Тема самоосвітиДата конвертації12.10.2018
Розмір445 b.


Cтрижалковська Олена Борисівна

вчитель початкових класів

ТЕМА САМООСВІТИ:

«Самореалізація особистості вчителя та учня в навчальній діяльності для досягнення якісних показників у навчанні»

Провідна наукова ідея теми:

  • стимулювання учня до саморозвитку, самовираження, самостійного навчання в ході оволодіння знаннями;

  • використання активних методів навчання, нетрадиційних форм групових та індивідуальних занять з метою активної діяльності;

  • проблемна постановка питань, що надає навчанню дослідницького характеру.Актуальність теми:

  • самореалізація учня і розвиток його особистісних якостей;

  • формування мотиваційної компетентності;

  • визнання самобутності, самооцінки, індивідуальності кожного учня;

  • формування особистих очікувань від навчання;

  • надання свободи вибору засобів виконання навчального завдання;

  • максимальне наближення до реалій життя.Якість освітнього процесу складається з:Епіграфом будуть такі слова:

Епіграфом будуть такі слова:

„ Майстерність учителя не є якимось особливим мистецтвом... але це професія, якої треба вчити так, як треба вчити лікаря його майстерності, так, як треба вчити музиканта.”

Майстерність учителя можна розглядати як найвищий рівень його педагогічної діяльності, як комплекс рис особистості, що забезпечує самоорганізацію високого рівня професійної діяльності. До таких важливих рис належать :

Майстерність учителя можна розглядати як найвищий рівень його педагогічної діяльності, як комплекс рис особистості, що забезпечує самоорганізацію високого рівня професійної діяльності. До таких важливих рис належать :Основу педагогічної майстерності має становити педагогічна культура. Про що К. Ушинський сказав :

„ У навчанні та вихованні все має ґрунтуватися на особистості педагога. Ніякі статути, ніякі програми, ніякий штучний організм... не може заступити особистість... тільки характером можна формувати характер”

Групова робота на уроці математикиІндивідуальна робота на уроках математикиВ оволодінні майстерністю можна визначити чотири рівня:Існує кілька підходів до визначення педагогічної майстерності та їх складових.

  • Педагогічна майстерність – це найкращий рівень педагогічної діяльності, який виявляється в тому, що за відведений час педагог досягає оптимальних результатів.Висновки

Щоб виховати справжню творчу особистість, розвинути потенційні творчі можливості дитини, учителю необхідно оволодіти методами і засобами, які розвівають креативні риси особистості. Для реалізації такої мети педагог і сам повинен уміти творити, адже творчість розвивається через творчість.

Творчість – необхідна умова становлення самого педагога, його самопізнання, розвитку і розкриття як особистості. Творчість є основою формування педагогічної талановитості вчителя.

Отже, педагогічна діяльність — це передусім діяльність творча. Без творчості неможливі ні виховний, ні навчальний процеси. Бо подібно до того, як скульптор ліпить свої скульптури, художник пише картини, а ювелір обробляє коштовне каміння, учитель творить нову особистість, яка житиме в цьому суспільстві, стане його невід'ємною часткою.

Наш шлях до успіху пролягає через навчання

Суть призначення сучасного вчителя – ошляхетнювати душі.

Підтвердженням цієї думки є слова

Івана Федоровича Драча:

«Немає жахливішої роботи, ніж учительська, нема виснажливішої роботи від учительської, де нерви паляться, мов хмиз сухий, де серце рветься.... Але нема щасливішої долі, коли людина з твоїх рук, учителю, іде у світ – на краплю світ людніє».Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка