Система впровадження гуманно-особистісної технології ш. О. АмонашвіліСторінка1/8
Дата конвертації30.12.2017
Розмір0.71 Mb.
ТипПротокол
  1   2   3   4   5   6   7   8


Управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради

Методичний кабінетСИСТЕМА ВПРОВАДЖЕННЯ

ГУМАННО-ОСОБИСТІСНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ Ш. О. АМОНАШВІЛІ

Методичний збірник

2012

Затверджено радою методичного кабінету управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради

(протокол №  від)

Горчинська Л. М. Система впровадження гуманно-особистісної педагогіки Ш. О. Амонашвілі: методичний збірник/ [І. В. Кисленко, С. Л. Травінська, Т. К. Шорик, М. А. Зозуля , О. В. Левченко, Л. В. Рудь]. – м. Фастів, 2012. – 69 с.

Методичний збірник містить узагальнені матеріали реалізації методичного проекту "Школа життя" і розрахований на учасників навчально-виховного процесу початкової школи, яких цікавить гуманно-особистісна педагогіка Ш. О. Амонашвілі.

Якщо в серці живе доброта


Горчинська Л. М., методист міського

методичного кабінету

Вчителі початкових класів загальноосвітніх шкіл міста Фастова за роки модернізації освіти досягли вагомих результатів в інноваційній і дослідно-експериментальній діяльності. Вони прагнуть, щоб діти сприймали навчання як радість пізнання і успіху, щоб вони набували впевненості у своїх силах, мали власну думку і не боялись помилок, щоб в їхніх душах жили любов і доброта. Тому предметом їх вивчення стала гуманно особистісна педагогіка Ш. О. Амонашвілі.

У 2009/2010 навчальному році після навчання на авторському семінарі у керівника Міжнародного центру гуманної педагогіки, видатного педагога сучасності Ш. О. Амонашвілі вчитель ЗОШ № 10 Кисленко І. В. і практичний психолог ЗОШ № 1 Сташкевич Ю. М. взяли участь у реалізації міського методичного проекту "Школа життя". Вони залучили до цієї діяльності своїх колег із різних шкіл міста, які приєднались до вивчення та впровадження ідей гуманної педагогіки, висвітлюючи сучасні проблеми збереження і розвитку духовності в житті початкової школи.

У 2010/2011 навчальному році керівник методичного проекту Кисленко І. В. познайомила вчителів загальноосвітніх шкіл міста з технологією гуманно-особистісного розвитку, а практичний психолог Сташкевич Ю. М. провела тренінг "Готовність вчителя до інноваційної діяльності за гуманно-особистісною технологією".

У ІІ півріччі за технологією Ш. Амонашвілі активно почала працювати Травінська С. Л. (ЗОШ № 1). Вона пройшла навчання під час ювілейного семінару Ш. О. Амонашвілі, який власним прикладом заохочує вчителів бачити все найкраще в людях, любити їх, розуміти і надихати на творчість. У 2011/2012 навчальному році під час міського семінару-практикуму "Стратегічні цілі і принципи гуманно-особистісної технології Ш. О. Амонашвілі" Світлана Леонідівна провела відкритий Урок Доброти для учнів 3-х класів.

Гостем семінару-практикуму став Ерметов І. О., член Координаціної ради Міжнародної асоціації суспільних об'єднань "Міжнародний Центр Гуманної Педагогіки", віце-президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, керівник Київського відділення гуманної педагогіки. Він подарував учасникам семінару "Маніфест гуманної педагогіки", високо оцінив вклад учителів міста у діяльність послідовників Ш. О. Амонашвілі. Живе спілкування з людиною, яка вважає своєю місією допомогти вчителям осягнути ідеї і принципи видатного педагога, надихнуло колектив ЗОШ № 10 на створення Школи гуманної педагогіки.

Під час семінару-практикуму "Особливості впровадження особистісної моделі навчально-виховного процесу, який пройшов у цій школі, Кисленко І. В. провела відкриту Годину спілкування

Група вчителів ЗОШ № 10 разом з директором Чіпко Л. Д. та заступниками Костецькою Н. М. і Шорик Т. К. з 26 по 30 березня 2012 року стали учасниками авторського семінару "Гуманно-особистісний підхід до дітей в освітньому процесі" президента Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки Шалви Олександровича Амонашвілі. Разом з ними в семінарі взяли участь учителі Федонюк А. М., Проніна Л. П. (ЗОШ № 3) і Гладишева О. М. (ЗОШ № 4). Так з кожним роком зростає кількість послідовників видатного педагога сучасності, і разом з тим стверджуються в шкільному житті ідеали Добра, Духовності і Краси.

Сьогодні учасники міського методичного проекту "Школа життя" підводять перші підсумки. Їх напрацювання узагальнені в цьому методичному збірнику, що пропонується до уваги колег і однодумців. Попереду нові плани впровадження особистісно гуманної технології. Тож нехай духовна єдність учителів і учнів, їх постійне спілкування і співтворчість стануть благодатним ґрунтом для розвитку людських почуттів, глибоких знань та щасливого майбутнього.Ініціатори впровадження гуманно-особистісно технології Ш. Амонашвілі:

(зліва направо) Травінська С. Л. (учитель ЗОШ І-ІІІ ст. № 1), Горчинська Л. М. (методист ММК), Чіпко Л. Д. (директор ЗОШ І-ІІІ ст. № 10), Кисленко І. В. (старший учитель ЗОШ І-ІІІ ст. № 10)
ОРГАНІЗАЦІЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ОСОБИСТІСНО-ГУМАННОЇ ПЕДАГОГІКИ Ш. АМОНАШВІЛІМетодичний проектКоординатор проекту:

Горчинська Л. М., методист міського методичного кабінету


Автор проекту:

Кисленко І. В., старший учитель ЗОШ І-ІІІ ст. № 10


Психологічний супровід:

Іванчук Ю. М., практичний психолог ЗОШ І-ІІІ ст. № 1


Мета проекту: розвиток гуманістичного мислення та фахової компетентності вчителів початкових класів, орієнтація на особистий колективний успіх, створення умов щодо забезпечення фізичного, психічного і соціального здоров'я учнів, їх життєтворчості.
Види діяльності: дослідження проблеми за допомогою анкетування учасників навчально-виховного процесу, використання педагогічної літератури та телекомунікаційних засобів інформації.
Проміжні результати: узагальнення отриманої інформації, створення електронної бази даних, відео супроводу.
Кінцевий результат: тематична папка з добіркою матеріалів, методичний збірник за підсумками реалізації проекту.
Учасники проекту:

Зозуля М. А., вчитель-методист ЗОШ І-ІІІ ст. № 1;

Травінська С. Л., старший учитель ЗОШ І-ІІІ ст. № 1;

Рудь Л. В., старший учитель ЗОШ І-ІІІ ст. № 7;

Кисленко І. В., старший учитель ЗОШ І-ІІІ ст. № 10;

Шорик Т. К., учитель-методист ЗОШ І-ІІІ ст. № 10.
Назва проекту

Школа життя

(на засадах гуманістичної педагогіки Ш. Амонашвілі)Ключове питання:

Як пізнати таємницю дитячої душі, педагогічної майстерності і науки педагогіки?

Тематичні питання:

Яка дорога веде до педагогічної майстерності?

Які психологічні знання потрібні вчителю?

Кого ми виховуємо?


Стислий опис:

Проект розрахований на вчителів початкових класів, які хочуть познайомитись зі змістом, методами і прийомами роботи видатного педагога Шалви Олександровича Амонашвілі.

Учасники проекту будуть вивчати принципи гуманістичної педагогіки, його досвід роботи з маленькими школярами, результати його спостережень за процесом формування та розвитку особистості та впроваджувати його ідеї в навчально-виховний процес свого класу та школи.

Вчителі, працюючи в проекті, будуть готувати презентації, публікації, авторські уроки, родинні свята тощо. В результаті проекту його учасники дадуть відповіді на питання, висунуті і вдосконалені впродовж розробки теми проекту та підготують інформаційний бюлетень.План

реалізації методичного проекту "Школа життя"

на засадах гуманістичної педагогіки Ш. Амонашвілі


№ п/п

П. І. П.

Школа

Форма діяльностіКисленко І. В.

(керівник проекту)ЗОШ № 10

Година спілкування,

стаття в газету

Сташкевич Ю. М. (психолог)

ЗОШ № 1

Психологічний тренінгТравінська С. Л.

ЗОШ №1

Стаття в газетуШорик Т. К.

ЗОШ № 10

Година спілкуванняРудь Л. В.

ЗОШ № 7

Урок "За добро добром платять"Горчинська Л. М. (методист)

ММК

Підготовка методичного збірника
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка