Твір-роздум на конкурсСкачати 34.77 Kb.
Дата конвертації08.01.2019
Розмір34.77 Kb.
ТипКонкурсТвір-роздум на конкурс

«Майбутнє країни – у мріях дитини»
«Наше майбутнє –

у наших руках»

Податки – плата за життя в цивілізованому суспільстві.

Олівер Уенделл Холмс
Ми живемо у дуже тривожний і неспокійний час – час змін. І кожен українець мріє, що його держава нарешті отримала можливість стати справді цивілізованою, економічно розвинутою, процвітаючою державою. Часто доводиться чути, який рівень життя мають наші сусіди – європейські країни. У цьому не останню роль відіграє культура. Культура спілкування, культура міжособистісних стосунків, фінансово-економічна культура. Важливе місце у цьому переліку займає ставлення людей до сплати податків.

Податкам належить провідна роль у забезпеченні виконання державою функцій щодо регулювання економічних процесів. Саме податково-бюджетна і кредитно-грошова політика є ефективними методами державного регулювання ринкової економіки, що застосовуються в більшості західних країн протягом багатьох десятиріч. Податки - це обов’язкові платежі фізичних та юридичних осіб до центрального і місцевого бюджетів, здійснювані у порядку і на умовах, що визначаються законодавчими актами тієї чи іншої країни.

Будь-якій державі для виконання своїх функцій необхідні фінансові ресурси. Основним джерелом таких ресурсів є кошти, які держава збирає з фізичних і юридичних осіб у вигляді податків.

Тема податків завжди була актуальною і згадується ще у філософських трактатах античних мислителів. Так, Міністр Франції Кольбер три століття тому, зауважив: "...збирання податків подібне до скубання гусака: необхідно отримати максимальну кількість пір'я з мінімальним шипінням". Суддя Олівер Уенделл Холмс сформулював, що "податки - це те, чим оплачуємо цивілізованість суспільства". Бенджамін Франклін, один із батьків Декларації незалежності США, висловив таку історичну фразу: "В житті немає нічого більш неминучого, ніж смерть і податки". Відомий французький вчений Монтеск'є у свій час дав визначення податків як "частини, яку кожний громадянин віддає зі свого майна для того, щоб забезпечити охорону тієї частини, що залишається в нього, та використання її з більшим задоволенням".

Не менш важливою тема сплати податків є і в наш час. На жаль, не всі розуміють необхідність платити податки. А якщо і розуміють, то не надають цьому важливого значення і всілякими способами намагаються уникнути виплат. Можливо, переживши стільки історичних катаклізмів, наші громадяни не довіряють державі, хоча певна провина за це лежить і на податковому законодавстві, яке багато в чому ще не досконале. Можливо, у всьому винна звичайна жадібність та несвідомість.

Але якщо ми хочемо жити в цивілізованому суспільстві, маємо, насамперед, самі стати цивілізованими. Ніхто не побудує в нас Європу, якщо ми самі не побудуємо її в себе. Для цього необхідно, щоб кожен відчув свою відповідальність за життя в країні, за порядок та добробут в нашому спільному домі.

Пригадуються слова американського президента Джона Кеннеді: «Не питай, що держава зробила для тебе, - спитай себе, що ти зробив для держави?» І найелементарніша, найприродніша справа, яку кожен українець може зробити для своєї держави, - це вчасно й чесно сплатити податки. Адже віддаючи частину своїх прибутків у спільну скарбницю, ми робимо вклад у загальний добробут. Бо чи зможемо ми повною мірою насолодитися майном, яке у нас є, якщо не буде кому те майно захищати, чи зможемо ми затишно почувати себе у власній квартирі, знаючи, що за її межами хаос і безлад, чи смачною видасться нам найвишуканіша страва, коли навколо будуть люди, які не мають змоги купити собі хліба, аби не померти з голоду. І чи маємо ми взагалі моральне право на власну державу, коли не бажаємо докласти найменших зусиль для її повноцінного функціонування?

Поки українці не зрозуміють цього, у нас немає шансів.

Але я вірю, що наше суспільство поступово змінюється, люди, особливо молоде покоління, усе чіткіше починають усвідомлювати одну життєво важливу істину: добробут, порядок і високий економічний розвиток країни не падають з неба – їх треба заслужити. В першу чергу – свідомим ставленням до сплати податків. Звичайно, державні органи влади, з свого боку повинні створити чесну, прозору і справедливу податкову систему. Адже тільки атмосфера довіри між державою та громадянами може стати запорукою успішного поповнення державної скарбниці.

А кожен український громадянин, замість того, щоб нарікати на погане життя в країні, має частіше запитувати себе: «А що я зробив для своєї держави?»Ластабеженко Андрій, 14 років

14.10.2000 р.н.Кіровоградська обл.,

Світловодський р-н

с. Велика Андрусівка

вул. Пушкіна, 17

Андрій – творчий, обдарований, всебічно розвинений хлопець. Бере активну участь у житті класу та школи, захоплюється поезією, любить тварин, вирощує кімнатні рослини.Великоандрусівська ЗШ І-ІІІ ступенів

Тел..: 50-5-16

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка