Тема 6: Справедливість та винагорода Мета І завданняСкачати 27.17 Kb.
Дата конвертації29.12.2017
Розмір27.17 Kb.

Тема 6: Справедливість та винагорода

Мета і завдання:

  • допомогти учням зрозуміти зміст понять «справедливість» та «винагорода»; формувати в характері учнів справедливе ставлення до інших.

Ключовий вірш:

«Хто вірний в найменшому, і в великому вірний; і хто несправедливий в найменшому, і в великому несправедливий» (Лк. 16, 10).Біблійний уривок притча «про несправедливого управителя»:

«Оповів же Він й учням Своїм: Один чоловік був багатий, і мав управителя, що оскаржений був перед ним, ніби він переводить маєток його. І він покликав його, і до нього сказав: Що це чую про тебе? Дай звіт про своє управительство, бо більше не зможеш рядити. І управитель почав міркувати собі: Що я маю робити, коли пан управительство відійме від мене? Копати не можу, просити соромлюсь. Знаю, що я зроблю, щоб мене прийняли до домів своїх, коли буду я скинений із управительства. І закликав він нарізно кожного з боржників свого пана, та й питається першого: Скільки винен ти панові моєму? А той відказав: Сто кадок оливи. І сказав він йому: Візьми ось розписку свою, швидко сідай та й пиши: п'ятдесят. А потім питається другого: А ти скільки винен? І той відказав: Сто кірців пшениці. І сказав він йому: Візьми ось розписку свою й напиши: вісімдесят. І пан похвалив управителя цього невірного, що він мудро вчинив. Бо сини цього світу в своїм поколінні мудріші, аніж сини світла. І Я вам кажу: Набувайте друзів собі від багатства неправедного, щоб, коли проминеться воно, прийняли вас до вічних осель. Хто вірний в найменшому, і в великому вірний; і хто несправедливий в найменшому, і в великому несправедливий. Отож, коли в несправедливім багатстві ви не були вірні, хто вам правдиве довірить?І коли ви в чужому не були вірні, хто ваше вам дасть?» (Лк. 16, 1-12).Між предметні зв’язки: історія стародавнього світу, українська література.

Словник термінів та понять:

«управитель» – особа, яка керує якимсь проектом праці;

«чесність» – правдивість у словах, вчинках, думках;

«нечесність» – неправдивість, закритість перед ближнім.


Розвиток теми:


На класній дошці виразно записана тема уроку.

Історична довідка: за часів Ісуса Христа майже вся родюча земля належала власникам, які жили в містах, або ж в інших краях, а на їх землях працювали наймані робітники. Народ поважав власників, які переважно були чужинцями за те, що вони не дуже пригноблювали найманих робітників.

Читання біблійного уривку та обмірковування його смислу – Лк. 16, 1-12: Вчитель, або ж хтось з учнів зачитує вголос біблійний уривок, обговорює притчі і роздумується над притчею за допомогою навідних запитань.

Закріплення теми завдання для учнів: Ділимо клас на три групи, кожна з них отримує завдання:

підібрати синоніми до слова «справедливість»;

до слова «винагорода»;

до слова «розрахунок».Підсумок уроку: Вчитель допомагає учням зробити самостійно підсумок уроку, на основі слів Паїсія Свято горця про справедливість1: «От, скажімо, сидять двоє за одним столом, їдять, перед ними одна тарілка з десятьма абрикосами. Якщо один з’їсть, по обжерливості, сім і залишить іншому три, тоді він має неправду і вона не оправдає його: це є несправедливість. Якщо він скаже: “Є, нас двоє, а абрикосів десять, то дістанеться по п’ять”, і з’їсть п’ять і залишить другому п’ять, тоді цей чоловік виявляє людську справедливість і має людську правду. Заради цієї людської справедливості багато разів бігаємо по судах, щоб її знайти. Якщо він побачить, що іншому брату подобаються абрикоси, прикинеться, що вони йому не подобаються, з’їсть тільки один заради помислу і скаже йому: “Брате, їж інші абрикоси, тому що мені вони не дуже подобаються”, тоді він має Божу правду».

Домашнє завдання: написати коротенький твір на тему: «моя правда — правда Божа».11 Наш сучасник – афонський старець: Паїсій. – «Премудрість Божі Софія», 2002. – с. 8.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка