Шкільні предмети – як засоби патріотичного виховання Актуальність темиДата конвертації10.03.2019
Розмір445 b.


Шкільні предмети – як засоби патріотичного виховання


Актуальність теми

Актуальність теми

національно - патріотичного виховання учня

Сьогодні Україна переживає найбільше випробування в своїй боротьбі за незалежність та територіальну цілісність. Тому зараз, як ніколи,стає перед гімназією важливе та актуальне питання,як зробити так, щоб наш навчальний заклад став для дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову державу,сприяти єдності української політичної нації та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.

Завдання загальної середньої освіти гімназії– формування особистості:

 • патріота, громадянина, зорієнтованого на систему цінностей та потреби

сучасного соціуму;
 • здатної до соціальної адаптації в суспільстві;

 • компетентної у власному життєвому виборі;

 • вмотивованої на подальше навчання, самоосвіту, яка прагне до трудової діяльності, побудови кар’єри;

 • орієнтованої у традиціях вітчизняної та світової культури;

 • налаштованої на пошук і самовдосконаленняПатріотичне виховання учнів через урочну діяльність

Компетентність педагога з патріотичного вихованняУкраїнська мова та література,російська мова та література

1.Підносити престиж української літератури серед підростаючого покоління;працювати над формуванням моральних ідеалів учнів на прикладах позитивних героїв художніх творів.

2.Формувати в учнів уявлення про досягнення України в галузі науки,культури.

3.Виховувати любов і повагу до рідної землі,до свого народу,прагнення до збереження рідної мови ,національних традицій і цінностей ( через тексти ( аналіз їх змісту))

4.Виховувати повагу та любов до державної мови, звертати увагу учнів на багатство і милозвучність української мови,захоплювати дітей її красою, пробуджувати любов до рідного слова( проведення тематичних уроків” Свято рідної мови”,” Шевченківське слово ”,” Мужай ,прекрасна наша мово” )

5.Виховувати любов до рідної природи, до рідного краю (складання власних творів “ Моє рідне місто”, “Улюблений куточок у гімназії” ,” Вулиця мого дитинства” та ін, написання творів про земляків, які прославили рідний край.)

6. Долучати до історії культури і літератури, скарбів усної народної творчості, звичаїв та обрядів українців, розкрити дивовижні людські долі(загадки,приказки,уривки з казок,колискові,щедрівки ,колядки)В процесі вивчення математики

Під час розв'язування задач треба не лише формувати первинні знання економіки, а й проводити бесіди виховного характеру. Виховувати почуття краси: естетикою креслень, малюнків, схем; елементами математики в естетиці природи (симетрія, періодичність). Викликати здивування: незвичайним рішенням, доказом; парадоксальністю, новизною математичних фактів і теорій;

В процесі вивчення інформатики

Вчителю необхідно впроваджувати проектну діяльність на уроках інформатики, що сприяє розвитку й саморозвитку учнів як суб’єктів культури, творців і проектувальників свого життя. Все це створює розвивальний життєвий простір для реалізації духовних потреб та інтересів дитини,

знайомити дітей про виробничі галузі України,про внесок вітчизняних учених у розвиток світової науки, знайомити дітей з історією розвитку інформатики в Україні.

В процесі вивчення біології

Формувати в учнів почуття гордості за свою Батьківщину, любові до природи, рідного краю,корисним буде організація народнознавчих хвилинок,до яких діти готують народні приказки, прислів’я,прикмети, пов’язані з природними явищами,тваринами і рослинами;знайомство дітей з досягненнями нашої країни в галузі науки,з вченими, які прославили Україну, сприяти пробудженню поваги і любові до того місця, де вони народились і виросли.

В процесі вивчення фізики

 • Необхідно виховувати у дітей бережливе ставлення до природи і людини, бажання пізнавати довкілля; економічне виховання (формування економічного усвідомленого ставлення до природнього середовища, до праці, до шкільного майна, до особистих речей; вміння зіставляти особисті потреби з економічними можливостями, їх задоволення; раціональна організація бюджета часу;бережливе ставлення до власності тощо);іноін

 • Формування родинних почуттів до своєї сім’ї (тема “ Сім’я,”)

 • ознайомлення з елементами культури країни,виховання любові і поваги до своєї країни, (тема “ Свята і традиції”)

 • Розвивати уміння презентувати свою країну у світі, культуру і побут свого народу,святкові обряди і культурні цінності.Фізична культура

 • Знайомити дітей з історією виникнення та розвитку видів спорту,відомими українськими спортсменами та досягненнями на міжнародній арені,характеристикою видів спорту на сучасному етапі.

 • Готувати до володіння військовими професіями,готувати до служби в армії, до захисту Вітчизни, сприяти нормальному фізичному розвитку, зміцнення здоров'я, підтримання на високому рівні загальної працездатності для навчання та ін.)

 • Використовувати на уроках рухливі та народні ігри, розваги,естафети,спортивні ігри,які сприяють вихованню патріотичних почуттів,формують свідомого громадянина України.Трудове навчання

 • трудове виховання (сумлінне ставлення до праці, культура і дисципліна праці, ініціатива і творчість у праці, підприємливість і діловитість, повагу до людей праці, готовність до вільного вибору професії та ін..);  формування любові та поваги до своєї країни, шанування національної культури й традицій і перенесення набутих знань й умінь у свою професійну діяльність. Адже, важливою складовою змісту національно-патріотичного виховання учнів є розвиток їхньої трудової активності,використанні методів навчання (спостереження, вимірювання, експеримент), які сприяють формуванню в учнів громадянських позицій, людських якостей, критично-аналітичного та технічного мислення.

 • естетичне виховання (викликати захоплення внутрішньою красою праці: стрункістю, корисністю; оригінальністю і витонченістю .

 • Виховувати почуття краси: естетикою креслень, малюнків.Алгоритм діяльності вчителя

. 1. Проаналізуйте навчальну програму з предмета і знайдіть там теми, питання, поняття, які мають громадянознавчий характер, розкривають певні аспекти проблем національно-патріотичного виховання.

Алгоритм діяльності вчителя

. 2. Сформулюйте ключові проблемні питання національно-патріотичного виховання , навколо яких можна організувати обговорення на уроці.

Алгоритм діяльності вчителя

3. Сформулюйте завдання уроку (результати, які ви очікуєте одержати наприкінці) національно-патріотичного виховання та вирішіть, якими методами краще скористатись у цьому випадку.

Алгоритм діяльності вчителя

4. Підготуйте фрагмент уроку та апробуйте його на практиці.

Алгоритм діяльності вчителя

5. Отримайте задоволення від своєї роботи!

Пріоритетні завдання шкільних МО з питань супроводу виховної роботиМетодичні поради вчителю щодо удосконалення національно - патріотичного виховання підростаючого покоління • Розкрити роль фундаментальних наук у забезпеченні стабільного розвитку держави, її конкурентоспроможності й обороноздатності.

 • Ознайомлювати учнів із діяльністю та досягненнями наукових установ, підприємств України.

 • Систематично інформувати учнів про участь українських науковців у сучасних дослідженнях, розроленнях нових технологій тощо.

 • Організовувати екскурсіъ (реальны і віртуальны) на підприємства, до науково-дослідних установ, мальовничих куточків, заповідних територій України.

 • Розв’язувать та складати з учнями задачы (розрахункових, якісних, експериментальних) з історичними матеріалами.Коли не можу нічим любій вітчизні прислужитись, в усякому разі з усієї сили намагатимусь ніколи ні в чому не шкодити Григорій СковородаШановні колеги! Бажаємо з новими силами та натхненням розпочати новий 2016 рік!
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка