Тема василь сухомлинський. Восени пахне яблуками



Скачати 34.64 Kb.
Дата конвертації14.01.2019
Розмір34.64 Kb.
ТипКонкурс

Тема ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ. ВОСЕНИ ПАХНЕ ЯБЛУКАМИ

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання художніх творів; вчити аналізувати прочитане, висловлювати свої почуття; розвивати зв'язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до прекрасного.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Видумуй, пробуй, твори!

Розум, фантазію прояви!

Активним і уважним будь

І про кмітливість не забудь!

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Гра «Дощик»

Діти читають хором.

• Накрапає дощ (тихо).

• Дощ пускається сильніше (голосніше).

• Злива (голосно).

• Дощ слабшає (тихіше).

• Дощ припинився (читання припиняється).

2. Артикуляційна гімнастика

• «Гойдалки».

Посміхнутися; відкрити рот; кінчик язика за верхні зуби; кінчик язика за нижні зуби.

• «Годинник».

Посміхнутися; відкрити рот; кінчик язика (як годинникову стрілку) переводити з одного куточка рота в інший.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Хто краще?»

Конкурс на краще виразне читання вірша з пам’яті.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Відгадайте загадку.

• Сумно у гаях блукає,

Жовті шати одягає.

Золотисту стелить постіль —

Жде сестрицю білу в гості. (Осінь )

— Сьогодні наш урок присвячений порі року, яку, мабуть, чи не найбільше оспівано і художниками, і композиторами, і, звісно ж, майстрами художнього слова. На уроці ми поринемо у чарівну красу осені за допомогою твору художньої літератури і живопису.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Рибки»

Самостійне мовчазне читання тексту оповідання учнями

— Чи сподобалося вам оповідання?.

— Що ви уявляли, читаючи його?

— Який настрій воно у вас створило?

— Які почуття викликало?

2. Словникова робота

Читання колонок слів «луною» за вчителем

День тече

джмелі замовк

цвіркун заспівав

сполоханий спалахнул

— Прочитайте слова з м’якими приголосними звуками.

— У яких словах букв більше, ніж звуків?

3. Робота в парах. Підготовка до Виразного читання оповідання

— У якому темпі, з якою силою голосу будете читати оповідання?

— Де зробите найдовшу паузу?

— Які слова виділите голосом при читанні?

4. Виразне читання оповідання учнями

— Про яких мешканців осіннього саду розповідається в оповіданні?

— Хто ласував солодким яблуком?

— Чому злякався цвіркун?

— Чим на вашу думку може ще пахнути осінній сад?

— Чи доводилося вам відчувати подібні запахи?

5. Фізкультхвилинка

6. Робота за картиною Катерини Білокур «Богданівські яблука»

Учні описують картину, відповідаючи на запитання, подані в підручнику.




8. Біографічна довідка

— Катерина Василівна Білокур народилася 7 грудня 1900 року в селі Богданівка Пирятинського повіту Полтавської губернії (нині — Яготинський район Київської області) у бідній селянській родині. Сама навчилася писати й читати. «На цьому моя початкова, середня і вища освіта закінчилася»,— згадувала пізніше Катерина Білокур.

У дитинстві малюванням не займалася, про мистецтво дізналася вже в отроцтві з книг.

У 1954 році в Парижі на міжнародній виставці демонструються її картини «Цар-колос», «Берізка» і «Колгоспне поле», які високо оцінив Пабло Пікассо. Коли всесвітньо відомий маестро побачив на міжнародній виставці в Парижі картини Катерини Білокур, кажуть, що він довго стояв біля них, немов загіпнотизований, а потім назвав її геніальною і додав: «Якби в нас була такого рівня художниця, ми змусили б світ заговорити про неї».

Творчість художниці з села Богданівни належить до найкращих надбань української культури XX століття, вона стала предметом вивчення й дослідження мистецтвознавців.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

— Що вас найбільше зацікавило?

— З яким настроєм завершуєте урок?

— Як оцінюєте свою роботу на уроці?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ



Скласти коротку розповідь за одним із прислів’їв, поданих у підручнику (с. 62-63).
Скачати 34.64 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка