Урок 4 клас «Щоденник читача»Скачати 28.12 Kb.
Дата конвертації04.01.2018
Розмір28.12 Kb.
ТипУрок

+Михайлівський НВК

Бібліотечний урок 4 клас

« Щоденник читача»

f:\заходи 2015- 2016\різні фона\бібліотечні\2.jpg

Бібліотекар:

Гушул Д.В.

2015р.


Мета. Навчити вести «Щоденник читача», визначати жанр твору, головних героїв, коротко передавати зміст прочитанного; виховувати бажання читати, прививати любов до української літератури.
Обладнання. Книжкова виставка «У світі казок і пригод», схема «Щоденника читача», роз- датковий матеріал (картки з оповіданнями В. Сухомлинського «Яблунька», «Купа сміття»).
Бібліотекар. Ви вже закінчуєте 4-й клас, умієте добре читати. Хтось читає більше, хтось менше. Сподіваюся, що протягом літніх канікул ви ще багато прочитаєте цікавих книг, історіями з яких захочете поділитися зі своїми товаришами. Ви, мабуть, помічали, що з часом забувається прочитане. Щоб цього не трапилося з вами я навчу вас вести «Щоденник читача».
Для чого він потрібний? - спитаєте ви. А ось для того, щоб можна було будь-коли пригадати, які книги ви читали, посперечатися з друзями, хто з вас більше прочитав, згадати героїв улюбленого твору.
Розгляньте схему складання «Щоденника читача».


№ з/п

Дата

прочи


тання

Автор, назва книги, жанр

Герої твору

План твору або короткий запис

Приміт

ки


1
Народна казка «Колобок»

Дід, баба, колобок, зайчик, ведмедик,

вовчик, лисинкаКазка про колобка, який утік від діда, баби, зайчика, ведмедика, вовчика, а лисичка його перехитрила і з'їла

2
В.Сухомлинський «Яблунька і літо»,оповідання

Хлопчики Юрко, Мишко, Андрійко

Оповідання про те, як хлопчики Юрко і Мишко повинні були поливати яблуньку, але понадіявшись один на одного, жодного разу цього не зробили. А поливав яблуньку - Андрійко. Яблунька за літо підросла. А хлопчикам (Юркові та Мишкові) було соромно
(Бібліотекар коментує кожен стовпчик)
Бібліотекар. Щоб краще засвоїти цей матеріал, заповнимо разом «Щоденник читача».
(Учні читають твір В. Сухомлинського «Яблунька» з коментуванням, відповідають на питання, переказують, визначають жанр, називають головних героїв. Роблять відповідні записи до «Щоденника». Далі схожу роботу роблять, самостійно опрацювавши твір В. Сухомлинського «Купа сміття»).
Бібліотекар. Отже, ви побачили і зрозуміли як потрібно вести «Щоденник читача». Тепер коли ви будете читати твори, обов'язково робіть записи в «Щоденнику».
Він вам особливо знадобиться, коли ви отримаєте завдання на літні канікули прочитати програмові твори.
Зробивши записи, ви легко й швидко зможе¬те потім пригадати про що читали в тому чи ін¬шому творі.
Домашнє завдання.
Прочитати цікавий твір, зробити записи у «Щоденник читача».

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка