Сильне, як смерть



Скачати 39.34 Kb.
Дата конвертації11.01.2018
Розмір39.34 Kb.
ТипУрок

Урок компаративного аналізу

в 11 класі Любимівської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів

на тему
«Сильне, як смерть», кохання у творах

«Три зозулі з поклоном» Гр. Тютюнника і «Гранатовий браслет» О. Купріна

Учитель Громакова Л. І.


Тема: «Сильне, як смерть», кохання у творах «Три зозулі з поклоном» Григора Тютюнника і «Гранатовий браслет» О. Купріна
Мета: здійснити порівняльний аналіз творів О.Купріна і Григора Тютюнника; визначити філософську концепцію кохання в кожному із творів; розвивати в учнів дослідницькі здібності, критичне мислення; виховувати в учнів повагу до високих людських почуттів, учити їх знайти в житті справжнє кохання.
Обладнання: портрети Гр. Тютюнника, О. Купріна, твори цих

авторів, аудіозаписи пісні «Летіла зозуля через

мою хату», музика Бетховена; запис висловів про

кохання О. Купріна і ГР. Тютюнника.


Тисячу разів може людина любити, та тільки один раз вона любить.

Любов стане світлою релігією світу.

О. Купрін

Є вічна загадка Любові.

Гр. Тютюнник
План проведення уроку


  1. Виступи дітей з повідомленням про життя і творчість Гр. Тютюнника та О. Купріна (проекти).

  2. Повідомлення про історію створення новели «Три зозулі з поклоном» та оповідання Гранатовий браслет» О. Купріна.

  3. Робота учнів із творами. У О. Купріна дослідити роль біблійних цитат, у Гр. Тютюнника – народні пісні та вірування.

  4. Поезії про кохання, співзвучні з аналізованими творами.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя,

О. Купрін у своїй творчій діяльності звертався до багатьох

тем, але провідною була тема кохання. У оповіданні «Гранатовий браслет» йдеться про кохання як несподіваний подарунок – жертовний, поетичний, який освітлює життя. До цієї теми звернувся і Гр. Тютюнник. Він передавав у творах те, що його хвилювало,викликало щем і біль у серці, свої життєві принципи. Разом із іншими загальнолюдськими цінностями він оспівував ы велике почуття, яке рухає життя на землі, а зветься воно – Любов.

Тому новелу «Три зозулі з поклоном» він присвятив «любові всевишній».

Яким саме бачили це почуття Гр. Тютюнник і О. Купрін піде мова на наступному уроці.


ІІ. Поетична п’ятихвилинка.

  1. Учні декламують поезії про любов, співзвучні темі.

ІІІ. Опрацювання навчального матеріалу.



  1. Аналіз історії створення «Три зозулі з поклоном». (Учнівське повідомлення)

Звучить пісня «Летіла зозуля через мою хату».

Продовження повідомлень з учнями про історію створення новели «Три зозулі з поклоном».



  1. Учнівські повідомлення про історію створення оповідання О. Купріна «Гранатовий браслет».



  1. Аналіз епіграфів.

1-й дослідник про оповідання О. Купріна, епіграф.

Звучить музика Бетховена «Largo Anassionatto»

2-й дослідник про епіграф «Три зозулі з поклоном» Гр. Тютюнника.


  1. Робота над образами. Робота в групах.

І група. Кохання – романтика (почуття Желткова)

ІІ група. Кохання подружнє.





  1. Робота у групах

І група. Любов у житті Марфи.

ІІ група. Любов у житті Михайла.

ІІІ група. Любов у житті Софії.


  1. Міні-дослідження . Роль біблійних цитат в оповіданні «Гранатовий браслет».

1-й дослідник.
Роль народних пісень і вірувань у творі «Три зозулі з поклоном».

2-й дослідник




  1. Розв’язання проблемного питання.

ІV. Оцінювання знань учнів.



Рефлексія

  1. Що ви взяли з цього уроку для себе?

  2. Про яке кохання ви мрієте?

  3. Чи можна заради кохання чимось пожертвувати?

Зачитування учнями віршів про кохання та зозулю, складеними самостійно.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка