Сміливість половина перемоги. Всеволод Нестайко



Скачати 51.17 Kb.
Дата конвертації10.01.2018
Розмір51.17 Kb.
ТипУрок

Урок читання в 4 класі Вчитель Зуєва Н.О.

Тема: Сміливість – половина перемоги. Всеволод Нестайко «Жевжик»

Мета уроку : вчити учнів аналізувати зміст твору та удосконалювати уміння характеризувати героїв твору; робити узагальнення та висновки; формувати вміння робити оцінні судження; розвивати навички виразного читання та читання в особах, вміння висловлювати власні думки; усне зв’язне мовлення; літературні здібності; збагачувати словниковий запас учнів; удосконалювати навички аналізу твору та вибіркового читання; виховувати почуття доброти, справедливості, порядності, дружелюбності
Обладнання: відеозапис, предмети з творів Нестайка, книжкова виставка

Хід уроку:
І. Організаційний момент

1. Привітання до гостей.

Діти, в народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що ви як і я раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось.

- Добрий день вам!

- Добрий день нам!

- Добрий день усім!

Поглянемо один на одного. Посміхнемося. Із цих промінчиків добра, що заіскрилися на ваших обличчях і розпочнемо наш урок.


2. Автотренінг.

- Тепер згадаємо наш автотренінг:

Я - учень,

Я ходжу до школи,

Мене навчають вчитись,

Я хочу все знати.


3. Вправа «Очікування».

- Що ви очікуєте від нашого уроку?

- Щоб урок пройшов вдало, яким потрібно бути на уроці?
Ми будемо уважні, активні, творчі.

Урок буде цікавий, продуктивний, творчий.


Запрошую вас до роботи. Поясніть епіграф.

Добро роби, добре й тобі буде.


ІІ. Ставлення мети уроку
ІІІ. Мовна розминка.

1. Артикуляційні вправи:

- цокання;

- дмухання на свічку;

- як чайник пару випускає;

- як дзижчить комарик;

- вправа «Годинник» (торкаємося язичком щік)



2. Чистомовки:

Ра-ра-ра: Дуже рада дітвора.

Ар-ар-ар: Ми поїдем в зоопарк.

Ро-ро-ро: Доберемось на метро.

Ру-ру-ру: В зоопарку кенгуру.

Ру-ру-ру: Риє кріт собі нору.

Ру-ру-ру: Заєць обдира кору.

Ра-ра-ра: Закінчилася в нас гра.


Закінчити чистомовки:

Шу-шу-шу -

Са-са-са –

Ві-ві-ві –

Ду-ду-ду –

Ки-ки-ки -


ІV. Повідомлення теми уроку.

- Діти, ми продовжуємо сьогодні вивчення розділу. Давайте пригадаємо, яка його назва?

Згадаємо все, що ми знаємо про літературну казку

1. Вправа «Павутинка»
- Чи знайомились ми вже із творчістю Всеволода Нестайка?

- Що читали?



2. Гра «Детективне агентство» (з’ясувати, з яких творів подані предмети: люстро, окуляри, клоунська перука, зошит з одиницею)

Вікторина «Впізнай твір»



  1. Мене звуть Вася. Вася Богданець. Але в класі всі називають мене Рудий Африканський Їжачок. Або Африканець. Або Рудий Їжачок. Або просто Їжачок. Рудим Африканським Їжачком мене Ромка Черняк назвав, лідер нашого класу. Ми тоді Африку з географії проходили. А волосся в мене справді руде, як жар. І настовбурчене, як голки в їжачка. Та я не ображаюсь на те прізвисько. Рудим мене змалку завжди називали, з дитячого садка. І я звик. Та й не в усіх це слово звучить образливо. Мама, наприклад, називає мене «Сонечко моє руденьке!». А бабуся каже: «Ти в нас особливий сонячний хлопчик!» («Чарівні окуляри»)

  2. В якій книжці можна зустріти імена цих героїв: Вася Кицин. Энелолик, Жахоб'як («Дивовижні пригоди в лісовій школі»)

  3. А герої якого твору проживали в Гарбузяках? («Тореадори з Васюківки»)

  4. – Мій четвертий «Б» — неможливий! — часто каже Ліна Митрофанівна.

– Мій четвертий «Б» — найкращий! — так само часто каже Ліна Митрофанівна.

– Мій четвертий «Б» доведе мене до інфаркту! — каже Ліна Митрофанівна.



Митрофанівна.То коли ж вона каже правду?

Хто ж вони такі — оті чотирнадцять хлопчиків і десять дівчаток, що мовчки схилилися зараз над зошитами? Гарні вони чи погані? Давайте-но ближче познайомимося з ними! З кого почнемо? («Одиниця з обманом»)

5. Вася Глечик мріяв стати героєм. Але про це не знала жодна жива душа. Не те що в їхньому четвертому «Б», а взагалі у світі. («Незнайомка з країни сонячних зайчиків»)
- А що знаємо про автора?

Вправа «Гронування». Всеволод Нестайко

Перегляд відео фрагменту.
V. Опрацювання казки В. Нестайка «Жевжик».

1. Передбачення за заголовком.

- Поміркуйте, про що може йти мова у цій казці?



2. Словникова робота.

- Чи зустрічалося вам коли-небудь слово «жевжик»?

Жевжик - вертлявий, меткий хлопчик; бешкетник

- Поміркуйте, чому усі слова написані з великої букви? За що люди отримали такі імена?

Пшик

Кривоший



Закаблук

Здоровило


Робота в парах. Поєднати слово із його значенням.

аніскілечки швидко заговорив

недуга зовсім

заторохтів хвороба

шануйся бережи себе

тероризують здійснюють протиправні вчинки, порушують спокій людей

зигзаг людина, яка ні на що не здатна, непотрібна.

нікчема ламана лінія.

дивак людина з незвичайними уподобаннями, особливими звичками.

відкоша людина, що лікує, застосовуючи засоби народної медицини.

знахарка відбиття нападу, відсіч нападникам.
3. Первинне ознайомлення із твором: читання в особах підготовленими учнями.

4. Перевірка первинного сприймання.

- Сподобалась казка?

- Назвіть дійових осіб.
V. Фізкультхвилинка.

- Обійняти весь всесвіт

- Обійняти себе

- Вправа «Розкриваємо двері ліфта»

Зорова розминка
VІ. Робота над змістом твору


  1. Вибіркове читання

2. Гра «Торбинка питань» (питання - відповідь).

- Діти, задайте питання по прочитаному. Пам’ятайте, що питання треба задавати послідовно і вони повинні бути суттєві.



VI. Застосування та закріплення вивченого матеріалу.

1. Творча лабораторія.

Складемо характеристику основних героїв.



2. «Килим ідей»

- Яким могло бути закінчення казки, якби Жевжик не з’явився в селі?

- Які якості хлопчика допомогли йому справитися з бандитами?

- Як його вчинок змінив диваківців?


3.Вправа «Сувій». Визначення основної думки казки.

- Яка мета казки?

Сміливість - дуже важлива риса характеру. Саме сміливість дозволяє приймати правильні рішення.

4.Вправа «Сенкан». Жевжик.

5. Складання анотації
VII. Підсумок уроку. Рефлексія

- Що сподобалося на уроці?



Поетична хвилинка

Свої думки, почуття , враження від уроку виразимо у віршованій формі.

……………………………. урок

……………………………. крок.

…………………………….. знаю

……………………………. маю.



VIII. Домашнє завдання

Високий рівень: написати невеличкий твір на тему «Нова пригода Жевжика»

Достатній рівень: переказ від імені Жевжика.


Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17

Урок читання

4 клас


Сміливість – половина перемоги. Всеволод Нестайко «Жевжик»
Вчитель: Зуєва Н.О.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка