Україна аполлонівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені героя радянського союзу попудренка м. М. Сахновщинської районної ради харківської областіСкачати 75.27 Kb.
Дата конвертації25.06.2019
Розмір75.27 Kb.

УКРАЇНА

АПОЛЛОНІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ ІМЕНІ ГЕРОЯ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ ПОПУДРЕНКА М.М.

САХНОВЩИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Шкільна, 17 с. Аполлонівка, 64541, тел. (005762) 2-45-43

Код ЄДРПОУ 23145847

_____________________________________________________________

Від___________ № _______Відділ освіти Сахновщинської районної державної адміністрації

ІНФОРМАЦІЯ

Аполлонівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

імені Героя Радянського Союзу Попудренка М.М.

про підсумки виховної роботи за І семестр 2013/2014 навчального року

Аполлонівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Попудренка М.М. у 2013 працювала відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту», на виконання Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальнооосвітніх навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011р. № 1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

Метою виховної роботи школи є духовне збагачення кожного учасника навчально- виховного процесу, формування громадянської зрілості і особиста відповідальність за свій вклад у національно-культурне відродження України, у розбудову держави.

На сучасному етапі розвитку суспільства педагогічний колектив школи, розуміючи потребу докорінного переосмислення виховної системи, насамперед виходить з таких позицій:

Визнання того, що школа – це заклад, покликаний відповідати потребам і умовам сучасного стану соціального розвитку України та забезпечувати освітні потреби.

Школа має бути конкурентноздатною й престижною, а це можливо лише в режимі неперервного розвитку і творчого пошуку прогресивних технологій, методик зростання професіоналізму на педагогічному та управлінському рівні .

Вирішуючи ці завдання школа має забезпечувати різні види діяльності в широкому спектрі позакласної сфери - гуртковій, спортивній, художньо-естетичній роботі, максимально сприяючи розвитку і самовизначенню особистості дитини.

Вирішення поставлених завдань можливе лише в атмосфері доброзичливості, довіри, співробітництва, відповідальності на всіх рівнях шкільного педагогічного простору .

У процесі формування виховної системи школи склалася низка заходів, спрямованих на розвиток творчих здібностей та естетичних смаків учнів, що стали традиційними, а саме:


 • Свято першого дзвоника

 • конкурс дитячого малюнка «Моє рідне село » для учнів 5-8 класів;

 • виставка-конкурс «Щедрі дари осені» для учнів 1-11 класів;

 • конкурс інтелектуалів «Найрозумніший» для учнів 9-10 класів;

 • виставка-конкурс «Замість ялинки — букет» для учнів 1-11 класів;

 • конкурс малюнків «Здорова родина-здорова країна» для учнів 5-11 класів;

 • конкурс на кращу новорічну стіннівку-привітання для учнів 5-11 класів;

 • конкурс малюнків «Безпека від дому до школи» для учнів 1-11 класів;

 • конкурс «Лицар школи» для учнів 9,11 класів;

 • конкурс «Зорепад талантів школи»;

 • конкурс «Міс та містер школи»;

 • виховний захід «Посвята в старшокласники»»;

 • виховний захід «Святий Миколай йде в гості»;

 • виховний захід «Посвята в першокласники»»;

 • виховний захід «Свято врожаю» для учнів 1-4 класів;

 • виховний захід «Вогонь – друг чи ворог?» для учнів 4-5 класів;

 • Виставка осінніх букетів;

 • Осінній калейдоскоп (10 – 9 класи);

 • Шоу – конкурс „Шкільна красуня”;

 • До дня вчителя учні 9-10 класи підготували святковий концерт, вони самостійно провели відбір номерів, розробили сценарій та провели свято«Вчительська посмішка».

 • Були проведенні спортивні змагання для молодших школярів «Веселі старти».

 • До нового року було проведено цікаві та змістовні свята «Ранок у зимовому лісі» та «Новорічна крутоверть»

 • До свят випускалися стіннівки, відкритки, малюнки

Виявляти творчі здібності, таланти дітей, неповторність та оригінальність, безкінечну фантазію – ось основне завдання традиційних шкільних заходів, у рамках яких проходять конкурси: на кращого ведучого різнопланових програм; огляди інсценованих українських народних пісень, пісень воєнних років; фестивалі театральних колективів.

Найрізноманітніші форми роботи дозволяють виявити ознаки загальної творчої обдарованості, що притаманна деяким дітям.

Проведено ряд місячників: «Увага! Діти на дорозі» (вересень), місячник протипожежної безпеки (жовтень), «За здоровий спосіб життя» (грудень), профілактики правопорушень (листопад). В ході місячників було заплановано і проведено чимало заходів: виставки малюнків, плакатів, конкурси рефератів, творів.

Систематична робота проводиться щодо запобігання дитячому травматизму: проводяться виховні години з протипожежної, радіаційної безпеки; запобігання травматизму від ВНП та випадки утоплення; правил поводження з електроприладами; правила поводження в суспільних місцях.

Питання стану роботи школи щодо запобігання дитячого травматизму розглядались та аналізувались на педраді (вересень); наради при директорові; методичному об'єднанні класних керівників; батьківських зборах.

Протягом І семестру дитячого травматизму в школі зареєстровано не було.

Педагогічний колектив школи проводить певну роботу, спрямовану на виконання комплексної цільової програми боротьби зі злочинністю. Головними напрямками роботи з цього питання є індивідуальна робота з дітьми, схильними до пропусків занять, правопорушень, до девіантної поведінки.

Робота з батьками спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів. Проводяться загальношкільні батьківські збори , а також класні батьківські збори.

Певна увага приділена роботі з дітьми пільгового контингенту. Було проведено обстеження матеріально-побутових умов цих учнів, за необхідністю надано матеріальну допомогу, безкоштовне харчування, діти залученні до гуртків.

Виконуючи основні завдання виховання учнів у школі спільно з педагогічним колективом використовуємо різноманітні форми й методи роботи: колективні творчі справи, години спілкування, бесіди, свята, зустрічі, екскурсії, конкурси, огляди, акції, виставки.

Конкретне планування виховної роботи школи - важлива умова її успішної діяльності. Плануючи виховну роботу, спільно з адміністрацією школи, класними керівниками, учителями-предметниками, активом учнівського самоврядування складаємо загальний план виховної роботи у школі.

У школі налагоджена робота з обдарованими дітьми, розроблені основні напрями та завдання роботи з обдарованими учнями, складений план виховної роботи, в якому враховано, що поняття ,,обдарованість” поєднує природні, інтелектуальні, творчі, спортивні здібності, які сприяють глибокому розумінню навколишнього світу, окремих напрямів науки і як результат – високий рівень самореалізації кожного учня. Ведеться картка обдарованої дитини, кожен класний керівник має інформацію про дітей класу відносно здібностей всіх учнів в класі.Проведено в І семестрі акції:

- « Школа - наш дім»

- « Посади дерево»

- « День птаха»

- « Шкільне подвір’я»

- «Озеленення»

- « Милосердя»

Загальношкільні лінійки:

-до Дня визволення України від німецько - фашистських загарбників,

- до Дня пам’яті жертв голодомору

- до Збройних сил України

- до всесвітнього Дня боротьби зі Снідом

- до Дня рідної мови

Інформаційні технології мають сьогодні пріоритетне значення в усіх сферах діяльності, визначають розвиток суспільства завтрашнього дня. Розуміючи важливість впровадження інформаційних технологій, адміністрація нашої школи створює належні умови для комп’ютеризації навчального закладу. Використання комп’ютерних технологій у виховній роботі підвищує її ефективність. З використанням сучасних інформаційних технологій підготовлені і проведені багато загальношкільних заходів

Згідно Закону України «Про молодіжні та дитячі громадські організації» на базі школи працює шкільна дитяча організація "Палаюче серце". Організація самоврядування та робота дитячої організації побудована на інноваційних підходах, а саме:

- Рівність можливостей ;

- Змінність управлінських позицій ;

- Особистісна взаємодія ;

- Розвиток відношення співробітництва ;

- Актив вибирається ;

- Педагогічна підтримка учасників самоврядування ;

- Задоволення учнівської природної потреби у самостійної діяльності;

- Демократичні стосунки між школярами ;

- Добровільне об’єднання ;

- Співробітництво .

Найвищий орган самоврядування - УЧКОМ. До його складу входять учні 6-11 класів. Керує його діяльністю – президент учкому. Комітет об'єднує у собі 5 центрів, які очолюють різні ділянки роботи.  

Девіз роботи центрів учнівського самоврядування:Пропонуй! Плануй! Організовуй! Виконуй! 

Напрямками діяльності учкому є розвиток учнівського самоврядування, навчальна робота, виховна робота, інформаційно-просвітницька робота.

Робота самоврядування налагоджена таким чином, що кожен учень має доручення (постійні, тимчасові). Засідання учкому проводяться раз на місяць згідно річного плану, засідання
центрів учкому та старостату кожного тижня.

Використовуються різноманітні форми і методи: засідання, зустрічі «за круглим столом», рейди-перевірки по класах, випуск газет, інформаційних вісників, організація  та  проведення  на   повному самоврядуванні усіх загальношкільних лінійок, різних свят, конкурсів, змагань.В результаті тісної співпраці органів учнівського самоврядування з педагогічним колективом у школярів формується громадянська зрілість, активність, морально-етичні цінності, виховується почуття товариськості, взаємодопомоги, відповідальності за навчання та доручені справи.

Директор школи Т.М.Дроздова

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка