Тема. Куріння І дітиСкачати 89.12 Kb.
Дата конвертації10.01.2018
Розмір89.12 Kb.
ТипАнкета

Батьківські збори №1

Дата проведення – 19 вересня 2013 рокуТема. Куріння і діти.

Завдання зборів: переконати батьків в необхідності обговорення і вирішення в сім’ї проблеми куріння дитини. Дати батькам можливість ознайомитися з інформацією і статистикою щодо проблеми куріння.

Питання для обговорення

1. Статистика і факти проблеми куріння.

2. Хвороби, пов’язані з курінням .

3. Шляхи допомоги дитині, яка курить.План організації зборів

На батьківські збори класний керівник готує аналіз проведених заходів (годин спілкування, бесід, круглих столів) з проблеми курінні в класі чи у школі.

До зборів серед учнів можна провести таку роботу:

Тест "Незакінчене речення

1. Куріння – це…

2. Цигарка в руці – це показник…

3. Не курити – це означає не…

4. Для того, щоб кинути курити, потрібно…

5. Куріння дає мені можливість…

6. Куріння допомагає мені у…

7. Я курю, тому що…

8. Куріння треба заборонити, тому що…

Анкета "Моє ставлення до куріння і тверджень про куріння”

(Прочитайте твердження і дайте відповідь , чи погоджуєтесь ви із ним)

1. Куріння є фактором ризику розвитку серцево-судинних захворювань .

2. У тютюні дуже багато канцерогенних речовин, які спричинюють онкологічні захворювання.

3. Більшість курців починають курити в юнацькому чи дитячому віці.

4. Одна цигарка в день не шкідлива для здорової людини.

5. Компоненти тютюнового диму руйнують в організмі людини.

6. У жінок, які курять, можливе безпліддя .

7. Пасивне куріння (дихання димом цигарок людей, які не курять) шкідливо.

8. Складові тютюнового диму є речовинами, які викликають стійку залежність.

9. Кинути курити легко.

10. Одну третю лікарняних місць займають люди, чиї хвороби викликані курінням цигарок.

Пропонується написати твір на тему : "Монолог курця: справжнього і уявного”

Анкета для батьків і дітей (котрі курять)

Я курю тоді, коли:

– я нервуюсь;

– мені потрібно розслабитись;

треба заспокоїтись;

– я чогось досягаю в житті;

– потрібно прийняти важливі рішення;

– збираються всі курці;

– це стало звичкою;

– потрібно щось обміркувати;

– цигарка попадає в руки

Виступ заступника директора з виховної роботи.

Доброго вечора, шановні батьки та колеги! Традиційно у шкільному ефірі радіопередача «Контакт». Сьогодні ми торкнемося однієї з головних тем безпеки життя людини – це проблема куріння. Нині це важливе питання необхідно вивчати, обговорювати і спільно шукати шляхи його вирішення. Усім відомо, що підростаючи, людина засвоює досвід старших. Дитина, підліток приходить не в пустелю, а у світ, що заповнений людьми, традиціями, звичками, вступає у стосунки із суспільством по законах та звичках цього ж суспільства. Закон прогресу: юне покоління сприймає досягнення старших попередників і тому стає поступово кращим за них та все більше вдосконалюється світ – такий закон, взагалі, зберігається. Але із буденних спостережень ми бачимо, що багато молодих людей неначе минають багатства попередніх поколінь: моральні, культурні, духовні; натомість у них втілюються шкідливі звички. Одна з найпоширеніших звичок серед підлітків – це куріння. Чомусь сьогодні батьки не завжди поспішають обговорити з дітьми цю проблему.

Існують дві причини, через які батьки ухиляються від розмови з підлітками про тютюнокуріння:

- ви усвідомлюєте, що не маєте права говорити про це, тому що самі курите ;

- можливо, ви не бачите у цьому необхідності, тому що самі не курите, вважаючи особистий приклад достатнім.

В обох випадках ви робите помилку. Незалежно від обставин, розмова на цю тему завжди корисна. Ваша дитина ще не визначилася, тому її може «занести» у будь-який бік. Дуже важливо не уникати запитань дитини з приводу вашої власної поведінки, навіть якщо інколи це може обернутися дуже делікатною стороною.

Але чим чеснішими будете ви, тим простіше буде вашій дитині сприймати те, що ви будете говорити. Наприклад, ви можете сказати, що добре усвідомлюєте ту шкоду, якої завдає куріння, але самі не в змозі покінчити з цією звичкою. Якщо у вашому домі ніхто не курить, то ви, безсумнівно, подаєте хороший приклад. Одначе на практиці буває й так, що подібні позитивні ситуації вдома не призводять самі по собі до того, що дитина виробляє здатність протистояти зовнішньому тиску.

ЯК САМЕ СЛІД ОБГОВОРЮВАТИ ЦЮ ТЕМУ З ДИТИНОЮ?

На жаль, багато людей не можуть просто та легко говорити на тему про тютюнокуріння. Незалежно від причини, подібні розмови зазвичай викликають деяку напругу. Тому найкраще розмовляти про це у спокійній, невимушеній атмосфері, наприклад, поки ви миєте посуд. І краще використати прості для сприйняття дитини приклади.

Одним із варіантів для початку розмови може бути, наприклад, ваше прохання відмовитися від будь-якої звички, скажімо, на тиждень. Можна також використати спогади про якусь подію дитинства, телевізійну передачу чи статтю з газети. Але не забувайте, що не все є корисним.

Тепер про тон, яким ви маєте вести подібні розмови: це серйозна тема і говорити слід про неї серйозно. Існує багато факторів ризику, пов’язаних із вживанням тютюнових виробів, але не слід піддаватися бажанню акцентувати увагу дитини лише на них, тому що доведено: лише самі попереджання та залякування часто призводять до протилежного результату.

І останнє, вкрай важливе: розмова не повинна проходити як «однобічний рух». Ваша дитина також має власну думку, і ви маєте уважно її вислуховувати та враховувати судження підлітка.

Сьогодні ми, педагоги, і ви, батьки, повинні потурбуватися про те, щоб мати достатні знання для відвертої розмови з дітьми. Нас мають насторожити такі статистичні дані:

п’ята частина населення країни розпочинає курити у 14 років. Є люди, які викурюють 1-2 цигарки в день, і в той же час є певна кількість людей, які щодня викурюють понад 20 цигарок.

Нині працівники охорони здоров’я доводять, що кількість чоловіків, які курять, зменшується, а кількість жінок-курців зростає. Серед молоді 14-17 років куріння стало улюбленим проводженням дозвілля. Жахливо те, що у цій віковій категорії є вже запеклі курці з п’ятирічним стажем. Існують так звані « професії» курців. Це професії, пов’язані із ризиком, нервовим перевантаженнями, стресами (наприклад, шахтар, водій, моряк тощо.)

Куріння – це найважливіша з причин, які призводять до захворювань, інвалідності і летальних випадків. Ми маємо розповідати дітям про ті недуги, які викликає куріння:

- бронхіт, емфізит хвороби серця, інфаркти;

- рак легенів та інші ракові захворювання;

- хвороби шлунку тощо.

Задумаймося: лише 85% усіх смертей від раку легенів викликані курінням, 25% померлих від інфаркту міокарда були курцями. Інфаркт у 40 років очікує насамперед людину, яка має цю ж таки шкідливу звичку . Результати обстеження дітей віком 7-11 років свідчать, що діти батьків-курців нижчі на зріст, у них гірше налагоджена дихальна функція, і вони вдвічі частіше страждають від легеневих захворювань.

У сім'ї, де курили батьки, згодом починають курити 67% хлопчиків і 78% дівчаток. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 80% таких дітей зберігають цю звичку й надалі. В арсеналі дитячих психіатрів нещодавно з'явився новий термін "природжена дитяча нервовість". Цей діагноз щодалі частіше ставлять дітям, народженим від батьків та матерів, які ведуть нетверезий спосіб життя або курять.

Нікотин - отрута, це відомо всім. Але біда в тому, що абсолютна більшість курців, безтурботно палячи, все-таки тішать себе: "Той дзвін дзвонить ще не по мені... може пронесе, не торкнеться, мало чого буває, не всім же помирати..." Центральний інститут онкологічних захворювань Німеччини пропонує до уваги курців ще одну закономірність:

"В авіакатастрофах фатальний випадок серед мільйона людей чекає своєї жертви не частіше, ніж раз у 50 років. При автомобільних катастрофах фатальний випадок трапляється серед мільйона людей кожні 2-3 дні. Серед мільйона людей смерть від куріння — кожні 2-3 годин."

Пам’ятаймо, що куріння - це найбільша з причин смерті, яку можна відвернути.

Як же допомогти підлітку кинути курити. Найперше і головне, це

1. Батьки повинні першими звільнитися від куріння.

2. Дорослі зобов’язані допомогти дитині позбутися звички курити. Ігри, відпочинок на свіжому повітрі, прогулянки, бесіди – це все сприяє відмові від куріння.

3. Не повчати, а підтимувати своїх дітей, стверджувати, що все вийде, якщо людина хоче чогось досягнути.

4. Не боятися компанії своєї дитини, а допомогати і їм боротися зі спокусою куріння.

Варто, мабуть, зараз дати і поради батькам, котрі курять і борються із цією шкідливою звичкою. Пам’ятайте, що

- ви людина, котра може нагородити себе не лише курінням. Краще кілька раз глибоко вдихнути свіже повітря і прогулятися пішки. Наслідки дадуть більший ефект.

- Вам треба чимось зайняти руки. Візьміть телефон і напишіть СМСку другу чи розгадайте кросворд з олівцем у руках.

- Куріння вас налаштовує на діяльність. Але це обман. Чим більше ви курите, тим більше ускладнюєте собі життя.

- Ви берете цигарки, коли хвилюєтесь, спробуйте просто вчасно вирішити конфлікт і не потрібно буде курити.

- Ви курите без перебору. Кожен раз, коли ви берете цигарку, ставте собі запитання: «А чи хочу я курити?». Ви будете здивовані, як часто ви цього не хочете.

Сьогодні ми з вами, шановні батьки, торкнулися важливої теми, що стосується і морального обличчя наших дітей і насамперед їх здоров'я. А здоров’я дітей – «крихка кришталева кулька», і тримають її три атланти: спадковість, спосіб життя і середовище.

Батько і мати – найкращі вихователі, і тому вони мають вплив на своїх дітей навіть тоді, коли їх нема вдома. Пам’ятайте, що дитина – дзеркало своїх батьків. Як у краплині води відбивається сонце, так само і в дітях відбивається особистість батька та матері. Майбутнє належить тільки дітям. Робіть все, щоб дитинство і майбутнє наших дітей були прекрасними. Любові й довіри, щирості та взаєморозуміння, успіхів та щастя вам та вашим дітям. Дякую за увагу.

ПЕДАГОГІЧНИЙ ПРАКТИКУМ ДЛЯ БАТЬКІВ  1. Батькам пропонується обговорити результати тестування учнів класу ( тест

« Закінчити речення»). Класний керівник зачитує деякі цитати з тестів.

2. Батькам пропонується обговорити ситуацію.

Ситуація для обговорення.

« Прийшла до мене у службових справах дівчина, зовсім молоденька, майже підліток на вигляд. Я запросила її сісти. Вона подякувала, сіла і закурила, випустивши із рота сильний струмінь диму. Потім, поки ми розмовляли, палила рівно, спокійно, пускаючи дим кілечками. Миловидність та молодість так не в ячалися з усім цим.

Я обережно запитала:

-І давно ви курите?

- З восьмого класу, - відповіла вона спокійно.

- Значить, з тринадцяти років, - уточнила я.

- Виходить, так, - без бентеження підтвердила дівчина .- І повірте мені, не одна я така…

- Ну, а як же батьки до цього ставляться?

- А хіба їм обов’язково знати все, що роблять їх діти? – тепер уже вона запитала мене.

- Поки діти залишаються дітьми, батьки повинні відповідати за їх вчинки.

- Не знаю, - сказала вона задумливо та невпевнено. – Може, і повинні. Тільки я б все одно курила. Зараз всі палять. При чому тут батьки – молодь завжди більш сучасна».

Класні керівники проводять батьківський практикум

Дайте відповідь на запитанння:

1. Які цигарки курить ваша дитина?

2. Скільки раз в день?

3. З ким, в якій компанії він курить?

4. Що є причиною куріння?

Порівняйте свої відповіді з відповідями ваших дітей, записаних раніше. Зробіть висновки з цього порівняння.

ІІ. Тема. Культурні цінності сім’ї та їх значення для дитини.

Форма проведення: обмін думками на тему зборів.

Питання для обговорення:

Книга та її значення в розвитку пізнавальних і моральних якостей особистості.

Культурні традиції сім’ї.

Вплив культурних цінностей сім’ї на пізнавальний розвиток дитини.

Розповіді батьків про традиції сім’ї з формування культурних цінностей: читання книг, газет і журналів; відвідування театрів і музеїв; знайомство з природою; туристичні походи тощо.

Лекція класного керівника про вплив культурних традицій сім’ї на пізнавальну активність дитини (пов’язати її з думками, висловленими у процесі обговорення теми зібрань).ІІІ. Обрання батьківського комітету учнівського колективу та НВК.Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка