Урок 12 Тема. «Малюємо словами»



Скачати 28.58 Kb.
Дата конвертації30.12.2017
Розмір28.58 Kb.
ТипУрок

Урок 12
Тема. «Малюємо словами». Письмовий твір-опис з елементами характеристики на тему «Моя мама» («Моя сестра», «Моя бабуся»)

Мета. Формувати комунікативну, пізнавальну компетентність. Вчити дітей складати твори-описи з елементами характеристики, зазначати в них усі характерні риси людини. Розвивати спостережливість, увагу. Виховувати чуйність, увагу, милосердя до близьких та рідних людей.
Хід уроку.
I. Організація класу до уроку.

II. Повідомлення теми та мети уроку.

  • Сьогодні у нас урок незвичайний. Ми будемо малювати.

  • Чим можна малювати?

  • Але на цьому уроці ми не будемо малювати ні фарбами, ні олівцями, а словами змалюємо найрідніших, найдорожчих людей.


ІІІ. Робота над новим матеріалом

1. Бесіда

  • Хто діти для вас найрідніший і найдорожчий?

Пам'ятаймо, милі діти,

Пам'ятаймо завжди з вами,

Що для нас в усьому світі

Найдорожчі – наші мами!

- То ж на мить заплющимо очі і згадаймо найдорожчих вам людей.
2. Слухання вірша.

Чи є в світі, що світліше,

Як мамині очі,

Що все зорять за дітками

Вдень і серед ночі?
Чи є в світі, що миліше,

Як мамині руки,

Що працюють для дитини

Щиро без примусу?


Чи є в світі, що щиріше,

Як серденько мами,

Яке б'ється для дитини

Днями і ночами?


Чи є в світі що дорожче,

Як мама кохана?

Що трудиться для дитини

До ночі від рана?



3. Складання плану твору-опису.

- То ж ми зараз постараємося дати відповідь на питання, поставлені у вірші.


4. Складання твору-опису.

Як ви думаєте, про що треба написати в цьому творі?



  • Якими словами хотіли б розпочати твір про маму?

  • Як передали б любов до неї?

  • Згадайте, які очі у вашої матусі? На що вони схожі?

  • Якими бачите своїх матусь, коли вони радіють?

  • На що схожа мамина усмішка?

  • Що вам тоді здається?

  • А яке волосся у ваших мам?

  • Можливо у котроїсь вже сивина посріблила скроні. Чи ви знаєте чому?

  • Що можете сказати про голос матусі?

  • Чи придивлялись ви до рук своєї неньки?


5. Добір словника. Вправа "Гронування"

- Тепер запишемо на дошці слова, які використаємо у творі.

Очі - карі, голубі, сірі, зелені, мрійливі, дивовижні, людяні, добрі, ніжні, подібні до весняного неба, до літньої зоряної ночі і т.д.

Усмішка - ніжна, щира, сонцедайна, лагідна, приємна. Волосся - русяве, чорне, каштанове, з сивиною...

Голос - тихий, ніжний, лагідний, мелодійний, милозвучний. Руки - ніжні, роботящі, чуйні, натруджені, ...
6. Зразок твору.

- Ось послухайте твір про маму, який я прочитала в газеті.

Все починається з мами.

У моєї мами очі схожі на дві стиглі вишні. А погляд у неї чарівний. Коли вона усміхається, тоді сонечко виходить із хмарок і зігріває мене.

У моєї неньки чорне з сивиною волосся, лагідний голос, золоті руки.

Я люблю свою матусеньку міцно-міцно. Скучаю за нею, немов маківка за сонячним промінням. Виглядаю її, як вишневий садок виглядає соловейка. Я завжди її чекаю, як суха земля шукає краплину води. А сниться матінка мені, як троянді сниться краплина роси в спеку.


7. Самостійне складання твору-опису.

- А тепер спробуйте скласти твір про свою маму.


ІV. Підсумок уроку.

  • Сподіваюсь, що у своїх творах ви написали найтепліші і найкращі слова, якими можна було змалювати рідну матусю.


V. Д/з. Оформити твори і подарувати до Cвята матері.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка