Інтернет-магазинів з метою обманювання покупців).



Фармінг.

Різновид шахрайства в Інтернеті, коли оманливим шляхом користувач потрапляє на ідентичну копію відомих сайтів. Потім відбувається зараження комп'ютера вірусами та шпигунським програмним забезпеченням.


Крім цього, одержали воістину нечувані раніше можливості (з виникненням Internet), так це торговці «липовими» дипломами. Вихід на міжнародні простори додав цьому злочинному бізнесу так масові масштаби, що під загрозою повної компрометації виявилася вся система «дистанційного» навчання.

Секретар: В зал суду запрошується психолог.

Психолог: У даний час Internet представляє величезну загрозу для психічного і фізичного здоров'я людей. Найпоширенішою формою Internet – залежності є геймерство. Переважання цієї форми обумовлено відсутністю необхідності в яких-небудь навиках роботи з персональним комп'ютером.

Ще одна форма Internet – залежності – хакерство. Людину привертає те, що він може когось перехитрити, відчути себе краще, розумніше, сильніше за інших. Діяльність хакерів в основному не носить комерційного характеру, але в той же час завдає величезного збитку інтелектуальної власності і може використовуватися в злочинних цілях.

Ще одна форма Internet – залежності – це спілкування по Internet. Це небезпечно тим, що людина поступово розучується спілкуватися в реальному житті, полюс комунікативної активності переноситься з реальних умов соціуму в мережу.

Секретар: В зал суду запрошується свідок, інтернет - залежний користувач.

Інтернет - залежний користувач: Присягаюся говорити правду і лише правду. Я усвідомлюю, що хворий. Я приходжу додому з школи – і відразу включаю комп'ютер і заходжу в Internet. Мені фізично погано, якщо немає доступу до мережі… Я провожу там весь свій час, я не ходжу на вулицю, не спілкуюся з друзями... Я не сплю ночами, не роблю уроки… І у всьому цьому винуватий Internet! Я практично втрачений для суспільства, але нічого не можу з цим поробити! Мої типи мережевих захоплень:


  • Нав'язливий серфінг – пошук інформації, подорожі по мережі;

  • Віртуальне спілкування – переписка, участь в чатах, форумах, поява багатьох віртуальних знайомих;

  • Віртуальний шопінг – мережеві азартні ігри, аукціони, непотрібні покупки в Інтернеті;

  • Ігрова залежність – комп'ютерні і мережеві ігри;


Суддя: Слово для захисту надається адвокату. ______, будь ласка.

Адвокат: Слід пам'ятати, що основне призначення Internet – це отримання необхідної інформації в максимальному об'ємі за мінімальну кількість часу. Будь-яка протидія використовуванню Internet сучасним людством є кроком назад в історичному розвитку. Internet дає людям свободу. Він повинен існувати і не бути чиєюсь власністю.

З свого боку ми теж запросили свідків, яким є що сказати про плюси Internet.



Секретар: В зал суду запрошується свідок, який розповість про безкоштовне програмне забезпечення.

Свідок 7: Присягаюся говорити правду і лише правду.

Безкоштовні комп'ютерні програми (freeware) — Програмне забезпечення, що надається безкоштовно, навіть, якщо автор зберігає авторське право на програму. Автори або компанії створюють безкоштовні програми, керуючись принципами солідарності з іншими компаніями або з метою забезпечення просування інших проектів, або тому, що програма є надто вузько спеціальною або занадто старою. Класичним прикладом є продукт Microsoft Windows, поновлення котрої дозволяється на офіційному сайті компанії не зважаючи на очевидну нелегальність копії

Секретар: В зал суду запрошується свідок бізнесмен.

Бізнесмен: Присягаюся говорити правду і лише правду. Internet - це вікно в діловий світ. В ньому всі рівно. Це єдине місце, де мале підприємство може скласти гідну конкуренцію монстрам великого бізнесу. (розповідь про можливості бізнесу в Internet)

Прокурор: А всі ці іноземні слова: провайдери, браузери, Web-сайти, Інтернет-чати, Соціальні мережі... Поясніть, що це значить?!

Суддя: Обвинувачений! Відповідайте на питання прокурора.

Інтернет дає визначення основним термінам.

Інтернет-провайдер— організація, яка надає послуги доступу та передачі (інформації) певними інформаційними каналами.

WEB-браузери.

Це програми, які дозволяють отримати доступ до інформації, завантаженої на інший комп'ютер. До більшості Web-сайтів доступ безкоштовний. Але окремі з них можуть запросити реєстрацію: тобто вимагати ім'я користувача, адресу електронної пошти, поштову адресу та вік. Найбільш популярним серед Web-браузерів є Мicrosoft Internet Explorer



Web-сайти.

Це набір Web-сторінок, об'єднаних спільною адресою, темою, логічною структурою та оформленням. Для відвідування Web-сайту необхідно знати його адресу.



Інтернет-чати.

Дозволяють об'єднуватися у групи за інтересами та спілкуватися в режимі реального часу. Спілкування у чаті дуже швидке. Учасники можуть надсилати повідомлення в загальному каналі («кімнаті») одразу сотням користувачів.



Соціальні мережі.

Це окремі Web-сайти, які дозволяють створювати власні сторінки, спільноти, розміщувати фото, аудіо- та відеоматеріали, обмінюватися миттєвими повідомленнями та слідкувати за оновленнями на сторінках друзів. Соціальні мережі досить швидко стали популярними у молоді, бо відкривають нові можливості для самореалізації та вільного спілкування.


Прокурор: А яка користь від INTERNET освіти?

Адвокат: За допомогою INTERNET можна дістати доступ до навчальних програм, до системи дистанційної освіти, особливо цікаво вивчати мистецтво, використовуючи сайти різних музеїв. Ви зможете подорожувати по залах Ермітажу, не виходячи з будинку і не штовхаючись в натовпі туристів. Ви зможете потрапити в Білий дім у Вашингтоні, познайомитися з сім'єю американського президента. Правда, для цього потрібно ще знати англійську мову.
Багато вчителів в школах практикують використовування комп'ютерів для навчання. Це і презентації на уроках, і відеоуроки по провидінню хімічних реакцій і фізичних експериментів, і використання комп'ютерів для математичного моделювання і т.д. Але наука не стоїть на місці – і те, що використовувалося сьогодні, вже може бути неактуальне завтра. І, здається, це головна мета використовування Internet в школі – отримання свіжої інформації і оновлення програмних продуктів для нашого подальшого навчання.

Є і інші плюси інтернетизації – участь в Internet - конференціях, форумах і т.п., де кожний, будь то учень або вчитель, може взнати щось нове, познайомитися з людьми, які зацікавлені в предметі так само, як і ти сам.



Прокурор: Для підключення до INTERNET потрібен купа грошей: потрібен комп'ютер, модем, потрібно сплатити послуги провайдера! Як же зможе школяр працювати в INTERNET, якщо у нього цього немає?

Адвокат: Але ж якраз для цього і створені Internet-клуби, які мають ліцензію на освітню діяльність і надають всім охочим послугу Internet.

Секретар: В зал суду запрошується свідки користувачі – школярі для надання свідчень.

Свідок: Розповідь про можливості, які надає Internet та безпечне користування інтернетом.

У наш час найпопулярнішими службами Інтернету є:



  • Веб

    • Веб-форуми

    • Блоги

    • Вікі-проекти (в тому числі й Вікіпедія)

    • Інтернет-магазини

    • Інтернет-аукціони

    • Інтернет події

    • Інтернет-час

  • Електронна пошта та списки розсилки

  • Групи новин (в основному, Usenet)

  • Файлообмінні мережі

  • Електронні платіжні системи

  • Інтернет-радіо

  • Інтернет-телебачення

  • IP-телефонія

  • Системи обміну повідомленнями

  • FTP-сервери

  • IRC

Не можу уявити

Життя без Інтернету,

Що всі куточки світу

Заплів в свої тенета.

Лиш кнопку я натисну –

Відкриються в вікні

Новин велика збірка

І правила, й статті.

Встають переді мною

Найвищі в світі гори.

Ліси стоять стіною,

Хлюпочуть хвилі моря.

Я побуваю в шахті

І в космос піднімуся.

З подругою в контакті

Я легко поділюся.

Та є у «павутині»

Картинки не хороші,

І сайти підозрілі,

Настроєні вороже.

А є й такі там сайти,

Мов вовк в овечій шкурі –

Поки їх розпізнаєш,

Вони тебе обдурять.

Учись добру в мережі,

Шукай знання й новини,

А сайти злі, що брешуть,

Обходить ми повинні.
Суддя: Обвинувачений, ваше останнє слово!
ІНТЕРНЕТ:

Я не визнаю свою провину. Я – лише ресурс, який надає певні можливості. А як мене використовуватимуть – для користі або в шкоду – залежить від конкретних людей. Отже судити треба не мене, а користувачів, які використовують мої ресурси для протизаконних дій! Але я хочу привести деякі статистичні данні.

За даними дослідницького центру GfK Ukraine, кількість користувачів Інтернету в Україні за рік з 4 кварталу 2008 року до 4 кварталу 2009 року збільшилася на 37%. При цьому кількість сімей, у яких є комп’ютер, за той же період часу збільшилася лише на 29%. Найшвидше кількість регулярних користувачів Інтернету збільшувалася серед вікових груп 30-39 та 40-49 років, де вона зросла на 62 і 63%, відповідно. У четвертому кварталі 2009 року 57% населення віком 16-19 років користувались Інтернетом принаймні раз на чотири тижні, тоді як серед громадян, старших від 50 років, лише менше 5% регулярно користуються Інтернетом.

Електронна пошта не тільки залишається найпопулярнішим сервісом Інтернету, у четвертому кварталі 2009 року кількість користувачів цього сервісу зросла до 52% від тих, хто має доступ до Інтернету. Найбільш розвинутим способом виходу в Інтернет став мобільний доступ. За рік кількість користувачів тут збільшилася з 9% до 16%. Лідером за кількістю нових користувачів стали соціальні мережі. Тепер 31% користувачів Інтернету в Україні відвідують ці ресурси. Також підвищеною популярністю користуються новинні сайти (число відвідувачів у віковій групі від 30 до 49 років зросла тут з 24% до 29%) і сайти з мультимедійним контентом (з 26% до 32% збільшилася кількість користувачів, які завантажували музику і фільми, і з 9 % до 14% підвищилась кількість тих, хто переглядає онлайн - відео або слухає онлайн - радіостанції).



Суддя: Суд, розглянувши всі обставини справи і вислухавши всіх свідків, вирішив:

Internet – двозначна річ. З одного боку, це простір свободи, з іншого – прозорості і контролю. Internet увібрав в себе не тільки достоїнства глобальності, але і глобальні вади. Технічний прогрес зупинити неможливо, але слід пам'ятати, що у будь-якої новини є свої позитивні і негативні сторони. І чим стане Internet в нашому житті, залежить від людини…

Вирок остаточний і не оскаржує! Судове засідання оголошується закритим!

Секретар: Встати! Суд йде!

Завершальне слово Вчителя:

(Підведення підсумків заняття).

Протягом заняття нам вдалося поглянути на глобальну комп'ютерну мережу Internet з різних сторін. Виявлені як позитивні, так і негативні її якості.

Узагальнюючи все вищесказане можна зробити висновок, що Internet є дуже важливим джерелом інформації, користуватися яким поза сумнівом треба, проте при цьому не слід забувати про ті проблеми, які несе в собі глобальна мережа і відноситься до неї з часткою розумного скептицизму.

На дошці з’являються у вигляді таблиці, позитивні та негативні сторони використання Internet.




Позитивні

Негативні

Спілкування без меж в реальному масштабі часу.

Оперативний глобальний пошук інформації.

Передача файлової інформації без використовування зовнішніх носіїв.

Інтернет-торгівля і банківські операції.

Можливість дистанційної освіти.

Додаткові робочі місця.

Системи оперативного опитування соціологічного або іншого.

Розподілені розрахунки.

Розваги.


Підміна реального спілкування віртуальним.

Погіршення креативної здатності.

Шкода здоров'ю.

Розповсюдження комп'ютерних вірусів.

Розповсюдження нелегальної інформації.

Можливість невірогідності інформації.

Порушення авторських прав.

Відносна незахищеність електронних грошей.

Електронний спам.

Вторгнення в особисте життя.

Висока вартість послуг провайдерів.

«Абетка Інтернет – безпеки та Інтернет – етики для дітей і підлітків».



Текст «Абетки»

  • Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.

  • Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів — вони знають, що треба робити.

  • Зустрічі в реальному житті із знайомими по Інтернет – спілкуванню не дуже є гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все-таки хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом із вами

  • Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web – сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.

  • Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.

  • Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет – безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.

  • Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.

  • Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.

  • У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ — це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.

  • На надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.

  • Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання — це сприймається як «спам», і звичайно засмучує користувачів мережі.

  • Завжди поводьтеся в мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Дякую всім за співпрацю, до побачення!







Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка