Школа казок В. Сухомлинського Мета: познайомити учнів з біографією та творами В. О. Сухомлинського



Скачати 45.61 Kb.
Дата конвертації08.01.2019
Розмір45.61 Kb.
ТипПовідомлення

Тема: Школа казок В. Сухомлинського


Мета: познайомити учнів з біографією та творами В.О.Сухомлинського,

розвивати спостережливість, вміння давати оцінку вчинкам героїв оповідань,

виховувати доброту, чуйність, любов до рідних та близьких людей, любов до

природи, гордість за українську літературну спадщину.

Обладання: презентація Power Point, твори В.Сухомлинського

Методи і прийоми роботи: демонстрація презентації, розповідь, виставка книжок, робота з книжкою, розгадування кросворду, ілюстрування оповідання, інсценізація, вправа «асоціативний кущ», творча робота, вправа «Мікрофон».

Хід виховної години


  1. Організаційний момент.

Сьогодні радо вас вітаю

у світі письменника рідного краю.

Для учнів своїх він твори писав,

бути добрими, чуйними він їх навчав.



  1. Повідомлення теми, мети виховної години.

Виховну годину сьогодні присвячено українському письменнику, вченому, вчителю – В.Сухомлинському. Ми познайомимося з життям, творами великого українця.

  1. Основна частина виховної години.



  1. Розповідь вчителя.

Не так давно, в минулому столітті, жив на світі педагог, учений, письменник В. О. Сухомлинський ( 1918-1970). Він дуже любив дітей. Навчав їх, а ще писав для них багато-багато оповідань, казок: про ласкаве сонечко і м яку зелену травичку , про працелюбних мурашок і веселого метелика, про зайчика-хвалька та голосистого півника, про ласкаві мамині руки і добру бабусю. Він писав про доброту, бо сам був доброю людиною і дуже хотів,щоби діти виросли добрими і чуйними, працьовитими, щоб любили тата і маму, рідну домівку, нашу Батьківщину з широкими луками, зеленими садами, безмежними ланами. Зверніть увагу на добрі, уважні, лагідні очі і високе чоло, що свідчить про великий розум, відкриту душу, ніжна і добра посмішка завжди осявала його обличчя.

  1. Виставка творів письменника.

Погляньте на нашу виставку книжок В. Сухомлинського. Ці книжки розкажуть вам про життя хлопчиків і дівчаток, про життя рослин і тварин. Книжки навчать вас бачити красу природи, рости добрими та сміливими людьми.

  1. Робота з оповіданням В. Сухомлинського «Скільки ж ранків я проспав?»

Послухайте оповідання про красу української природи і скажіть: «З чим знайомитись і до чого закликає автор?»(читання вчителем)

Скільки ж ранків я проспав

Третьокласник Василько запитав у батька:

-Тату,а що я робитиму влітку?

- Відпочиватимеш і працюватимеш,- відповів батько.- Завтра поїдемо зі мною в поле.Добре?

- Добре! – зрадів Василько.

Васильків батько працював агрономом. Він вставав удосвіта і їхав у поле. Василько скрізь сон почув, як хтось доторкнувся до його плеча. Ой, як не хочеться вставати! Але пригадав Василько , що сьогодні вони з батьком їдуть у поле. Підвівся, подивився довкола. Надворі ще темно. На небі зірки сяють, а на сході червоніє. Василько вмився, поснідав з батьком. Ось вони вже на подвір ї. Василько показує на рожеве небо на сході й питає:


  • Тату,що воно таке? Чому небо червоне? Невже там пожежа? Батько посміхнувся

  • А хіба ти ніколи не бачив, як сонце сходить?

  • Не бачив,- відповів Василько.

  • Дивись,- сказав батько.- Побачиш раз- захочеться бачити щодня.

Потім вони стояли на околиці села. Перед ними зеленіло пшеничне поле. Сонячні промені блищали в крапельках роси. В блакитному небі співав жайворонок. Василько стояв, мов зачарований.

-Ой, красиво ж !- тихо промовив він.- Невже щодня так красиво ?

-Щодня ! – відповів батько.

-Скільки ж ран ків я проспав!- з жалем промовив Василько.

- Діти! Чому Василько з жалем промовив,що проспав багато ранків?

4. Робота з книжкою.

Розгляд книжечки « Горбатенька дівчинка».

а)обкладинки (хто автор, як називається, опис малюнка).

б)сторінок і змісту книжки.

в)читання учнями тексту.

Горбатенька дівчинка.

Клас розв’язував задачу. Учні схилились над зошитами. Коли це у двері хтось тихо постукав.



  • Відчини двері й подивись, хто там стукає, - мовив учитель.

Чорноокий хлопчик, що сидів за першою партою, живенько відчинив двері. До класу зайшов директор школи з маленькою дівчинкою. Тридцять п ять пар очей впилися в незнайому дівчинку. Вона була горбатенька. Учитель затамував подих і повернувся до класу . Він дивився у вічі пустотливих школярів і мовчки благав : хай не побачить дівчинка у ваших очах ні подиву, ні насмішки. У їхніх очах була тільки цікавість. Вони дивилися на незнайому дівчинку й лагідно всміхалися. Учитель полегшено перевів дух.

  • Цю дівчинку звуть Оля,- сказав директор.- Вона приїхала до нас здалеку. Хто поступиться їй місцем на першій парті ? Бачите, яка вона маленька ? Усі шість хлопчиків і дівчаток, що сиділи за передніми партами, піднесли руки:

  • Я!

Учитель був тепер спокійний: клас витримав іспит.

  1. Розгадування кросворда.

  1. Хто привів дівчинку в клас ?

  2. Хто вів урок?

  3. Хто розв’язував задачу?

  4. Хто відкрив двері?

  5. Що витримали діти?

  6. Як звали дівчинку?

6.Ілюстрування оповідання «Яблуко в осінньому саду »(Читання вчителем оповідання)

Пізньої осені маленькі близнятка Оля і Ніна гуляли в яблуневому саду. Був тихий сонячний день. Майже все листя з яблунь опало і шурхотіло під ногами. Тільки де-не-де на деревах залишилося пожовкле листячко. Дівчатка підійшли до великої яблуні. Поруч з жовтим листком вони побачили на гілці велике рожеве яблуко. Оля й Ніна аж скрикнули від радості.



  • Як воно тут збереглося?- з подивом запитала Оля.

  • Зараз ми його зірвемо,- сказала Ніна і зірвала яблуко. Кожній хотілося потримати його в руках.

Олі хотілося , щоб яблуко дісталось їй, але вона соромилась висловити це бажання, а тому сказала сестрі:

Ніні хотілося , щоб яблуко дісталося їй, але вона соромилась зізнатися в цьому. Ніна сказала:

  • Хай тобі буде яблуко, Олю.

Яблуко переходило з рук в руки,дівчатка не могли дійти згоди. Та ось їм обом сяйнула одна і та ж думка: вони прибігли до мами радісні, схвильовані. Віддали їй Яблуко. В маминих очах сяяла радість. Мама розрізала Яблуко й дала дівчаткам по половинці.

  • Яку пору року зображено?

  • Як звали дівчаток?

Новопразька ЗШ I-II ступенів

Виховна година на тему :

«Школа казок В.Сухомлинського»



Підготувала: кл. керівник Л.В.Лисенко

2017р.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка