Світловодська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5Сторінка1/6
Дата конвертації29.12.2017
Розмір1.09 Mb.
ТипКонцепція
  1   2   3   4   5   6

Світловодська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

Затверджую

Директор Світловодської ЗШ№5

______________О.І.Пузир

___________________2015 р.План виховної роботи

на 2015-2016 н.р.

м. Світловодськ

2015– 2016 н. р

Вступ

В Україні, як і в інших країнах світу склалася система виховання, в якій втілилася самобутність народу. Нині під впливом національно – виховних традицій народу поступово відроджується національна система виховання, функціонування якої відповідає таким реаліям сьогодення, як перехід України на ринкову економіку, відродження в усіх сферах життя українського суспільства і процес розбудови незалежної держави.

Концепція громадянського виховання, Концепція національного виховання, закон України „Про загальну середню освіту”, Національна доктрина освіти у двадцять першому столітті головною метою виховання на сучасному етапі бачить передачу молодому поколінню соціального досвіду, багатства духовної культури народу, його національної ментальності, своєрідності світогляду, і на цій основі формування особистісних рис громадянина України, які включають в себе національну самосвідомість, розвинену духовність, моральну, художньо – естетичну, екологічну, правову, трудову і фізичну культуру, розвиток здібностей і талантів.

Головна мета школи – формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадянською позицією, готовою до конкурентного вибору свого місця в житті.

Над реалізацією цих завдань працюватиме педагогічний колектив протягом навчального року. Виконуючи ці завдання педагоги використовуватимуть різноманітні форми і методи роботи: екскурсії, конкурси, турніри і т. д.

Основними завданнями роботи у 2015 – 2016 н. р. є : • виховання громадянина України;

 • формування особистості учня, його наукового світогляду, його здібностей, обдарувань;

 • виконання вимог Державного стандарту освіти, підготовку учнів до подальшої освіти і трудової діяльності;

 • виховання в учнів поваги до Конституції, державних символів, почуття власної гідності, свідомого ставлення до обов’язків, прав і свобод людини і громадянина, відповідальності перед законом за свої дії;

 • реалізацію права учнів на вільне формування політичних і світоглядних переконань;

 • виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій, звичаїв, рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;

 • виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного і психічного здоров’ я учнів;

 • впровадження проектної системи виховної роботи в організації життєдіяльності учнів у школі.


І.Аналіз виховної роботи за 2014 – 2015 н. р.

Протягом 2014-2015 навчального року виховну роботу школи було організовано з урахуванням основних положень Конституції України згідно з Законами України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, „Про мови в Україні”, „Про охорону дитинства”, Про попередження насильства в сім'ї”, Національною програмою виховання (1-11 кл.), Концепцією виховної роботи школи, перспективним планом роботи школи на 2010 – 2015 роки, річним планом роботи навчального закладу на 2014 – 2015 навчальний рік.

В 2014-2015 навчальному році педагогічний колектив школи продовжував працювати над проблемою „гуманізація навчально-виховного процесу - ефективна умова розвитку учня як особистості».

Основні завдання методичного об'єднання класних керівників • „підвищення теоретичного, науково-дослідницького рівня підготовки класних керівників з питань психології та педагогіки;

 • Забезпечення виконання єдиних принципових підходів до виховання і соціалізації учнів;

 • Координування планування, організації та педагогічного аналізу виховного заходу класного керівника

 • Сприяння становленню й розвитку системи виховної роботи класних керівників” дозволяють грамотно вирішити проблему школи.

Метою виховання є особистісно-зорієнтоване навчання і виховання, спрямоване на розвиток і реалізацію інтелектуальних і духовних якостей особистості вихованців, прагнення до взаєморозуміння, взаємодії, самореалізації. Вирішуючи завдання, школа забезпечує різні види діяльності позакласної сфери: гурткової, профільної, спортивної, художньо – естетичної роботи, максимально сприяючи розвитку і самовизначенню особистості дитини.

Основними завданнями виховної роботи школи в 2014-2015 навчальному році були: 1. Підтримка та укріплення шкільних традицій, що сприяють створенню загальношкільного колективу.

 2. Удосконалення методичної майстерності класного керівника, спроможного компетентно здійснювати виховну діяльність.

 3. Розвиток учнівського самоврядування.

 4. Формування громадянина-патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю.

 5. Виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини та з повагою ставиться до традицій і культури інших народів.

 6. Виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян. Формування гігієнічних навичок і засад, здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я.

 7. Організація виховного процесу в класному колективі та в роботі з батьками на засадах проектної педагогіки.

 8. Створення програми виховання для окремого класу з урахуванням індивідуально-педагогічних можливостей класних керівників, батьків, а також - результатів вивчення рівнів фізичного, соціального, психічного та духовного розвитку учнів.

 9. Змістове наповнення програми виховання з урахуванням вікових особливостей учнів.

 10. Оптимальне поєднання форм організації виховної роботи: індивідуальної, групової, масової.

 11. Інтеграція зусиль батьківської громади, позашкільних закладів, представників державної влади, громадських та благодійних організацій, правоохоронних органів та установ системи охорони здоров'я.

Варто відзначити, що в 2014-2015 навчальному році виховна робота школи була побудована за циклами та тематичними тижнями. Це дозволяло зосередити сили учасників виховного процесу на спільній темі і організовувати роботу більш цілеспрямовано.

Планування виховної роботи класними керівниками - один із головних факторів успішного виховного процесу.

Педагогічний колектив школи володіє методикою планування. Усі класні керівники складають психолого-педагогічні характеристики класу, формують чіткі цілі та завдання виховання. Планування роботи ведеться за такими розділами:

1 – основні виховні заходи;

2 – індивідуальна робота з дітьми;

3 - охорона життя і здоров'я;

4- робота з батьками.

Одним з пріоритетних напрямків роботи в цьому навчальному році було патріотичне виховання. Патріотичне виховання має на меті виховання національної свідомості, любові до землі та до свого народу. Класоводи 1-х – 4-х класів та класні керівники 5-х – 11-х класів провели бесіди та виховні години в класах із відзначення державних свят, пов’язаних з історією України та рідного краю. Були також проведені День української писемності та мови, День рідної мови, День соборності України, Шевченківські дні, оформлена книжкова виставка «Україно – моя Батьківщина», конкурс малюнків «Національні символи України». Традиційними в школі є заходи з відзначення Дня партизанської слави, виховні години до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, уроки мужності до Дня визволення Новогеоргіївська,зустрічі з ветеранами війни, конкурси малюнків та плакатів, покладання квітів до пам’ятних місць. Вперше у цьому навчальному році було започаткована ярмарку солодощів, усі виручені кошти за продаж відправленні на допомогу солдатам у зону АТО, крім того започатковано нову традицію в школі проводити восени фестиваль творчості «Як у нас на Україні». У цих заходах взяли участь учні 1-х – 11-х класів. Найактивнішими були учні 4-х , 6-х та 8-х класів. Активну участь брали учні-волонтери та вчителі школи в обласній акції «Зірка пам’яті» та «Ветеран – online». В рамках акції «Зірка пам’яті» учні та вчителі школи вітали ветеранів зі святами, відвідували вдома, надавали посильну допомогу.

Щороку до Дня Перемоги в школі проходить Єдиний урок мужності, участь учнів школи у покладанні квітів та створенні «живого коридору», відвідування шкільної кімнати бойової слави, зустрічі з ветеранами та ін. з нагоди 70- річниці перемоги у Другій світовій війні у школі проведено фестиваль пісень воених років «А пісні теж воювали» та акції «Діти Світловодська за мир», створено проект «Пам'ять про дідів та прадідів які воювали»

До Дня Покрови - свята козацтва – проведено спортивні змагання «Іменем війська запорізького» та до Дня збройних сил України відбулися спортивні змагання між хлопчиками, подолання смуги перешкоди, традиційна конкурсна програма між учнями 3-х – 11-х класів «Сильні, спритні, сміливі» та Козацькі розваги за участі учнів 4-11 класів. На виконання Указу Президента України «Про відзначення Днів пам’яті жертв Голодомору» в школі в період з 16 по 19 листопада проведено виховні години та години спілкування для учнів 1-х – 11-х класів, виставку плакатів, учні школи взяли участь у міському мітингу-реквіємі, присвяченому жертвам Голодомору та політичних репресій.

З метою формування національної самосвідомості, виховання громадянина України, що шанує культурне надбання свого народу, проведено:

- перший урок на тему «Україна – едина країна»

- літературно-музична композиція «Вінок слави Кобзареві»

- інтелект-шоу «Я патріот» (С.М.Бессараб)

- шкільне свято „Андріївські вечорниці” (Аргат М.В.)

- свято «Мова - диво калинове!» (О.Г.Лисенко)

Бібліотечний урок «Національний скарб - українська книга»

- виховні заходи „Наші звичаї та обряди”, „Кіровоградщина – козацький край” за участю працівників бібліотеки № 3;

- конкурс малюнка „Кожному мила своя сторона”

- регіональний етап Міжнародного конкурсу «Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ»;

- відзначення Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій;

- заходи щодо відзначення Дня соборності та Свободи;

- участь у фестивалі „Єврофест-2014”.

Робота з морально-правового виховання в школі була спрямована на формування особистості, яка здатна уникати конфліктів, більше уваги приділялося вихованню в дітей толерантності, внутрішньої потреби в загальнолюдських цінностях. Громадянське та морально-правове виховання забезпечується в школі через систему заходів, спрямованих на формування етичної культури учнів, виховання милосердя та співпереживання. З цією метою в школі було проведено «Інтелектуальний марафон» для учнів 9-х – 10-х класів, де переможцями стала команда учнів 9-х класів, яка взяла участь у міському турі гри, інтелектуальна гра для учнів 7-х класів «найрозумніший», та «12 балів», Тиждень правознавства організований та проведений вчителем правознавства Скальською І.В. в рамках якого були проведені змагання, вікторини, конкурсні програми, диспути, рольові ігри та інше. Протягом року було проведено декілька акцій милосердя «Хай живе надія», «Від серця до серця», «Щастя на крилах», в яких учні школи взяли саму активну участь: збирали кошти, брали участь у конкурсах малюнків та плакатів. У квітні був проведений єдиний тематичний урок на тему «Мій біль – Чорнобиль». Також з метою морального виховання та виховання толерантності для учнів школи були проведені тематичні виховні години «Я хочу стати кращим», «Мої життєві принципи», «Стратегія прийняття моральних рішень».

Головним результатом діяльності школи в цьому напрямку є свідоме дотримання учнями встановлених правил, вимог, норм, прийнятих у суспільстві, виховання такту, чемності, громадянської відповідальності, самодисципліни та організованості.

Художньо-естетичне виховання та сприяння творчому розвитку особистості наполегливо проводилося класними керівниками, педагогом -організатором, вчителями, адміністрацією. Виконуючи завдання художньо-естетичного виховання щодо розвитку інтересу до культури рідного краю, виховання естетичного смаку, відчуття прекрасного в школі проводились такі заходи: відзначення міжнародного Дня музики, працювала «Майстерня Діда Мороза», ряд заходів до відзначення Дня святого Валентина (конкурси газет, віршів, валентинок, «стіна кохання»), конкурси газет та плакатів до Дня Вчителя та 8 березня. На високому рівні пройшли підготовані учнями новорічні ранки та вечори.

Крім того, були проведені заходи:

- фотоконкурс «Моя Україна»;

- конкурс „Осінній вернісаж”, 2-11 класи;

- виставка декоративно-ужиткового мистецтва (Білко Т.М.);

- інтелектуальна гра „Музикальний калейдоскоп”(Мельник Т.А.);

- виховний година „Українські обряди” (Білко Т.М.);

- збір інформації для музею школи;

- відвідування музеїв, виставок, концертів, подорожі та екскурсії містом, Україною.

У жовтні було проведено День самоврядування, під час якого учні проявили неабияку активність, зацікавленість і творчість. Було залучено до 80 % вихованців 10-11 класів, які провели низку планових занять з різних предметів та виконували обов′язки адміністрації школи.

Основним питанням виховної роботи школи було формування здорового способу життя, яке мало місце практично у всіх заходах впродовж навчального року. З метою фізичного виховання учнів, розвитку в них інтересів до занять спортом в школі постійно проводяться спортивні змагання в рамках Дня захисника Вітчизни, Дня збройних сил України, Дня фізкультурника, декади фізичної культури і спорту. Учні школи є постійними учасниками та переможцями спортивних змагань міського та обласного рівня. Учні школи прийняли участь у Всеукраїнських дитячо-спортивних змаганнях, в міських спортивних змаганнях „Шкіряний м′яч”, в змаганнях з волейболу баскетболу, та інших видів спорту. З метою формування здорового способу життя, забезпечення повноцінного фізичного та психічного розвитку дітей протягом навчального року робота проводилася класними керівниками на годинах спілкування, в позаурочний час, перед екскурсіями та культпоходами.

В постійній співпраці з батьками були класні керівники. На батьківських зборах розглянуті питання:

- результати навчання учнів;

- відвідування навчальних занять;

- стан дитячого травматизму;

- аналіз стану дисципліни;

- профілактика захворювань;

- питання профорієнтації;

- підготовка до державної підсумкової атестації;

- літнє оздоровлення учнів;

- безпека життєдіяльності учнів в літній період. „Про запобігання всім видам дитячого травматизму”

- шкідливі звички;

- правова освіта.

На батьківських зборах виступили вчителі – предметними, які ознайомили батьків про стан успішності дітей та проблемами, які виникають під час навчання. Для шкільного батьківського комітету були організовані зустрічі з медичними працівниками, представниками служби у справах неповнолітніх.

Окремим питанням у виховній роботі школі є профілактика наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління та формування здорового способу життя.

Адміністрацією школи проводилася робота з попередження дитячого травматизму організована за наказом № 56 від 03.09.2013. «Про організацію роботи в школі з питань збереження життя і здоров’я учнів».

На початок навчального року були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах та шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, дозвіл СЕС на експлуатацію харчоблоку, паспорт санітарно-технічного стану школи.

Посадові обов’язки працівників, інструкції з охорони праці, безпеки життєдіяльності діють відповідно до наказів по школі.

Відповідно до плану роботи з охорони праці навчального закладу, «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 року №563, та з метою попередження травматизму серед учасників навчально-виховного процесу, підвищення персональної відповідальності за стан робочих місць розроблені інструкції з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, електробезпеки та інші. У школі є всі необхідні журнали для реєстрації інструктажів із охорони праці працівників та учнів школи.

За I семестр 2014-2015 навчального року з дітьми в школі зафіксовано випадків травматизму. Всі травми побутові – падіння. За віком травмовано: молодша група учнів, середня група – учня, старша група учень.

За II семестр 2011-2012 навчального року з дітьми в школі зафіксовано 6 випадків дитячого травматизму у побуті. За віком травмовано: молодша група - 1 учні, середня група –5учня, старша група - 0учень.

Протягом року, у відповідності до річного плану роботи, згідно Положення про проведення Тижнів безпеки життєдіяльності та з метою популяризації знань правил безпеки життєдіяльності дітей та здорового способу життя в школі проведено чотири Тижня безпеки життєдіяльності, на яких класні керівники прищеплювали навички обережної поведінки в довкіллі та бережливого ставлення до збереження свого здоров'я, життя та здоров'я оточуючих. Для проведення виховних годин залучалися фахівці:

працівники ДАІ, пожежної частини, медичної сфери. Відповідно до наказу управління освіти проведено чотири Тижні безпеки життєдіяльності, матеріали надані у відділ спеціалісту Дурову О.В.:

З 08.09 по 12.09 – Тиждень знань Правил Дорожнього руху на тему «Дорожня грамота».

З 10.11 по 14.11 – Тиждень знань правил пожежної безпеки на тему «з вогнем не жартуй!».

З 02.03 по 06.03 – Тиждень сприяння здорового способу життя на тему «Бережи здоров я з молоду!».

З 06.04.по 10.04 – Тиждень безпеки життєдіяльності на тему «Майбутнє планети у наших руках!».

Кожного разу окремі сценарії вчителів та роботи учнів були відмічені у підсумковому наказі і направлені до обласного управління освіти, а тека з матеріалами Тижня знань «Майбутнє планети у наших руках» була визнано найкращою в місті.

До проведення Тижнів безпеки життєдіяльності залучається весь учнівський та педагогічний колективи школи. Тижні насичені різноманітними заходами: конкурсами, змаганнями, бесідами, годинами-спілкування, створенням проектів та творчих робіт, виконанням практичних дій, театралізованими виставами та ін.

Переможці шкільних етапів нагороджуються грамотами та подяками.

Активну участь у проведенні Тижнів безпеки та у роботі по збереженню життя і здоров’я учнів беруть члени шкільного загону ДЮР.

З вересня місяця Дружина юних рятувальників організувала чергування біля школи за 15 хвилин до початку занять.

Члени ДЮР випускають інформаційні повідомлення, проводять конкурси малюнків, роз’яснювальну роботу серед учнів молодшої та середньої ланок, готують та проводять відкриті виховні години, беруть участь у конкурсах та вікторинах з питань безпеки життєдіяльності учнів. Зокрема було проведено такі бесіди : „Правила пожежної безпеки ”, „Вогонь друг – вогонь ворог ”, лінійки по паралелям з питань пожежної безпеки, конкурс „Швидше швидкої допомоги ”, вікторина „Твої друзі – дорожні знаки ”, ігрова програма „В гостях у Світлофора ” , відкрита виховна година «Судимо Нікотин». Члени загону ДЮР оформили та постійно оновлюють стенди „Правила дорожнього руху ”, „ Санбюлетень ”, „Правила поводження на водоймищах ”, „Юний рятівник ”.

В цьому році завершено роботу над створенням авто містечка на території школи.

Крім того проводяться виховні години в усіх класах за спільною темою «Життя людини – найвища цінність».

Протягом року питання з охорони праці та безпеки життєдіяльності розглядалось на засіданні методичного об’єднання класних керівників, на нарадах при заступникові директора з виховної роботи, нарадах при директорі.

З метою задоволення особистісних потреб учнів, їх самореалізації та самовдосконалення, максимального розвитку творчих здібностей, створення оптимальних умов для розвитку індивідуальних можливостей учнів у школі організовано:

- робота шкільних гуртків та факультативів:

- «Хореографія» (керівник – Зарицкий О.Р..);

- «Захисти себе від ВІЛ» ( керівник – Коваленко В.П...);

- «Гурток прикладного мистецтва» (керівник – Дзюник Н.В.)

- «Корегуюча гімнастика» (керівник – Долгашов М.Я., Семко П.О. ) .

Суттєву роль у здійсненні системи роботи школи з виховання свідомого громадянина України зі сформованою життєвою компетентністю є діяльність з превентивного виховання, до заходів якого входить попередження злочинності та правопорушень, виявлення негативних змін у поведінці учнів, вивчення причин і умов, що сприяли їм, надання консультативної допомоги підліткам з девіантною поведінкою.

На початку навчального року заступником директора з виховної роботи, була проведена соцпаспортизація класів та школи, зібрані і упорядковані списки учнів відповідних категорій. На обліку в школі перебувають:

- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 3 учнів;

- діти-інваліди -3 учнів;

- діти, які постраждали від наслідків ЧАЕС –3;

- діти, з малозабезпечених сімей – 3;

- діти з багатодітних сімей – 36;

- діти, які перебувають на внутрішкільному обліку - 2;

- діти, які скоїли злочин - 0.

З учнями девіантної поведінки постійно проводилася відповідна робота: профілактичні бесіди, відвідування учнів вдома, розмова з учителями з приводу поведінки на уроках. До роботи з вищеназваними сім’ями та учнями залучалися медпрацівники, практичний психолог, кримінальна міліція, служба у справах неповнолітніх.

На кінець навчального року внутрішньошкільному обліку знаходяться 2 учнів. Усі ці сім’ї протягом навчального року відвідано вдома, за результатами обстеження були складені акти обстеження матеріально-побутових умов, в яких проживають наші вихованці. На обліку в КМСД не знаходиться жоден учень.

З метою виявлення випадків насильства проводилося анкетування в 8-10-х класах. Було визначено, що діти володіють знаннями та поняттями про насильство. Є випадки, коли респонденти самі вчиняли насильство над іншими, слабшими за них дітьми і відчували почуття провини. В класах проведено бесіди з профілактики насильства серед дітей, про відповідальність перед законом за вчинення насильства.

Проведені дослідження побутових умов та умов сімейного виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які потребують особливої педагогічної уваги. Оформлені акти обстеження.

Протягом навчального року велика увага приділялась профілактичній роботі. Проводилися тематичні бесіди з учнями різних класів з метою запобігання девіантної поведінки та розвитку в дітях толерантності, співробітництва з навколишніми (5-8 кл). Це дало змогу продуктивному спілкуванню з учнями в позитивному контексті.

Протягом року здійснювалась робота по соціальному захисту дітей.

Відбувався соціально-педагогічний супровід учнів школи:

- складено банк даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (3 учнів);

- проведено контроль стану утримання дітей-сиріт, дітей-інвалідів;

- оформлені соціальні паспорти дітей-інвалідів.

- учні забезпечені безкоштовним харчуванням, шкільним приладдям та підручниками.

- організовано літнє оздоровлення для дітей, які потребують соціальної підтримки:

Для батьків дітей, які потребують соціальної підтримки надавались консультації щодо соціального захисту. Діти, які потребують соціальної підтримки, поінформовані про роботу гуртків та секцій, за бажанням та фізичною можливістю діти відповідної категорії залучені до позашкільної роботи на базі школи.

Просвіта батьків відбувалася на зборах, де було розкрито такі питання: «Відповідальність батьків за виховання, навчання та утримання дітей», «Права та обов’язки учнів». Консультації учням, батькам, учителям надавалися відповідно до фаху.

З метою профілактики порушень правил поведінки та дисципліни в школі проводилась правова просвіта серед учнів. Було організовано зустрічі з працівниками центру соціальних служб для молоді, кримінальної міліції у справах неповнолітніх .

Систематично проводився контроль за відвідування учнями школи, пропусками занять без поважних причин, проводилась робота з батьками учнів, що пропускають уроки без поважних причин.

Протягом навчального року відбулись засідання шкільної ради профілактики правопорушень серед неповнолітніх ( 4 засідань за окремим планом). Відвідувались уроки у класах, де були зафіксовані випадки порушень дисципліни (5-А, 5-Б, 6-А, 6-Б, 7-А, 10 клас). Під особливим контролем знаходилась сім’ї учнів Дементія Владислава, Биханових Сергія та Микити

В рамках соціально-психологічної просвіти з учнями школи систематично проводилися індивідуальні та групові бесіди за темами: «Правила поведінки учня», «Обов’язки та права дитини», «Підліток та закон», «Спілкуємось та діємо», «Моє здоров’я», «Що руйнує здоров’я».

Адміністрація школи постійно підтримуються зв’язки з громадськими установами, з органами виконавчої влади, Центром соціального захисту, товариством «Червоного Хреста», службою у справах дітей, у проведенні гуманітарних акцій, оперативної допомоги проблемним дітям. 

В школі активно діє система самоврядування. Ця система покликана реалізувати організаційний, творчий та науковий потенціали школярів. Структура самоврядування досить проста: «Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо». Так, у вересні 2014 року згідно із статутом шкільного Парламенту відбулися вибори. В результаті виборів до вищих органів виконавчої влади були обрані: Президент шкільного Парламенту – Нагорська Ірина.

Крім цього у кожному класі були також сформовані органи учнівського самоврядування, обрані мери класів та їх заступники з різних питань: освіти, праці, здоров’я та спорту, культури, юстиції, масової інформації та інше. Це дало змогу залучити до справ школи значну кількість дітей. Кожна з комісій розробила плани, відповідно до яких організовувала свою роботу. Робота учнів у шкільному Парламенті сприяє вихованню в учнів вміння співпрацювати на принципах рівності, гласності, демократизму.

Свої засідання шкільний Парламент проводив щосереди. На своїх засіданнях члени Парламенту обговорювали та вирішували нагальні питання, виносили пропозиції щодо проведення тих чи інших заходів. Традиційним стало проведення шкільного огляду-конкурсу «Найкращий клас школи». В останній день кожного місяця комісія, що затверджена по Положенню робила огляд класних кімнат за певними критеріями, визначала найкращих та розподіляла місця. Активну участь взяли члени шкільного Парламенту і в проведення благодійних акцій «Щасті на крилах» та «Хай живе надія». Волонтери кожного класу збирали кошти, речі, шкільне приладдя та самостійно їх передали фахівцям соціальної служби для населення а також для біженців з Криму.

Міністрами юстиції було організоване чергування учнів по школі. Представники з чергового класу проводили щотижневі рейди-перевірки по наявності шкільної форми в учнів, по запізненню учнів на уроки, по дотриманню учнями правил поведінки для учнів. Підсумки чергування підводились щодня, записувались у журнал чергового та висвітлювались у шкільній газеті «Чергові повідомляють».

Прес-центр шкільного Парламенту постійно оновлював газету «Шкільний квартал» за різними рубриками : «Це цікаво», «Новини школи», «Вітаємо переможців», «Важливі дати» та ін.

На початок нового навчального року було оформлено ряд постійнодіючих шкільних стендів для учнів «Здоровий спосіб життя», «Насильству – Ні!», «Поради психолога», «Права дитини», «Цікаві сторінки з життя школи» та стенд для батьків «Батьківський всеобуч». В жовтні 2014 року в школі пройшов день самоврядування. З метою збагачення високого освітнього рівня та комфортного дозвілля учнів шкільний парламент дуже плідно працює. Члени самоврядування учні школи брали участь у всіх запропонованих шкільних заходах, а саме :

- в підготовці та проведенні Свята першого дзвоника;

- в заходах, присвячених дню партизанської слави;

- підготовка концерту до Дня працівника освіти;

- в шкільному та міському турах інтелектуальних ігор;

- у Дні милосердя (5-11 класи);

- у конкурсі «Щедрий урожай» (1-4 класи);

- випуск стіннівок до Дня збройних сил України «Наші хлопці – молодці»;

- виготовлення листівок Діду Морозу (1-4 класи);

- подаруй ялинці новорічну іграшку (1-11 класи)

- новорічні святкування;

- виставка-розповідь «Відомі постаті рідного краю»;

- участь у заході, присвяченого річниці визволення міста Кіровограда від німецько-фашистських загарбників;

- участь в заході до Дня соборності України;

- участь в обласній акції «Зірка пам‘яті»;

- День святого Валентина – робота поштової скриньки;

- святковий концерт до Міжнародного жіночого дня;

- участь шкільної групи підтримки у змаганнях з волейболу;

- конкурс читців поезії Т.Г.Шевченка;

- День самоврядування;

- конкурс «Писанка моєї родини»;

- заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф;

- заходи до Дня Великої перемоги;

- Свято останнього дзвоника .

Методичним супроводженням виховної роботи є засідання методичного об’єднання класних керівників, виступи класних керівників на педагогічних радах, нарадах при директорі, нарадах при заступнику директора з виховної роботи.

На засіданнях методичного об’єднання класних керівників головна увага приділялася проблемі вдосконалення виховного процесу, піднесення якості та ефективності роботи учнівського самоврядування, забезпечення злагодженості дій школи і сім’ї у вихованні учнів, профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності, забезпечення умов щодо збереження здоров'я учнів та запобігання всім видам дитячого травматизму.

Майже на кожній Педагогічній раді заслуховувались питання з виховної роботи. Так у листопаді одним із питань розглядалося «Стан роботи педагогічного колективу щодо дітей з девіантною поведінкою та схильними до правопорушень», січень – «Стан роботи педагогічного колективу щодо збереження життя і здоров’я учнів та профілактика травматизму», в березні – «роль Виховної роботи у формуванні компетентностей учнів »

Контрольно-аналітична діяльність з виховної роботи складалася з таких компонентів:

- вивчення та аналіз виховного процесу, його закономірностей;

- визначення найважливіших справ, термінів їх виконання;

- аналіз стану виховної роботи, планів роботи;

- вивчення змісту роботи класних керівників, керівників шкільних гуртків – вивчення документації (планів роботи класних керівників, керівників шкільних гуртків), сценаріїв загальношкільних заходів, контролю за виконанням запланованих заходів;

- виявлення недоліків і визначення шляхів їх усунення;

- повсякденна перевірка виконання рішень.

Результати вивчення роботи розглядалися на педагогічній раді, нарадах, методичних оперативках, засіданнях методичного об’єднання класних керівників,наказів «Про стан відвідування учнями навчальних занять за I семестр», «Про підсумки чергування по школі в I семестрі», «Про результати перевірки журналів», «Про підсумки дитячого травматизму за I семестр навчального року», «Про стан ведення щоденників учнів 5-11 класів, «Про вивчення стану профілактичної роботи з попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх».

Грамотно планують роботу з учнями класні керівники Аргат М.В. (4-Б), Шолох В.М..(1-А),Шаповал Т.Д.(1-Б), Скальська І.В. (7-А), Білко Т.М. (7-Б), Коваленко В.П. (9-Б), Ковальова Т.М. (5-А), Лисенко О.Г.(5-Б кл.), Полигач О.В.(6-А).

Різноманітні та цікаві форми роботи практикують Шаповал Т.Д., Скальська І.В., Коваленко В.П., Лисенко О.Г.

Багато працюють із батьками учителі початкової школи.

З метою обміну досвідом роботи класними керівниками та вчителями школи були проведені відкриті виховні заходи, а саме:

За результатами моніторингу активності класних колективів у шкільному житті кращими визнані класи: 3-Б, 4-Б, 5-А, 6-А, 7-А, 7-Б, 9-Б кл.

У цілому завдання , поставлені на 2014-2015 н. р., виконані:

З боку адміністрації школи ведеться постійний контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. В навчальному закладі заведено загальношкільні журнали обліку відвідування, створено систему звірки даних у журналі обліку та класних журналах. Підсумки відвідування аналізуються заступником директора з виховної роботи, класними керівниками, щомісяця розглядаються на нарадах при директорі, періодично на педрадах, радах профілактики. Вживаються необхідні заходи щодо залучення дітей до навчання. З учнями та їх батьками проводилась індивідуальна профілактична робота, направлена на недопущення пропусків навчальних занять без поважних причин.

Також протягом вересня-жовтня вивчалось питання зайнятості учнів в позаурочний час. Аналіз показав, що в позаурочний час учні відвідують гуртки ЦДЮТ, СЮН, ДЮСШ, музичної школи, школи мистецтв, спортивного клубу «Атлант». До роботи в гуртках залучено більше ніж 50% учнів.

Питання виховної роботи розглядаються на нарадах при директорові, педагогічних радах, висвітлюються в наказ по школі та аналітичних довідках. Постійно проводяться тематичні батьківські збори, засідання класних та шкільного батьківського комітету, батьки завжди є помічниками класних керівників у проведенні позакласних та позашкільних заходів.

В 2014/2015 навчальному році на базі школи працює пришкільний табір з денним перебування та організованою відпочинковою зміною «Ластівка», в якому оздоровлюється 56 дитина 1-х – 4-х класів.

Аналіз організації виховної роботи у 2014-2015 навчальному році свідчить про те, що робота була керованою, планомірною і дає здебільшого позитивні результати у рівні вихованості учнів, згуртованості класних колективів,зростанні творчої віддачі педагогів. Але у виховній роботі було ряд недоліків. Не сумлінне виконання посадових обов'язків деякими класними керівниками (не своєчасна здача інформації). Недостатньо активно працювало учнівське самоврядування.

У виправленні цих недоліків потрібно активізувати роботу класних керівників, органів учнівського самоврядування.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка