Світлана Петрівна Бабченко



Дата конвертації04.04.2019
Розмір48.9 Kb.

Світлана Петрівна Бабченко

Вихователь ДНЗ №5 «Дзвіночок»

Міста Жашкова, Черкаської області

Знайомити з життям і творчістю Т.Г.Шевченка я починаю дітей з молодшої групи. Для цього я використовую вірші поета для дітей, вставляючи їх у різні форми роботи: комплексні заняття, екскурсії, С.Х.Д. у куточку книги, спостереженнях, індивідуальній роботі, у куточку по народознавству. Діти проявляють до цього великий інтерес. І якщо є система, то в уяві дітей обов’язково з’явиться образ Великого поета. А виховуючи справжніх українців, це дуже необхідно, зважаючи на вимоги теперішнього часу.

Заняття з дітьми молодшої групи «Колобок» на тему «Зацвіла в долині червона калина…»

Мета: познайомити дітей із процесом перетворення квітів у ягоди (куща калини), закріпити залежність стану ягід від пори року (весна, літо, осінь).Вчити слухати поетичні твори і розуміти їх зміст. Закріпити прийом малювання ягід пальцями та вміння орієнтуватися на потрібній площині (кущі), розвивати естетичне сприймання художнього твору,виразне мовлення та окомір. Виховувати у дітей естетичний смак, інтерес до життя рідної природи, охайність в роботі.

Обладнання та матеріали: три малюнки з кущами калини (силуети кущів з квітами, зеленими ягодами, з червоними ягодами), силуети осінніх кущів для кожної дитини і вихователя, гуаш червоного кольору, вологі серветки для кожної дитини, силует ластівки, повітряні кульки для кожної дитини, музична колонка, флешка із записами веселої і спокійної мелодій, співом ластівки, вірші Т.Г.Шевченка «Зацвіла в долині червона калина…», «Тече вода з-під явора…».

Хід заняття:

Під веселу музику вихователь розкриває ширму на дошці і появляється силует веселої ластівки з конвертом у дзьобі.

Вихователь: - А що ти нам принесла ,ластівочко, у конверті?

(Вихователь нахиляється до пташки і ніби слухає її).

Вихователь: - Ластівочка нам принесла чудові малюнки про наш український кущ - калину. Давайте їх розглянемо!



(Діти разом з вихователем розглядають малюнки, де зображена калина у травні, коли цвіте білим, ніжним цвітом – квітучий кущ, потім другий малюнок – кущ калини з зеленими ягодами, і третій малюнок – кущ калини з червоними яскравими ягодами. Вихователь пояснює дітям про кожний малюнок, ознайомлюючи їх з процесом утворення і дозрівання ягід калини, і про зміну пір року відповідно до цього).

Вихователь: - Малята погляньте на перший малюнок, тут зелений кущ калини вкритий ніжним, білим цвітом, що розміщений купками маленьких біленьких квіточок по всьому кущі. Цвіте калина пізньою весною, коли вже дуже тепло. Саме тоді і прилітають ластівочки і сповіщають нам про теплу весну. (Показує дітям малюнок).

Вихователь читає дітям вірш Т.Г.Шевченка «Зацвіла в долині…»:

Зацвіла в долині

Червона калина,

Ніби засміялась

Дівчина-дитина.

Любо, любо стало,

Пташечка зраділа

І защебетала.

Почула дівчина

І в білій свитині

З біленької хати

Вийшла погуляти

У гай на долину. [2,ст.29]

Вихователь: (показує другий малюнок).

-Діти, а ось наша калина вже стоїть зелена, пишна, гарна із зеленими ягідками по всьому кущі. А знаєте як вони появились? Прилетіли бджілки (показує їх), сіли на квіточки, походили по квітах лапками і запилили їх. І лише потім з’явилися зелені ягідки. Йшли дощі, світило і гріло сонечко і росли наші ягідки. Спочатку вони були малесенькими зеленими горошинками, потім ставали більшими і більшими, сочнішими і сочнішими. Так до нас прийшло і тривало тепле літо.

Вихователь: (показує третій малюнок).

-А потім, малята, прийшла красуня осінь. Прибрала все у різні кольори, а ягідки на кущі калини зафарбувала у червоний колір. І стали ягідки «горіти» на кущі, і були вони соковиті, і смачні, хоч і трохи гіркуваті.(Дати дітям попробувати ягідки калини).

Вихователь читає вірш «Тече вода з-під явора…»:

Тече вода з-під явора

Яром на долину.

Пишається над водою

Червона калина.

Пишається калинонька,

Явір молодіє,

А кругом їх верболози

І лози зеленіють.

Тече вода із-за гаю

Та попід горою.

Хлюпочуться качаточка

Поміж осокою.

А качечка випливає

З качуром за ними,

Ловить ряску, розмовляє

З дітками своїми. [2,ст.40]

Вихователь:- Діти, а давайте ластівочці подаруємо свої малюнки калини, нехай вона віднесе їх своїм друзям - птахам і подарує їм від нас. Ви хочете так зробити?

Вихователь: - Тоді сідайте зручненько і я вам розповім і покажу, як ми будемо сьогодні малювати ягідки калини, збираючи їх у грона.

(Бере намальований і вирізаний великий осінній кущ калини і показує дітям як малювати грона калини за допомогою пальця).

Вихователь: - Діти, а скільки грон калини може бути на кущі: одна чи багато?(Відповіді дітей)

Вихователь: - А як вони розміщуються на кущі: десь в одному місці чи по всьому кущі?(Відповіді дітей)

Вихователь: - А тепер, малята, запрошуйте свої чудові пальчики до роботи. Прикрашайте свій кущ калини гарними червоними гронами.

(Під спокійну музику діти працюють, вихователь слідкує за роботою дітей, допомагає їм).

Вихователь: - А тепер давайте покладемо свої кущики нехай вони висохнуть і подаруємо їх потім нашим друзям-птахам.

-Ти згодна, ластівочко, їх передати птахам?

(Включає спів ластівки у запису).

Вихователь: - А тепер, малята, давайте подивимось і пригадаємо.

-Що ви бачите ось на цьому кущі калини?(Цвіт). - Коли він з’являється?(Весною)

-А на цьому кущі що ви бачите?(Зелені ягідки калини). - Коли вони з’являються на кущі?(Влітку)

-А тут які ягоди калини?(Червоні). Коли вони такі бувають?(Восени)

(Показує дітям відповідні малюнки і пригадує сказане й почуте на початку заняття).

Вихователь: - А тепер, малята, давайте потанцюємо з ластівочкою, поки сохнуть наші кущики, веселий таночок з повітряними кульками. Якого кольору у вас кульки?(Відповіді дітей)

(Діти танцюють під веселу музику таночок з ластівкою разом з вихователем).

Вихователь: - Ластівочко, наші малюнки висохли (вихователь складає їх у конверт), то ти бери їх і лети до своїх друзів у зелений гай, і передай їх птахам. До побачення! До побачення!(Махають діти й вихователь)

Список літератури:

1.Програма «Дитина».-К.,2013.



2.Шевченко Т.Г. «Садок вишневий коло хати».- К.: Веселка, 1982.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка