«Упізнай про кого йдеться»Дата конвертації14.01.2019
Розмір24 Kb.


«Упізнай про кого йдеться»

Вам пропонуються відомості із життя та діяльності українських архітекторів кінця ХІХ – початку ХХ ст. Завдання: впізнайте про кого йде мова у тексті і виберіть із запропонованих варіантів
Український і польський архітектор, підприємець, меценат, поляк за походженням. Автор будинку з химерами та Собору святого Миколая у Києві. Прозваний «київським Гауді»Вінницький міський архітектор (1900−1919), цивільний інженер, генерал-лейтенант будівельної комісії на службі військового відомства (до 1914).Український архітектор і педагог, заслужений діяч мистецтв УРСР (1941). В переліку побудованих ним до 1917 року споруд Харкова : Олександрівське комерційне училище (1889–1901);

Суспільна бібліотека (1899–1901); будинок Харківського медичного товариства (1911–1913); Комерційний інститут (1914–1916); Вищі жіночі курси (1913–1915).
Український маляр, архітектор, графік. Побіч малярства, у якому він був типовим представником ліричного «українського імпресіонізму», графіки, де він пов'язував сучасність із здобутками книжкових прикрас, виконавши у цьому дусі, між іншими цінними працями, проект прийнятого Центральною Радою українського державного герба, його вважають творцем нового українського стилю в архітектурі.
Український і польський архітектор, педагог. За роки своєї творчої діяльності залишив багату архітектурну спадщину. Будучи одним з учнів Івана Левинського, плідно утверджував модерн у галицькій архітектурі і сприяв утвердженню української народної стилістики в церковному мистецтві.

Український архітектор, педагог, підприємець, громадський діяч. Творив у стилі українського модерну в архітектурі. У свої проекти вносив елементи традицій національного будівництва Гуцульщини, Бойківщини і Наддніпрянщини. У Львові, будинки, спроектовані і споруджені архітектором знаходяться на сучасних вулицях Генерала Чупринки, Коцюбинського (будинок «Академічної громади». Будинок № 21), Руській (будинок акціонерного товариства «Дністер» - тепер міська поліклініка № 1, вул. Руська, 20) та багато інших.Російський та український архітектор італійського походження, академік Петербурзької Академії мистецтв (з 1809). Більшість робіт архітектора виконані у стилі класицизму. За безпосередньої участі архітектора розроблено проекти таких університетських установ: Астрономічної обсерваторії (1840), Ботанічного саду. 1839 зведено за його проектом Інститут шляхетних дівчат (нині — Міжнародний центр культури і мистецтв).
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка