Тема: Усний твір розповідь з елементами роздуму у художньому стилі на тему, пов’язану з життєвим досвідом учнів



Скачати 42.22 Kb.
Дата конвертації11.01.2018
Розмір42.22 Kb.
ТипУрок

ТЕМА: Усний твір - розповідь з елементами роздуму у художньому стилі на тему, пов’язану з життєвим досвідом учнів.

МЕТА: удосконалити навички складання творів худ. стилю з елементами роздуму на тему, пов’язану з життєвим досвідом учнів;розвивати логічне мислення,

виховувати любов до природи

ТИП: застосування знань, вмінь, навичок.

ХІД УРОКУ

І. Створення емоційного настрою

«Звуки весняної природи»

Прислухайтеся! Що відбувається за нашими вікнами? До нас у гості завітала весна.

ІІ. Мотивація. «Поетична хвилинка»

Весна-чарівниця,

Неначе цариця,

Наказ свій послала,

Щоб краса вставала:

І проліски, і травка,

й зелена муравка,

і кульбабка рясна,

і фіалка ясна.

(О.Пчілка)

-З ким порівнюється весна? Чому?

ІІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу


  • До якого стилю належить цей текст? Згадайте основні ознаки худ. стилю. Знайдіть слова та словосполучення, що роблять мову образною. (с.197)

  • До якого типу висловлювання ви його можете віднести?

  • Чим роздум відрізняється від розповіді?(теза, докази, висновок)

  • З якою метою вжито речення з однорідними членами? Чому між ними стоять коми?

Висновок :Навіщо нам необхідні ці знання?

ІV Повідомлення теми й мети уроку

Сьогодні на уроці ми навчимося створювати твір – розповідь з елементами роздуму у художньому стилі на тему, пов’язану з життєвим досвідом учнів на тему «Весна»

VОсновна частина уроку



  1. «Асоціативний кущ»

Для кожного з нас весна - це щось особливе. Доберіть епітети до слова весна: щаслива, квітуча, радісна, зелена…..Такою вона є завдяки першим квітам.

-- Які ви знаєте?

2.Спостереження за весняними квітами

Ось вони перші вісники весни. Від дотику теплого сонячного проміння природа починає пробуджуватися: ледь – ледь розтулюються лусочки, відкриваючи молодим зеленим листочкам великий яскравий світ. На зігрітих сонцем галявинах з’явились перші квіти - ніжно – блакитні. Це проліски.



  • Уявіть, що добра чарівниця нагородила нас здатністю розуміти мову рослин. Як ви думаєте, щоб сказали проліски, які щойно пробилися з – під землі?

Чиї пухнасті сині пелюстки спалахують, немов вогники?(СОН – ТРАВА) квітів сон – трави в наших лісах залишилось дуже мало. Чому?

Ці квіти занесено до Червоної книги України.

Що ми можемо зробити, щоб зберегти цю красу?(не рвати самим й не дозволяти іншим)

3.Робота з перфокартами для активізації словника( різнорівневі завдання)

Ця робота допоможе підготуватися до написання твору
Хвилинка відпочинку

№1

Напиши текст – роздум




теза

Проліски зацвітають дуже_______весною. У цей час______ ще сплять у своїх зимових схованках.

Доказ і висновок

Якщо комашине царство спить, значить квітам не потрібен_________, щоб приваблювати нектарових ласунів.

№2
Напиши текст – роздум




теза

?

доказ

Щоб не боятись_________ сон – трава одягла на себе пухнасту _______ . Міцно тримається вона на цупкій коротенькій ______.

Висновок

Ніякі незгоди ___________.

№3

Напиши текст – роздум



Теза

Кожної весни ми з сім′єю ходимо до лісу милуватися синіми очима весни. Так мама називає сон – траву. Ця чудова квітка майже зникла з наших лісів. Чому так трапилося?

доказ

?

висновок

?

4.Вибірковий диктант.

З текстів наукового та художнього стилів виписати словосполучення, які допоможуть при написанні твору про конвалію.

№1

Хлопчик і дзвіночки конвалії



Настала весна. Із землі показалася зелена стрілочка. Вона швидко розділилася на два листочки. Листочки стали широкими. А між ними з’явився маленький , тоненький паросток. Він піднявся, нахилився до одного листочка і раптом одного ранку розквітнув білими Дзвіночками. Це були Дзвіночки Конвалії.

Білі Дзвіночки Конвалії побачив маленький хлопчик. Його вразила краса квітів. Він не міг відірвати очей від Конвалій. Хлопчик простяг руку, щоб зірвати квіти. Вони прошепотіли хлопчикові:



  • Навіщо ти нас хочеш зірвати?

  • Ви мені подобаєтесь. Ви дуже гарні, - відповів хлопчик.

  • Добре, - сказали Дзвіночки Конвалії, тихо зітхнувши. – Зривай, але перед тим, як зірвати, скажи, які ми красиві.

Хлопчик подивився на дзвіночки Конвалій. Вони були прекрасні. Вони були схожі й на білу хмаринку, і на крило голуба, й на щось дивовижно красиве. Хлопчик все це відчув, але сказати не міг. Він стояв біля Дзвіночків Конвалій, зачарований красою квітів. Стояв і мовчав.

( В.Сухомлинський)

№2

Конвалія – це невелика рослина роду багатолітніх трав. Вона виростає до 20-30 см заввишки, має довге та широке листя. У період цвітіння на стеблині з’являються білі невеличкі квіти, що розташовані одна за одною і мають затишні тінисті місця.



Конвалію використовують у фармацевтичній промисловості для виготовлення ліків, а також як декоративну квітку.

5. Самостійна робота.

Усний твір – розповідь з елементами роздуму про конвалію

Теза: Конвалія – одна із перших весняних квіток.



Докази:

Висновок:



VІ Підсумок уроку

  • Які знання отримали протягом уроку?

  • Що цікавого або нового почули?

Домашнє завдання : написати твір з елементами роздуму «Конвалія»

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка