Творчий звіт про діяльність Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру за 2011 рік



Сторінка1/8
Дата конвертації20.01.2018
Розмір1.44 Mb.
ТипЗакон
  1   2   3   4   5   6   7   8


ТВОРЧИЙ ЗВІТ

про діяльність Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру за 2011 рік
Згідно положень перспективного плану діяльності Черкаського молодіжного ресурсного центру (далі – Центр) на 2011 рік з метою виконання директивних документів з реалізації молодіжної та сімейної політики України: Законів України, Указів Президента України, Постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень голови ОДА та рішень обласної ради, діяльність Центру проводилася за такими пріоритетними напрямами:

 1. Надання ресурсної підтримки молодіжним громадським організаціям, ініціативним групам у реалізації суспільно-важливих заходів.

 2. Розсилка на ГО та ініціативні групи.

 3. Підготовка електронного варіанту довіднику ГО.

 4. Оновлення сайту ЧОМРЦ.

 5. Підтримка та розвиток візуального мистецтва та утвердження патріотизму молодого покоління.

 6. Розвиток волонтерства.

 7. Профілактична діяльність.

 8. Робота клубних об’єднань.

 9. СС «Молодіжний центр праці».

 10. Надання вільного доступу до мережі Інтернет клієнтам центру.


І. НАДАННЯ РЕСУРСНОЇ ПІДТРИМКИ МОЛОДІЖНИМ ГРОМАДСЬКИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ, ІНІЦІАТИВНИМ ГРУПАМ У РЕАЛІЗАЦІЇ

СУСПІЛЬНО-ВАЖЛИВИХ ЗАХОДІВ
Протягом звітного періоду фахівцями центру систематично здійснювалась робота з надання послуг ГО міста та області, а саме:

 • 11. 01. було проведено робоче засідання ГО «Пласт» щодо планування їхньої діяльності на січень 2011 рік та на рік загалом.

 • 13. 01. було здійснено засідання громадської ради та працівників ЧОМРЦ щодо подальшої роботи громадських діячів та органів влади.

 • 15. 01. ініціативна молодь та працівники ЧОМРЦ обговорювали деталі проведення Дня соборності України.

 • 19.01. працівники ЧОМРЦ та громадські діячі РНГО «ЦСП», ГО «Дзеркало» обговорювали можливості проведення майстер-класу для ГО Черкащини «Як розпіарити себе та свою діяльність».

    • 21. 01. відбулось засідання Координаційної ради та робочої групи МРГ та МІО, що розглядали питання до подачі до міськради, заслухували доповідь з реорганізації тубдисциспанцерів, показники щодо виконання програм профілактики та боротьби з питань ВІЛ/ СНІДу та туберкульозу.

 • 21. 01. Черкаський обласний осередок ВМГО «Демократичного Альянсу» та ЧОМРЦ здійснювали засідання робочих груп, що планували та розробляли схеми дій щодо мобілізації молоді до активних дій у сфері громадсько-політичного життя, надання знань та практичних навичок реалізації громадянської позиції

 • 27. 01. здійснювала засідання робочої групи ГО «Престиж», що планували та розробляли схеми дій щодо мобілізації молоді до активних дій у сфері розвитку мистецького погляду та вмінь у фотомистецтві.

    • 7, 9, 11, 12, 13. 02. – відбувалися робочі зустрічі ЧОМРЦ у партнерстві з Центром планування сім’ї, проектом USAID «Разом до здоров’я», ЧОО ВМГО «Демократичний Альянс» за сприяння Регіональної неприбуткової громадської організації "Центр соціального партнерства" та Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф разом з волонтерами ЧОМРЦ стосовно проведення 14. 02. 2011року арт - мобу «Кохання важливе – захистіть його». Вирішено: спочатку спеціально підготовлені волонтери розміщуватимуться на площі у формі серця, до них доєднаються всі бажаючі, через 30 секунд перестроюються у форму презервативу і ще 30 секунд знову перестроюються у серце, ще раз анімація з людей набуває форми презервативу та серця. Потім учасники вільно розходяться. В ході акції волонтери розповсюджуватимуть інформаційно-просвітницькі матеріали, розроблених проектом USAID «Разом до здоров’я» у співпраці з Міністерством охорони здоров’я та презервативи. Щоб якомога ясніше донести до студентів потребу в захищеному коханні волонтери будуть під парасольками з наліпленими сердечками – мовляв, парасоля нас захищає від дощу, так само й презерватив захищає від ВІЛ/СНІДу та небажаної вагітності. Поруч з волонтерами планується участь лікарі Центру планування сім’ї та центру ВІЛ/СНІДУ, які в разі необхідності проводитимуть консультації і відповідатимуть на запитання щодо збереження репродуктивного здоров’я. Також за бажанням студентів, зможуть провести безкоштовний тест на ВІЛ/СНІД у мобільній амбулаторії.

    • 7 - 9. 02. – працівники ЧОМРЦ спільно з волонтерами ЧОМРЦ пройшли тренінг з просвітницької роботи з населенням з питань репродуктивного здоров’я і планування сім’ї для подальшої поширення просвітницької інформації в Черкаській області.

    • 10. 02.волонтер Корпусу Миру спільно з ЧОМРЦ, організовували зустріч для студентів ННІ педагогічної освіти,соціальної роботи та мистецтва, що була присвячена можливостям волонтерства в США та закордоном загалом.

    • 11, 14, 15. 02.– ініціативна молодь здійснювала засідання робочих груп, що планували та розробляли схеми дій щодо мобілізації молоді до активних дій у сфері громадсько-політичного життя, надання знань та практичних навичок реалізації громадянської позиції (планування заходів до Дня святого Валентина).

    • 19. 02. – відбулось засідання Координаційної ради та робочої групи МРГ та МІО, що розглядали питання до подачі до міськради, заслухували доповідь з реорганізації тубдисциспанцерів, показники щодо виконання програм профілактики та боротьби з питань ВІЛ/ СНІДу та туберкульозу.

    • 16, 17. 02Черкаське відділення благодійного фонду «Інсайт», Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр, Черкаський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний Альянс» здійснювали робоче засідання до 17лютого– міжнародного Дня спонтанного прояву доброти.

    • 17. 02. – ініціативна молодь здійснювала засідання робочих груп, що планували створення міського порталу Черкащини.

    • 19, 26. 02.ГО «Форпост» здійснювали робочі зустрічі психологічного розвантаження.

    • 24. 02. – консалтингове агентство «Персонал» здійснювали робоче засідання для молоді,що хотіла б займатися ріелторів.

    • 25. 02 – ГО «Форпост» спільно з ЧОМРЦ для студентів та активістів ГО Черкащини провели тренінг для тренерів,де були висвітлені основи роботи тренерської роботи.

    • 1, 3, 10, 15, 16, 17, 22, 24, 25, 26, 29, 31. 03. – консалтингове агентство «Персонал» проводило робочі зустрічі та тренінги для молоді, яка має бажання займатися ріелторською діяльністю.

    • 2, 3, 4, 9. 03. – ініціативна молодь проводила засідання робочих груп, що планували та розробляли схеми дій щодо мобілізації молоді до активних дій у сфері громадсько-політичного життя, надання знань та практичних навичок реалізації громадянської позиції (планування заходів до міжнародного дня прав жінок і миру (8 березня), пошуку альтернативи шкідливих звичок для молоді Черкащини).

    • 3. 03. – ініціативна молодь проводила засідання робочих груп, що планували створення міського порталу Черкащини.

    • 10, 17. 03.ЧОМРЦ спільно з БО «Варнавська фундація», ЧОВВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», ЧОГОЖ «Серце матері», ЧОБФ «Сила доброти», ГО «Гетьманська нація», ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця», ОБФ «Благе діло», що працюють у сфері протидії шкідливим звичками та профілактики наркозалежності серед молоді Черкащини здійснювали круглий стіл «Напрацювання заходів з протидії шкідливим звичками та профілактики наркозалежності серед молоді Черкащини».

    • 12 .03. – З метою підвищення «PR-здібностей» громадських організацій Черкас та Черкаської області, партнерські організації: Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр, фотоклуб «Дзеркало», РНГО «Центр соціального партнерства» та проект ПРООН «Соціальна інтеграція та розвиток громадянської відповідальності молоді в Україні», об’єднали свої зусилля у підготовці та проведенні майстер-класу для представників громадського сектору «PR для ГО».

Майстер-клас складається із 4 блоків:

1– Презентація «Інструменти сучасного PR»

2 – «Новітні медіа» та їх використання в презентації діяльності ГО: соціальні мережі, блоги, форуми, сайти та громадські портали, вірусне відео, розсилка новин, он-лайн анкети тощо.

3 – Використання фото і відео в роботі ГО: як підготуватися до процесу зйомки; як провести зйомку; як використати фото і відео матеріал на користь організації.



4 – 10 правил ефективної роботи зі ЗМІ: як складати прес-анонси та прес-релізи; як запросити ЗМІ, щоб вони прийшли і з кращої сторони висвітлили захід ГО – погляд журналіста та громадського діяча.


    • 16. 03. – КП «Емпір» проводили навчання фахівців.

    • 17. 03. – був проведений круглий стіл, на якому громадськість обговорювала можливості створення Черкаської обласної програми профілактики шкідливим звичкам, протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011-2015 роки.

    • 26. 03. – представники ЧОО ВМГО «Демократичний Альянс» здійснювали тренінг для молоді по цілепокладанню та самомотивації.



    • 4, 11, 18, 25. 04. ініціативна група здійснювала робочу зустріч, мета якої підвищення соціально-психологічної освіченості молоді та навчання основам психологічної самодопомоги. Теми, що обговорюються в рамках цього засідання загалом спрямовані на розширення світогляду молоді та поглиблення їх соціальної компетентності.

    • 7, 14, 21, 28. 04.жіночий клуб Черкащини один раз на тиждень збирає учасниць та «новоприбулих» слухачок. Основа інформаційних блоків клубу – семінари - тренінги (з перервою на чай та каву), з можливими спонтанними виступами учасників (вірші, пісні, малюнки, танці та інше): - психологія, - методи НЛП - курс «Школи позитивного мислення» 1, 2, 3 рівнів, - дається інформація про закони Всесвіту, та знання про біоенергетику людини. Мета: пробудити в жінці її природну мудрість і навчити дарувати істинну любов та гармонію собі і Світу.

    • 7. 04. – в рамках проекту «Разом до здоров’я» ЧОМРЦ спільно з представниками ОПЦ Центру планування сім’ї, РНГО «Центр соціального партнерства», ЧОБ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», Черкаського національного університету, Благодійного фонду «Інсайт», УМВС, Академії пожежної безпеки, ГО «Серце до серця» та волонтером проекту ПРООН «Соціальна інтеграція молоді в Україні» проводили робочу зустріч по плануванню заходів в рамках місячника з планування сім’ї на Черкащині - 2011.

    • 9, 16. 04. – представники ЧОО ВМГО «Демократичний Альянс» проводили тренінги для молоді по вдосконаленню ораторського мистецтва (впевнено презентувати себе в бізнесі і при працевлаштуванні; виступати публічно і ефективно доносити інформацію, виступаючи перед великою аудиторією; якісно вести дискусію та відстоювати свою точку зору). Заняття були проведені як інтенсивний курс тренінгів (4 заняття, по 3,5 години кожне) по детальному відпрацюванню окремих прийомів публічного виступу. Отримані теоретичні знання були закріплені практикою (практична складова тренінгу - 70%). Перелік тем, що були використані для навчання: типи поведінки ораторів; відпрацювання тембру та швидкості голосу, мовлення; візуальний контакт з аудиторією; контроль над аудиторією і т. п.

    • 11, 14, 15. 04. – волонтер проекту ПРООН «Соціальна інтеграція молоді в Україні» проводив тренінги для волонтерів .

    • 15. 04. – представники ЧОО ВМГО «Демократичний Альянс» проводили робочу зустріч.

    • 19. 04. – представники ГО «Опора» здійснювали робочу зустріч.

    • 19. 04. – представники ГО «РОМАНУ - ФОРО» здійснювали робочу зустріч щодо можливостей співпраці з Міжнародним фондом "Відродження".

    • 23. 04. ініціативна група Черкащини здійснювали психологічний тренінг "Тайна довгої бороди". Мета тренінгу: розширити можливості спілкування та розуміння інших людей. В рамках тренінгу молодь змогла навчитися: • ефективно взаємодіяти з оточуючими; • поліпшити стосунки з коханими людьми; • набути впевненості на шляху прийняття рішень; • повірити в свої сили і навчитися користуватися ними; • навчитися виходити з кризових ситуацій і т.д.

 • 11, 18. 05.відбулося засідання координаційної ради та робочої групи МРГ та МІО з питань протидії туберкульозу, наркоманії та ВІЛ-інфекції /СНІДу, на якому було розглянуто стан виконання рішень щодо профілактики соціально небезпечних захворювань попередніх виїзних засідань до районів, виконання обласної програми протидії туберкульозу за підсумками роботи минулого року, розширення доступу підлітків з груп ризику до профілактики та діагностики соціально небезпечних захворювань.

 • 11, 18, 25. 05. ініціативна група здійснювала робочу зустріч, мета якої підвищення соціально-психологічної освіченості молоді та навчання основам психологічної самодопомоги. Теми, що обговорюються в рамках цього засідання загалом спрямовані на розширення світогляду молоді та поглиблення їх соціальної компетентності.

 • 16, 24. 05.Черкаська ООНМЦ “Екологічні ініціативи” проводила засідання робочої групи з волонтерами організації, щодо планування та розроблення схем дій мобілізації молоді до активних дій у сфері громадсько-політичного життя, надання знань та практичних навичок реалізації громадянської позиції.

 • 21.05.ініціативна група Черкащини для всіх бажаючих проводила тренінг на тему: «Продаж – це просто» з метою ознайомлення з технологіями продажу в страховому бізнесі.

 • 24. 05. – відбувся майстер-клас від тренерів Черкаський обласний осередок ВМГО «Демократичного Альянсу» для молоді з ефективного вирішення конфліктів. Учасники ділилися власними історіями, розглядали різні підходи до вирішення конфліктів та навчилися визначати інтереси сторін, що задіяні у конфлікті. Учасники обіцяли застосовувати набуті навички та знання в своєму житті.



 • 6, 28, 29. 05.Черкаський обласний осередок ВМГО «Демократичного Альянсу» та ЧОМРЦ здійснювали засідання робочих груп, що планували та розробляли схеми дій щодо мобілізації молоді до активних дій у сфері громадсько-політичного життя, а саме проведення квесту до святкування дня Європи.

 • 4, 30. 06.Черкаський обласний осередок ВМГО «Демократичного Альянсу» та ЧОМРЦ здійснювали засідання робочих груп, що планували та розробляли схеми дій щодо мобілізації молоді до активних дій у сфері громадсько-політичного життя.

 • 5. 06. – в Черкаському обласному молодіжному ресурсному центру відбувся дводенний інтенсивний тренінг «Ораторське мистецтво», організований ЧОО ВМГО «Демократичний Альянс» для молодих черкащан. Протягом двох днів тренер Мережі ресурсно-тренінгових центрів Демократичного Альянсу Плахута Таісія навчала учасників правильно жестикулювати, тримати зоровий контакт з аудиторією, переконувати, розвивати харизму, формувати "кредит довіри" та ще багато – багато іншого. Учасникам довелося готувати промови, дивитися відео гарних виступів, працювати над помилками, вчитися один у одного, і багато тренуватися. Емоції, що були присутні весь час мали позитивне забарвлення.




 • 9-10. 06. – за ініціативи Головного управління статистики відбувся семінар «Гендерна статистика в Україні: сучасна система показників та напрями її удосконалення». Захід проходив за сприянням Програми рівних прав і можливостей та прав жінок ПР ООН в Україні. Серед учасників заходу були представники управлінь, громадських організацій та служби зайнятості Черкаської області. Основне завдання семінару – гендерний аналіз в розрізі Миколаївської області, через статистичні показники регіону та визначення шляхів вирішення проблем. Координатори семінару, представники Департаменту статистики послуг Держкомстату України, Ірина Калачова та Андрій Герасименко познайомили всіх присутніх з історією становлення, основними завданнями і пріоритетами розвитку гендерної статистики в Україні, показниками становища жінок та чоловіків в Україні, а також склали ретельний гендерний портрет нашої держави. Учасники семінару спробували самі поставити основні проблеми та завдання гендерної політики і визначити основні шляхи досягнення гармонії між чоловіком та жінкою у суспільстві. Насамперед, вдвічі скоротити розрив у доходах жінок та чоловіків; викорінити рекламу, що принижує або ображає особистість за статевою ознакою; сприяти заохоченню більшої кількості чоловіків брати відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку тощо.

 • 11, 25. 06.ініціативна група Черкащини для всіх бажаючих проводила тренінг на тему: «Продаж – це просто» з метою ознайомлення з технологіями продажу в страховому бізнесі.

 • 22. 06. – на базі Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру відбувся тренінг по переговорам та фандрайзингу. Захід організований для групи молоді, яка планує працювати в Черкаській області над введенням картки "Євро<26". (European Youth Card EURO<26 – найпопулярніша картка в Європі! Картка має найбільшу в Європі дисконтну мережу – до 200.000 знижок, у тому числі 20.000 знижок у США та понад 1800 знижок в Україні. www.euro26.org.ua). Яскраве навчання провела Голова Черкаського обласного осередку ВМГО "Демократичний Альянс", тренер осередку Таісія Плахута. Тепер учасники тренінгу, які отримали нові практичні навички та досвід, проводять переговори з черкаськими підприємцями та вже мають перші заключені договори.




 • 23. 06. – відбулося засідання координаційної ради та робочої групи МРГ та МІО з питань протидії туберкульозу, наркоманії та ВІЛ-інфекції / СНІДу, на якому було розглянуто стан виконання рішень щодо профілактики соціально небезпечних захворювань попередніх виїзних засідань до районів, виконання обласної програми протидії туберкульозу за підсумками роботи минулого року, розширення доступу підлітків з груп ризику до профілактики та діагностики соціально небезпечних захворювань.

 • 4, 18. 07.Черкаський обласний осередок ВМГО «Демократичного Альянсу» та ЧОМРЦ здійснювали засідання робочих груп, що планували та розробляли схеми дій щодо мобілізації молоді до активних дій у сфері громадсько-політичного життя.

 • 15. 07.ініціативна група Черкащини для всіх бажаючих проводила тренінг на тему: «Продаж – це просто» з метою ознайомлення з технологіями продажу в страховому бізнесі.

 • 15. 07.ГО «Європейська молодь України» проводила засідання робочої групи з волонтерами організації, щодо планування та розроблення план заходів до Дня незалежності України.

 • 29. 07.ГО «Центр соціального партнерства» спільно з ЧОМРЦ та іноземними волонтерами з Німеччини обговорювали план спільних заходів на серпень та вересень.

 • 13, 17, 22. 08.ініціативна група Черкащини для всіх бажаючих проводила тренінг на тему: «Продаж – це просто» з метою ознайомлення з технологіями продажу в страховому бізнесі.

 • 17. 08. – ініціативна молодь та ЧОМРЦ здійснювали засідання робочих груп, що планували та розробляли схеми дій щодо мобілізації молоді до активних дій у сфері громадсько-політичного життя.

 • 30 - 31. 08.ГО «Центр соціального партнерства» спільно з ЧОМРЦ та ГО «Екологічні ініціативи» та волонтерами з ВНЗ Черкащини проводили тренінг з екологічного виховання за принципом рівний рівному в рамках проекту «Волонтерський еко-автобус «Схилами Дніпра». Метою тренінгу є підготувати команду добровольців із числа студентів Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького до роботи із школярами Черкащини у сфері екологічного виховання, зокрема що стосується збереження р. Дніпро. Отримані знання волонтери будуть передавати учням сільських шкіл, використовуючи інтерактивні методи навчання: ігри, тренінги, відоелекторії та практичні експерименти. Проект «Волонтерський еко-автобус «Схилами Дніпра» реалізовується РНГО «Центр соціального партнерства» за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні.



 • 2, 14, 26, 27. 09. – проходили робочі зустрічі для волонтерів в рамках проекту «Волонтерський еко-автобус «Схилами Дніпра», метою якого є екологічне виховання школярів та жителів сільських громад 8 сіл Черкаської області. Проект «Волонтерський еко-автобус «Схилами Дніпра» реалізовується РНГО «Центр соціального партнерства» за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні спільно з студентами Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького спеціальностей «Екологія» та «Біологія», Черкаським обласним молодіжним ресурсним центром, тренерами: Наталією Свояк (доцент кафедри екології Черкаського державного технологічного університету, к. біологічних наук) та Ольгою Галушкою (голова Черкаської обласної організації Національного молодіжного центру «Екологічні ініціативи»).



 • 3, 24. 09, 15.10ініціативна група Черкащини для всіх бажаючих проводила тренінги на тему: «Продаж – це просто» з метою ознайомлення з технологіями продажу в страховому бізнесі та навчання з менеджменту для молоді

 • 10. 10Громадські діячі Черкащини зустрілись з потенційним грантодавцем. Замісник координатора програм Європа та Азія Національного фонду в Підтримку Демократії Bobbie jo Traut зустрілася з представниками громадських організацій Черкаської області. 10.10.2011 у Черкаси Bobbie приїхала для того, щоб познайомитися з громадськими діячами та дізнатися про їхню роботу. У майбутньому, можливо, профінансувати певний проект. Організацію, яку представляє Bobbie цікавлять проекти спрямовані на демократизацію суспільства. На зустрічі говорили про проблеми громадського сектору у місті та області. Нерозуміння чітких механізмів фінансування громадських організацій, залежність від грантів, хаотичність у роботі – подібні проблеми гальмують розвиток третього сектору. Натомість розуміння нагальних проблем, консолідована робота ГО та план дій спрямованих на розбудову міста є рухом для змін.

Офіційний сайт організації, де можна ознайомитись з реалізованими проектами: www.ned.org, e-mail: info@ned.org, по матеріалам http://prostir.ck.ua



 • 12.10. – ініціативна молодь проводила фокус-групове дослідження на тему «Споживання товарів громадянами», що мало на меті виявити симпатії/ антипатії таких вікових категорій населення:молодь, середній вік,старший вік.

 • 23.10ГО «Форпост» проводили тренінг на тему «Конфлікт та його прощення» для ініціативної молоді Черкащини. На тренінгу учасники виконували різноманітні інтерактивні завдання, де:√ дізналися про базові стратегії поведінки в конфлікті; √ переглядали свої стереотипи неусвідомленого поведінки; √ освоювали інші способи реагування на звичний подразник; √ спробували відпустити свою злість і образи; √ й просто стали більш усвідомленим у своїх відносинах.

 • 5, 20, 26. 11.ініціативна група Черкащини для всіх бажаючих проводила тренінги на тему: «Продаж – це просто» з метою ознайомлення з технологіями продажу в страховому бізнесі та навчання з менеджменту для молоді.


 • Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка