Урок читання Проведений в 1- а класі кз «хсш №15» Вчитель Левицька Наталія Михайлівна Тема уроку: Алфавіт. Звуки [с], [с'], буква С. Брати Грім «Білосніжка»



Скачати 42.02 Kb.
Дата конвертації21.12.2018
Розмір42.02 Kb.
ТипУрок


Урок читання

Проведений в 1- А класі

КЗ «ХСШ № 15»

Вчитель Левицька Наталія Михайлівна


Тема уроку: Алфавіт. Звуки [с], [с'], буква С. Брати Грім «Білосніжка».

Мета уроку: Повторити алфавіт. Вчити читати і вимовляти склади та чистомовки з звуком [с], [с'] . Повторити що таке казка, літературна казка, народна казка, персонажі казки, сюжет. Познайомити з продовженням казки «Білосніжка». Розвивати навички читання, фонематичного слуху. Виховувати доброту.

1

Організаційний момент

Діти, до нас на урок завітали гості, давайте з ними привітаємось та подаруємо свої посмішки.

Сьогодні ми повторимо алфавіт, звуки [с], [с'] та букву якою вони позначаються, продовжимо знайомство з казкою Братів Грім «Білосніжка» та матеріалом, який вивчали раніше.

2

Формування навичок читання

  • Ми продовжуємо мандрувати містом Алфавіт. Давайте почнемо урок з нашого віршика:

Веселе місто Алфавіт

Тобі сьогодні наш привіт

До нього наш лягає путь

У ньому літери живуть.

- А тепер давайте заспіваємо вашу улюблену пісеньку про Алфавіт.

2.1. Заспівати пісеньку «Алфавіт»

- Відкрийте посібники і знайдіть казковий будиночок Алфавіту. Уважно розгляньте і скажіть, якої літери не вистачає, на якому поверсі вона мешкає? ( біля дошки учень). У кого так?

- Які звуки вона може позначати? Молодці!

- Обведіть кружечком букви, які завжди позначають два звуки, букву, яка не позначає жодного звука.

2.2.Заповнити порожні клітинки в будиночку «Алфавіт».



- Ви добре вже знаєте алфавіт тому давайте спробуємо розставити слова в алфавітному порядку. ( самостійно, а за дошкою учень).

Давайте перевіримо, у кого так, підніміть руку. Молодці. Ви добре справились з завданням.

2.3.Пронумерувати слова в алфавітному порядку ( йод, Київ,новий, папір).

- Яке із цих слів пишеться завжди з великої літери, чому?

Для того, щоб гарно читати і бути успішними учнями необхідно розвивати память, увагу, кмітливість. Увага на екран. Читаємо, повторюємо, записуємо. Біля дошки виконує учень. Перевіряємо. Молодці, справились із завданням.

2.4. Вправа «Фотоапарат»



Продовжуємо тренуватись і виконаємо вправу, яка формує навички швидкого читання. Для цього потрібно чітко вимовляти звуки в словах і слухати мелодію.

2.5. Спів буквосполучень на мелодію пісеньки «Пісенька про коника - стрибунця»



А тепер попрацюємо над артикуляцією, давайте прочитаємо чистомовку в різних темпах, для того, щоб швидко читати та бути успішними учнями.

2.6 Вправа «Черепаха», «Сорока» чистомовка вправа 7.



Хто запамятав і зможе красиво розповісти. Молодець!

3

Повторення вивченого

  • Діти, а тепер давайте пригадаємо, які ж твори ми читаємо на уроках?

  • А що таке казка?

  • Які бувають казки? Що таке народна казка, літературна? Що таке сюжет казки, персонажі?

  • А персонажів якої казки я вам зараз покажу? А хто написав цю казку?

  • Подивіться на портрети письменників. Що ви про них знаєте?

  • Фізкультхвилинка на пісню «Бременські музиканти»

3.1. Виконання завдання Знайка. Тестова робота вправа 8.

3.2. Повторення визначення про літературні казки.



4

Вивчення нового матеріалу

Діти, щоб гарно читати нам потрібно потренувати своє дихання, яка вправа нам допоможе? Приготувались, почали. Молодці!

4.1.Вправа повітряні кульки.

4.2. Робота з тлумачним словником

- А чи всі слова, які ми читаємо нам зрозумілі? Якщо вам незрозуміло якесь слово, що вам допоможе? Правильно тлумачний словник. А що таке тлумачний словник? Давайте прочитаємо значення слів, щоб краще зрозуміти продовження вашої улюбленої казки. Давайте ще спробуємо почитати в різних темпах ( читають два учні)

Вправа «Черепаха», «Сорока»



Діти а вам цікаво послухати, що ж трапилось далі з персонажами казки? Тільки слідкувати потрібно уважно, щоб ви могли виправити помилку диктора і добре запамятати зміст казки.

4.3.Читання казки «Білосніжка» ( виконуючи вправу «Помилка диктора»



5

Виконання завдань на закріплення

Ви молодці всі уважно слідкували та були справжніми учнями, а ось Хвалько ще не навчився так гарно читати і запамятовувати зміст казки, давайте йому допоможемо відповісти на питання Питайлика.

5.1. Виконання завдання Питайлика. Виконання тестового завдання.

Фізкультхвилинка на пісню «Білосніжка».

-А тепер ваше улюблене завдання давайте уважно переглянемо уривок та знайдемо текст, який підходить до нашого уривку.

5.2. Перегляд мультфільму.

Прочитайте, давайте підкреслимо в тексті. А тепер перекажемо своїми словами.

5.3. Переказ побаченого.

5.4. Перегляд мультфільму з озвучуванням.

Хто сьогодні у нас буде кращим звукорежисером? Молодці!

Ви уважні, старанні і обовязково будете успішними учнями у старшій школі.


6

Підведення підсумків уроку.

- Яку букву ми сьогодні повторили, які звуки вона позначає?

- Продовження якої казку ми сьогодні читали?

- Назвіть персонажів цієї казки? Хто з них вам сподобався найбільше і чому?

Поміркуй, чому лютій королеві все ж таки вдалося вмовити Білосніжку взяти отруйне яблуко.

( У тебе цікава думка, мені сподобалось твоє твердження, міркування, молодці!)








Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка