Урок №16 у 7 класі Тема. Маркування споживчих товарів. Практична робота. Читання спеціальних символів, штрих-кодів



Скачати 105.06 Kb.
Дата конвертації14.08.2018
Розмір105.06 Kb.
ТипУрок

Урок № 16 у 7 класі

Тема. Маркування споживчих товарів.

Практична робота. Читання спеціальних символів, штрих-кодів при дослідженні упаковки та етикетки товару.



Мета уроку.

Навчальна: забезпечити

  1. засвоєння учнями знань про способи маркування споживчих товарів;

б) формування умінь знаходити, читати і аналізувати необхідну для споживача інформацію на етикетці та упаковці товару;

в) дотримання санітарно-гігієнічних вимог, правил безпечної праці й організації робочого місця.



Розвивальна: сприяння розвитку пізнавальних інтересів учнів, уміння порівнювати та аналізувати, самостійно приймати рішення у виборі товару.

Виховна: виховання основ культури споживача, раціональності та практичності, здорового способу життя (вживання тільки якісних товарів).

Обладнання, матеріали та наочність. Знаки маркування споживчих товарів, упаковки, етикетки на упаковках харчових продуктів.

Тип уроку. Комбінований.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Слайд 1. Перевірка наявності учнів; підготовленості їх до уроку. (записати в зошиті число) Створення позитивного емоційного настрою учнів.

До вашої уваги Вправа «Позитивне самооцінювання»

Учитель пропонує учням презентувати свої кращі риси та одночасно сприяти створенню позитивного настрою в інших учнів наступним чином: учень називає своє ім’я та позитивну рису, назва якої розпочинається з першої буква його імені, а потім висловлює побажання для всіх. Наприклад: «Вітаю всіх! Я – Роман, рішучий, розумний, розвинутий. Бажаю всім гарного робочого дня» або «Усім доброго дня! Я – Кристина, креативна, красномовна, кароока, класна. Бажаю всім успіхів» тощо.

Слайд 1! Учитель: А я «Бажаю усім, щоб до кожного з вас

Завітало натхнення сьогодні у клас.

Збудило бажання здобути знання,

Щоб потім в житті ви не йшли навмання.

Щоб вам захотілось новеньке пізнати,

Самим научитись та інших навчати.

Тож я побажаю, щоб лінь ви прогнали

І на уроці активними стали!

Працюватимете ви як самостійно, так і у складі груп. За свої вірні відповіді, так само, як і минулого уроку, ви отримуватимете грошенята – смайлики. Витратити їх буде нагода на сьогоднішньому аукціоні.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Слайд 2! Учитель пропонує відгадати декілька загадок: за вірну відповідь учні отримуватимуть «смайлики». Відповідатимуть ті, хто першим підійме руку.

1.Є цей прилад в кожній хаті,


Що це, можете сказати?
Для матусі серіал і футбол для тата
Може скринька ця чудова легко показати! (Телевізор)

2. Мию, мию без жалю,


      Мию там, де брудно.
      А купатись не люблю,
      Бо від того худну. (Мило)

3. В розмальованій хустині,


    Солоденька всередині.
    Коли нею почастують,
    Діти тішаться, ласують. (Цукерка)

4. І поживне, і смачне,


    Біле, пінне, запашне.
    Залюбки малята п'ють,
    Здоровенькими ростуть.    (Молоко)

ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Кожного дня ми користуємось цими та багатьма іншими речами, які виготовлено на підприємствах — заводах, фабриках, у цехах, фірмах, на сільськогосподарських фермах.


Слайд ! Увага, юні леді! Об’являється аукціон! Поспішайте! Виставляється лот «Кіт в мішку». Хто готовий купити цей товар?

Слайд ! Про нього відомо тільки, що це геніальний винахід людства! Колись це було дефіцитом і вважалося ознакою інтелігентної сім’ї. Цей товар усім нам дуже необхідний!

Починаємо торги! Початкова ціна – 1 «смайлик». Хто запропонує більше? – 2 «смайлики» , 3 «смайлики»,…. – Продано!

Що ж у мішку? Це… рулон туалетного паперу! Яке почуття ви відчули? Вас обманули! Яку помилку допустив споживач? Придбав товар, не отримавши про нього повної інформації.

А хто, крім продавця, може нам надати інформацію про товар чи послугу? (можемо прочитати в газеті чи журналі, дізнатися з інтернета, отримати рекламний проспект у поштовій скриньці, дізнатися від знайомих, друзів та прочитати на упаковці або етикетці товару, адже маркування товарів є одним з найдоступніших для споживача видів інформації).



V. Повідомлення теми уроку.

Саме про це ми й поговоримо детальніше.



Слайд 1! Тема. Маркування споживчих товарів. (записати в зошиті)

VІ. Визначення завдань для учнів на урок.

Сьогодні ви повинні взнати:

Де, коли і що придбати.

Як здоров'я своє захистити

І у виборі товару помилки не зробити.

VІІ. Вивчення нового матеріалу.

Слайд 1! Перше правило споживача:

«Перш, ніж купувати товар, отримай інформацію про нього.»

Одним із найдоступніших для споживача видів інформації є маркування.



Маркування - текст, умовні позначення або малюнок, нанесені на упаковування і (або) товар, а також інші допоміжні засоби, призначені для ідентифікації товару або окремих його властивостей, доведення інформації до споживача про виготовлювачів (виконавців), кількісні і якісні характеристики товару.
Маркування товарів - це комплекс позначень, що складається з тексту, умовних знаків та зображень, які нанесені на упаковку, ярлик або етикетку. (записати в зошиті)
Маркування – це етикетки, ярлики, вкладки, штампи, клейма. Вони називаються носіями інформації.

Слайд 1! Етикетка

Слайд 1! Інформацію про товар можна отримати і за допомогою спеціальних знаків, розміщених на упаковці.

Носії інформації: етикетки, ярлики, вкладки, штампи, клейма, спеціальні знаки. (записати в зошиті)

Слайд 1!

  • Знак відповідності, або якості – означає, що товар відповідає вимогам національних стандартів.

  • Попереджувальні знаки – використовуються для гарантування безпеки споживачів і навколишнього середовища.

Слайд 1!

  • Екологічні знаки – інформують споживачів про екологічну чистоту споживчих товарів.

Слайд 1!

  • Штриховий код – призначений для машинного зчитування інформації про товар, закодованої у вигляді цифр і штрихів.

Штриховий код (штрих-код) це чорні смужки, що чергуються в певному порядку на білому фоні (штриховий код іноді називають «зеброю»). Довідка:

Перші дві цифри означають код країни, наступні п’ять — код підприємства - виробника, ще п’ять — код товару, і остання цифра — контрольна.




Слайд 1! Запрошуємо Вас стати Учасником патріотичного проекту

«Час купувати Українське! Українське - найкраще».

Проект «Українське – найкраще» реалізується з метою популяризації українських виробників на внутрішньому та зовнішньому ринках, як відповідальних, чесних та надійних партнерів. Проект благодійний — кошти, зібрані в рамках проекту, будуть направлені на оснащення медичних закладів, де проходять лікування та реабілітацію постраждалі в ході бойових дій.

Мета програми — консолідація українського суспільства, сприяння розвитку українського виробництва товарів та послуг, відродження поваги та довіри між українськими споживачами та виробниками. Українці заслуговують на те, щоб кожний учасник ринку був гордий тим, що він працює в Україні, так само, як і кожний громадянин України (і не лише України), купуючи українські товари та послуги, мав внутрішнє переконання - «Маю за честь купувати Українське».  (Див. додаток до уроку)



Проведення хвилинки відпочинку (руханки)

Що, дівчатка, притомились? Зараз ми відновим сили

Й разом руханку цікаву проведемо ми на славу!

Підніміться ті, хто зліва. Підніміться ті, що справа.

Руки в боки ті, що зліва. Руки вгору ті, що справа.

Покрутіться ті, що зліва. Покрокуйте ті, що справа.

А тепер всі ті, що справа, а за ними й ті, що зліва,

Одне одному всміхніться, адже в посмішці вся сила!

Відпочили? Тож сідайте й працювати починайте!

Слайд 1! Друге правило споживача:

«Маєш інформацію – вмій обрати якісний продукт».


Як це робити? Давайте потренуємося!

ІХ. Формування умінь і навичок учнів.

Переходимо до Практичної роботи. Читання спеціальних символів, штрих-кодів при дослідженні упаковки та етикетки товару.

  1. Аналіз завдань практичної роботи.

Прийшов час об’єднатися в групи. (Учні об’єднуються в групи). Кожній групі необхідно навчитися здобувати максимум інформації про продукт харчування при дослідженні упаковки та етикетки, робити аналіз отриманої інформації, оцінювати якість продукту та його необхідність в раціоні людини.

  1. Забезпечення необхідними інструментами та матеріалами.

Кожній групі пропонується продукт харчування (картопляні чіпси, напій «Кока-кола», батончик «Снікерс» чи інше ).

  1. Правила безпечної праці, організація робочого місця та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання завдань практичної роботи.

  2. Самостійне виконання завдань практичної роботи за інструкційними картками.

  3. Контроль учителя з метою виявлення недоліків у знаннях та вміннях учнів.

  4. Підбиття підсумків практичної роботи:

Х. Рефлексія.
Слайд 1! Для учнів проводиться рефлексія у формі мікрофону такою фразою «Я, як споживач, тепер знаю, що…»
ХІ. Мотивація оцінок за урок, виставлення їх у журнал, щоденники.
Слайд 1! ХІІ. Завдання додому.

Розповісти членам родини, друзям, знайомим про патріотичний проект «Час купувати Українське! Українське - найкраще».

ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ

Створити власну упаковку для товару та нанести за потреби знаки та символи маркування.



ХІІІ. Прибирання робочого місця.
Інструкційна картка.

Читання спеціальних символів, штрих-кодів при дослідженні упаковки та етикетки товару.

  1. Дослідіть упаковку та етикетку товару за планом:

Назва продукту

Упаковка (вид, стан)

Підприємство - виробник, його адреса

Маса товару

Склад

Калорійність



Строк придатності

Дата виготовлення

Наявність ГМ - продуктів та харчових добавок

Попередження про небезпеку



  1. Проаналізуйте отриману інформацію, оцініть повноту інформації на етикетці.

3. Зробіть висновки про якість продукту та необхідність його в раціоні людини.





1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик



1 Смайлик


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка