Урок №36 Дата : 08. 02. 2018 Тема: Контрольна робота №4



Скачати 144.54 Kb.
Дата конвертації14.05.2019
Розмір144.54 Kb.
ТипУрок

Українська література 7 клас

Урок № 36

Дата: 08.02.2018

Тема: Контрольна робота №4. «Про минулі часи: творчість Григора Тютюнника. Ти знаєш, що ти – людина…: Олекса Стороженко. Богдан Лепкий» (тести, розгорнуті відповіді на запитання).

Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю й корекції; перевірити знання учнів про народні соціально-побутові пісні, їх особливості і призначення, вміння грамотно висловлювати власні думки щодо ролі народних пісень в житті українців; розвивати творчі здібності школярів, логічне та образне мислення, пам’ять, уміння виділяти головне, висловлювати судження з приводу прочитаного, пов’язувати його з власним життєвим досвідом, вміння послідовно викладати свої думки, робити висновки, відповідні обґрунтування; формувати кругозір, світогляд; виховувати любов до народної пісні, повагу до її творців; прищеплювати інтерес до минулого нашого народу, культури рідного краю

Очікувані результати: учні знають зміст вивчених творів, уміють їх характеризувати, висловлюють судження з приводу прочитаного.

Повторення: «Дозвілля молоді»

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.

Обладнання:  зошити для контрольних робіт; дидактичний матеріал.
Хід уроку
I. Повідомлення теми й мети уроку
II. Мотивація навчальної діяльності школярів

Що таке щастя? На це непросте питання намагаються відповісти багато письменників різних епох і народів. Одні, як Климко, намагаються всіма силами допомогти іншим, відчувають свою відповідальність за долю близьких та друзів, і цим щасливі. Інші, як Павло чи господарі Мишки, щастя бачать у задоволенні своїх потреб, стяганням багатства за рахунок інших, навіть якщо це завдає комусь лиха. Про це ви поміркуєте на сьогоднішній контрольній роботі.
III. Основний зміст роботи

1. Інструктаж до виконання тестових завдань.

2. Виконання тестових завдань.

Варіант 1

Початковий рівень (за правильну відповідь – 1 б. Максимально – 5 б.)

1.Мишка радіє, що діти сплять і не чують, як:

а) вона краде чуже добро; б) люди веселяться;

в) на них полює хазяйка; г) люди обманюють.

2.Парубки запропонували Павлові йти з ними:

а) погуляти; б) шукати скарб;

в) на рибалку; г) на пляж.

3. У чому полягала помста мишки хазяїнам?

а) Прогризла всі мішки із зерном; б) не давала вночі спати;

в) знищила гроші; г) зіпсувала новий одяг.

4.Чому Павлусь, герой оповідання О.Стороженка «Скарб», не ходив до школи?

а) Не хотів; б) не прийняли;

в) не віддали батьки; г) освоював науку самотужки.

5. Установіть відповідність між героями одного й того ж твору

Герої Герої

1.Мишка А Павлусь

2.Наймит Б Климко

3.Єлосовета В Хлопчик

Г Бідна жінка

Середній рівень (за правильну відповідь - 1 б, по 0,25 за кожну відповідь)

6. Установіть відповідність між портретами, портретними характеристиками та героями повісті Гр. Тютюнника «Климко».

1 «…Йшов босий, у куцих штанчатах, старій матросці, що була колись голубою, а тепер стала сіра, та ще в …діжурці. Тій діжурці… було "сто літ”, і не рвалася вона лише тому, що зашкарубла від давньої мазути».

2 «Він ішов помалу, як гайворон. …Добре бачив крізь солому неголене зморшкувате обличчя, товсту обвислу нижню губу і високо підняте плече з карабіном на реміняці. Він був уже підтоптаний… і, певне, йшов до скирти, щоб набрати соломи під своє утле тіло».

3 «Маленьке-маленьке личко, біле, аж крейдяне, і щільно заплющені повіки, що здригалися від сонця, а губенята, не червоні, а синюваті, ожинові, невпинно ворушились, наче шукали щось».

4 «…Сидів просто на землі, обгорнувши ноги старою сукняною ковдрою. На скронях йому густо висіялася кучерява розсадка сивини, а лице все було в зморшках. І в кожній зморшці… чаїлась добра лагідна усмішка».

А Оля Б дядько з базару

В чех-солдат Г Климко Д швець



Достатній рівень (за правильну відповідь - 2 б, по 1 за кожне питання)

7. Установіть відповідність між прикладами художніх засобів та прийомів, використаних О. Стороженком в оповіданні «Скарб», та їх визначенням.

1 «Така з неї добра і покірна жінка; а як дійде діло до її Павлуся, то як скажена стане…

…Пика широка та одутловата, як у того салогуба, а руки білі та ніжні, як у панночки»

2 «Пообідає і знов куня; коли зимою, то знов у просо, а коли літом, то вийде в садок, ляже під грушею, а часом, глянувши угору, трошки й розсердиться: "Бісові груші,— пробубонить,— які спілі, і над самісінькою головою висять, а ні одна ж то не впаде у рот”»

3 Щастя, як горох з мішка, так і сиплеться; глита, як той пуцвіринок; галас підійме, буцім з його чортяка лика дере; останеться мов сліпий без поводиря; їсть, аж за ушима лящить

4 «Наймичка доглядала Павлуся, як рідна мати: і годує його, і голову йому змиє, і розчеше, і роздягає, і стеле, так йому у вічі й дивиться, думку його відгадує, бо Павлусь за ввесь день і пари з рота не пустить; хоч би часом чого і схотів, вже не попросить; якось йому й слово важко вимовити»

А гіпербола (перебільшення) Б порівняння

В комічне (гумор) Г метаморфоза

Д протиставлення (антитеза, антоніми)

8. Установіть відповідність між художніми особливостями, елементами твору Б. Лепкого «Мишка» та їх визначенням.

1 Засудження людей, які наживаються на людському горі, байдужі до чужої біди

2 Жила Мишка з мишенятами в господаря — ходила зустрічатися з міськими подругами — розповідала їм про господаря й господиню, яку користь вони мають з війни; вражена бездушністю й брехливістю хазяйки — вирішує помститися й згризає сховані гроші

3 Історія про Мишку, яка помстилася людям за їхню жадібність і бездушність

4 «Господар, кахикаючи й постогнуючи, бо був товстий, як годований кабан, поліз під ліжко. Добув ящик, відчинив і … очі йому пішли в стовп, брови підлізли вгору, волосся дубом стало.

— Погризли, погризли, погризли!»

А тема Б ідея, головна думка

В жанр Г сюжет (зміст) Д кульмінація



Високий рівень (за повну відповідь - 4 б)

9.     Чи правильним було виховання Павлуся?

10.     Якими бувають уявлення про скарб?

11. Що є справжнім скарбом у житті?

12.     У чому полягає виховне значення казки Б. Лепкого «Мишка»?

Варіант 2

Початковий рівень (за правильну відповідь – 1 б. Максимально – 5 б.)

1. У чому полягала помста мишки хазяїнам?

а) Прогризла всі мішки із зерном; б) не давала вночі спати;

в) знищила гроші; г) зіпсувала новий одяг.

2.Чому Павлусь, герой оповідання О.Стороженка «Скарб», не ходив до школи?

а) Не хотів; б) не прийняли;

в) не віддали батьки; г) освоював науку самотужки.

3.Мишка радіє, що діти сплять і не чують, як:

а) вона краде чуже добро; б) люди веселяться;

в) на них полює хазяйка; г) люди обманюють.

4.Парубки запропонували Павлові йти з ними:

а) погуляти; б) шукати скарб;

в) на рибалку; г) на пляж.

5. Установіть відповідність між героями одного й того ж твору

Герої Герої

1.Мишка А Павлусь

2.Наймит Б Климко

3.Єлосовета В Хлопчик

Г Бідна жінка

Середній рівень (за правильну відповідь - 1 б, по 0,25 за кожну відповідь)

6. Установіть відповідність між портретами, портретними характеристиками та героями повісті Гр. Тютюнника «Климко».

1 «…Йшов босий, у куцих штанчатах, старій матросці, що була колись голубою, а тепер стала сіра, та ще в …діжурці. Тій діжурці… було "сто літ”, і не рвалася вона лише тому, що зашкарубла від давньої мазути».

2 «Він ішов помалу, як гайворон. …Добре бачив крізь солому неголене зморшкувате обличчя, товсту обвислу нижню губу і високо підняте плече з карабіном на реміняці. Він був уже підтоптаний… і, певне, йшов до скирти, щоб набрати соломи під своє утле тіло».

3 «Маленьке-маленьке личко, біле, аж крейдяне, і щільно заплющені повіки, що здригалися від сонця, а губенята, не червоні, а синюваті, ожинові, невпинно ворушились, наче шукали щось».

4 «…Сидів просто на землі, обгорнувши ноги старою сукняною ковдрою. На скронях йому густо висіялася кучерява розсадка сивини, а лице все було в зморшках. І в кожній зморшці… чаїлась добра лагідна усмішка».

А Оля Б дядько з базару

В чех-солдат Г Климко Д швець



Достатній рівень (за правильну відповідь - 2 б, по 1 за кожне питання)

7. Установіть відповідність між уривками з творів і художніми засобами.

1. «...мишка чує, в хаті чужим духом пахне» (Б.Лепкий. «Мишка»).

2. «... руки білі та ніжні, як у панночки» (О.Стороженко. «Скарб»).

3. «Мої корови тільки молока дають, що кіт наплакав... Спитайте в наших сусідів. Може, продадуть; вони на гроші ласі і рідного батька продали б, а в нас нема що продавати, хоч і хотіли б».

4. «Землі немає, то буде небо»

А Порівняння Б Персоніфікація

В Антитеза Г Гіпербола Д Фразеологізм

8. Установіть відповідність між художніми особливостями, елементами твору Б. Лепкого «Мишка» та їх визначенням.

1 Засудження людей, які наживаються на людському горі, байдужі до чужої біди

2 Жила Мишка з мишенятами в господаря — ходила зустрічатися з міськими подругами — розповідала їм про господаря й господиню, яку користь вони мають з війни; вражена бездушністю й брехливістю хазяйки — вирішує помститися й згризає сховані гроші

3 Історія про Мишку, яка помстилася людям за їхню жадібність і бездушність

4 «Господар, кахикаючи й постогнуючи, бо був товстий, як годований кабан, поліз під ліжко. Добув ящик, відчинив і … очі йому пішли в стовп, брови підлізли вгору, волосся дубом стало.

— Погризли, погризли, погризли!»

А тема Б ідея, головна думка

В жанр Г сюжет (зміст) Д кульмінація



Високий рівень (за повну відповідь - 4 б)

9. Які художні деталі мають місце в повісті Г. Тютюнника «Климко»?

10. Назвіть морально-етичні проблеми оповідання О. Стороженка «Скарб».

11. Чи варто заздрити Павлусеві?

12. Назвіть трагічні й комічні елементи казки Б. Лепкого «Мишка».
3. Організований збір зошитів для контрольних робіт

IV. Підсумок уроку.

Відповіді на запитання учнів щодо тестових завдань.


V. Домашнє завдання та інструктаж щодо його виконання

1. Підготувати цікаву інформацію про Ліну Костенко




Варіант 1

Початковий рівень (за правильну відповідь – 1 б. Максимально – 5 б.)

1.Мишка радіє, що діти сплять і не чують, як:

а) вона краде чуже добро; б) люди веселяться;

в) на них полює хазяйка; г) люди обманюють.

2.Парубки запропонували Павлові йти з ними:

а) погуляти; б) шукати скарб;

в) на рибалку; г) на пляж.

3. У чому полягала помста мишки хазяїнам?

а) Прогризла всі мішки із зерном; б) не давала вночі спати;

в) знищила гроші; г) зіпсувала новий одяг.

4.Чому Павлусь, герой оповідання О.Стороженка «Скарб», не ходив до школи?

а) Не хотів; б) не прийняли;

в) не віддали батьки; г) освоював науку самотужки.

5. Установіть відповідність між героями одного й того ж твору

Герої Герої

1.Мишка А Павлусь

2.Наймит Б Климко

3.Єлосовета В Хлопчик

Г Бідна жінка

Середній рівень (за правильну відповідь - 1 б, по 0,25 за кожну відповідь)

6. Установіть відповідність між портретами, портретними характеристиками та героями повісті Гр. Тютюнника «Климко».

1 «…Йшов босий, у куцих штанчатах, старій матросці, що була колись голубою, а тепер стала сіра, та ще в …діжурці. Тій діжурці… було "сто літ”, і не рвалася вона лише тому, що зашкарубла від давньої мазути».

2 «Він ішов помалу, як гайворон. …Добре бачив крізь солому неголене зморшкувате обличчя, товсту обвислу нижню губу і високо підняте плече з карабіном на реміняці. Він був уже підтоптаний… і, певне, йшов до скирти, щоб набрати соломи під своє утле тіло».

3 «Маленьке-маленьке личко, біле, аж крейдяне, і щільно заплющені повіки, що здригалися від сонця, а губенята, не червоні, а синюваті, ожинові, невпинно ворушились, наче шукали щось».

4 «…Сидів просто на землі, обгорнувши ноги старою сукняною ковдрою. На скронях йому густо висіялася кучерява розсадка сивини, а лице все було в зморшках. І в кожній зморшці… чаїлась добра лагідна усмішка».

А Оля

Б дядько з базару



В чех-солдат

Г Климко

Д швець

Достатній рівень (за правильну відповідь - 2 б, по 1 за кожне питання)

7. Установіть відповідність між прикладами художніх засобів та прийомів, використаних О. Стороженком в оповіданні «Скарб», та їх визначенням.

1 «Така з неї добра і покірна жінка; а як дійде діло до її Павлуся, то як скажена стане…

…Пика широка та одутловата, як у того салогуба, а руки білі та ніжні, як у панночки»

2 «Пообідає і знов куня; коли зимою, то знов у просо, а коли літом, то вийде в садок, ляже під грушею, а часом, глянувши угору, трошки й розсердиться: "Бісові груші,— пробубонить,— які спілі, і над самісінькою головою висять, а ні одна ж то не впаде у рот”»

3 Щастя, як горох з мішка, так і сиплеться; глита, як той пуцвіринок; галас підійме, буцім з його чортяка лика дере; останеться мов сліпий без поводиря; їсть, аж за ушима лящить

4 «Наймичка доглядала Павлуся, як рідна мати: і годує його, і голову йому змиє, і розчеше, і роздягає, і стеле, так йому у вічі й дивиться, думку його відгадує, бо Павлусь за ввесь день і пари з рота не пустить; хоч би часом чого і схотів, вже не попросить; якось йому й слово важко вимовити»

А гіпербола (перебільшення)

Б порівняння

В комічне (гумор)

Г метаморфоза

Д протиставлення (антитеза, антоніми)

8. Установіть відповідність між художніми особливостями, елементами твору Б. Лепкого «Мишка» та їх визначенням.

1 Засудження людей, які наживаються на людському горі, байдужі до чужої біди

2 Жила Мишка з мишенятами в господаря — ходила зустрічатися з міськими подругами — розповідала їм про господаря й господиню, яку користь вони мають з війни; вражена бездушністю й брехливістю хазяйки — вирішує помститися й згризає сховані гроші

3 Історія про Мишку, яка помстилася людям за їхню жадібність і бездушність

4 «Господар, кахикаючи й постогнуючи, бо був товстий, як годований кабан, поліз під ліжко. Добув ящик, відчинив і … очі йому пішли в стовп, брови підлізли вгору, волосся дубом стало.

— Погризли, погризли, погризли!»

А тема Б ідея, головна думка

В жанр Г сюжет (зміст) Д кульмінація



Високий рівень (за повну відповідь - 4 б)

9.     Чи правильним було виховання Павлуся?

10.     Якими бувають уявлення про скарб?

11. Що є справжнім скарбом у житті?

12.     У чому полягає виховне значення казки Б. Лепкого «Мишка»?
Варіант 2

Початковий рівень (за правильну відповідь – 1 б. Максимально – 5 б.)

1. У чому полягала помста мишки хазяїнам?

а) Прогризла всі мішки із зерном; б) не давала вночі спати;

в) знищила гроші; г) зіпсувала новий одяг.

2.Чому Павлусь, герой оповідання О.Стороженка «Скарб», не ходив до школи?

а) Не хотів; б) не прийняли;

в) не віддали батьки; г) освоював науку самотужки.

3.Мишка радіє, що діти сплять і не чують, як:

а) вона краде чуже добро; б) люди веселяться;

в) на них полює хазяйка; г) люди обманюють.

4.Парубки запропонували Павлові йти з ними:

а) погуляти; б) шукати скарб;

в) на рибалку; г) на пляж.

5. Установіть відповідність між героями одного й того ж твору

Герої Герої

1.Мишка А Павлусь

2.Наймит Б Климко

3.Єлосовета В Хлопчик

Г Бідна жінка
Середній рівень (за правильну відповідь - 1 б, по 0,25 за кожну відповідь)

6. Установіть відповідність між портретами, портретними характеристиками та героями повісті Гр. Тютюнника «Климко».

1 «…Йшов босий, у куцих штанчатах, старій матросці, що була колись голубою, а тепер стала сіра, та ще в …діжурці. Тій діжурці… було "сто літ”, і не рвалася вона лише тому, що зашкарубла від давньої мазути».

2 «Він ішов помалу, як гайворон. …Добре бачив крізь солому неголене зморшкувате обличчя, товсту обвислу нижню губу і високо підняте плече з карабіном на реміняці. Він був уже підтоптаний… і, певне, йшов до скирти, щоб набрати соломи під своє утле тіло».

3 «Маленьке-маленьке личко, біле, аж крейдяне, і щільно заплющені повіки, що здригалися від сонця, а губенята, не червоні, а синюваті, ожинові, невпинно ворушились, наче шукали щось».

4 «…Сидів просто на землі, обгорнувши ноги старою сукняною ковдрою. На скронях йому густо висіялася кучерява розсадка сивини, а лице все було в зморшках. І в кожній зморшці… чаїлась добра лагідна усмішка».

А Оля

Б дядько з базару



В чех-солдат

Г Климко

Д швець

Достатній рівень (за правильну відповідь - 2 б, по 1 за кожне питання)

7. Установіть відповідність між уривками з творів і художніми засобами.

1. «...мишка чує, в хаті чужим духом пахне» (Б.Лепкий. «Мишка»).

2. «... руки білі та ніжні, як у панночки» (О.Стороженко. «Скарб»).

3. «Мої корови тільки молока дають, що кіт наплакав... Спитайте в наших сусідів. Може, продадуть; вони на гроші ласі і рідного батька продали б, а в нас нема що продавати, хоч і хотіли б».

4. «Землі немає, то буде небо»

А Порівняння

Б Персоніфікація

В Антитеза

Г Гіпербола

Д Фразеологізм

8. Установіть відповідність між художніми особливостями, елементами твору Б. Лепкого «Мишка» та їх визначенням.

1 Засудження людей, які наживаються на людському горі, байдужі до чужої біди

2 Жила Мишка з мишенятами в господаря — ходила зустрічатися з міськими подругами — розповідала їм про господаря й господиню, яку користь вони мають з війни; вражена бездушністю й брехливістю хазяйки — вирішує помститися й згризає сховані гроші

3 Історія про Мишку, яка помстилася людям за їхню жадібність і бездушність

4 «Господар, кахикаючи й постогнуючи, бо був товстий, як годований кабан, поліз під ліжко. Добув ящик, відчинив і … очі йому пішли в стовп, брови підлізли вгору, волосся дубом стало.

— Погризли, погризли, погризли!»

А тема


Б ідея, головна думка

В жанр


Г сюжет (зміст)

Д кульмінація



Високий рівень (за повну відповідь - 4 б)

9. Які художні деталі мають місце в повісті Г. Тютюнника «Климко»?

10. Назвіть морально-етичні проблеми оповідання О. Стороженка «Скарб».

11. Чи варто заздрити Павлусеві?



12. Назвіть трагічні й комічні елементи казки Б. Лепкого «Мишка».




Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка