Урок " у інтернет -клубі" Тема: Повторення вивченого про дієслово. Інтернет. Послуги мережі Інтернет



Скачати 117.08 Kb.
Дата конвертації17.01.2018
Розмір117.08 Kb.
ТипУрок

Дієслово. Урок 1.

Урок " У Інтернет –клубі"

Тема:Повторення вивченого про дієслово. Інтернет. Послуги мережі Інтернет.

Мета: повторити і поглибити знання учнів про дієслово як частину мови, його(ЇЇ) граматичні ознаки; виробляти вміння розпізнавати дієслова серед інших частин мови; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, мислення; вчити учнів працювати з прикладними програмами; виховувати інформаційну культуру, любов до рідної мови.

Хід уроку:

І. Організація класу.

2. Евристична бесіда. Мотивація діяльності учнів.

- Ось дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав.

Стали, діти, підтягнулись,

Один одному всміхнулись.
(привітання з гостями)
На урок старання не забудьте взяти.

Сідайте рівненько, будем працювати.
- У нас на екрані записаний вірш. Прочитайте його будь ласка вголос.

(діти читають акро-вірш з дошки)


Коли однакові у нас інтереси:

Любимо спорт чи че!таємо пресу. (читанка!)

У групу тоді об’єднаємось ми,

Бо краще гуртом працювати завжди!


- Що помітили?

- Як називаються такі вірші?

- Отже, ви відгадали слово КЛУБ.

- Діти, сьогодні урок української мови буде незвичайний. Ми проведемо його у клубі.

- Лексичне значенням слова КЛУБ вам нагадає ...., яка сьогодні працюватиме у довідковому бюро.

Клуб – громадська організація, що об’єднує людей певного кола, професії для спільного відпочинку, розваг, занять спортом.



- Для чого призначені клуби?

- Чи доводилось вам бувати у клубах ? У яких саме?

- Але клуб у нас буде не звичайний, а "Інтернет-клуб", протягом уроку на 1 засіданні ми будемо користуватися послугами, які надає цей клуб. Ви сьогодні відвідувачі, а ми з ОП - його працівники. Ми допомагатимемо вам отримувати потрібну інформацію і вразі чого при потребі будемо консультувати вас з окремих питань.

- Отже, клуб, до якого ви завітали сьогодні надає такі послуги:





Послуги Інтернет-клубу

Вартість

1.

Інтернет-прес- конференція.

*

2.

Робота з програмами.

**

3

Інформаційне асорті. Обробка інформації.

***

4.

Створення документу для подальшого розміщення і Інтернеті. Робота з текстовим редактором.

****

5.

Робота з тестуючими програмами.

*****

- А от

Увага


Дисципліна

Взаємодопомога

Згуртованість
Швидкість

Правильність відповідей

Це валюта, за яку ви можете придбати будь-яку послугу Інтернет-клубу.

О.П.: Тема уроку інформатики "Інтернет. Послуги мережі Інтернет".

- Для чого нам це вивчати?

- Що таке КМ? ГКМ?

- Пригадайте, що таке Інтернет?

- Назвіть основні правила роботи з Інтернетом.

3. Орієнтація учнів у темі.



- Розпочнемо нашу роботу з першої послуги в онлайновому режимі "Інтернет - Прес-конференції". Я представляю частину мови, за допомогою чітко поставлених запитань, ви повинні визначити, яку частину мови я представляю.

(учні відгадують)

4. Повідомлення теми і мети уроку.

- Діти, тема нашого сьогоднішнього уроку з української мови "Повторення вивченого про дієслово".
- Чому ми повторюємо цю тему?

- Для чого нам це вивчати?

5. Робота над темою уроку.

- Друга послуга "Робота з прикладними програмами" – кожна група отримала завдання в конвертах, вам потрібно з мовної розсипанки слів скласти речення і таким чином ви зможете пригадати раніше вивчений матеріал про дієслово.


  • Дієслово – це частина мови, що означає дію предмета.

  • Дієслова відповідають на питання що робити? що робив? що буде робити? що зробить? що робитиме?

- Наведіть приклади...

  • Неозначена форма дієслова є його початковою формою.

- Діти, а тепер пригадайте, на які питання відповідають дієслова н.ф.? Наведіть приклади...

( Вона відповідає на питання що робити? що зробити?)

  • У реченні дієслово найчастіше буває присудком.

Наведіть приклади...

(звіт груп)

(повторення )

- Які ще морфологічні ознаки дієслів знаєте?

(Дієслова змінюються за часами(теп., мин., майб.,

особами або родами (чол., жін,,сер. ) В МИНУЛОМУ ЧАСІ! )

- Третя послуга "Інформаційне асорті".

Розгорніть зошити. Запишіть число....Дистанційний диктант.

(П’ять, розлив, зелений, зшив, комп’ютер, усміхається, роботящий, олень, старання, ведмідь)

- На дошці розміщені слова, представники 1 і .2.. групи по черзі швидко виходять диктувати диктант.

(перевірка написаного, оцінювання) 1 вголос читає, 2 зошити вчитель, ВЗАЄМОПЕРЕВІРКА!

- ПРОСИГНАЛІЗУЙТЕ, ХТО ВПОРАВСЯ З Д/Д НА оцінку високого і достатнього рівня."+"

- А зараз з дистанційного диктанту виділіть ті компоненти, що стосуються теми нашого сьогоднішнього уроку.

(учні відповідають)

- А чому саме ці .............виділили? Доведіть.



- Які ще слова стосуються теми нашого уроку? Чому? Наведіть аргументи.

- Спробуйте скласти речення з цими словами...

(запис, розбір, граматична основа, оцінювання)

- Діти, настав час замовити наступну послугу - створення документу для подальшого розміщення і Інтернеті. Вам на допомогу прийде підручник з укр.мови. Розгорніть його на с. 42, знайдіть впр.77, мовчки прочитайте завдання до вправи.

- Що потрібно зробити? (з поданих словосполучень випишіть тільки дієслова)

- Чи все зрозуміло? (самостійна робота)

(перевірка написаного самоперевіркою з магнітної дошки) ЗАВЕРШИЛИ!

Чи всі дієслова ви виписали правильно ви дізнаєтесь зробивши самоперевірку з магнітної дошки.

- ТО ХТО впорався правильно?(сигналізують руками) "+"
О.П.:- А я хочу розповісти вам про...Чи знаєте ви, що...(цікавинка)
- А тепер поексперементуйте. Спробуйте скласти усний твір використовуючи дієслова з вправи.

- УВАГА! Одночасно до нас поступило СПЕЦ-ЗАВДАННЯ!

СПРОБУЙТЕ СКЛАСТИ РЕПОРТАЖ З МІСЦЯ ПОДІЇ.

***** Все! ПЕРЕВІРЯЄМО УСНИЙ ТВІР.

- ПОСЛУХАЄМО РЕПОРТАЖ З МІСЦЯ ПОДІЙ.
- А ви уважно слухайте, і готуйтесь дати відповідь на запитання:

Які дієслова використали у своєму репортажі журналісти?

(слухання, оцінювання учнів)

- То які дієслова використав журналіст***?

- Діти, на с. 43 у підручнику є правило, що стосується теми нашого уроку. Дослідіть його уважно, чи все про що ми говорили є в правилі.



- То яку частину мови ми називаємо дієсловом?

- На які питання відповідають дієслова?

- Чим найчастіше дієслово буває у реченні?

(ВІДПОВІДІ УЧНІВ)

О.П. - На ваших столах лежать носії інформації.

- Як вони називаються?

- Які ще носії знаєте?

- Які носії на даний час є найактуальнішими? Чому?
- Диски, які ви сьогодні отримали із завданнями, замініть запропоновані вам фразеологізми відповідними дієсловами. На допомогу можете користуватися словами з довідки та фразеологічними словниками, які лежать на ваших столах.

  • накивати п’ятами - втікати



  • пекти раків – червоніти

  • робити з мухи слона – перебільшувати

  • тримати в голові – пам’ятати - ГАРНО ПОПРАЦЮВАЛИ!




  • крутити носом – вередувати

  • тинятися без діла – нічого не робити

  • вовків боятися, в ліс не ходити – ризикувати – МОЛОДЦІ!



  • за холодну воду не братися – ледарювати

  • дерти носа – гордитися

  • набрати в рот води – мовчати – ЧУДОВО!


!ВСЕ, ЗАВЕРШИЛИ! (перевірка виконаного, оцінювання)

- Спробуйте один фразеологізм ввести в речення. (слухання)

- Увага! Щойно ОП отримала по Інтернету дозвіл кожному з вас працювати за ПК, і таким чином ще раз закріпити усі набуті вами знання.
ОП:
ТБ

Тести, оцінювання.

Гра "Вояки"

Оцінюванння

- То яку частину мови ми називаємо дієсловом?

- На які питання відповідають дієслова?

(ПРИКЛАДИ)

- Чим найчастіше дієслово буває у реченні?

- Які ще морфологічні ознаки дієслів знаєте?
О.П.: - Що таке КМ? ГКМ?

- Пригадайте, що таке Інтернет?

- В яку гру грали? Що ви там робили?

- А тепер методом.........ми підсумуємо нашу роботу........


  • МЕТОД ВІДКРИТОГО МІКРОФОНУ:

  • Я дізнався..., отже я...

  • Я зрозумів..., отже я вмію

  • Я впевнений...

6. Підсумок уроку.



- Покажіть виразом обличчя настрій, який створило відвідування 1 засідання інтернет-клубу.

- А хто з вас хотів би відвідати наступне засідання "Інтернет-клубу"?

- Хто вважає, що він працював сумлінно?

(підніміть руки)

- Яка послуга вам найбільше сподобалась?

ОП + виховний момент+пам’ятки
УРОК ЗАВЕРШЕНО! З ПРЕВЕЛИКИМ ЗАДОВОЛЕННЯМ ЧЕКАТИМЕМО НА ВАС НА 2 ЗАСІДАННІ ІНТЕРНЕТ - КЛУБУ.


  • Дієслово – це частина мови, що означає дію предмета.




  • Дієслова відповідають на питання що робити? що робив? що буде робити? що зробить? що робитиме?




  • Неозначена форма дієслова є його початковою формою.




  • У реченні дієслово найчастіше буває присудком.




  • накивати п’ятами -

  • варити воду -

  • намилити шию –

(покарати, малювати, писати, вередувати, пам’ятати, втікати)

  • пекти раків –

  • робити з мухи слона -

  • тримати в голові –

(перебільшувати, читати, друкувати, червоніти, співати, пам’ятати)

  • крутити носом –

  • тинятися без діла –

  • вовків боятися, в ліс не ходити –

(Нічого не робити, ліпити, вередувати, їсти, ризикувати, писати)

  • за холодну воду не братися –

  • дерти носа –

  • набрати в рот води –

(гордитися, мовчати, писати, їсти, ледарювати, читати, переписувати)




Послуги Інтернет-клубу

Вартість

1.

Інтернет-прес- конференція.

*

2.

Робота з програмами.

**

3

Інформаційне асорті. Обробка інформації.

***

4.

Створення документу для подальшого розміщення і Інтернеті. Робота з текстовим редактором.

****

5.

Робота з тестуючими програмами.

*****






Послуги Інтернет-клубу

Вартість

1.

Інтернет-прес- конференція.

*

2.

Робота з програмами.

**

3

Інформаційне асорті. Обробка інформації.

***

4.

Створення документу для подальшого розміщення і Інтернеті. Робота з текстовим редактором.

****

5.

Робота з тестуючими програмами.

*****







Послуги Інтернет-клубу

Вартість

1.

Інтернет-прес- конференція.

*

2.

Робота з програмами.

**

3

Інформаційне асорті. Обробка інформації.

***

4.

Створення документу для подальшого розміщення і Інтернеті. Робота з текстовим редактором.

****

5.

Робота з тестуючими програмами.

*****







Послуги Інтернет-клубу

Вартість

1.

Інтернет-прес- конференція.

*

2.

Робота з програмами.

**

3

Інформаційне асорті. Обробка інформації.

***

4.

Створення документу для подальшого розміщення і Інтернеті. Робота з текстовим редактором.

****

5.

Робота з тестуючими програмами.

*****




  • накивати п’ятами –

  • варити воду -

  • намилити шию -


(танцювати, покарати, читати, перебільшувати, втікати, малювати, співати)



  • пекти раків -

  • робити з мухи слона –

  • тримати в голові –


(пам’ятати, читати, червоніти, танцювати, писати, перебільшувати, друкувати)


  • крутити носом –

  • тинятися без діла –

  • дерти носа -


(в’язати, писати, вередувати, гордитися, креслити, нічого не робити, друкувати)



  • за холодну воду не братися –

  • варити воду -

  • вовків боятися, в ліс не ходити -

(малювати, ризикувати, читати, ледарювати, їсти, пити, вередувати)

Увага


Дисципліна

Взаємодопомога



Згуртованість
Швидкість

Правильність відповідей

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка