Урок радісного дня. Життєвий І творчий шлях Елеанор Портер. ПолліаннаСкачати 56.35 Kb.
Дата конвертації31.12.2017
Розмір56.35 Kb.
ТипУрок

Тема уроку: Урок радісного дня. Життєвий і творчий шлях Елеанор Портер. “Полліанна” – роман – бестселер для дітей

Мета: розширювати і доповнювати знання учнів про творчість зарубіжних письменників, а саме про Елеанор Портер, формувати в учнів уміння робити висновки і висловлювати судження на основі прочитаного і засвоєного матеріалу, розширювати словниковий запас з англійської мови, вчити практичному застосуванню лексичних одиниць в усному та писемному мовленні, сприяти усвідомленню значимості в житті людини віри в позитив, виховувати доброзичливість, розвивати позитивне мислення.

Обладнання: проектор, ноутбук, презентація «Урок радісного дня», роздатковий матеріал для роботи над міні – проектами.

Тип уроку: інтегрований урок зі світової літератури та англійської мови; урок вивчення біографії письменника

Хід уроку:

І. Організація класу.

1.Слово учителя.

Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми його назвали Уроком радісного дня. Проведемо його з вчителькою англійської мови разом, адже життя і творчість письменниці, з якою ми будемо знайомитись на уроці, пов’язані з США, а її твори написані на англійській мові. А ще і сама письменниця і героїня її творів були надзвичайно радісними, веселими і щасливими, і такі ж почуття несли оточуючим. То про кого ж ітиме мова на уроці, як звали цю незвичайну жінку, яка писала про те, що несло читачам радість, задоволення, позитивні емоції?

2. Гра «Відгадай ім’я письменника». На дошці закрите ім’я Елеанор Портер. Учитель англійської мови задає запитання для кожної букви, і відкриває їх по черзі, після правильних учнівських відповідей.E – What Is this?(egg)

L – What is this? (lemon)

E - What is this? (egg)

O - What is this? (orange)

N -What is this? (nut)

O -What is this? (orange)

R -What is this? (rice)

P -What is this? (plum)

O -What is this? (orange)

T -What is this? (tea)

E -What is this? (egg)

R -What is this?( rice)

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Під час розповіді учителя використовується презентація «Урок радісного дня». Учні слухають учителя і виконують завдання – створюють досьє на письменницю.  1. Розповідь учителя. Невелике містечко Літлтон розташоване у підніжжя Білих гір на півночі США, в штаті Нью-Хемпшир. Містечко невелике - його населення складає всього шість тисяч чоловік. Містечко входить в число найпопулярніших міст Америки, і цією популярністю воно завдячує Елеанор Портер та її веселій дівчинці. Головна окраса міста - невелика бронзова статуя дівчинки в сонячному капелюшку. З широко розкритими руками, нібито вона готова в цю хвилину обійняти весь світ. Цей пам'ятник Полліанні, героїні популярного роману американської письменниці Елеанор Хогман-Портер. Народилася письменниця 19 грудня 1868 року в місті Літлтон у родині перших переселенців до Америки. Росла у християнській сім'ї, була членом місцевої церковної общини, співала в церковному хорі.

Сім'я Хогман була невеликою: мама, батько і всього дві дитини - Елеанор і її старший брат Фред. Жили вони в достатку, батько займався аптечним бізнесом, мама була художницею, на жаль, важко хворіла. Сама Елеанор була теж дуже хворобливою. Елеанор мала талант до співу, після закінчення школи вона їде в Бостон і поступає на вокальне відділення в Консерваторію Нової Англії. Елеанор стає солісткою Бостонського хорового ансамблю. В той час вона знайомиться з бізнесменом із Вермонта Джоном Лайманом Портером. Вони листувалися протягом п'яти років,в результаті чого у 1892 році одружилися. Відразу після весілля Портери переїжджають в Чаттанугу (Массачусетс), а потім - в Нью-Йорк. Справи чоловіка ідуть вгору, скоро він стає президентом однієї з американських машинобудівних компаній. Кар'єра співачки для Елеанор завершилася, але її бог нагородив іншим талантом – писемництвом. Стан здоров'я не дозволив Елеанор стати мамою, та вона знайшла розраду в тому, що почала придумувати різні історії для дітей. В останні роки свого життя вона з чоловіком переїхала в невелике містечко Кембрідж (Массачусетс); там писала по книзі в рік.

Померла Елеанор Портер у 1920 році від туберкульозу.

У 1890-х роках на сторінках американських журналів з'являються її перші оповідання, написані під псевдонімом Елеанор Стюарт, а в 1907 році побачив світ її перший роман «Зустрічі течії». Елеанор Портер створила 4 томи коротких оповідань і 14 романів для дітей та дорослих. Найвідоміший роман «Полліанна» вийшов у світ у 1913 році.

2.Створення асоціативного куща «Елеанор Портер» (на англійській мові)Лексика:

Novel

American

Eleanor


Porter

Town

Littleton


Library

Значення


3.Повідомлення учителя про роман Елеанор Портер «Полліанна».

Найвідоміший роман «Полліанна» вийшов у світ у 1913 році і відразу став шалено популярним. Описуючи в свої романах дітей-сиріт, Портер доказує: «Не стільки ми потрібні цим нещасним дітям, скільки вони нам. Щоб, дивлячись на це, як вміють радіти життю діти, обділені всім, ми самі би захотіли змінитися».

Роман «Полліанна» захопив читачів настільки, що на адресу Елеанор Портер посипався шквал листів з проханням розповісти,що сталося з головною героїнею роману далі. Тому вже в 1915 році письменниця видала друком наступний роман - «Юність Полліанни». Коли «Полліанна» вийшла окремою книгою, склалося таке враження, що всі читачі Америки тільки її і чекали. Два наступні роки книга була головною у списках продажу. До 1950 року загальна кількість екземплярів «Полліанни» перевершила два мільйони. Наступного дня по смерті Елеанор Портер газета «Нью-Йорк Таймс» опублікувала некролог під заголовком «Померла авторка «Полліанни».

4.Фізкультхвилинка на англійській мові.

5.Робота в групах «Побудуй речення» (учні створюють речення на англійській мові)

Eleonor Poteris a famous American writer.

She was born in American town.

Pollyannais the best novel.

My favoritewriter is Eleonor Poter.

Many children like to read her novel.

I have a book about Pollyanna.

Isaw film about Pollyanna.

Ilike to read American books.

6. Повідомлення інформації про екранізацію роману Елеанор Портер «Полліанна». Повідомлення супроводжується демонстрацією фрагментів фільмів.

7. Проблемне запитання. Чи дійсно Елеанор Портер є популярною письменницею? (учні дають відповіді на основі отриманих знань і створених досьє)

8. Словникова робота. У сучасній англійській мові слово «полліанна» (POLYANNA) вживається дуже широко, й означає воно щиру і веселу людину, невиправного оптиміста.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Створення міні – проектів

V. Оцінювання.

VІ. Домашнє завдання.  • Прочитати роман Елеанор Портер «Полліанна».

  • Вивчити нові слова з англійської мови.

  • Намалювати малюнки до роману.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка