Тема. Вибір способу з’єднання та кріплення деталей



Скачати 58.37 Kb.
Дата конвертації11.01.2018
Розмір58.37 Kb.

Вінок Кобзарю

Тема. Вибір способу з’єднання та кріплення деталей.

Виготовлення квітів з атласної стрічки. 11 клас

Сплетімо вінок український, сьогодні

Із мальв, чорнобривців, калини,

З барвінку та жита, із м'яти, нагідок,

З жоржин, чебрецю та вербини.

Катерина Перелісна

Тема. Вибір способу з’єднання та кріплення деталей. Виготовлення квітів з атласної стрічки.

Мета: навчити кріпити деталі зшивним та клейовим способом, виготовляти з атласної стрічки квіти, активізувати увагу,у творчі здібності, розвивати образне й просторове мислення; продемонструвати красу і чарівність Шевченкового слова;. виховувати любов і повагу до спадщини, яку залишив поет. Виховувати повагу до українських традицій, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, правил безпечної праці й організації робочого місця.

Обладнання: зразки виробів, ілюстрації,ІКТ, портрет Т. Г. Шевченка

Інструменти та матеріали: атласна стрічка, голки, клейовий пістолет, нитки, нитки для вишивання, тканина, ножиці.

На дошці :безсмертник, барвінок, калина, волошки, ромашка, півонія, чорнобривці,мак, любисток , мальва( фотографії). Портрет Т. Г. Шевченка.

Тип уроку : комбінований

Хід уроку

І. Організаційний момент

Привітання. Добрий день, рада вас бачити на сьогоднішньому уроці, думаю що ми будемо працювати активно та плідно.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Нещодавно, ми відзначили 200-річчя з дня народження поета, художника Тараса Григоровича Шевченка. Його твори актуальні особливо сьогодні, пророк неначе передбачав події які відбуваються в нашій державі.

Наш Тарасе, наш мудрий Кобзарю,

Подивись на Вкраїну з небес,

Пригорнувшись душею до Рідного слова,

У серцях ти нащадків воскрес.

( Н. Яцура « Наш Тарасе, наш мудрий Тарасе»)

IІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

І сьогодні, ми складемо вінок шани і подяки Великому Кобзарю. Нехай цей вінок, сплетений з квітів, які ви виготовили, буде частинкою вашої любові та вдячності.

IV. Повідомлення теми уроку.

Отже тема нашого уроку: « Виготовлення квітів з атласної стрічки шляхом з’єднання елементів».

V. Вивчення нового матеріалу

Творчість Шевченка - глибока криниця, цілюща вода якої здатна вгамувати спрагу людини. Поет у своїй творчості часто звертався до квітів. Цікаво, що він у своїх творах згадує калину-38 разів, барвінок-14, руту-9, лілею-7, мак-6 раз,а також ряст, любисток, васильки. Всього поет залучив 65 видів рослин.

Тарас Григорович у своїй творчості звертався також і до легенд.

Пригадайте, як називається твір пов'язаний з легендою про квітку? (Лілея).

Отримавши випереджувальне завдання, ви об’єдналися в групи за темами дослідження: Етнографи, траво знавці та мистецтвознавці.

Відомо , що кожна квітка українського віночка має своє значення. Про це нам розкажуть етнографи.

( Виступ з міні-презентацією). Молодці, а яка вам сподобалась квітка найбільше?

Отже, кожна квіточка українського вінка має своє призначення.

Не тільки своєю красою, а й лікувальними властивостями захоплюють нас квіти. Слово траво знавцям.

Що нового ви дізнались із презентації?

Для нашого народу характерно вживати настої чи чаї з лікарських рослин, але у всьому треба знати міру.

( Виступ з міні-презентацією).

Квіти, як і музика, створюють піднесений настрій, надихають на творчість. Чимало композиторів, поетів, художників присвятили квітам свої твори. Наші мистецтвознавці допоможуть і нам поринути в світ мистецтва.

(виступ з міні-презентацією).

Чи виникали труднощі з створенням презентації?

Яка із картин вам сподобалась, чому?

Важливо вміти помічати оточуючу красу і переносити на тканину, папір, ноти.

Українські дівчата прикрашали свої голівки віночками з різних квітів.

Послухайте уривки творів Тараса Шевченка, і подумайте з яких квітів ви запропонували вінок героїням.

Утоптала стежечку

Через яр,

Через гору, серденько

На базар


Продавати бублики

Козакам,


Вторговала Серденько,

П’ятака


(Шевченко Т. Утоптала стежечку) ( маки, ромашки, чорнобривці)

…. А та в квітах,

Мов намальована, стоїть

Сама собі , і на Микиту

Неначе глянули!.. Горить!

( яскравий вінок, калина, маки)

Під вербою…До криниці -

Не води напитися -

Ледве ходить титарівна -

Трохи пожуритися,

Поплакати, погадати

Як їй дівувати?

Де їй дітись од сорома?

Де їй заховатись?

( Т. Шевченко Титарівна)

Вінком з яких квітів асоціюється тепер героїня?. (волошки, верес, васильки-базилік

Отже, за допомогою квітів ми можемо передати настрій та стан дівчат.

VІ. ПР. З’єднання деталей способом зшивання та склеювання.



  • Як ви виготовили елементи квітів?

( вирізали по шаблону, обпалили за допомогою свічки-мак; волошка – розрізали стрічку за допомогою випалювача, ромашка –з‘єднали та обпалили за допомогою свічки).

- які конструкційні матеріали ви використали (атласну стрічку, ватні диски, акрилові нитки).

- якими способами можна з’єднати деталі? ( зшити та склеїти).

Перед тим як приступити до практичної роботи,нагадаємо правила безпечної праці з голками та клейовим пістолетом.

Під час роботи користуйтесь відео майстер-класами, які є на ваших ноутбуках.

Виготовленні квіти всі разом з’єднайте у вінок як символ єдності українського народу .

Звучить сучасні пісні на слова Т. Г. Шевченка.

(Контроль з метою виявлення недоліків у знаннях та вміннях учнів.)

Демонстрація виготовленого вінка.

У росяні вінки заплетені суцвіття

До ніг тобі, титане, кладемо,

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,

Тебе своїм сучасником звемо.

VІІ. Рефлексія

Дерево рішень (На дошці)

Продовжить речення записані на дошці

На уроці

Я зрозуміла ( Що за допомогою квітів можна передати настрій людини)

Я навчилась --------------------Отже я вмію----------------------------------------

Я дізналась----------------------- Отже , я знаю ----------------------------

Я замислилась -------------------- Тому я хотіла б-----------------------

Мені дуже б, хотілося щоб цей урок не пройшов даремно, щоб кожен із нас пам’ятав і згадував пророчі Тарасові слова

І оживе добра слава,

Слава України,

І світ ясний, невичерпний,

Тихо засіяє…

(Шевченко Т. І мертвим , і живим , і ненародженим…)

VІІІ. Мотивація оцінок за урок, виставлення їх у журнал.

Ви всі працювали дуже гарно і отримали найкращі оцінки.

Додатки



Правила техніки безпеки при роботі з клейовим пістолетом

  1. Перед включенням перевірити електрошнур.

  2. Включати і виключати сухими руками.

  3. Не торкатись руками гарячих частин пістолета.

  4. Не залишати без нагляду.

  5. Після закінчення роботи виключити пристрій , та витягти із мережі за вилку.



c:\users\ольга\desktop\фото з телефона\dscf1820.jpg

c:\users\ольга\desktop\фото з телефона\dscf1823.jpg

Під час проведення уроку.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка