Степан БандераСторінка1/61
Дата конвертації14.01.2018
Розмір9.39 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   61

Степан Бандера1

ПЕРСПЕКТИВИ

УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ
Репринтне виданняДрогобич

Видавнича фірма

«ВІДРОДЖЕННЯ»

1998

ББК 63.3 (4УКР)6

Б23

Степан БАНДЕРАПЕРСПЕКТИВИ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

Публікацію здійснено репринтним способом


за виданням ОУН 1978 року (Мюнхен) з передмовою Ярослава Cтецька

за редакцією Данила Чайковського. Остання редакція й упорядкування до друку Степана Ленкавського


ВФ «Відродження» заснована 21 листопада 1991 р.

Петром та Олександром Бобиками, Василем Іванишиним

Президент фірми Петро Бобик

Головний редактор Василь Іванишин

Літературний редактор Ярослав Радевич-Винницький

Технічний редактор Євген Гнатик

Відповідальний за випуск Ігор Бабик

Гравер Віталій ПередерШ

Фотомеханіка Миколи Чурси


Репринт виконаний фотоспособом 10–11.93.

Підписано до друку з готових фотодіапозитивів 28.12.98.

Формат 60x90/16. Папір офсетн. № 1. Друк офсетний.

Умови, друк. арк. 41. Наклад 4000 прим.

Зам. № 1020-8.Видавнича фірма «Відродження»

82100, м. Дрогобич, вул. Т. Шевченка, 2.

Для листів: аб/с 10480, м. Львів-49, 79049.

http://www.vidrodzhenia.org.ua

e-mail: babyk@lviv.farlep.net

Тел. (office): (03244) 3-73-59. Факс (office): (03244) 3-72-93.

Тел./факс (дирекція): (032) 240-59-39.


Львівська державна книжкова фабрика «Атлас». 290005,

м. Львів, вул. Зелена, 20. Тел.: (0322) 76-45-80.Б а н д е р а Степан


Б23 Перспективи Української Революції: Репринтне вид.– Дрогобич: Видавнича фірма «Відродження», 1998.– 656 с.

І5ВН 966-538-059-1

З іменем Степана Бендери нерозривно пов'язаний найяскравіший період боротьби українського народу за свою свободу і національну державу. У цій книзі вміщено вибрані праці Степана Бендери з проблем теорії націоналізму, організованого націоналістичного руху, завдань і форм національно-визвольної революції.

ББК 63.3 (4УКР)6

I5ВN 966-538-059-1

ВІД ВИДАВЦІВ


В історії кожного народу є люди, які опиняються в центрі доленосних подій, стають ініціаторами, організаторами і провідниками масштабних суспільних рухів. З часом їх імена набирають символічного значення і для наступних поколінь служать віхами й орієнтирами, що ними нащадки позначають довгий шлях свого народу до свободи. Має таких людей і Україна. І крізь морок століть та отруйний пропагандивний чад окупацій пробивалися до свідомості народу імена Івана Мазепи, Симона Петлюри, Степана Бандери. Їх не вдалося замовчати навіть нашим найлютішим ворогам, бо вони ввійшли називними в історичну парадигму багатосотлітніх українських визвольних змагань: козаччина, Хмельниччина, мазепинство, гайдамаччина, коліївщина, петлюрівщина, бандерівщина. А за ставленням до цих особистостей і досі свої і чужі розрізняють серед нас українців і малоросів, друзів і ворогів, борців і рабів.

Однією з найяскравіших знакових постатей в нескінченному ряді подвижників українського національно-визвольного руху є Степан Бандера – Провідник ОУН, теоретик, організатор і символ героїчної і безкомпромісної боротьби українців за власну державність і свободу народів у 30–50 роках XX століття. Та лише в останні роки в українців, особливо на Великій Україні, з'явилася можливість одержати об'єктивну інформацію про цю незвичайну Людину. Зараз, перед 1999 роком, коли сповнюється 90 років від дня його народження і 40 років з дня смерті від рук московського найманця, з'являється все більше відомостей про його діяльність. Так знетямлена окупантом Україна наново відкриває для себе Степана Бандеру.

Але були й залишаються невідомими для широкого загалу його теоретичні праці з проблем націоналізму, організованого націоналістичного руху, завдань і форм національно-визвольної боротьби.

Раніше від творів Степана Бандери «берегли» українців окупанти. Зараз – ті, що в умовах незалежності України паразитують на тілі грабованого ними українського на­роду,– з тих же причин.

Той же інстинкт самозбереження керує й численними «спадкоємцями» ОУН–УПА в діаспорі і в краю. Очолюючи різні організації, фонди, спілки та інші «фасади», вони успадкували посади і славу, але не святу справу своїх попередників. Ці політичні імітатори аж ніяк не зацікавлені в поширенні творів Степана Бандери. Адже тоді для кожного стане очевидним те провалля, яке відмежовує їх корисливу метушню від справи, за яку віддав своє життя Провідник. Шість років – відколи до наших рук уперше потрапив збірник вибраних праць Степана Бандери «Перспективи Української Революції» – ми перекону­вали цих «провідних» і «чолових» діячів у нагальній необхідності перевидати цю книгу. Не захотіли: хтось відкручувався, хтось відмахувався, хтось відмовчується й досі.

А потреба у цьому виданні зростає. Шириться національно-державницький рух, націоналізм стає світоглядною основою для все більшої кількості українців, особливо мо­лоді, українці зараз, як ніколи досі, близькі до заповітної мети – власної національної держави. І дуже важливо, щоб у цей доленосний час нинішнє покоління могло користу­ватися працями Степана Бандери – цим невичерпним джерелом віри й думки, снаги, натхнення і сили для кожного борця за світлу долю України.

І ось це видання здійснено. До його появи спричинилося багато людей, часто далеких від організованого націоналізму. Але об'єднувало нас усвідомлення того, ким був, є і зав­жди буде для українців Степан Бандера. Разом ми зробили все необхідне, щоб у юві­лейний рік нашого Провідника його твори нарешті повернулися в Україну. Спільними зусиллями доконано важливого чину. З цим і привітаймо – себе і всіх читачів цієї книги.
Полковник Василь ІВАНИШИН, Провідник ВГСПО «Тризуб» ім. С. Бандери

Полковник Дмитро ЯРОШ, Голова Центрального Проводу.

Сотник Петро БОБИК, Президент видавничої фірми «Відродження».Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   61


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка