Урок проект «Історія досягнень людини»



Скачати 158.25 Kb.
Дата конвертації15.01.2018
Розмір158.25 Kb.
ТипУрок

Навчально – виховне обєднання №5 ім.С.Єфремова

Я у світі

Урок – проект

«Історія досягнень людини»

4 клас

Вчитель Юрчик О.В.

м.Хмельницький

2016-2017 н.р.

Я у світі

4 клас

Урок-проект

Тема. Історія досягнень людини.

Учасники проекту: учні 4 класу.

База реалізації проекту. НВО № 5.

Обґрунтування вибору проекту. Узагальнення вивченого матеріалу по темі «Я- Людина».

Розвиток навичок дослідницько – пошукової діяльності. Знайомство із досягненнями відомих людей. Розширення уявлення про умови успіху (знання,працьовитість, наполегливість, відповідальність). .


Спосіб розв’язання проблеми. Ознайомлення з додатковою довідковою літературою про досягнення людства, творча робота учнів і батьків.

Характеристика проекту:

за складом учасників – колективний (груповий);

за характером партнерських взаємодій – кооперативний;

за рівнем реалізації – надпредметний ;

за тривалістю – середньої тривалості;

за метою і характером проектної діяльності – інформаційно – пошуковий.



Прогнозований результат: презентація учнями досягнень відомих людей та власних успіхів, оформлення робіт (створення книжки-розгортки «Спортивні досягнення», стінгазети «Наукові досягнення», колажу «Досягнення в мистецтві», реклами «Бери приклад із земляків», альбому «Мої досягнення»), проведення уроку.

План роботи над проектом

  1. Обговорення в класі ідеї проекту.

  2. Склад учасників проекту.

  3. Визначення форми представлення проекту.

  4. Складання плану роботи над проектом.

    1. Досягнення людей у різних галузях.

    2. Умови їхньої успішності.

Реалізація проекту
Мета: розширити уявлення учнів про досягнення людей в різних галузях; вчити презентувати успіхи інших людей та власні, виступати перед аудиторією; розуміти значення знань, працелюбства в житті людини, в досягненні життєвих успіхів;

розвивати віру в свої сили, уміння міркувати, аналізувати, робити висновки, вміння працювати в команді ;

виховувати якості, необхідні для досягнення успіху: працьовитість, відповідальність, наполегливість, організованість.

Обладнання: презентація, книга-розгортка, стінгазета, колаж, реклама, альбом, свічки, фотографії, роздаткові картки.

Хід уроку


  1. Організація класу. (Слайд 1)

Сиплеться листя, стихають діброви,

Скрізь майорять кольори калинові.

Осінь прийшла, незабаром зима,

Вже прохолодно і спеки нема.

В клас завітали гості до нас.

Їх радо зустріти настав уже час.

Вдихніть у долоньки свої тепло

І подаруйте всім в класі його.

- Кому дозволимо першими сісти?

-Дівчаткам.

- Правильно, спочатку краса, а потім сила.


  1. Актуалізація опорних знань.

  1. Мотивація навчальної діяльності. (Слайд 2)

– Уявіть, що ця запалена свічка – ваша віра в успіх. Потримайте її в своїх руках, передайте тому, хто поруч із вами зі словами:

– Я вірю в успіх.



  • Чи виникав страх, що свічка згасне?

Висновок: коли свічка знаходилася у ваших руках, лише ви вирішували, вона горітиме чи згасне. Так само вирішувати тільки вам, чи досягнете ви успіху сьогодні на уроці і чи станете ви успішною людиною в майбутньому. Як свічка у ваших руках продовжила горіти, так і я вірю у ваші сили, у ваш успіх.

  1. Технологія «Мозкова атака». (Слайд 3)

  • Чим людина відрізняється від тварини? (Має мислення.)

  • Кого називають особистістю? (Це - людина, яка працює над собою, долає перешкоди на шляху до мети, виховує позитивні риси характеру, намагається бути корисною іншим людям.)

  • Що таке успіх? (Здібності + працелюбність.)

  1. Технологія «Павутинка». (Слайд 4).

Складаємо «Павутинку» до слова успіх (удача, перемога, досягнення, визнання, тріумф).

  1. Повідомлення теми й мети уроку.

  • Сьогодні ви познайомите один одного із досягненнями людини у різних галузях (Слайд 5):


в науці

у мистецтві

в спорті



мої власні

моїх земляків



Досягнення


IV.Вивчення нового матеріалу.

1.Вступне слово вчителя.

-Протягом останнього часу ви працювали над спільним проектом «Історія досягнень людини» і зараз поділитеся своїми знахідками. Слухачі ж уважно слухають і запам’ятовують.



2. Презентація дітьми проектних робіт.

1) Досягнення людини у науці. (Слайд 6)

- Юні «науковці» розкажуть вам про наукові відкриття людини.



- Мико́ла Миха́йлович  Амо́сов –український лікар, учений в галузі медицини, директор Інституту серцево-судинної хірургії. Його дослідження сприяли підвищенню ефективності лікування хвороб легенів.  Займається дослідженням роботи серця і у 1963 уперше у СРСР зробив протез мітрального клапана. Є автором близько 400 наукових праць з питань захворювань серця і судин, гнойних захворювань і туберкульозу легенів.

Доповнення вчителя.У 1952 році М. Амосова, як знаного фахівця з грудної хірургії, було запрошено у Київський інститут туберкульозу. Так він переїхав до України (родом із Вологодської обл..), де прожив 49 років. 12 грудня 2002 року на 90-му році життя помер від  інфаркту. Похований на Байковому кладовищі в Києві .

  • Академік Євген Патон, чиє ім’я носить інститут електрозварювання, за своє життя здійснив розробку 35 клепаних мостів. Найвищим досягненням науковця став суцільнозварний міст, довжиною 1492м і вагою 10 тис. тонн. Міст носить ім’я свого творця і прикрашає Київ з 1953року.

Доповнення вчителя . Син Євгена Патона – Борис Патон також працює в галузі металургії. Його наукові дослідження заклали основи космічного зварювання.

  • Звісно, всім нам відоме ім’я академіка Сергія Павловича Корольова, під керівництвом якого у 1957році був запущений перший в історії людства штучний супутник Землі за допомогою ракети. Він був конструктором космічного корабля «Восток», на якому 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін уперше здійснив політ за межі атмосфери. Сергій Корольов також створив космічний корабель «Восход», на якому 18 березня 1965року Олексій Леонов здійснив перший вихід людини у відкритий космічний простір.

Доповнення вчителя. Корольов заснував велику наукову школу. Його ім’ям назване одне з великих утворень на зворотному боці Місяця.

- Ще на початку 1870-х років полтавський науковець Федір Піроцький розробив систему передачі електроенергії через залізний дріт. Через 30 років представив схему застосування електрики для руху залізничного потягу. Вже наступного року компанія Siemens випустила перший електричний трамвай, сконструйований за його схемою.

- Унікальну конструкцію для захисту узбережжя від ураганів розробив Віктор Бернацький. Пристрій вловлює потоки сильного вітру і зменшує його силу. За свій винахід українець отримав нагороду Європейської науково-промислової палати.

_________________________________________________________

- Якою має бути успішна людина?

2) Досягнення людини у спорті. (Слайд 7)

- Досягнення людини у спорті презентуватимуть вам «спортивні коментатори».



- Олександр Олександрович Усик – український професіональний боксер, олімпійський чемпіон 2012 року у Лондоні, чемпіон світу 2011року, чемпіон України, чемпіон Європи (2008р.). Заслужений майстер спорту України.

- Василь Ярославович Вірастюк – заслужений майстер спорту України, багаторазовий чемпіон світу у силовому багатоборстві, два рази був визнаний «Найсильнішою людиною на планеті» (у 2004-му та 2007-му). Кілька разів був занесений до Книги рекордів Гіннеса.

- Сергій Бубка – видатний український легкоатлет. Уславився як стрибун із жердиною.

Чемпіон Європи і світу, багаторазовий світовий рекордсмен, олімпійський чемпіон. Заслужений майстер спорту, кандидат педагогічних наук.

«Золотою рибкою» називають Яну Клочкову, вона – плавчиня, яка виграла 5 олімпійських медалей, серед яких – 4 золоті.

Доповнення вчителя. XV Літні Паралімпійські ігри — відбулися в Ріо-де-Жанейро з 7 по 18 вересня 2016 року.

Загалом до них було виготовлено 5310 медалей.

 Таблиця медалей літніх Паралімпійських ігор 2016

     країна-господар (Бразилія)



 Місце 

Країна

Золото

Срібло

Бронза

Загалом

1

 Китай

107

81

51

239

2

 Велика Британія

64

39

44

147

3

 Україна

41

37

39

117

4

 США

40

44

31

115

5

 Австралія

22

30

29

81

6

 Німеччина

18

25

14

57

7

 Нідерланди

17

19

26

62

8

 Бразилія

14

29

29

72

9

 Італія

10

14

15

39

10

 Польща

9

18

12

39

11–83

Решта країн

187

193

249

629

Загалом 83 країни

529

529

539

1597

Крипак Максим Сергійович (нар. 23 травня 1995 року) — український плавець, п'ятиразовий чемпіон і триразовий срібний призер літніх Паралімпійських ігор 2016. Майстер спорту України.

Займається плаванням у Харківському регіональному центрі з фізичної культури і спорту інвалідів«Інваспорт». Чемпіон України 2015 року. Переможець міжнародних змагань 2016 року.

Дебютант XV літніх Паралімпійських ігор 2016 року

- Чи достатньо лише таланту, щоб перемагати?



Фізкультхвилинка. (Слайд 8)

3) Досягнення людини у мистецтві. (Слайд 9)

- А зараз «мистецтвознавці» розкажуть про досягнення у мистецтві.



Євгенія Гапчинська – сучасна художниця, родом із Харкова. У 2000-му році переїхала до Києва. Брала участь у понад 35 виставках. Художниця співпрацює з видавництвом «А- ба-ба-га-ла-ма-га», зокрема проілюструвала книжку Івана Малковича «Ліза та її сни». 2008 року Укрпошта ввела в обіг марки «Знаки Зодіаку» авторства Євгенії Гапчинської. Щороку робить більше десятка нових виставок в Україні, Росії, Франції, Бельгії, Нідерландах та інших країнах. Має кілька власних галерей в Києві, Дніпропетровську, Одесі та в Росії. Її роботи зберігаються в європейських музеях та приватних колекціях поціновувачів мистецтва.

Марія Оксентіївна Приймаченко – українська народна художниця, родом із села Болотня, Іванківського району, Київської області. Проста селянка, інвалід з дитинства, не маючи художньої освіти, створила розписи, якими захоплюються і в Україні, і поза нею. Представниця «народного примітиву», об’єднала у своїй творчості малюнок і живопис. Її картини експонуються на виставках у Парижі, Варшаві, Софії, Монреалі, Празі.

Микола Лисенко має 8 заслуг перед українським народом:

  1. Він є засновником і одночасно легендою та вершиною української класичної музики.

  2. Найвіртуозніший піаніст України свого часу.

  3. Найвидатніший педагог української класичної музики.

  4. «Музичний революціонер», який випередив свій час.

  5. Прославив українську національну музику в усьому світі.

  6. Один з перших керівників «Українського клубу», який відстоював українську незалежність в рамках царської Росії.

  7. Зробив величезний внесок у етнографічну спадщину України, зібравши сотні зразків народної творчості.

  8. Один із засновоположників українського національного оперного театру в Києві.

Божик Олександр Анатолійович – скрипаль-віртуоз, композитор, майстер поєднувати неперевершене виконання та видовищне шоу

( грає на 4-рьох скрипках одночасно, підкорює скрипку, тримаючи її на голові, коліні, на витягнутій руці). Йому однаково підвладні як класика, так і рок, поп, етномузика.

- Які риси дуже необхідні саме людям мистецтва? (Творчість, багата уява, креативність, наполегливість.)

4) Досягнення моїх земляків. (Слайд 10)

- Серед мешканців Хмельницького та Хмельницької області теж є чимало людей, які відомі всій Україні .Інформацію про них відшукали наші «краєзнавці».



-Ірина Олексіївна Мерлені - заслужений майстер спорту України. Народилася у м.Кам’янець-Подільський. Триразова чемпіонка світу з вільної боротьби серед жінок, дворазова переможниця європейських першостей, бронзова призерка Олімпіади в Пекіні у 2008 році.

Але це далеко не всі її заслуги. Обов’язково віднайдіть інформацію про цю чарівну землячку! Можливо, це стане поштовхом до Вашого власного успіху!

-Щовечора, переглядаючи новини України та світу, з телеекранів нам посміхається ще одна хмельничанка - незрівнянна телеведуча новин ТСН каналу «1+1» Алла Мазур. Народилася у с.Зіньків, Віньковецького району, Хмельницької області, має сина.

Дізнайтесь більше про її заслуги! І, можливо, Ви скажете: «Журналістика – це моє!»

-Олександр Пономарьов – народний артист України, співак, поет, композитор, телеведучий, актор і музичний продюсер. Багаторазовий володар титулу «Кращий співак року», виконавець державного гімну України, перший учасник від України на міжнародному конкурсі «Євробачення».

А ти хочеш стати зіркою? Якщо маєш талант - бери участь у проекті «Голос- діти»!



Доповнення вчителя. Олександр Пономарьов народився 9 серпня 1973 року у місті Хмельницький. Ініціатор та учасник благодійних заходів, володар численних премій та нагород.

-Починали свій творчий шлях із нашого міста два найпопулярніших телеведучих – Олександр Педан та Вадим Мічковський, відомий усім як Дядя Жора.

Хочете бути схожими на них? Вперед до своєї мрії!

5) Мої досягнення. (Слайд 11)

- У нашому класі є діти, які уже, незважаючи на свій вік, досягли певних успіхів. Зараз вони розкажуть вам про свої досягнення.

Я - Зелка Дарія. Танцями почала займатись з 2013року. Хореограф Алла говорила, що у мене талант. Адже навіть після пропусків занять через хворобу я швидко наздоганяла упущене. В результаті маю 4 грамоти. Із-за від’їзду хореографа за кордон я вирішила покинути танці.

Але тепер займаюсь легкою атлетикою. 8 травня 2016 року брала участь у всесвітньому забізі, під час якого збирали кошти дітям- інвалідам. Я пробігла 7,5 км за 1 годину.

Пам’ятайте, у кожного є талант! Не бійтеся робити нові спроби!

______________________________________________________________

Всім пивіт! Я –Кайдан Ліка! У мене уже є певні досягнення: маю 2 дипломи зі спортивного танцю, грамоту, яку вручили мені і моїм друзям,як вихованцям ансамблю танцю «Подолянчик».

А ще я займаюсь карате. В результаті маю 4 дипломи різного ступеню: білий пояс, жовтий, оранжевий, зелений.

Вірте у свої сили!

Я – Кузь Костянтин, займаюсь легкою атлетикою. Найкращих результатів зміг досягти у стрибках у довжину,зайнявши II місце у листопаді 2015 року та I місце в лютому 2016 року у відкритому чемпіонаті, який проводився в Хмельницькому обласному центрі фізичного виховання учнівської молоді. Грамоти та медалі нагадують мені про мої успіхи.

Щоб досягнути гарних результатів перш за все має бути бажання, щоденна праця та цілеспрямованість.

Мусійчук Марія. Займаюсь спортивно- бальними танцями з 4-рьох років, завдяки чому майже не хворію. Наш клуб має назву «Успіх». 4 рази на тиждень ходжу на заняття. Танці – це невтомна праця, наполегливість, витривалість і неповторне задоволення. Але результат перед вами – чотири перших місця у різних містах України.

Пам’ятайте, у кожного є співуча пір’їнка!

V. Узагальнення і систематизація знань учнів.

1. Робота в парах.

Позначте лише ті поради для учня, що допоможуть досягти успіху в навчанні.

Завжди уважно слухай учителя.

Намагайся самостійно виконувати всі домашні завдання.

Якомога частіше грай у комп’ютер.

Відкладай на потім справи, які не хочеш робити.

Читай якомога більше книжок.

Намагайся бути організованим і наполегливим.

Не бійся своїх мрій.

Будь готовий прийняти допомогу і допомогти іншим.

Не бійся помилок і вчися на них.

Відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні.
2. Індивідуальна диференційована робота.

1) Робота за таблицею

Поміркуйте, які риси характеру, на вашу думку, можуть забезпечити успіх, а які заважають його досягнути.



Складові успіху                  

Що заважає досягти успіху













































Складові успіху                   Що заважає досягти успіху

Талант                                   Лінь

Наполегливість                    Байдужість

Працьовитість                       Неуважність

Інтуїція                                   Поспіх

Досвід                                    Безвідповідальність                             

Систематичність

Зосередженість


2)Установіть відповідність між прізвищем і досягненнями людей.

Олександр Пономарьов найсильніша людина в світі

Олександр Усик перший український космонавт

Леонід Каденюк боксер

Алла Мазур співак

Василь Вірастюк телеведуча ТСН


3) Підкресліть риси характеру, притаманні людям, про досягнення яких ви сьогодні дізналися.

Працьовитість, хитрість, наполегливість, байдужість, організованість, чесність, порядність, брехливість, жорстокість, цілеспрямованість, уважність, сміливість, мудрість, творчість.



3. Гра «Найнаполегливіші»

Діти об’єднуються у 5 команд. Трьом командам педагог вручає по мішечку, в яких перемішано три сорти злаків або бобів, наприклад: квасоля, рис і горох. Завдання — щонайшвидше розподілити вміст мішечка по сортах. Дві інші команди роблять усе можливе, щоб відвернути своїх однокласників від виконання завдання, не торкаючись їх. Наприклад: читають їм вірші, співають пісні, про щось запитують, смішать і т. ін. Найнаполегливіша — та команда, яка, незважаючи ні на що, швидше за всіх виконає завдання.


VI. Підсумок уроку.

1. Складання сенкана.

Пам’ятка


1 рядок – один іменник (тема уроку).

2 рядок – два прикметники, що характеризують тему.

3 рядок – три дієслова, що характеризують тему.

4 рядок – фраза (речення), що характеризує тему.

5 рядок – синонім до слова - теми.

Досягнення

Неочікуване, вимріяне

Возвеличує, розвиває, дбає

(Слайд )- Виберіть фразу, що характеризує тему.



Отримуйте міцні знання, ідіть до успіху щодня. (Все добре переймай, а зла уникай. Засиджене яйце – завжди бовтун, занянчений син – завжди швендяло.)

Успіх

2. Вправа «Мікрофон». (Слайд ).

Продовжте речення:



  • На уроці я дізнався…

  • Я зрозумів …

  • Щоб досягти успіху, я …


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка