Урок 17 Тема. «Здрастуй, літо!»



Скачати 30.85 Kb.
Дата конвертації11.01.2018
Розмір30.85 Kb.
ТипУрок

Урок 17
Тема. «Здрастуй, літо!» Вибірковий переказ.

Мета. Вчити дітей аналізувати почуте або прочитане, виділяти головне. Передавати на письмі не весь зміст тексту, а окремі епізоди. Вдосконалювати вміння використовувати виучувані граматичні форми в усному і писемному мовленні. Виховувати повагу до хліборобів.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку.

II. Повідомлення теми та мети уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Бесіда

- Незабаром веселі канікули, чудова і весела пора.

Теплий, довгий-довгий день,

Повна миска черешень,

Достигає жовтий колос,

Демонструє коник голос,

І суничка дозріває –

То ж коли все це буває?

(Влітку).


  • Ви швидко здогадались, бо всі з нетерпінням чекаєте цієї пори.

  • А що вас чекає влітку?

(Діти відповідають).

- Звичайно ж, вас, дітей, найбільше чекає відпочинок. Барвистий відпочинок літньої краси щедро прикрасив природу. На все чекає бездонно-синє небо, барвиста веселка після теплого літнього дощу, дзвінкоголоса зелень лісів, барвистий килим лугу та золоте


море полів. Що ж це за море?

Море безкрає,

Золотом грає,

Котить поволі,

Хвилі шовкові.

(хлібне поле).

- Так, це хлібна нива, яка кличе хліборобів до праці, на жнива. Кличе не тільки дорослих, а й усіх, хто хоч найменшою своєю працею допоможе хлібові прийти на стіл в кожну оселю. Саме про таких помічників ми говоритимемо і писатимемо сьогодні.


  1. Ознайомлення з текстом переказу.

Жнива.

Вранці Дмитрик, Надійка та Сергійко пішли в поле. Густі високі пшениці стояли суцільною стіною. Діти побачили комбайн. Машина скошувала колоски, обмолочувала і очищала їх. Із вигнутої труби у великий залізний ящик золотим струменем текло важке зерно.

Діти пішли на польовий тік. Тут кипіла робота. Машини справно підвозили зерно від комбайнів. Хлібороби підсушували його, очищували його від полови, пропускали через сортувалки. Частину насипали в мішки, зважували. Також насипали в засіки у коморах.

Добра пшениця вродила цього року! З гарним настроєм поверталися діти додому.


3. Змістовий аналіз тексту.

  • Про що ви дізналися з цього тексту?

  • Який шлях пройшло зерно з поля до столу?

  • Що побачили діти на польовому току?

  • Який настрій був у дітей?



4.Структурний аналіз тексту.

  • Який це тип тексту? Доведіть.

  • Послухайте текст ще раз. Я читатиму абзацами, а ви поставте запитання до його змісту. Це буде план вашого переказу.

План

  1. Що побачили діти у полі?

  2. Яка робота виконувалась на току?

  3. З яким настроєм повернулися діти?


Музична фізкультхвилинка «Як діждемо літа».
5. Складання вибіркового переказу «На току».

- Знайдіть у тексті опис подій, що відбувалися на току.



6. Повторне прослуховування тексту.

  1. Самостійне написання вибіркового переказу на тему «На току».

    1. Зачитування учнями переказу.


9. Робота з деформованим текстом.

Як хліб приходить.



Навесні хлібороби доглядають за посівами, удобряють їх. На поле виходять комбайни, збирають урожай. Виграє золотим колосом хлібне поле. Хліб починається з зернини. Із печі випливають рум'яні, пахучі хлібини. Восени хлібороби сіють добірне зерно. У млині зернові потоки переробляються на борошно. Влітку дозріває нива. Автомати на пекарні замішують тісто, подають його в піч.


ІV.Підсумок уроку.
V. Д Із. Скласти твір-мініатюру "Хліб – найбільше багатство".

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка