Тема. Життя таке чудове! Мета



Скачати 90.69 Kb.
Дата конвертації14.05.2019
Розмір90.69 Kb.


Тема. Життя таке чудове!

Мета: спонукати учнів до глибоких роздумів щодо сенсу життя та виділення яскравих його моментів; сприяти розвитку позитивного ставлення до життя та формування самосвідомості..

Очікувані результати: усвідомлення учнями розмаїтості життя та його великої цінності.

Цільова аудиторія: учні 10 класу.

Обладнання: плакати «Життя», «Правила групової взаємодії», роздруковані матеріали «Притча», «Ситуації», стікери, кольорові маркери та олівці, аркуші А4, ватман А1.

Дата:

Тривалість: 1 год.

Хід заняття:

1. Організаційний момент

Психолог вітає учасників.

Сьогодні ми поговоримо з вами про вміння отримувати радість від життя, хоч би яким важким і складним воно не здавалося. Так, сучасне життя складне й динамічне, але воно глибоке й дуже розмаїте. На мою думку, радість і щастя — це вміння існувати в гармонії зі світом і самим собою. Отож, сьогодні ми виокремимо, чому ж життя — це чудова річ.



2. Прийняття правил роботи групи

Мета: навчити учасників встановлювати правила для себе та інших людей (розвиток самоорганізації), не боятися відкрито висловлювати свої думки, формувати відповідальне ставлення до власної поведінки.

3. Вправа «Притча»

Мета: спонукати учнів до глибоких роздумів щодо суті життя та виділення яскравих його моментів.

Хід вправи:

Учасникам пропонують ознайомитися з притчею та проаналізувати її.

ПРИТЧА

Якось один професор на великому білому аркуші намалював малу чорну крапку і показав учням.


  • Що ви бачите?запитав він.

  • Чорну крапку,відповіли всі разом.

  • Так, ви всі бачите маленьку чорну крапку,сказав професор.Але ніхто не помітив великого білого аркуша.

4. Вправа «Піктограми».

Після обговорення притчі дітям дають білий аркуш з великою чорною цяткою у центрі і пропонують завдання показати на аркуші, що вони бачать на ньому і що для них особисто є цей білий аркуш.



Висновок: Життя здається складним, тому що ми не бажаємо сприймати його таким, яким воно є. Людина часто буває не задоволена своїм життям, заздрить іншим, адже завжди є хтось красивіший, багатший, успішніший, щасливіший за неї. Але це тільки на перший погляд, адже абсолютно у кожної людини є свої проблеми, свої «скелети в шафі». Якщо замислитися, то розумієш, що завжди є хтось, набагато нещасніший від тебе, і твої проблеми, порівняно з його горем, — дрібниці. Тому треба просто радіти з того, що ти живеш, насолоджуватися кожним прожитим днем, адже час спливає дуже швидко.

Життя — це серія хвилин: справжній успіх приходить лише тоді, коли ми живемо всіма хвилинами сповна. Не ризикуй, ідучи за маленькою чорною крапкою й оминаючи великий білий аркуш.



5.. Рухлива гра «Атоми і молекули»

Мета: зняти емоційне напруження та втому.

Хід вправи:

Коли я буду говорити: « Атоми й молекули по два, три, чотири, п’ять…, ви маєте утворити або пару, зібратися по п’ять чоловік тощо. Зрозуміло.

Молекули спілкуються, знайомляться один з одним, шепочуть своє ім’я один одному. Молекулу дізнаються про вміння один одного, так створюються групи.
6. Вправа «Полюси»

Мета: навчити учнів шукати позитивні сторони, озброїти їх способами зміни «мінуса» на «плюс» у ситуаціях, які їм знайомі та близькі.

Хід вправи

Люди, здається, з якоюсь насолодою говорять сьогодні про погане, неперспективне. Схоже, негатив став умовою нашого життя, і ми не вміємо міняти «мінус» на «плюс». Нашою наступною вправою буде зміна негативу на позитив. Вам потрібно буде ознайомитися із ситуаціями та надати рекомендації щодо подолання труднощів.

Ситуація 1

Марічка зустрічалася з Іванком уже 2 роки: завжди були разом, не сварилися і розуміли одне-одного. Марічка вже уявляла себе нареченою, подумки вибирала сукню, планувала щасливий день свого життя. Аж ось... одного дня вона дізнається про зраду свого коханого і вимагає пояснень. Між ними відбувається сварка, під час якої Іванко чітко дає зрозуміти, що між ними усе закінчено... Марічка від таких слів не тямить себе від горя і відчуває, як з-під ніг тікає земля...

Ситуація 2

Сергійко досить здібний та товариський хлопець. Та ось чомусь, як кажуть, видався не його день: зранку не встиг поснідати, бо проспав, у школі взяв не той зошит і отримав за домашнє завдання двійку, на уроці української літератури (а він цей предмет так любить), не зміг вчасно зосередитися й правильно відповісти на запитання вчителя (і відчув себе невдахою). Та на цьому його негаразди не закінчилися: він встигнув посваритися з найкращим другом та не отримав бажаної підтримки від батька. Після всього цього Сергій почувається невдахою і досить самотнім...



Висновок

Оцінка всього навколо починається з нашого внутрішнього ставлення до оточення. Спробуйте змінити ставлення до життя, і воно зміниться саме. Не буває безвихідних ситуацій. Треба пам’ятати: якщо у нашому житті щось не складається, то це є сигналом для того, що ми десь помилилися або поводимося неправильно. Отже, замість того, щоб страждати, треба знайти помилку, зробити висновки та почати виправляти ситуацію.



7.. Вправа «220В»

Мета: зняти емоційне напруження та втому, налаштуватися на працю.

Хід вправи

Учні стоять великим колом. За командою тренера починають рахувати від 1 до 220 (десятками). Спочатку пошепки, дуже тихо, дедалі — голосніше, причому коло звужується у центр. Максимальної гучності досягають, коли рахунок дійде до 220. Після цього рахунок починається у зворотному порядку, і усі учні крок за кроком знову утворюють початкове велике коло, зрештою всі замовкають.



8. Вправа «Метафори мого життя»

Мета: розвивати креативність та емпатію, позитивний погляд на життя.

Хід вправи

Ми рідко замислюємося над тим, яке значення у нашому житті мають метафори. Адже гарні метафори — це не тільки атрибут художнього твору, але й постійні супутники нашого висловлювання (наприклад, «поговорити віч-на-віч», «знаходити спільну мову» та інші). А які метафори повсякденного життя ви знаєте? (Учні називають їх.) Метафори не тільки є окрасою мови, вони допомагають виділити індивідуальні особливості нашого бачення світу, себе та інших людей. Якщо ж людині вдається створити свою власну оригінальну метафору, яка описує її оцінку тієї чи іншої життєвої ситуації, це дозволяє донести до інших саме її, неповторний погляд на світ. Тож сьогодні спробуймо віднайти яскраві неординарні метафори, які пов’язані з нашим світосприйняттям та розумінням власного життя. Можливо, сьогодні, виконуючи цю вправу ми зможемо пізнати про себе щось нове.

Отже, вам потрібно буде продовжити речення «Життя — це...» таким чином, щоб вийшла метафора, яка буде пов’язана із запропонованою тематикою.

Прошу вас закінчити речення метафорою, що пов’язана з харчуванням. Не дивуйтесь. Просто пошукайте яскравий та точний образ, який найбільш точно відображатиме ваше сприйняття життя через метафору з галузі харчування.



Психолог наводить приклади:

  • Життя — це горіх з дуже міцною шкаралупою та невідомою серцевиною.

  • Життя — це чарівна страва, якою, скільки не їж, не можна насититися.

Для продовження фрази дають 5 хвилин, після чого усі учасники представляють свої метафори.

9. Рухлива гра

«Австралійській дощ»

Мета: психологічно розвантажити учасників та пояснити один зі способів релаксації у складних ситуаціях.

Хід вправи

Психолог. Чи знаєте ви, що таке австралійський дощ? Ні, то давайте послухаємо разом, який він. Прошу вас підвестися і зараз по колу ланцюжком ви будете передавати мої рухи. Як тільки вони повернуться до мене, я передам наступний. Стежте уважно.

  • В Австралії здійнявся вітер. (Тренер потирає долоні)

  • Починається дощ. (Клацання пальців)

  • Дощ посилюється. (Плескання долонями по грудях)

  • Починається злива. (Плескання по стегнах)

  • А ось і град. (Тупіт ногами)

  • Що це? Буря вщухає. (Плескання по стегнах)

  • Дощ стихає. (Плескання долонями по грудях)

  • Краплі доща падають на землю все тихше.

(Клацаннями пальцями)

  • Тихий шурхіт вітру. (Потирання долонями)

  • Сонце! (Руки вгору)

10. Підбиття підсумків

Психолог. Життя — це безцінний дар, який людина одержує під час народження, проте як вона зуміє розпорядитися цим даром — залежить від неї самої. Життя можна витратити на різні задоволення, на те, щоб отримати якомога більше приємних вражень і насолод. Але від такого життя можуть залишитися тільки приємні спогади, які є малою втіхою в старості. Саме тому, що життя має величезну цінність саме по собі, не варто розтрачувати його на щось менш цінне, у тому числі й на самі лише задоволення. Людина має цінувати своє життя навіть тоді, коли в ньому більше негараздів, ніж радощів.

11. Вправа «Побажання»

Мета: розвивати в учасників доброзичливе ставлення одне до одного.

Хід роботи

По черзі учасникам пропонують долонями передати будь-яке побажання своєму сусідові праворуч та висловити, що сьогодні він взяв для себе. Слід обов’язково наголосити на тому, що за жодних обставин не можна опускати руки, адже ми будуємо наше життя власноруч. Тож якого кольору буде наступна смуга нашого життя, знаємо лише ми. Усе залежить лише від нас. Життя чудове!




Каталог: Files -> downloads
downloads -> Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску. Бджільництво – галузь, яка займається розведенням бджіл для отримання меду, воску
downloads -> Українська мова
downloads -> Романтизм, а з другої половини ХІХ ст реалізм
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Інформації про материки та океани. Карти материків та океанів, їх класифікація за масштабом, просторовим охопленням, змістом і призначенням Учень: називає
downloads -> Використання на уроках географії технологій інтерактивного навчання
downloads -> Конспект інтегрованого уроку для 10 класу з географії та англійської мови
downloads -> 1. Підготовчий період
downloads -> Комп'ютерні комунікації – обмін даними між комп'ютерами. Сьогодні комп'ютерні комунікації здійснюються за допомогою комп'ютерних мереж

Скачати 90.69 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка