Українське читання Розділ. Творчість Корнія Івановича Чуковського Тема. Творчість Корнія Чуковського. Вірш «Диво-дерево»



Скачати 96.34 Kb.
Дата конвертації05.01.2018
Розмір96.34 Kb.


Українське читання

Розділ. Творчість Корнія Івановича Чуковського

Тема. Творчість Корнія Чуковського. Вірш «Диво-дерево».

Мета. Продовжити знайомити учнів із життям та творчістю Корнія Івановича Чуковського; виявити читацьку зацікавленість до його творів, показати чудовий світ казок, їх мудрість, красу; розвивати мислення, мовлення, уяву, пам'ять; сприяти вихованню читацької компетентності, бажанню читати книги.

Обладнання: портрет К.І.Чуковського, ілюстрації, флеш-анімації до творів Корнія Чуковського, виставка книг письменника, речі (мило, зубна щітка, зображення сонечка, термометр, вітаміни) для «торбинки загублених речей».

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Дзвенить дзвінок. Першокласники запрошуються на урок.



  • Добрий день! Подивіться на своїх друзів, посміхніться. Відчуйте тепло і підтримку один одного. Заспіваймо дружно пісню «Алфавіт». (Додаток - диск)

ІІ. Мовна розминка

  1. Вправа на розвиток пам’яті «Фотоапарат». (Додаток – диск)



















У клітинках записати буквосполучення, які запам’ятали.



Ф’ю

м’я










в’є



  1. Співання звукосполучень на мелодію «Пісні про коника-стрибунця». (Додаток – диск)

П’я, п’я, п’я, п’я, п’я, п’я, п’я.

Ф’ю, ф’ю, ф’ю, ф’ю, ф’ю, ф’ю, ф’ю.

В’є, в’є, в’є, в’є, в’є, в’є, в’є.

Б’я, б’я, б’я, б’я, б’я, б’я.

М’ї, м’ї, м’ї, м’ї, м’ї.

П’ю, п’ю, п’ю, п’ю, п’ю.

М’я, м’я, м’я, м’я, м’я, м’я, м’я.


  1. Читання чистомовки.

Прочитати чистомовку спочатку повільно, як повзе черепаха, потім швидко, як скрекоче сорока.

Ов’я - ов’я - ов’я - ов’я –

Зичим дітям всім здоров’я!

Атам – атам – атам – атам –

І хлоп’ятам, і дівчатам.
ІІІ. Оголошення теми й мети уроку


  • Сьогодні ми згадаємо видатного поета, перекладача, відомого казкаря, Корнія Івановича Чуковського, зустрінемося з улюбленими казковими героями.

ІV. Узагальнення й систематизація знань

  1. Розповідь учителя про К.І.Чуковського.

Учитель звертається до портрета К.І.Чуковського:

– Високий зріст, довгі руки, чіткі риси обличчя, великий ніс, щіточка вусів, неслухняне волосся, що звисає на чоло, світлі очі, що сміються, та напрочуд легка хода. Така зовнішність Корнія Івановича Чуковського. Жив К.І.Чуковський недалеко від Москви, у селищі Передєлкіно, в невеликому будинку. Прокидався він дуже рано, як тільки піднімалось сонце, й відразу брався за роботу. Навесні та влітку копався в городі або в квітнику перед будинком, взимку чистив доріжки від снігу. Потім йшов на прогулянку, зустрічався та спілкувався з дітьми. Його знали не тільки всі діти селища, але й маленькі читачі в багатьох країнах. Яким він казався їм велетнем, цим його маленьким друзям «від двох до п’яти», справжнім добрим чарівником з казки! Величезний, дзвінкоголосий, щедрий на ласку, завжди мав для кожного – маленького і великого – смішинку, приказку, добре слово, веселий сміх, від якого у малюків блищали очі й рожевіли щоки.чуковский.jpg



  1. Опрацювання інформації.


Корній Іванович Чуковський народився 31 березня 1882 року в Росії. Його справжнє ім’я – Микола Васильович Корнєйчуков. А Корній Чуковський – це псевдонім.
Прочитати, прискорюючи темп. Розказати.




  1. Опрацювання висловлювання письменника. (Додаток – диск)

  • Прочитати висловлювання Корнія Івановича Чуковського. Про які риси характеру видатного російського дитячого письменника дізналися?

Завжди, де б я не був:

у трамваї, у черзі за хлібом,

у приймальні зубного лікаря,-

щоб не витрачати часу,

вигадував твори для дітей.

Корній Чуковський


  • Корній Іванович Чуковський був дуже трудолюбивим. Увесь свій час він присвячував своїй роботі – складав цікаві казки для дітей.



  1. Виконання тестових завдань.

Укажи, що називаємо віршем:

А влучний народний вислів повчального характеру, часто римований;

Б короткий поетичний твір, поділений на рядки, які римуються.

Визнач, які твори написав Корній Чуковський:

А «Крокодил Гена»;

Б «Крадене сонце»;

В «Русалонька»;

Г «Мийдодір».

Визнач, яке з прислів’їв відображає основну думку казки Корнія Чуковського «Мийдодір»:

А Сміливому море по коліна.

Б Жадібний до того, що ледь землю не ковтнув.

В Мийся біліше – будеш усім миліше.



Відповіді: Б, Б, Г, В.

  1. Перегляд флеш-анімацій казок Корнія Чуковського «Айболить», «Крадене сонце», «Мийдодір». (Додаток – диск)

Завдання: переглянути флеш-анімації, назвати казку та персонажів.


Вірш – короткий поетичний твір, поділений на рядки,

що римуються.



Казка – це народний або літературний твір про вигадані, часто фантастичні події.
Довести, що твір К.І.Чуковського «Крадене сонце» - це віршована казка.


  1. Дидактична гра «Торбинка загублених речей».

Завдання: з торбинки, в якій зібрані загублені речі (зубна щітка, сонечко, термометр, таблетки, гребінець та інші), повернути в казки Корнія Чуковського «Мийдодір», «Айболить», «Крадене сонце».





2_042_0

V. Фізкультхвилинка

Діти переглядають флеш-анімацію до казки «Крадене сонце», співають пісню та виконують танцювальні рухи. (Додаток)



VІ. Опрацювання казки К.І.Чуковського «Диво-дерево»

Учитель повідомляє:



  • Сьогодні на уроці ми познайомимося ще з одним твором Корнія Чуковського «Диво-дерево», з’ясуємо, чому дерево таке дивовижне. Але спочатку навчимося читати слова з цього вірша.



  1. Вправа «Повітряні кульки».

Завдання: допомогти звірятам спуститися на повітряних кульках, прочитати слова в колонках, прискорюючи темп.




диво

панчохи

крихітні

пінеточки

найчудовіше

пелюсточки

матусенька

поспішайте





  1. Словникова робота.

Диво – те, що викликає подив, здивування; чудо.

Панчохи – виріб машинного або ручного в’язання, що одягають на ноги вище від колін.

Крихітнімаленькі, невеликі.

Пінеточки – легенькі черевики для немовлят.

  1. Вправа «Сорока та черепаха».

Прочитати уривок тексту спочатку повільно, як повзе черепаха, потім швидко, як скрекоче сорока.

Диво-дерево стоїть

найчудовіше!

Не листочки на ньому,

не пелюсточки на ньому,

а панчохи й черевики,

наче яблука!


  1. Читання вірша Корнія Чуковського «Диво-дерево». (Додаток – диск)

Диво-дерево

Переклад Любові Яковенко

Диво-дерево стоїть

найчудовіше!

Не листочки на ньому,

не пелюсточки на ньому,

а панчохи й черевики,

наче яблука!

Ось матусенька піде

та на дереві знайде

черевички, чобітки,

що висять, мов ягідки!

Тато у садок піде

та на дереві знайде:

Віталику – сандалики,

а для малої Оленочки

крихітні пінеточки.

Ось так дерево,

диво-дерево!

Нумо, малята,

босоногі п’ята,

біжіть, поспішайте,

з дерева зривайте

черевички, чобітки,

що висять, мов ягідки!



  1. Робота над текстом.

Дати відповідь на запитання:

Виконати завдання: прочитати вірш, підкреслити назви взуття, яке «виросло» на дереві.

  1. Розповідь про диво-дерево в Передєлкіно.

Незвичайний випадок трапився на дачі Корнія Івановича Чуковського в Передєлкіно. Великий клен перед будинком письменника раптом опинився без листя. Усі вирішили, що він загинув, вже збирались його спилювати. Одного дня директор музею зник, з’явився через деякий час із великою кількістю зношених дитячих черевиків. Він розвісив їх на старому клені, після чого дерево знову вкрилося зеленим листям ще більшого розміру. З того часу туристи, приїжджаючи в Передєлкіно, залишають на дереві черевики.

Поміркуйте, чому?



  1. Завдання: оберіть черевики, які б ви повісили на диво-дерево, розфарбуйте їх.





VІІ. Підсумок уроку

- Ми сьогодні на уроці говорили про дива у творах К.І.Чуковського. Казки Корнія Івановича допомагають всім дітям орієнтуватися в оточуючому світі, дають можливість відчути себе безстрашним борцем за добро, справедливість та свободу. Як ви думаєте, який найголовніший підсумок уроку? Спробуйте розповісти про наш урок, використовуючи початок висловлювань:

Ми згадали …

Нам вдалось …

Ми дізнались …

Нам було цікаво …




Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка