Урок № українська мова 11 клас 20. 01. 2014 тема урок розвитку мовленнєвих умінь. Підготовка промови систематична підготовка І підготовка до конкретного виступу



Скачати 66.61 Kb.
Дата конвертації28.02.2019
Розмір66.61 Kb.
ТипУрок

Урок № ______ українська мова 11 клас 20.01.2014
ТЕМА УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ. ПІДГОТОВКА ПРОМОВИ систематична підготовка і підготовка до конкретного виступу.

Мета: удосконалювати вміння й навички здійснювати систематичну підготовку до висловлювань та підготовку до конкретного виступу; правильно обирати тему, визначати цільову настанову, добирати мовний матеріал, розташовувати його в певній послідовності; проголошувати промову, слідкувати за реакцією слухачів, коригувати виступ у разі потреби; розвивати комунікативно-мовленнєві вміння, продуктивне мислення, пам’ять; виховувати у школярів за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу патріотичні почуття.

Обладнання: роздавальні матеріали, картки з прислів’ями й афоризмами.

Внутрішньо-предметні зв’язки: синтаксис (текст), лексикологія (терміни).

Міжпредметні зв’язки: література, історія, фізика, біологія.



Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих умінь.
ХІД УРОКУ
І. Мотиваційно-організаційний етап

Актуалізація опорних знань і мотиваційних резервів учнів
• Що таке промова?

• Які є види промов за метою висловлювання?

• Яким видом промов ви найчастіше користуєтеся? Чому?

• У чому полягає підготовчо-імпровізаційний характер промов?

• Яких правил слід дотримувати ораторові під час виголошення промови?

• Які види жестів слід використовувати під час промови?

• Які види тону сприяють встановленню контакту зі слухачами?
Ознайомлення із темою, метою і завданнями уроку
► Поясніть, як ви розумієте афоризми. Сформулюйте за ними тему й мету уроку.

I. Ораторське мовлення — де не сума матеріалів, зібраних з різних джерел, а оригінальний, народжений у творчих муках твір (Є. Ножин). 2. Промова повинна виростати й розвиватися із знання речей: якщо оратор не проник у речі, не пізнав їх, мова його беззмістовна... (Цицерон). 3. Не дозволяй, щоб язик випереджав твою думку (Хілон). 4. ...Враження від десяти висловів, які вплинули на розум, легше згладити, ніж враження від одного, яке вплинуло на серце... (Г. Ліхтенберг). 5. Багато говорити і багато сказати — це не є те саме (Софокл). 6. Слід говорити голосно, щоб тебе почули. Слід говорити тихо, щоб тебе послухали (Л. Брабазон).


II. Процесуально-діяльнісний етап

Групова робота

I група
► Прочитайте висловлювання. Які висновки про правила спілкування ви можете зробити? Запишіть їх.

1. Говорити багато і добре є дар гострого розуму, говорити мало й добре є властивість мудрого, говорити багато й погано є ознакою дурня, говорити мало й погано — ознакою безумного (Ф. Ларошфуко). 2. Не повинно бути в промові оратора жодного слова, зараженого начебто іржею, жодного смислу, зробленого важко і неплавно; за прикладом наших літописців нехай уникає оратор бридких і низьких жартів, нехай вводить у виступ свій різноманітність (Тацит). 3. Говіркою тут я називаю таку людину, яка може досить розумно і ясно говорити з пересічними людьми загальновживаними поняттями, а красномовною — тільки таку, яка будь-який обраний нею предмет може розкрити й прикрасити так, щоб він став виразнішим і пишнішим, й усіх, хто засвоїв та запам’ятав усі ті знання, які можуть слугувати джерелом красномовства (Цицерон). 4. Публіка — це той інструмент, на якому грає оратор, але це живий інструмент, який виявляє зі свого боку активність. Між тими, хто говорить, і тими, хто слухає, відбувається безперервний обмін почуттями й настроями: хто не відчуває цього, не створений бути оратором (Е. Лабуле).
II група
► Зіставте українські народні приказки та прислів’я з правилами спілкування. Яких правил комунікації вчить народний золотослів? Сформулюйте і запишіть їх.
1. Красне слово — золотий ключ. 2. Лагідні слова роблять приятелів, а гострі слова — завзятих ворогів. 3. Шабля ранить тіло, а слово — душу. 4. Говори, та назад оглядайся. 5. Чоловік має два вуха, щоб багато слухав, а один язик, щоб менше говорив. 6. Не завжди говори, що знаєш, а завжди знай, що говориш. 7. Треба знати, що сказати. 8. Жарт місце має. 9. Ліпше перекопувати словом, ніж кулаками. 10. Холодним словом серця не запалиш. 11. Бесіди багато, а розуму мало. 12. Говори з іншими поменше, а з собою побільше. 13. Держи хліб на обід, а слово на одвіт. 14. Дай тобі, Боже, щоб ти тихенько гомонів, а громада тебе слухала.
ІІІ група
► Прослухайте (прочитайте) опис ситуації з книги Д. Карнегі. Кожен сезон я на двадцять вечорів знімав в одному нью-йоркському готелі великий танцювальний зал для читання в ньому циклу лекцій.

На початку одного із сезонів мене несподівано повідомили, що я повинен сплатити за це приміщення втричі дорожче, ніж раніше. Ця звістка прийшла до мене вже після того, як квитки були віддруковані й поширені та були зроблені всі необхідні оголошення.

Звичайно, я не хотів платити зайві гроші, але який сенс мала б розмова з адміністратором готелю відносно того, чого я хотів. Він цікавився тільки тим, чого хотів сам...

Припустимо, що я вчинив би так, як звичайно поводяться в таких випадках, увірвався б до кабінету адміністратора й заявив: «Що це означає — ви збільшуєте втричі орендну плату за приміщення, коли, як вам відомо, квитки вже віддруковані й зроблені відповідні оголошення! Утричі! Це нісенітниця! Я не буду стільки платити!» Що б тоді відбулося? Розпалилася б суперечка, а ви знаєте, чим закінчується суперечки. Навіть якщо б я переконав його в тому, що він не правий, то самолюбство завадило б його відступові...

I ось через два дні я пішов до адміністратора...

► Прокоментуйте з точки зору сучасності висловлювання Демосфена: «Цінність визначає не сама промова оратора й звучність його голосу, а те, наскільки вона поділяє точку зору народу».


• Що слід ураховувати ораторові, аналізуючи свою промову?

Які критерії слід ураховувати, оцінюючи якість промови?

• Які мовні й мовленнєві помилки погіршують враження від промови?

► Перевірка роботи груп

► Скласти діалог

Уявіть себе в ролі орендаря приміщення, продумайте свою поведінку в цій ситуації. Розіграйте в парах можливий діалог між ними.

Змоделюйте ситуації: діалог з деканом факультету, на який збирається вступати учень, діалог з лікарем, з кандидатом у депутати, з лідером партії «Зелених» тощо.
IV. Домашнє завдання (на вибір)
1. Підготувати виступ (промову) про одного з провідних ораторів. Скласти план, сформулювати тези, написати текст виступу. Провести презентацію в класі.
2. Записати на магнітофон (диктофон) виголошений текст за профілем навчання. Відзначити недоліки вимови, темпу, тембру, пауз, дихання, інтонації тощо. Шляхом тренінгу виправити їх. Підготувати виступ перед Однокласниками.
3. Написати текст виступу за однією з тем: «Людина, на яку я хочу бути схожим (схожою)»; «Людина народжена для великих справ, якщо в неї вистачає сили перемогти себе саму» (Ж. Массильон).
4. Знайти на сайт ііітернету www.greatukrainians.com.ua інформацію про видатних українських учених. Скласти про них текст промови, дбаючи про мовне оформлення.

Групова робота

► Прочитайте висловлювання. Які висновки про правила спілкування ви можете зробити? Запишіть їх.

1. Говорити багато і добре є дар гострого розуму, говорити мало й добре є властивість мудрого, говорити багато й погано є ознакою дурня, говорити мало й погано — ознакою безумного (Ф. Ларошфуко). 2. Не повинно бути в промові оратора жодного слова, зараженого начебто іржею, жодного смислу, зробленого важко і неплавно; за прикладом наших літописців нехай уникає оратор бридких і низьких жартів, нехай вводить у виступ свій різноманітність (Тацит). 3. Говіркою тут я називаю таку людину, яка може досить розумно і ясно говорити з пересічними людьми загальновживаними поняттями, а красномовною — тільки таку, яка будь-який обраний нею предмет може розкрити й прикрасити так, щоб він став виразнішим і пишнішим, й усіх, хто засвоїв та запам’ятав усі ті знання, які можуть слугувати джерелом красномовства (Цицерон). 4. Публіка — це той інструмент, на якому грає оратор, але це живий інструмент, який виявляє зі свого боку активність. Між тими, хто говорить, і тими, хто слухає, відбувається безперервний обмін почуттями й настроями: хто не відчуває цього, не створений бути оратором (Е. Лабуле).


II група
► Зіставте українські народні приказки та прислів’я з правилами спілкування. Яких правил комунікації вчить народний золотослів? Сформулюйте і запишіть їх.
1. Красне слово — золотий ключ. 2. Лагідні слова роблять приятелів, а гострі слова — завзятих ворогів. 3. Шабля ранить тіло, а слово — душу. 4. Говори, та назад оглядайся. 5. Чоловік має два вуха, щоб багато слухав, а один язик, щоб менше говорив. 6. Не завжди говори, що знаєш, а завжди знай, що говориш. 7. Треба знати, що сказати. 8. Жарт місце має. 9. Ліпше перекопувати словом, ніж кулаками. 10. Холодним словом серця не запалиш. 11. Бесіди багато, а розуму мало. 12. Говори з іншими поменше, а з собою побільше. 13. Держи хліб на обід, а слово на одвіт. 14. Дай тобі, Боже, щоб ти тихенько гомонів, а громада тебе слухала.

ІІІ група


► Прослухайте (прочитайте) опис ситуації з книги Д. Карнегі. Кожен сезон я на двадцять вечорів знімав в одному нью-йоркському готелі великий танцювальний зал для читання в ньому циклу лекцій.

На початку одного із сезонів мене несподівано повідомили, що я повинен сплатити за це приміщення втричі дорожче, ніж раніше. Ця звістка прийшла до мене вже після того, як квитки були віддруковані й поширені та були зроблені всі необхідні оголошення.

Звичайно, я не хотів платити зайві гроші, але який сенс мала б розмова з адміністратором готелю відносно того, чого я хотів. Він цікавився тільки тим, чого хотів сам...

Припустимо, що я вчинив би так, як звичайно поводяться в таких випадках, увірвався б до кабінету адміністратора й заявив: «Що це означає — ви збільшуєте втричі орендну плату за приміщення, коли, як вам відомо, квитки вже віддруковані й зроблені відповідні оголошення! Утричі! Це нісенітниця! Я не буду стільки платити!» Що б тоді відбулося? Розпалилася б суперечка, а ви знаєте, чим закінчується суперечки. Навіть якщо б я переконав його в тому, що він не правий, то самолюбство завадило б його відступові...



I ось через два дні я пішов до адміністратора...

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка