Школа№2 конспект відкритого уроку тема: франція вчитель ромасишин галина петрівна тернопіль-2010 рікСкачати 193.64 Kb.
Дата конвертації10.01.2018
Розмір193.64 Kb.
ТипКонспект


ТЕРНОПІЛЬСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ І-ІІІ СТУПЕНІВ

ШКОЛА№ 2

КОНСПЕКТ ВІДКРИТОГО

УРОКУ
ТЕМА:
ФРАНЦІЯ

ВЧИТЕЛЬ


РОМАСИШИН ГАЛИНА ПЕТРІВНА

Тернопіль-2010 рікМЕТА: на основі групової випереджувальної роботи сформувати в учнів

систему знань про економіко-географічне положення, природні умови і ресурси, господарство, особливості демографії, історико-культурного розвитку, звичаї та традиції Франції, підкреслити основні причини економічного зростання держави; спонукати учнів до самоосвітньої діяльності з метою здобуття нових знань, розширення особистого досвіду; формувати вміння учнів аналізувати, зіставляти, репрезентувати опрацьоване, узагальнювати й робити висновки; виховувати в учнів комунікативні здібності, почуття поваги до народів та країн світу.ОБЛАДНАННЯ: політична карта світу, фізична карта Європи, роздатковий матеріал для кожного учня (візитка Франції), таблички спеціалістів, державні прапори Франції та України, комп»ютер ( слайди архітектурних пам»яток, культурно-історичних споруд, сучасних міст, твори мистецтва, відомі музичні твори, виставка парфумів,літератури.
ФОРМА ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ: – заочне турне.

ПОБАЧИТИ ПАРИЖ – І МОЖНА ПОМИРАТИ…

СВЯТО, ЯКЕ ЗАВЖДИ З ТОБОЮ

ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ.
УЧИТЕЛЬ

Ми продовжуємо нашу подорож країнами Західної Європи. Сьогодні відвідаємо країну кохання, моди, парфумів, батьківщину мушкетерів, графа Монте-Крісто, Наполеона…

«Побачити Париж – і можна помирати…» - так кажуть багато людей у світі. А нам, українцям, теж, гадаю,варто поки що хоча б заочно відвідати цю країну.

УЧНІ. «Францію!» (Звучить мелодія)

«Свято, яке завжди з тобою»,- сказав відомий американський письменник Е.Хемінгуей про столицю цієї держави. Але, я думаю, що всі слова можна віднести і до всієї країни.

Тож давайте ці слова візьмемо епіграфом до нашого уроку. А допоможе нам здійснити подорож до цієї прекрасної країни туристична фірма «ТУР де ФРАНС». Подорож матиме не тільки туристичний, а й пізнавальний характер. Ваше завдання – уважно слухати, ставити запитання.

ПЛАН- ХАРАКТЕРИСТИКА КРАЇНИ (на партах учні мають підручники).

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

ВЧИТЕЛЬ

Перша проблема, яка виникла у Франції, це , те, що володіючи анлійською чи німецькою мовами, не знаємо французької . Тому надаю слово нашому перекладачеві, який уведе всіх у курс справи. А мелодія, яка звучить, нагадала нам Францію.ПЕРЕКЛАДАЧ. Дорогі слухачі! Там далеко у Парижі, перше, чим ми, галичани,були щиро вражені-це вашою любовю до своєї мови, культури, розумінням власного слова, великим французьким патріотизмом і національною гідністю.
ВІЗИТКА КРАЇНИ:

(повідомляє учень)

ОФІЦІЙНА НАЗВА: ФРАНЦУЗЬКА РЕСПУБЛІКА

ПЛОЩА: 551 тис.км

НАСЕЛЕННЯ 60,4 млн.чол.

СТОЛИЦЯ: Париж

ГРОШОВА ОДИНИЦЯ:євро

ВВП НА ДУШУ НАСЕЛЕННЯ :23300доларів США

ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ: республіка президентського типу

ГЛАВА ДЕРЖАВИ: президент

ЗАКОНОДАВЧИЙ ОРГАН: ДВОПАЛАТНИЙ ПАРЛАМЕНТ (НАЦІОНАЛЬНІ ЗБОРИ І СЕНАТ)

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОДІЛ:96 департаментів.

Департаменти поділяються на округи, кантони і комуни.
УЧЕНЬ.

Ось перед вами прапор Франції. Триколірний синьо-біло-червоний прапор став офіційною емблемою Французької республіки з 1880 року. З 1781 року прапор держави був двоколірний – червоно-синій. А в 1812 році Наполеон додав до нього білий колір, змінивши форму прапора з квадратної на прямокутну і помінявши місцями синій та червоний кольори.

«Бойова пісня для армії Рейну» (Марсельєза) була проголошена національним гімном Франції 14 липня 1792 року. Девізом Французької республіки є «Свобода, Рівність, Братерство».
КОРЕСПОНДЕНТ ГАЗЕТИ «Тернопіль вечірній»

А чи є якісь інші символи?

УЧЕНЬ.Так. Історичним символом Франції є півень. Чули вислів»ґалльські півні «? Пов»язаний він з тими часами, коли територію країни населяли войовничі ґалли.

Уперше галльський півень був зображений на медалі на честь перемоги Франції над Іспанією. Емблемою Іспанії є лев, тому на медалі був зображений півень, що біжить за іспанським левом. Півень для французів є символом мужності. Про донжуана кажуть, що це гарний півень.

Крім того, національним символом є образ Франції у вигляді жінки Маріанни, ну а символом Парижа – Ейфелева вежа.
УЧИТЕЛЬ. Надаю слово нашим екскурсоводам.

КОРЕСПОНДЕНТ ГАЗЕТИ «ВІЛЬНЕ ЖИТТЯ»

Як економіко-географічне положення , природні умови і ресурси впливають на розвиток господарства Франції?

ЗАВДАННЯ: РОБОТА З КОНТУРНОЮ КАРТОЮ.
ВИСТУП ГРУПИ ГЕОГРАФІВ
Франція-друга за площею держава Європи(після України). Французи називають свою країну»шестикутником»-назва створює враження про неї як єдине ціле (сторони приблизно по 600км.) Територія країни омивається водами Середземного моря на півдні,Біскайської затокина заході, а протоками Ла-Манш та Па-де-Кале на півночі відокремлюється від Британських островів. Сусіди-високорозвинуті країни з ринковою економікою- і партнери, і конкуренти(ФРН і Великобританія). На північному заході і сході межує з Бельгією і Люксембургом, Німеччиною, Швейцарією, Італією та Монако.

На південному заході – з Іспанією та Андорою.

Як і Україна член ООН, Ради Європи, ЮНЕСКО (Париж), ЄС, НАТО ( у 1996 році Франція вийшла з його військових структур). Міжнародне економічне право дає змогу заключати міжнародні економічна договори між державами чи міжнародними організаціями. Україна веде міжнародну торгівлю з країнами великої вісімки, до якої і належить Франція.

У рельєфі 2/3 площі-рівнини, по окраїнах – гориАльпи (на кордоні з Італією, гюМонблан – 4807 м) і Піренеї ( на кордоні з Іспанією).Низькі гори-Ардени,Вогези,Юра; у центрі країни – Центральний масив.

У країні переважають два типи клімату-морський та перехідний

від морського до помірно-континентального. Південне узбережжя країн та острів Корсика мають середземноморський клімат.

Практично вся територія Франції комфортна для проживання людей, а кліматичні умови більшої частини території мають рекреаційний характер. Достатньо річок і гірських,і судноплавних, з’єднаних каналами (Сена, Луара, Гаронна,Рона). Коефіцієнт лісистості – 25%. Корисні копалини – залізні руди (Лотарінгія), є значні запаси бокситів, калійних солей, урану. Однак країна дуже залежить від імпорту енергоносіїв, насамперед нафти і газу, а також руд кольорових металів.
ВИСТУП ГРУПИ ІСТОРИКІВ.

Ядумаю, вам всім цікаво ознайомитися з історією цієї країни.

Наприкінці І століття до н.е. землі сучасної Франції стали населяти численні племена, греки називали кельтами, а римлями-галлами. Давня назва країни – Галлія, а галли – основна французька нація.

58-51 р.р. до н.е.- підкорення галлів Стародавнім Римом (Юлій Цезар).

І-У ст. до н.е.- існування римської Галлії.

У-Х ст. – Франкська держава(після завоювання Галлії германськими племенами).

З 843 р. Франція існує як самостійна держава. У ІХ-Х ст. утворилося багато феодальних герцогств. Політичне їх об»єднання навколо Парижа відбулось у ХІІ-ХІІІ ст.

Приблизнодо 1075 року Анна Ярославна – французька імператриця, дружина короля Генріха І, дочка Ярослава Мудрого – після смерті чоловіка ( у 1060 р.) правила Францією; її дуже шанували жителі країни.

Заслуговує на згадку і Столітня війна з Англією. У ході її повстання селян проти феодалів (Жакерію) і народний опір англійським завойовникам очолила знаменита ЖАННА д’АРК, ще одна визначна жінка в історії Франції.

Найбільшого успіху країна досягла в епоху Ренесансу (ХУ-ХУІ ст.). Розвивається філософія, наука, література, архітектура, мистецтво.

Абсолютизм у Франції особливо зміцнів за Людовіка ХІУ, Бурбона.

У ХУІІІ ст.-зародження промисловості. А феодальні відносини гальмують прогрес, спричиняють економічну кризу. І як результат у 1789-1794 р.р. – Велика французька революція. Штурм тюрми – Бастілі, лозунги «Свобода! Рівність!Братерство!» Герої – Марат і Робесп»єр.

У1804 р.Перша республіка повалена, знову імперія (авторитарний режим Наполеона Бонапарта). У той час зароджуються у Франції ідеї утопічного соціалізму. Революції змітіють монархічні режими.

Франція у ХУІІІ-ХІХ ст.стає великою колоніальною імперією, яка почала розпадатися після Другої світової війни У роки цієї війни країна майже повністю була окупована фашистами, вела партизанські бої руху Опору. Звільнена в 1944 році. Вистояла економіка країни, стабілізувалася Франція і міжнародній арені. Після війни у Франції сформувалася майже 25-тисячна українська діаспора.


(Звучить пісня Б. Лепкого, музика Л.Лепкого «Журавлі»)

Чуєш, брате мій,

Товаришу мій,

Відлітають сірим шнуром

Журавлі у вирій

Кличуть:»Кру-кру-кру,

В чужині умру,

Заки може перелечу,

Крилоньки зітру».

Мерехтить в очах

Безконечний шлях

Гине-гине в сірій мряці

Слід по журавлях.

ВИСТУП ГРУПИ ПОЛІТОЛОГІВ

Сучасна Французька республіка поділена на 22 адмі

стративних райони, що складаються з 95 департаментів та 4 заморських департаментів, 5 заморських територій і однієї території. Крім того, Францію ще ділять на 37 історичних провінцій. «Конституція п»ятої республіки» діє з 1958 року.

Політична влада зосереджена в руках президента (обирається прямим голосуванням на 7 років глава держави). Обмеження прав парламенту ( дві палати-Національне зібрання і Сенат). Президент сам призначає прем»єр-міністра і міністрів.


ВИСТУП ГРУПИ ДЕМОГРАФІВ.

Сьогодні Франція – однонаціональна країна: понад 85% населення французи. Малочислені національні меншини проживають по окраїнах, це бретонці, баски, фламандці, ельзасці.

Будь-який француз пишається своєю так званою малою батьківщиною – місцевістю, де народилися його предки,особливо, якщо її

назва відома на весь світ (наприклад Шампань, Бордо, Гасконь, Бургундія, Савойя.).

Франція-одна з густонаселених країн Європи. Середня густота населення становить близько 110 чоловік на 1 км, але це менше, ніж у північних та східних сусідів.

Середня тривалість життя в країні висока-79 років. В останні десятиліття завдяки успішній демографічній політиці уряду процес депопуляції населення зупинено, а природний приріст характеризується позитивними показниками.

Франція належить до високо урбанізованих країн. Майже 80% населення проживає у великих міських центрах, п’ята частина французів – в Парижі та його околицях.

Великими містами є Марсель та Ліон, Лілль, а також Бордо, Тулуза, Ніцца, Тулон, Страсбург, який сьогодні називають «європейською столицею», тому що в ньому постійно засідають Рада Європи і Європейський парламент.

Та все ж у Франції переважають малі й середні міста з населенням близько 50 тис. чоловік. Багато з цих міст мають цікаву й славну історію, а назви окремих з них увійшли у світову лексику як загальні назви товарів, що вперше були тут вироблені. Наприклад, м. Баккара дало назву особливому коштовному сортові кришталю, м. Пломб’єр відомий як батьківщина улюбленого сорту морозива, м. Фужер – один з перших в історії виробників великих, широких, на тонкій ніжці келихів, м.Коньяк – батьківщина однойменного алькогольного напою.
ВЧИТЕЛЬ. У нас на уроці присутня учениця , яка відвідала Францію, а саме місто Париж і сьогодні хоче поділитися своїми враженнями.

Париж є найкрасивішим містом в усьому світі. Це місто закоханих. Париж являється політичною, освітянською, економічною та мистецькою столицею Франції. В Парижі проживає 12 млн.жителів. Це дуже давнє місто. Йому більше 2 тис. років. Річка Сена ділить місто на дві частини. В Парижі знаходяться Собор Паризької Богоматері ( шедевр готичного мистецтва), відома Ейфелова Вежа (яка стала символом Парижу). Площа Конкорд, університет Сорбона та багато інших ліцеїв і університетів. Париж відомий музеями. Це музей Лувру, музей Художнього мистецтва, музей Родена.

Відома паризька авеню(вулиця), Єлісейські Поля, закінчується Тріумфальною аркою.

Єлісейський Палац являється офіційною резиденцією президента. Також є національна Асамблея та Сенат.


ЕКОНОМІКА ФРАНЦІЇ.

КОРЕСПОНДЕНТ ГАЗЕТИ «МІСТО»

ЯКИЙ СУЧАСНИЙ СТАН ЕКОНОМІКИ?ВЧИТЕЛЬ.

Сучасний україський економіст Б.Гаврилишин писав «Складається враження, що Франція може жити за наявності певних суперечностей і, незважаючи на них, досить ефективно функціонувати». Існує ефективна система узгодженого підприємництва. Французи:  1. схильні до співпраці, до гармонії стосунків, що виникають між робітниками, підприємцями і урядом;

  2. схильні до сприйняття колективістських ідей;

  3. підпримують «меритократію» - систему відбору за рейтингом, яка пов»язана з елітарною освітою для підготовки тих, хто призначений для керівництва.

ВИСТУП ЕКОНОМІСТІВ
На сучасному етапі розвитку світової економіки Франція являє собою високорозвинуту країну з потужною промисловістю і сільським господарством.

У структурі ВНП питома вага промислової продукції у кілька разів перевищує частку продукції аграрного сектора.

За сучасних умов економіка Франції певною мірою інтегрована у системі Європейського економічного співтовариства. Особливо тісні економічні зв’язки Франції і ФРН.
ВЧИТЕЛЬ.

ЗАВДАННЯ ДЛЯ УЧНІВ. На кожній парті учні мають таблиці, які необхідно заповнювати при доповіді групи економістів, створити міні-проект про економіку Франції.
ГАЛУЗЬ ПРОМИСЛОВОСТІ ОСНОВНІ

ЦЕНТРИ

ЕНЕРГЕТИКА.

75% електроенергії виробляється на АЕС ( за їх часткою у виробництві електрики Франція перша в світі), діє 57 реакторів, переробляється власний уран. Особливо гостро відчувається дефіцит нафти, яка імпортується з країн Перської затоки, Північної Африки та інших регіонів світу. Природний газ головним чином видобувають у департаменті Лан. Нафта надходить з країн Перської затоки і переробляється на великих нафтопереробних заводах (Марсель, Гавр, Бордо, Страсбург). Природний газ в основному надходить з Алжіру, Нідерландів, Росії.


ЧОРНА МЕТАЛУРГІЯ Франції перебуває у стані депресії. Потужності металургійних заводів використовуються на2/3. Чорна металургія зорієнтована на імпортну сировину та паливо. Металургійні підприємства зосереджені у морських портах (Дюнкерк, Фос), у Лотарінгії, а також у районах виробництва дешевої гідроелектроенергії.

КОЛЬОРОВА МЕТАЛУРГІЯ у Франції розвинута, особливо алюмінієва і свинцево-цинкова.Свої боксити і власні залізні руди Лотарінгії. Лідерами в алюмінієвій промисловості є департаменти Вар ,Еро.
МАШИНОБУДУВАННЯ- провідна галузь промисловості:

-автомобілебудування – «Рено», »Пежо»,»Сітроєн»центри-Париж,Ліон;

-літакобудування – «Конкорди»,»Каравелли», виртольоти випускають у Парижі і Тулузі;

-електроніка, інформаційні засоби, пубутова техніка;

-суднобудування - Дюнкерк, Гавр, Сент-Назер;

-авіакосмічна промисловість- Тулуза;

-військова техніка.
ХІМІЧНА ПРОМИСЛОВІСТЬ розвивається високими темпами, особливо виробництво мінеральних добрив, гуми, пластмас, синтетичного каучуку, синтетичних волокон, миючих речовин, медикаментів. Заводи хімічної промисловості орієнтуються на сировину (Лотарінгія, Ельзас, Ланди), електрохімічна промисловість розміщена в районах виробництва дешевої електроенергії; основна хімія сконцентрована в центрах нафтопереробки, Головними центрами хімічної промисловості є Париж, Ліон, Марсель, район Нижньої Сени.
ЛЕГКА ПРОМИСЛОВІСТЬ: Париж здавна вважається законодавцем високої моди і найбільшим центром швейної промисловості.

ХАРЧОВА ПРОМИСЛОВІСТЬ розміщена у невеликих містах та у сільській місцевості, для неї характерні невеликі підприємства.

РОБОТА ІЗ СХЕМАМИ.СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО:

1)помірного поясу: - пшениця (1-ша у Європі);

-цукрові буряки (1-ша у Західній Європі);

-м»ясо-молочне скотарство.

2)Субтропічного поясу:-виноградарство (1-ша у світі за виробництвом вин);

-ефіроолійні квіти- район Ніцци;

-маслини, сутропічні фрукти.
ТРАНСПОРТ представлений усіма галузями.Діє швидкісна залізниця Париж-Ліон (400 км/год). Авіакомпанія «Ер Франс» має 61 аеропорт. Густа мережа залізничних і автомобільних доріг. Розвинуте морське і річкове судноплавство.
РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ.

Стор. 114 мал.55 (Територіальна структура господарства Франції).Характеризує учень.ВЧИТЕЛЬ.ОХАРАКТЕРИЗУЙТЕ ЗОВНІШНЬО-ЕКОНОМІЧНІ ЗВЯЗКИ ФРАНЦІЇ, У ЗОШИТІ СКЛАДІТЬ СХЕМУ ЕКСПОРТ, ІМПОРТ ТОВАРІВ.
УЧЕНЬ. Головну роль у зовнішньо-економічній діяльності відіграє зовнішня торгівля. Переважає торгівля з високорозвинутими країнами, головним чином Європейського співтовариства.

ІМПОРТУЮТЬ нафту,машини,продовольство(кава, какао, чай, тропічні продукти), хімічну продукцію;

ЕКСПОРТУЮТЬ машини та обладнання, напівфабрикати та продовольство, тканини одяг, вина, зерно, молочні продукти,цукор.
Учні позначають на контурній карті експорт і імпорт товарів, працюють з картами атласу.

ВЧИТЕЛЬ


В останні роки у Франції дедалі більше уваги приділяється розвиткові двосторонніх відносин з Україною в усіх напрямках. Особливо це стосується розвитку українсько-французьких торговельно-економічних відносин. Починаючи з 2000 року, регулярно проводяться засідання українсько-французької міжурядової комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

У юридичному віснику інформація про міжнародне економічне право.

МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ДОГОВОРИ-ЦЕ УГОДИ ЕКОНОМІЧНОГО ХАРАКТЕРУ, ДОБРОВІЛЬНО УКЛАДЕНІ МІЖ ДЕРЖАВАМИ ЧИ МІЖНАРОДНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ З МЕТОЮ РЕГУЛЮВАННЯ ЇХНІХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН.

ДО МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИМИ КОМЕРЦІЙНИМИ УГОДАМИ, ВІДНОСИТЬСЯ ВЕЛИКА ВІСІМКА, ЩО ВІДАЄ МАКРОЕКОНОМІЧНИМИ ПИТАННЯМИ, МІЖНАРОДНОЮ ТОРГІВЛЕЮ ТА ЗВ»ЯЗКАМИ З КРАЇНАМИ, ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ (ЇЇ ЧЛЕНИ: ФРАНЦІЯ,США, ВЕЛИКА БРИТАНІЯ,НІМЕЧЧИНА, ЯПОНІЯ, ІТАЛІЯ, КАНАДА, РОСІЯ).УЧЕНЬ. Між нашими державами склалися особливі відносини. Франція – це держава, яка чотири рази визнавала незалежність України.

Кажуть, що один з найбільших аеропортів світу – Орлі, поблизу Парижа названий на честь українського гетьмана Пилипа Орлика,а, може, його сина Григорія, який був у свій час одним з найзнаменитіших людей Франції і мав значний вплив на історичний розвиток цієї країни. Як зазначив повноважний посол Франції в Україні пан Юг Перне на прес-конференції з нагоди Днів культури Франції в Україні, «… початок культурним відносинам України з Францією поклала французька королева Анна – дочка Ярослава Мудрого, Може тому Україна стала першою з країн колишніх республік СРСР, де відкрилося посольство Франції».


КОРЕСПОНДЕН ГАЗЕТИ «СВОБОДА»

МИ СЬОГОДНІ НІЧОГО НЕ ПОЧУЛИ ПРО ФРАНЦУЗЬКУ КУХНЮ!
ДОПОВІДЬ УЧНЯ.

Французька кухня славиться своїми винами, сирами і улюбленими стравами.

Вина-марочні, сухі, червоні; коньяки. Батьківщина «Шампанського» (підземні вапнякові галереї провінції Шампань, де вино витримують у натуральних дубових бочках).

Сири. Кожен француз за рік споживає приблизно 20 кг сиру. Випускається 400 сортів білих і жовтих, із коров’ячого, овечого і козячого молока.

Найдорожчі-рокфор, сенталюр, ле лерен. Цінність – калорійні, виводять радіонукліди, містять амінокислоти, солі, вітаміни .

Улюблені страви:


-м’ясний біфштекс;

-різні супи(овочеві і рибні);

-гриби:делікатесні печериці і жульєни;

-жаб’ячі лапки, устриці;

-бланкет-рагу з білого м’яса з білим соусом;

-маслини,каштанове варення, різні соуси.


ВИСТУП ГРУПИ КРАЇНОЗНАВЦІВ, які представляють освіту, будинки мод, парфуми, архітектуру, кіно, естраду, літературу Франції.
ОСВІТА – як нові типи навчальних елітарних закладів, що дають дипломи бакалаврів для вступу до вищих навчальних закладів, виникли у Франції.

Величезну світову славу має Сорбонський університет у Парижі, Коледж де Франс, Інститут Франції (що об’єднує 5 академій).

Перша Енциклопедія українознавства була видана у Франції, в місті Серсель АН Франції.

БУДИНКИ МОД І ПАРФУМЕРНІ ФІРМИ

В.Гюго «Парфумер» - виникнення галузі : конкуренція за шкіряні рукавички для дворянства, любителів коней між Італією і Іспанією, Франція пропонує ароматичні рукавички.Колиска – м.Грас.

1. Будинок мод Ів Сен Лорана, понад 40 років.

2.Будинок мод Крістіана Діора, найстаріший. Сучасні дизайнери-Джон Гальяно, Пако Рабанн.

3. Будинок мод Версаче.

4. Будинок мод Коко Шанель (одна з небагатьох жінок-модельєрів. Духи «Шанель №5».

5. Будинок мод кутюр»є Луї Ферро.

6. Будинок мод Крістіана Лакруа (іспанський стиль).

7. Будинок мод Емануель Ангаро (італійський стиль).

8. Дизайнер Валентино (вечірні наряди для принцес).

9. Будинок мод Лоліти Лемпіки (одяг для дівчат).

10. Будинок мод Рошаз.

11. Будинок мод і парфумів Жене Пату.

Косметичні фірми

Професії модельєра, візажиста, дизайнера, кутюр»є беруть початок із Франції. Найкращі дизайнери – чоловіки. Будинки мод випускають ювелірні вироби і прекрасну чоловічу і жіночу галантерейну продукцію.

ЗАВДАННЯ. ПРОДОВЖИТИ ДУМКУ: -Я ДІЗНАВСЯ…

-МЕНІ СПОДОБАЛОСЬ…

-Я ВІДВІДАВ БИ…АРХІТЕКТУРА.

Франція-музей просто неба. Париж- одне з найкращих міст світу. Стоїть на р.Сені . Готель «Жорж» - типова споруда у французькому стилі, де зупинявся популярний письменник Бальзак.

ЧУДЕСА АРХІТЕКТУРИ:
ШАРТРСЬКИЙ СОБОР, освячений у 1260 р. Чудесний храм, присвячений Діві Марії. Французи, як і українці, багато молитов посилають до Богородиці. Скульптура Богородиці («Троянда Франції») – данина багатовіковій традиції французів поклонятися Діві Марії як БОГО МАТЕРІ-ЗАСТУПНИЦІ. На всіх іконах вона оточена символами:терновою гілкою, ліліями (символ непорочності), фіалками (символ покори). Діва Марія на вітражі-у трояндовому саду і тримає трояндову гірлянду-«Троянда без колючок».
ЛУВР – королівський замок, побудований Філіппом Августом у 1204 р. Перебудований Карлом у 1364 р. Сьогодні – це один із найбільших музеїв мистецтв світу (полотна і скульптури світових і французьких геніїв –Леонардо да Вінчі, Тиціана, Рубенса, Ель Греко,Пікассо).
ПЛОЩА ЗГОДИ – одна з найкрасивіших і найбільших площ Парижа( Площа 84 тис.км).
ТРІУМФАЛЬНА арка заввишки 50 м починає цю площу (побудована за наказом Наполеона у 1806 р.).

ЄЛІСЕЙСЬКІ ПОЛЯ – шлях тріумфів історії, прогулянок сьогодення, престижна вітрина Парижа, що має 628 будинків з обох боків.
МОНМАРТР-один із підвищених районів Парижа. Місце, де збирається мистецька еліта Франції,.Тут багато кабаре. Одна з його перлин – церква Сакре-Кьор (Церква Серця Христового) – побудована у візантійському стилі (1874-1919р.р.). Церква національного покаяння і примирення(Побудована після Паризької комуни на місці вбитого колись архієпископа). Поруч-художній музей Монмартра,музей воскових фігур.
СОБОР ПАРИЗЬКОЇ БОГОМАТЕРІ.

ВЕРСАЛЬ (1661р.)-шедевр Короля-Сонця Людовіка ХІУ. Резиденція,мисливський замок в околицях Парижа. Розкішний палацово-парковий ансамбль;сади зі скульптурами, фонтанами. Площа-101 га. Є навіть ціла система каналів-«Маленька Венеція». Туристський ансамбль світової слави.


ЕЙФЕЛЕВА ВЕЖА (1889 р.) – емблема Парижа, на березі р.Сени. Символ нової індустріальної епохи. Багато митців виступали проти її спорудження. Будував інжене Ейфель. Висота її разом з антеною – 320,75 м.
ЦЕНТР ПІРАМІДИ,побудований за рішенням президента Франції Жоржа Помпіду в 1977р. – найзнаменитіший зразок стилю «Хай-Тек». Багато різнокольорових скляних і металевих труб, з’єднаних галереями-ескалаторами, які нагадують хімічний завод. Головний сучасний атракціон Парижа. Центр акустики, музики, тут є концертні та виставкові зали, кафе.
«МУЛЕН-РУЖ»-«Червоний млин (1889р.)-кабаре. Різні музичні рев’ю, стриптиз-зали. Одна з цікавих родзинок Парижа.
УЧИТЕЛЬ. Франція знову обігнала Іспанію щодо туризму:архітектура, культура-це перше, що приваблює туристів. Багаті курорти Середземномор’я-Рів’єра, Лазуровий берег-дуже відомі , елітні. Розвинений тут також альпінізм як вид спорту і туризму.
КОРЕСПОНДЕНТ ГАЗЕТИ «ТЕРНОПІЛЬ ВЕЧІРНІЙ»

ПРОСИМО ВАС, ПОВІДОМИТИ ПРО КІНО,ТЕАТРИ,ЕСТРАДУ І ЛІТЕРАТУРУ ФРАНЦІЇ.
КІНО І ТЕАТРИ.
Театральне мистецтво Франції відіграло важливу роль у розвитку європейського театру. Найвідоміші театри: національні – «Гранд Опера», «Комеді Франсез»,Народний театр. Франція належить і провідна роль у створенні кіно. У 1895 р. в Парижі брати Люм»єр уперше змонтували сеанс кіно, який тривав 1 хв. Популярні сьогодні імена акторів Ж.Філінна, Ані Жірардо, Бриджіт Бардо, Депардьє. Луї де Фюнесса. П.Бельмандо, Ален Делона, Софі Марсо. Щорічні престижні кінофестивалі-конкурси в Каннах і їхня нагорода (Оскар)-слава Франції.

ЕСТРАДА


Класика її-Едіт Піаф, Мірей Матьє; улюбленці французів сьогодні –Патрісія Каас, Джо Дасен, Мілена Фамер, Оркестр Поля Морі.

ЛІТЕРАТУРА.

Це ще одна дуже різнопланова сторінка французької культури.

Епоха Відродження в літературі – Франсуа Рабле Гаргатюа і Пантагрюель» - жанр сатиричного гротеску.

А.Екзюпері – «Маленький принц»,»Планета людей» - французький романтизм.

О.Дюма – пригодницька література на історичному тлі.

Жуль Верн – наукова фантастика.

Бальзак, Стендаль, Мопассан, Флобер, Золя- засновники критичного реалізму.

Знову романтизм у В.Гюго і Жорж Санд

Дуже цікавий напрям літератури Франції, що межує із філософією, - ексзистенціалізм-представлений у творчості Альбера Камю

І Жана Сартра. Вони роздумували над змістом життя і якоюсь мірою заперечували суть людського існування, стверджуючи, що всі ми стоїмо над прірвою. .. Глибоко песимістичні твори: який тоді смисл життя, мрій, надій і сподівань?!

Але сьогодні інше світосприйняття мали письменники-новелісти, твори яких і досі хвилюють нас. Нині, в епоху глобалізації, культу матеріальних цінностей, втрати духовності, вони-поза політикою, поза кордонами, бо зачіпають найпотаємніші душевні струни, торкаються людських почуттів, переживань, незалежно від того, хто ти: француз, німець чи українець.
УЧИТЕЛЬ. В Андре Моруа є така новела «Фіалки щосереди». Її я пропоную вам сьогодні. Подумайте: чому назва новели стала фразеологізмом? Як ми маємо жити, щоб бути людьми? Що спільного є у нашій ментальності?

(Під інструментальні музичні варіації у виконанні оркестру Поля Моріа звучить короткий виклад новели А.Моруа «Фіалки щосереди»).


БЕСІДА. У наш такий прагматичний час на першому плані – проблеми війни і миру, грошей, економіки. А за ними десь сховані чисті почуття, які є в кожної людини.Їх соромляться, бояться виявити чуйність, увагу, безпосередність, ховаються за маскою цинізму, грубості і байдужості. Не випадково – слова про романтику в кінці.
-ЯК ВИ РОЗУМІЄТЕ НАЗВУ «ФІАЛКИ ЩОСЕРЕДИ» ? ЧИ ДІЙСНО БУКЕТИК? ЧОМУ ЦЕЙ ВИСЛІВ Є ФРАЗЕОЛОГІЗМОМ?
-Звичайно, це увага ,тепло. Коли не маєш цього, дуже чекаєш. У буденності – звикаєш і не помічаєш. Я бажаю кожному з вас, як нам цього бажає француз Моруа, фіалок щосереди в родині, сім»ї, у школі, на роботі, у наших стосунках з людьми. Пам»ятайте золоте правило, сказане Ісусом :»Люби ближнього свого, як самого себе». Будь готовий і сам дарувати ці фіалки, тоді ти обов»язково колись їх отримаєш.

ЗАВДАННЯ: МОЇ ПОБАЖАННЯ ФРАНЦУЗАМ.

ІУ. УТОЧНЕННЯ І УЗАГАЛЬНЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ.

Заочне турне по Франції завершено і нехай вам щастить і свято завжди буде з вами.
У. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити § 26.

Скласти роздум-мініатюру «Моя Франція».

ЮРИДИЧНИЙ ВІСНИК

МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНИХ, ПЕРШ ЗА ВСЕ ТОРГОВИХ , ВІДНОСИН МІЖ ДЕРЖАВАМИ ВИНИКЛО В ГЛИБОКУ ДАВНИНУ. ТОРГОВІ ВІДНОСИНИ З ДАВНІХ ДАВЕН Є ПРЕДМЕТОМ МІЖНАРОДНИХ ДОГОВОРІВ. ОДНИМ ІЗ МОРАЛЬНИХ І ПРАВОНИХ ПРИНЦИПІВ ВИЗНАВАЛАСЯ СВОБОДА ТОРГОВИХ ВІДНОСИН, ЩО БУЛО ОДНИМ ІЗ НАЙДАВНІШИХ ПРИНЦИПІВ МІЖНАРОДНОГО ПРАВА,
МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ДОГОВОРИ – ЦЕ УГОДИ ЕКОНОМІЧНОГО ХАРАКТЕРУ, ДОБРОВІЛЬНО УКЛАДЕНІ МІЖ ДЕРЖАВАМИ ЧИ МІЖНАРОДНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ З МЕТОЮ РЕГУЛЮВАННЯ ЇХНІХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН.
ДО МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ , ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИМИ КОМЕРЦІЙНИМИ УГОДАМИ, ВІДНОСЯТЬСЯ:

- ВЕЛИКА ВІСІМКА, ЩО ВІДАЄ МАКРОЕКОНОМІЧНИМИ ПИТАННЯМИ, МІЖНАРОДНОЮ ТОРГІВЛЕЮ ТА ЗВ’ЯЗКАМИ З КРАЇНАМИ, ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ ( ЇЇ ЧЛЕНИ: ФРАНЦІЯ, США, ВЕЛИКА БРИТАНІЯ, НІМЕЧЧИНА, ЯПОНІЯ, ІТАЛІЯ, КАНАДА, РОСІЯ).

Скачати 193.64 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка