Тема уроку: Українська народна казка кобиляча голова»



Скачати 39.62 Kb.
Дата конвертації17.01.2018
Розмір39.62 Kb.
ТипУрок


Тема уроку: Українська народна казка « Кобиляча голова»

Мета уроку: продовжити ознайомлювати учнів з кращими зразками усної народної творчості. Вчити визначати головну думку твору. Вправляти дітей у виразному читанні, вмінні інтонувати окремі епізоди казки.

Обладнання: комп’ютери, картки для роботи в групах, тлумачні словники.
Хід уроку

І. Організаційний момент.

- Доброго дня!

Сьогодні в нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще не один крок

В країну чудову, в країну казкову,

Що так нас чарує і збагачує мову…



ІІ. Повідомлення плану уроку.

ІІІ. Повторення вивченого (застосування ІКТ).

Гра «З якої це казки?»

  • Прочитайте уривки творів, вставляючи пропущені букви.

а) На моніторі комп’ютера з’являється деформований текст з казки «Кирило Кожум’ка». Діти читають вголос (за бажанням).

От К_р_ло, вби_з_ _, виз_лив,

Кн._з_вн_ й від_кне_ві.

Кня _ у _ не зна_, як йом_д_ _ ва_.



  • Яка назва твору?

  • Хто її автор?

  • Чого вчить ця казка?

б) На моніторі комп’ютера – деформований текст з казки «Кривенька качечка»

Ски_ли ї_по п_ячку, д_вч-на уве_ла_ся в пір_ко, з_би_сь кач_ою і по_ле_ті_ з та_н _чи_м.



  • Яка назва твору?

  • Хто її автор?

  • Як би ви вчинили навісці бабусі й дідуся?


ІV. Актуалізація опорних знань.

Бесіда.

  • Над якою темою ми працювали протягом останніх уроків?

  • Твори якого жанри читали?

  • Продовжіть речення: «Казка навчає і … (виховує)»

V. Повідомлення теми і мети уроку.

Слово вчителя.

  • Казка – чудо з чудес! Казки люблять усі, бо в ній можна почути таке, чого й на світі немає. А ще казка примушує задуматись, як ти живеш, змінює поведінку людей, робить їх добрішими, кращими.

Сьогодні на уроці ми прочитаємо українську народну казку, а опісля скажете, чого вона вас навчила, над чим примусила задуматись.

  • Прочитайте назву казки (на моніторі комп’ютера малюнок до казки і назва «Кобиляча голова»).

VІ.Робота над казкою «Кобиляча голова».

  • Відкрийте свої підручники, стежте за текстом, слухаючи казку з аудіо запису. Зверніть увагу на інтонацію при причитуванні діалогів, окремих ситуативних моментів. Незнайомі слова позначте.

1. Ознайомлення зі змістом казки.(звучить аудіо запис, на моніторі малюнок до казки)

2. Бесіда за первинним сприйманням.

- Чи сподобалась вам казка? Чому?

- Хто дійові особи? Чи є для вас незрозумілі слова?

3.Словникова робота (використовування тлумачних словників)

4. Вибіркове читання.

- Знайдіть і прочитайте, чи виконувала дідова дочка прохання Кобилячої голови?

- Зачитайте, як чинила бабина дочка в таких самих ситуаціях?

- Прочитайте, як діяв дід, коли баба давала йому черговий наказ.

- Чого вчить ця казка?

- Прочитайте на дошці вислови. Який із них може бути головною думкою твору? Чому?


Все вирішують гроші.

Сила є – розуму не потрібно.

Робиш добро – добро й одержуєш.

VІІ. Фізкультхвилинка.

VІІІ. Продовження роботи з казкою.

  1. Творча робота «Міні-роль» (на моніторі уривок з казки)

  • Прочитайте цей уривок мовчки. Подумайте, як би ви звернулися до діда, і озвучте звертання!

То баба:

  • А, капосна собака, як дражниться!

Та й піде й прожене собаку з призьби та поб’є. то баба в хату, а собачка знову на призьбу та:

  • Дзявк, дзявк! Дідова дочка – як ясочка, а бабиної і слуху не чуть!

От баба й каже дідові: …

  1. Характеристика дійових осіб.

Робота в групах.

  • Самостійно доберіть слова, які б характеризували головних героїв, і запишіть їх на картках із зображенням цього персонажа.

3. Перевірка самостійної роботи. (учень з групи зачитує слова і порівнює з даною характеристикою на моніторі, і так по групах. )

(На моніторі з’являються зображення героїв та їх характеристика)



Дід: безвольний, безхарактерний, слабодухий.

Баба: жадібна, зла, заздрісна, жорстока.

Дідова дочка: працьовита, добра, небагатослівна

Бабина дочка: лінива, брехлива, заздрісна, зла, груба.

  • На кого з героїв ви хотіли б бути схожі?

  • Чому?

ІХ. Тестування з метою перевірки розуміння прочитаного. (на моніторі запитання і варіанти відповіді)

  1. Учитель зачитує, учні відповідають і записують правильну, на їхню думку, відповідь на розданих аркушах.

  2. Взаємоперевірка.

  3. Самооцінка роботи на уроці

  • На аркуші, нижче тексту, обведіть рівень, якому, на вашу думку, відповідає ваша робота на уроці.

  • Обґрунтуйте.

Х. Підсумок уроку.

Бесіда.

  • Що у казці схвалюється, а що засуджується?

  • Чи можна цю казку назвати чарівною? Чому?

  • Над чим казка змусила замислитись?

ХІ. Домашнє завдання.

с. 74 -76 – читати, поділити на частини,відповідати на запитання до казки.



Вчитель Марчук І.І.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску. Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску
downloads -> Українська мова
downloads -> Романтизм, а з другої половини ХІХ ст реалізм
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Інформації про материки та океани. Карти материків та океанів, їх класифікація за масштабом, просторовим охопленням, змістом і призначенням Учень: називає
downloads -> Використання на уроках географії технологій інтерактивного навчання
downloads -> Конспект інтегрованого уроку для 10 класу з географії та англійської мови
downloads -> 1. Підготовчий період
downloads -> Комп'ютерні комунікації – обмін даними між комп'ютерами. Сьогодні комп'ютерні комунікації здійснюються за допомогою комп'ютерних мереж

Скачати 39.62 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка