Сценарій відкритого засідання школи становлення педагога 30. 12. 2011 р. Професія вчителя вічний екзаменСкачати 77.27 Kb.
Дата конвертації21.03.2019
Розмір77.27 Kb.
ТипСценарійНосівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1Сценарій

відкритого засідання

школи становлення педагога

30.12.2011 р.

Професія вчителя – вічний екзамен –

Глибокий і довгий, як сивий Дніпро.

Професія вчителя – вічний екзамен

На мужність, на чесність, порядність, добро.

Хай буде вам у добрий час дорога.
  Цей перший крок – з молитвою надії.
  Благословення вам від долі і від Бога.

І віри в себе, в світлі, добрі мрії.

Добрий день, дорогі друзі! Найтепліші, найщиріші вітання педагогам, гостям, людям з палким серцем, ласкавою усмішкою, мудрістю і щирістю.

Кожна людина неповторна. Це істина. Тому педагогіка є найбільш складною і суперечливою формою людської діяльності. Неможливо педагога навчити педагогіки. Педагогіки необхідно вчитися все життя. Недарма говорять: «Учитель живе до тих пір, поки він учиться, перестає бути вчителем той, хто перестає бути учнем».

Сьогодні ми проводимо відкрите засідання школи становлення педагога, яке пройде у вигляді конкурсу серед молодих вчителів «Дерзання, пошук, творчість молодих».

Допоможе нам у цьому журі, яке просимо зайняти свої місця: Дубовик С.Е.- директор школи, учитель вищої кваліфікаційної категорії, Старший учитель; Харченко Н.Г.= учитель вищої кваліфікаційної категорії, Старший учитель, відмінник освіти; Віриченко Н.С. – Старший учитель, відмінник освіти.

Оцінювання конкурсів буде здійснюватися за 3-бальною шкалою.Запрошуємо до зали молодих вчителів.

Представлення учасників.

Расюк Ліна Олегівна, працює у нашій школі на посаді педагога-організатора майже рік. Народилася у місті Носівка. У 1999 році пішла до 1 класу Носівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 (першою вчителькою була Віриченко Н.С.), далі продовжила навчання у Носівській районній гімназії. У виборі професії не останню роль зіграв приклад мами-вчительки – Расюк Світлани Максимівни. Тому у 2009 році Ліна Олегівна вступила на І курс історико-юридичного факультету Ніжинського педуніверситету ім.М.В.Гоголя і одночасно розпочала свою трудову діяльність у Лихачівській ЗОШ І-ІІІ ступенів на посаді педагога-організатора. Наприкінці 2010 року перевелася на цю ж посаду до Носівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. Вважає, що робота в школі вимагає надзвичайно великої наполегливості та терпіння. Проте, мета Ліни Олегівни - повністю реалізувати і розкрити себе як педагога. Своїм педагогічним кредо вважає відповідь давньогрецького вченого-філософа Аристотеля на питання, як досягти успіхів: “Доганяти тих, хто спереду, і не чекати тих, хто позаду.”

Кирилова Наталія Михайлівна – вихователь ГПД. Народилася у 1986 році у селі Рівчак-Степанівка, дитинство та шкільні роки пройшли у с. Іржавець, а от здобула середню освіту - у Держанівській ЗОШ, яку закінчила з відзнакою у 2003 році.

Наталія Михайлівна у дитинстві мала чимало мрій щодо вибору професії. Проте, ще у середніх класах зробила вибір на користь вчителя. А от факультет обрала дещо пізніше. На цей вибір, мабуть, вплинула її перша робота у редакції «Носівських вістей», кореспондентом якої вона була ще під час навчання у школі. На запитання «Чому саме ця професія?» відповідає: «Мабуть тому, що у сім’ї налічується близько десяти педагогів у трьох поколіннях, а вчителі прищепили любов до рідного слова». У 2011 році закінчила Ніжинський державний університет, здобула спеціальність вчителя української мови та літератури та зарубіжної літератури.Зараз прагне розкрити свій потенціал на роботі, якої прагнула, навчаючись в університеті.  Її кредо – слова американського лідера Мартіна Лютера Кінга: «Всередині нас криються потенційні творчі можливості, й ми повинні працювати щосили, щоб розкрити цей потенціал»
Коротя Катерина Сергіївна – вихователь ГПД. Народилася у 1989 році у місті Носівка. Навчалась у Носівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3. Після закінчення школи вступила до Ніжинського державного університету ім. М.Гоголя на історико-юридичний факультет, який закінчила у 2011 році за спеціальністю «історія і право». Катерина Сергіївна вважає, що її вихованці – маленькі особистості. Кожний із своїм характером, звичками. Саме тому з першого дня роботи намагається налагодити дружні стосунки з учнями, прагне бути їхнім товаришем та порадником. ЇЇ педагогічне кредо – «Нехай учитель поспішає до дітей, радіє кожній зустрічі з ними, тоді й діти поспішатимуть у школу і щиро радітимуть кожній зустрічі зі своїм учителем».

Мірошниченко Юлія Сергіївна - вихователь ГПД, вчитель англійської мови в початкових класах. Народилася у 1988 році у м. Прилуки. Своє дитинство провела в Носівці. Відвідувала дитячий садок «Барвінок», потім навчалася в Носівській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та районній гімназії. Першою вчителькою була Буряк Л.І.. У 2003 році Юлія Сергіївна вступила до Прилуцького педагогічного училища ім. І. Я. Франка на спеціальність «Учитель початкових класів, учитель англійської мови», отримала червоний диплом молодшого спеціаліста уже Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І. Я. Франка. Потім навчалася у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя, де здобула червоний диплом спеціаліста і кваліфікацію вчителя української мови і літератури, зарубіжної літератури та мови (англійської), паралельно закінчила курси журналістики. Зараз здобуває другу вищу освіту зі спеціалізації «Фінансовий менеджмент». Зараз для Юлії Сергіївни робота вчителя схожа на біг з перешкодами: новий день - нові труднощі. Але тим солодшою є перемога на фініші. Своїм життєвим кредо вона обрала такі слова давньоримського філософа Луція Сенеки «Скільки б ти не жив, усе життя слід навчатися».
Слово для привітання надається директору школи, вчителю вищої кваліфікаційної категорії, старшому учителю Дубовик С.Е.

1 конкурс. Експрес-опитування:

 1. Назвіть 3 причини, через які Ви обрали професію вчителя.

 2. Які риси характеру мають бути притаманні сучасному вчителю?

 3. Назвіть 3 речі, які стали для Вас відкриттям і повною несподіванкою в професії вчителя?

 4. к Ви гадаєте, яких двох речей не повинен робити вчитель ні за яких обставин?


2-й конкурс «Я-учитель» (самопрезентаія)

(Чому я обрав професію вчителя?)

Виступи вчителів
3-й конкурс «Асоціювання»

Записати на аркуші слова, з якими асоціюється дана тема, поняття, образ тощо – 1-3 хвилини. 1. Особистісно орієнтоване навчання

 2. Інформаційно-комунікаційні технології навчання

 3. Інтерактивні методи навчання

 4. Проектні технології


Підсумки конкурсів
4-й конкурс «Відгадай учня». За короткою характеристикою, яку склали класні керівники та класоводи, необхідно відгадати прізвище учня, якого Ви навчаєте.

    1. Для Мірошниченко Ю.С.: Учень невеликого зросту, кмітливий, рухливий, завжди зустрічає Вас із посмішкою. На зауваження реагує словами: «Добре! Зрозумів!»

 1. Для Расюк Л.О.: Дуже активна як у житті, так і стосовно виконання доручень. Добра і трохи невпевнена у собі. Завжди усміхнена. Артистична. Висока, модельної зовнішності.

 2. Для Кирилової Наталії Михайлівни:

Учень невеликого зросту, чорнявий, з карими очима. Старанний у навчанні. Гарно читає, швидко рахує. Вміє працювати самостійно. На перервах малює, вирізує, розфарбовує. Але якщо щось не подобається, може бурчати собі під ніс або сидіти під партою.

 1. Для Короті Катерини Сергівни:

Невеличкий я на зріст, але маю дивний хист-

я постійно розмовляю, я нервовий, я швидкий.

Вихователька моя на гурток мене здала.

Там я бісером зайнявся й ні до кого не чіплявся.5-й конкурс (малюнка ) “Фантазія”. Слайд-шоу до конкурсу Фантазія.

Уявіть себе через 10 років. Щоб краще створити бажаний образ, подумки дайте відповіді на запитання: • Скільки Вам років?

 • Який Ви маєте зовнішній вигляд?

 • Де і ким працюєте?

 • Що конкретно вмієте, можете робити?

 • Яку роль відіграєте у школі?

 • Яким є Ваше матеріальне становище? Які тепер маєте плани на майбутнє?

Обґрунтуйте свою відповідь. Час – 2 хвилини
6-й конкурс. Вирішення психолого-педагогічних ситуацій («психолого-педагогічні сніжинки») – вирізати та повісити на ялинку.

- Пропонуємо молодим педагогам психологічні ситуації, які могли б трапитися з будь-яким учителем на уроці або в позаурочний час. Цікаво почути, яке рішення вони оберуть. На обдумування – 2 хвилини.


Робота з залом

Ми часто цитуємо цікаві чи смішні фрази з учнівських творів чи контрольних робіт. Сьогодні до Вашої уваги хочу запропонувати інші цитати – вчительські. І пам’ятайте, в посмішці сила і мудрість учителя.


 • "Чому я повинна на вас, як міліціонер, гавкати? У мене ще хвіст не виріс!"
 • «Два мінус два дорівнює нулю. Це відома формула" (вчитель математики).


 • "Як мені набридло викликати до школи твоїх батьків! Вже краще б ти сиротою народився" (класний керівник).

 • "Кого немає, признавайтеся!" (Класний керівник).

 • "Іди і скажи своїй мамі, що ти випив у вчителя літр крові!" (Класний керівник).

 • "Досить базікати, а то весь клас пересаджу за першу парту" (класний керівник).

 • "Все у ваших інтересах: чим швидше приберете клас, тим швидше підете мити коридор" (класний керівник).

 • "У десятому класі соромно в туалет ходити" (класний керівник).

 • "А тепер я прошу вас записати друге: четвертий пункт …"

 • "Я не можу, коли на мене дивляться 25 очей!" (Вчитель хімії).

 • "Істина – вона в простому, як смерть Кощія" (вчитель літератури).

 • "На місці дзвінка я б вже продзвенів" (вчитель літератури).

 • "Білети на екзамені будуть різні. Одному може дістатися легше, а іншому – простіше" (вчитель літератури).

 • "Ви можете отримати мула, але в нього ніколи не буде мулят!" (Вчитель біології).

 • "Мікроби потрапляють у наш організм з руками" (вчитель біології).

 • "Отже, мої юні партизани, починаю допит по минулій темі" (вчитель ОБЖ).

 • "Припиніть розмовляти! Тихо! О Боже! Кулемет б мені на стіл!"

Перевіримо, як справилися молоді вчителі із вирішенням психолого-педагогічних ситуацій.

Підсумки конкурсів
Перевіримо ж вміння співпрацювати та почуття гумору наших молодих вчителів! Робота в парах.

7-й конкурс «Що б це означало?» - на слайдах презентації. Відповіді пов’язати із школою та повсякденним життям учителя.

На обдумування – 1 хвилина.
Молоді вчителі ще багато чого не знають. Але досвід приходить із роками. Не засмучуйтеся, якщо будуть невдачі: радісні й приємні хвилини теж будуть. А щоб не викликати на себе гнів адміністрації, потрібно всього-на-всього пам'ятати заповіді учителя.

 1. Усміхайтеся завжди, розвивайте свою пам'ять, щоб запобігти переживанням та стомлюваності, намагайтеся працювати з ентузіазмом.

 2. Коли доля дає вам лимон – перетворіть його в лимонад, і тоді всі мінуси перетворяться на плюси.

 3. Пам’ятайте, що секрет викладання в тому, щоб показати, що ви все життя знали те, про що прочитали вчора ввечері.

 4. Слухайте директора, він краще за вас знає, скільки й кому поставити двійок.

 5. Перш ніж поставити двійку, подумайте, хто її буде виправляти.

 6. Шануйте завуча: інакше він вам зробить стільки "вікон", що світла не побачите.

 7. Ця заповідь більше стосується тих, хто має певний стаж роботи. Не заздріть молодим колегам - їм ще так далеко до пенсії!

8-й конкурс. Наші вчителі - це енергійні, завзяті, красиві молоді люди, які мають свої захоплення і уподобання. Отож, конкурс “Мій коник”


Підсумки конкурсу.

Нагородження вчителів.
Скачати 77.27 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка