Урок до нас завітали гості. Тож давайте і їх привітаємо. Перевірка домашнього завдання



Скачати 51.09 Kb.
Дата конвертації26.06.2019
Розмір51.09 Kb.
ТипУрок

Матеріал уроку .

Павло Глазовий . «Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші»

Мета.: вчити виразно читати в особах ; розвивати уміння і інтонаційно-правильного читання ; виховувати спостережливість ; збагачувати мовний запас школярів.

Обладнання . Таблиця для читання , картки з буквами , малюнки та фотографії цирку, маска клоуна.

Хід уроку

Ми зібрались в класі дружно,

Щоб добре читати.

І багато цікавого

Із книжок узнати.

І сьогодні на урок до нас завітали гості . Тож давайте і їх привітаємо.



Перевірка домашнього завдання

Який твір ми вивчали на минулому уроці?

Хто хоче прочитати напам’ять ?

До якого уривку ця ілюстрація?

Молодці , ви добре попрацювали вдома.


  • Щоб ваш язичок теж добре працював ми проведемо невеличку артикуляційну розминочку

Пригадайте вивчені скоромовочки.

А сьогодні вивчимо ще одну скоромовку.

А зараз повправляємося в розгадуванні загадок

1. Відгадування загадки.

Незвичайні тут артисти:

Клоуни , еквілібристи ,

Акробати , танцівниці,

І жонглери й чарівниці.

Можуть фокус показати ,

На дротині пострибати,

І пройтися на руках ,

І заграти на губах.


  • Діти, а де бувають такі артисти?



  • Без сумніву можна сказати , що одним із ваших улюблених слів є «цирк». А знаєте , що означає це слово ? У старій латинській мові це слово означало «круглий».Давайте заглянемо на циркову виставу, поспостерігаємо за виступами деяких циркових артистів.

2. Гра «запам’ятай і повтори». Артикуляційні вправи.

- хто ж це першим вийшов на арену?

Хоч дві руки він має ,

Шість м’ячів разом спіймає,

Кілька яблук , тарілок,

Факелів, булав, квіток,

І нічого не поб’є.

Відгадайте , хто то є?



Жонглер – це французьке слово. Так колись називали артистів , які розважали людей жартами , витівками. «Жонглер» - означає «Жартівник».

Хочете спробувати?

Мабуть важко бути жонглером. Треба розвивати увагу , спритність , силу. А все це ви знайдете на уроках фізкультури. І хто захоче зможе навчитися цієї справи.

Я називатиму предмети , якими жонглює цей артист . А ви повинні їх запам’ятати і назвати у тому ж порядку :



  1. Кішка, ніжка, шапка, папка.

  2. М’яч, меч, ключ, чобіт.

  3. Рамка, лампа, майка, гайка, щітка, квітка.

3. Розчитування.

А)читання за таблицею»Впіймай м’яч»

- Чи впізнаєте ви наступного артиста ?

Хто ж це , хто такий хоробрий , але й добрий !

Вчить ведмедів танцювати , а собак в футбола грати,

Мавп катає на санях , зайченяток на вовках,

Лева й тигра обіймає …

Як він зветься ? хто вгадає?(дресирувальник)

-Послідкуємо за грою у м’яч двох дресированих артистів.

Чи знаєте ви що небудь про цих тварин ?Де ви їх бачили?

Як треба поводитися у зоопарку щоб тварини почувалися комфортно ?

Б)Вправа з розвитку інтонаційного читання

- А наступний цирковий артист часто залишає глядачів у цілковитій розгубленості, адже може робити неймовірні чудеса.

В скриньку яйця закладає –

З скриньки кури вилітають.

Посадив у ящик левеня -

Замість лева вийняв цуценя.

Дивовижний цей артист

Зветься … ілюзіоніст.



  • Бідне левеня , яке несподівано стало собачкою , кричить (читання з дошки):

Я не цуценя

  • - Прочитайте речення з різною інтонацією: здивовано, радісно, запитально, сумно, , схвильовано, перелякано.



  • - Придивіться уважно : чим це речення незвичайне , із справжнісіньким фокусом?(читається навпаки)



  • Фокусник приготував для вас іще одне завдання і воно знаходиться ось у цій чарівній скриньці.



  • Зараз я його дістану . Але що це ? тут нічого немає. Я зрозуміла . Треба сказати якісь чарівні слова і дмухнути.



  • Накриваю хусткою у дмухаю . Нічого не виходить . ДАВАЙТЕ РАЗОМ.



  • Завдання . Підібрати слова так щоб вони римувалися.



  • Що таке рима?



  • Що означає римуватим?

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

  • У цирку є ще один кумедний артист . Він утішає , веселить глядачів, заповнює паузу у виставіц. В Італії його називають «арлекін» , в Росії- «шут», а ми звикли називати його англійським словом – «клоун».



  • Уявіть , що цей жартун і витівник потрапив до вас додому . Про що б ви з ним говорили? Про що б попросили б ?



  • Сьогодні ми прочитаємо твір Павла Глазового про те , «Яке Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші».

ІІІ. Опрацювання твору П.Глазового.

  1. Виразне читання твору .

До нас на урок теж завітав клоун. Він допоможе мені познайомити вас із новим твором.

Слова автора (вірш ) читає учитель , а слова Сергійка і Боби – сильніші учні,які готуються заздалегідь.

Між ким відбувається діалог?

Де Сергійко взяв клоуна?



  1. Словникова робота.

Музики прикладно

Загадки зрозуміло

Останнє не годиться

Верхи несерйозний



  1. Повторне читання твору учнями мовчки.



  • Які слова клоуна вас найбільше насмішили?



  1. Вибіркове читання . Підготовка до читання в особах.



  • Прочитайте , як Сергійко пояснював клоуну , що таке рима.

  • Як Боба зрозумів слово «прикладно»?

  • Чому він до слова «голова» дібрав слово «шапка»?

  • Допоможіть Бобі – доберіть риму до слова «голова».

  • Прочитайте віршик , який склав Боба про собаку.

  • Чому він не сподобався Сергійкові?

  • Прочитайте інші віршики , які склав Боба.

  • Чи зрозумів Боба , як складати вірші?

  • Чому ви так думаєте?

  • Як треба читати слова Сергійка?(спокійним , дружнім, повчальним . впевненим тоном).

  • А Боба? (добрим, веселим, захопленим, радісним, інколи здивованим тоном).



  1. Фізкультхвилинка.

Клоун Боба потягнувся,

Раз нагнувся, два нагнувся.

Руки в сторони розвів -

Мабуть віршик загубив.

А щоб віршик відшукати,

Треба нам навшпиньки стати.



  1. Робота на картках. Згадати пропущені слова.

Давайте пригадаємо як же Боба потрапив до хлопчика. Для цього виконаємо завдання з редагування тексту.

Дістаньте картки та запишіть пропущені слова.

Катюша та Аліна перевірять .

Нещодавно у Сергійка

Були...

Гарних іграшок ще більше



стало у…,

бо родичі і сусіди,

рідні мама й тато

дали йому …

багато-багато:

білий…, синю…,

зайця …

ще й -- такого великого! --



клоуна....

Клоун кліпає…,

розмовляти вміє.

Що йому Сергійко скаже --

все він...


  1. Рольове читання .

А) Самостійна робота в парах.

Учитель ділить пари на два варіанти.

І варіант готує інсценівку (від початку до слів «не буде з тебе поета»

ІІ варіант - від слів «реба- меба-…» до кінця



В) колективна інсценізація

8. Мовно- логічне завдання

- Виправте вірш клоуна Боби.

Боба ноти знає всі:

До-ре…мі-фа-соль-ля-сі.

Боба всіх не знає нот?

Він запише їх в …блокнот.

ІУ. Підсумок уроку.

Які асоціації у вас викликає слово урок?

Які асоціації від словосполучення урок читання?

Які асоціації від словосполучення сьогоднішній урок читання?





Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка