Урок №33. Пісенні образи в живописіСкачати 17.24 Kb.
Дата конвертації06.04.2019
Розмір17.24 Kb.
ТипУрок

Урок № 33. ПІСЕННІ ОБРАЗИ В ЖИВОПИСІ    

Тема: Пісенні образи в живописі. Слухання укр.. нар. пісня ``Їхав козак на війноньку``. М. Кривенко ``Їхав козак за війноньку``. Пісня ``Літо золоте``.

Мета: За допомогою ліричних образів музичного мистецтва

та живопису показати учням нові зразки історичної тематики в мистецтві. Розвивати образно-асоціатив­не мислення учнів. Виховувати естетичні почуття, любов до народної пісні та інтерес до минулого українського народу.Хід уроку

  • Організаційний момент, готовність учнів до уроку.

  • Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.

1. Вступ. Створення живописних образів із народнопісенної тематики
Краса та яскрава мелодійність українських народних пісень спонукали багатьох митців до створення живописних образів з народнопісенної тематики. Наприклад, під враженням від народної пісні „Їхав козак на війноньку” український художник Михайло Кривенко відтворив епізод прощання козака, який від'їжджає на війну, з коханою дівчиною.
2. Слухання. Пісня „Їхав козак на війноньку”
3. Аналіз прослуханого твору
Про що розповідається в пісні?
Чи співпадають характер мелодії та зміст пісні?
4. Споглядання репродукції картини М. Кривенка „Їхав козак на війноньку...”, відомості про художника
У картині „Їхав козак на війноньку...” український художник Максим Кривенко засобами живопису передав бачення пісні. Перед нами у глибокій сумній задумі постає образ дівчини, яка проводжає воїна-козака в далекий похід. Три крапки в кінці назви картини «Їхав козак на війноньку...» чи то дають сподівання на повернення козака, чи то нагадують нам відому історичну українську народну пісню, в якій є продовження цих слів аж до трагічного кінця – загибелі в бою молодого козака.
5. Демонстрація пісні „Літо золоте”
Композитор Ольга Янушкевич запрошує нас зустріти давноочікуване літо не лише з піснею, а й з танцем. І зробити це за допомогою пісні «Літо золоте».
6. Розучування пісні „Літо золоте”
7. Караоке. Пісня „Літо золоте”
8. Підсумки уроку
Найкращий підручник історії – це народна творчість. Погляньте ще раз на репродукцію картини „Їхав козак на війноньку...” і зіставте її з піснею, яку ми прослухали.
Чи бачите ви зрілий образ в картині і в пісні?
Відтінки кольорів на полотні створюють відчуття динаміки в пісні. Це тому, що картина і пісня об’єднані однією ідеєю, єдиним образом героїв визвольних змагань за вільну Україну.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка