«Розвиток самостійності, творчого та образного мислення в процесі художньо-продуктивної діяльності»Скачати 242.57 Kb.
Дата конвертації15.05.2019
Розмір242.57 Kb.
ТипПлан роботи


Відділ освіти

Куп’янської міської ради Харківської області

Куп’янський дошкільний навчальний

заклад-ясла-садок№10 комбінованого типу

Куп’янської міської ради Харківської області

Матеріали засідання методичного об’єднання

для вихователів ІІ молодших груп

дошкільних навчальних закладів

м. Куп’янська

Тема: «Розвиток самостійності, творчого та

образного мислення в процесі

художньо-продуктивної діяльності»

Куп’янськ - 2016

Куп’янський дошкільний навчальний заклад-ясла-садок-№ 10

комбінованого типу Куп’янської міської ради Харківської області

П Р О Г Р А М А

засідання методичного об’єднання

вихователів ІІ молодших груп дошкільних навчальних закладів

м. Куп’янська

«Розвиток самостійності, творчого та образного мислення в процесі художньо-продуктивної діяльності»Дата проведення: 26 лютого 2016

Місце проведення: ДНЗ № 10
МЕТА :


 • Сприяти підвищенню рівня професійної компетентності педагогів щодо реалізації завдань та шляхів реалізації напряму художньо-продуктивної діяльності;

 • Допомогти вихователям збагатити свій досвід педагогічної діяльності новими ідеями, сприяти впровадженню їх в освітній процес;

 • Підвищувати творчий потенціал педагогів.ПЛАН РОБОТИ


Час

Зміст роботи

Відповідальний

Блок І. Організаційний

8.50 - 9.00

Прибуття та реєстрація учасників методичного об’єднання

черговий

9.00 – 9.10

Відкриття засідання методичного об’єднання

керівник метод. об’єднання

Тарасова О.С.Блок ІІ. Теоретичний

9.10 - 9.20


Доповідь «Художньо-творча діяльність, як засіб пізнання дошкільниками навколишнього світу»

(з використанням мульти-медійного обладнання) (тези)вихователь-методист Христич О.О.

9.20 – 9.35

Інформація «Творче, образне мислення в молодшому дошкільному віці»

Вправа «Складання розповіді «Чим пахне дитинство»Практичний психолог Дорошенко Н.Л.

Блок ІІІ. Практичний

9.35-9.50


Перегляд комплексного заняття з художньо-продуктивної діяльності

Тема: «Розповідь оповідання Н. Забіли «Олівець-малювець» та малювання в техніці ебру»Вихователь ІІ молодшої гр. №7

Котелевська О.І.

Вихователь ОМ Сергієнко І.М.


9.50-10.05

Театралізована діяльність

Драматизація казки «Стара казка на новий лад»Вихователь ІІ молодшої гр.№8

Ненашева О.В.Блок ІV. Інформаційно-репрезентативний

10.05-10.20

Підсумкова вправа «Все в ваших руках»

вихователь-методист

Христич О.О.10.20-10.30Підведення підсумків методичного об’єднання

Методист відділу освіти

Гаркуша Г.В.
ДОПОВІДЬ

«ХУДОЖНЬО - ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ, ЯК ЗАСІБ

ПІЗНАНИЯ ДОШКІЛЬНИКАМИ

НАВКОЛИШНЬОГО СВІТУ»

Ефективним шляхом всебічного гармонійного розвитку особистості є залучення дошкільників до художньо-продуктивної діяльності, яка включає образотворчу, музичну, театралізовану, художньо-мовленнєву діяльність.

Ці види діяльності спрямовані на створення певного продукту, вимагають оволодіння особливими способами дій і здійснюють специфічний вплив на психічний розвиток дітей, виконуючи функцію позитивно-емоційного збагачення, викликають емоції радості, захоплення, натхнення, витісняють тривожність, напругу, почуття безпорадності.

Художньо-продуктивна діяльність задовольняє гостру потребу дітей у самовиявленні і є одним із найулюбленіших занять дошкільників.

Дитинство - країна дивовижна. У ній все можливо. Кожен може зробити світ навкруги сліпуче барвистим, яскравим і цікавим. Для цього досить лише бути дитиною, уява і творчість якої можуть створювати чудеса. Будь-яка дитина, незалежно від її здібностей, любить малювати, ліпити, вирізати і наклеювати, таким чином передаючи те, що її хвилює, що їй подобається, викликає інтерес. У дитини виникає цілком природне бажання передати в малюнках свої враження про навколишній світ.

Основні завдання з художньо-продуктивної діяльності розкрито в освітній лінії Базового компоненту дошкільної освіти «Дитина у світі культури» передбачає формування почуття краси в її різних проявах, ціннісного ставлення до змісту предметного світу та світу мистецтва, розвиток творчих здібностей, формування елементарних трудових, технологічних та художньо-продуктивних навичок, самостійності, культури та безпеки праці. Результатом оволодіння дитиною різними видами предметної та художньої діяльності є сформоване емоційно-ціннісне ставлення до процесу та продуктів творчої діяльності, позитивна мотивація досягнень; здатність орієнтуватися в розмаїтті властивостей предметів, розуміти різні способи створення художніх образів, виявляти інтерес до об’єктів, явищ та форм художньо-продуктивної діяльності, а також оволодіння навичками практичної діяльності, культури споживання.

Для збагачення змісту навчання та виховання важлива інтеграція різних видів художньо-продуктивної діяльності. Це дозволяє інтегрувати зміст напряму «Художньо - естетичний розвиток» з іншими напрямами Програми.

Наприклад, з освітніми напрямами

«Пізнавальний розвиток» - первинне уявлення про діяльність народних майстрів, діти визначають різні види народних промислів, ведуть порівняння.

«Соціально-моральний розвиток» - бесіди, розгляд іграшок альбомів, листівок.

«Мовленнєвий розвиток» - читання і слухання оповідань, легенд і казок при знайомстві з декоративно - прикладним мистецтвом, елементарну словесну творчість, творче розповідання про народні промисли.

«Фізичний розвиток» - використання пальчикової гімнастики, динамічні паузи, зорова гімнастика, бесіди про безпечні правила використання художнього матеріалу та обладнання.

«Художньо – естетичний розвиток» - розучування віршів про вироби народних майстрів, знайомство з прислів'ями та приказками про працю майстрів, народну творчість.

Інтегрований підхід сприяє переосмисленню загальної структури організації навчального процесу, спеціальній підготовці дітей до процесу сприйняття, розуміння і осмислення інформації, формування в дітей розуміння і уявлень про взаємодію всього в світі, як єдиного цілого.

В інтеграції один вигляд мистецтва виступає стержневим інший - допомагає ширшому і глибшому осмисленню образів і їх створенню різними виразними засобами.

Оскільки художньо-продуктивна діяльність найбільш природний і радісний вид діяльності, яка формує характер дітей, вона дозволяє розвивати у дітей найрізноманітніші позитивні якості: самостійність, доброзичливість, життєрадісність, ініціативу, творчу вигадку, долучають до колективних переживань, наповнюють дитяче життя яскравими фарбами.

У процесі продуктивної діяльності :

• інтегрується зміст різних освітніх напрямів;

• створюються умови для пізнавальної діяльності;

• створюються умови для спільної пошукової діяльності дошкільнят, педагогів і батьків;

• формуються комунікативні якості;

• розширюється соціальний досвід;

• розвиваються творчі здібності та образне мислення.

Тому у творчій діяльності більш ефективно, з одного боку, закріплюються навички та вміння, а з іншого - збільшується потреба в пізнанні нового, розширюється кругозір в спільних діях і переживаннях.

Дитина – це художник-чарівник, вона повинна відчувати, розповідати про мистецтво фарбами, олівцями, просто рукою, пальцями та іншими підручними матеріалами. Образотворча діяльність відкриває дітям чарівний світ почуттів людини, що прагне поділитись своїми переживаннями, радістю, захопленням від почутого, побаченого прекрасного у реальному житті і виразити їх у лініях, барвах, кольорі.

Зберегти стійку мотивацію до художньо-творчої діяльності у дітей допомагають заняття з використанням нетрадиційних матеріалів і технік малювання.

Нестандартні підходи до організації образотворчої діяльності дивують і захоплюють дітей. Оригінальне малювання розкриває творчі можливості дитини - це завжди особлива подія, низка дивних відкриттів. Чим більше можливостей експериментувати буде надано дитині, тим активніше запрацюють її фантазія та уява. Існує дуже багато нетрадиційних засобів зображення, але об’єднана фантазія дітей і вихователя може допомогти нам знайти ще інші.

Досвід показує, що одне з найбільш важливих умов успішного розвитку дитячої художньої творчості – різноманітність і варіативність роботи з дітьми на заняттях. Незвичайний початок роботи, красиві та різноманітні матеріали, цікаві для дітей неповторні завдання - ось що допомагає не допустити в образотворчість дітей одноманітність і нудьгу, забезпечує жвавість і безпосередність дитячого сприйняття та діяльності. Важливо кожного разу створювати нову ситуацію так, щоб діти, з одного боку, могли застосовувати раніше засвоєні знання, навички, вміння, з іншого - шукали нові рішення, творчі підходи. Саме це викликає у дитини позитивні емоції, радісне здивування, бажання працювати творчо.

Щодня працюючи з дітьми, необхідно допомогти малюкам через продуктивні види діяльності глибше усвідомлювати свої думки і почуття, виховую вміння бачити і відчувати прекрасне, розвиваю творчі здібності. Оволодіння дитиною видами художньо - творчої діяльності є важливим показником високого рівня його загального розвитку і підготовки до навчання в школі.

Згадаймо В.О. Сухомлинського, який вважав, що витоки здібностей та обдаровань дітей - на кінчиках їхніх пальців. Від пальців, образно кажучи, йдуть тоненькі струмочки, які живлять джерело творчої думки. Продуктивна діяльність дає дитині змогу відтворити на аркуші паперу свої думки та почуття. Ось чому головним завданням організації зображувальної діяльності має стати виховання естетичних почуттів, а допоміжним - навчання технічних прийомів. Отже, залучаючи дитину до образотворчої діяльності, вихователь не тільки сприяє її психічному розвитку і становленню особистості, а й спонукає до відтворення прекрасного. А останнє особливо важливе, й підтвердженням цьому слугує вираз Ю. Азарова та Л. Азарової про те, що «коли дитина не побачить краси у малому, вона не навчиться бачити прекрасне й у великому».Виступ практичного психолога

ІНФОРМАЦІЯ «ТВОРЧЕ, ОБРАЗНЕ МИСЛЕННЯ В МОЛОДШОМУ ДОШКІЛЬНОМУ ВІЦІ»

Про самостійність, творчість, образність мислення говорять і пишуть багато. І на це є свої причини. Розвиток суспільства у нових умовах ставить завдання – формування творчого потенціалу особистості .

Що необхідно для цього? Можна багато дискутувати, але в будь-якому випадку необхідні знання, творчість, комунікабельність.

Ми можемо багато говорити про можливості самостійності, творчого та образного мислення, але зрозуміти вагомість розвитку цих процесів неможливо, якщо не з’ясуємо, як ці процеси прискорюють вивчення та засвоєння матеріалу у будь-якому віці.

Дитячий садок. Час зростання, час відкриття гри, усвідомлення себе, своїх можливостей. Дуже важливо в ранньому віці не загубити все, що закладено природою в дитині, не «закрити» бажання думати, фантазувати, розмірковувати. Серія заборон «Не бігай!», «Не галасуй!», «Не фантазуй!» тощо, які ми вводимо без пояснень знищує дитину, не дає можливості розвитку, робить її інертною.

Кожній дитині 3-6 років властиве образне, творче мислення, яке характеризується пошуком рішень більш складних ніж ті, що лежать на поверхні.

Що ж означає поняття образне, творче мислення?

Це відображення зв’язків і відносин між предметами і явищами, що веде до отримання нових знань.

Образне мислення – основний вид мислення дошкільника. У найпростіших формах воно є вже в ранньому віці, виявляючись у вирішенні практичних завдань, пов’язаних з предметною діяльністю дитини, із застосуванням найпростіших предметів.

Оперування образами та уявленнями робить мислення дошкільника таким, що виходить за межі ситуації, що сприймається, і значно поширює пізнання.

У дошкільника з 3 років зростає тенденція до самостійності, незалежності й оригінальності мислення. Дитина в цьому віці будує власні теорії, може поєднувати об’єкти та властивості, які, з погляду дорослого непоєднувані.

Дитина міркує вголос, зіставляючи й узагальнюючи, перебираючи можливі варіанти, намагається пояснити невідоме за допомогою відомого. ЇЇ мислення є конкретним образним. В об’єктах діти виділяють найяскравіші і не завжди істотні ознаки, що приводить до незвичайних, на думку дорослих, умовиводів.

Наприкінці дошкільного віку в дитини складаються первинна картина світу і зачатки світогляду в наочно-образній формі. Саме засвоєння форм образного пізнання підводить дитину до розуміння об’єктивних законів логіки, сприяє розвитку понятійного мислення.

Творче мислення - процес, який характеризується такими якостями, як :

 творча продуктивність (здатність до висування великої кількості ідей за одиницю часу);

 оригінальність (здатність придумати унікальні і нові ідеї, які можуть здивувати);

 гнучкість(здатність до всебічного розгляду предмету, здібність ураховувати при прийнятті рішень різні обставини);

 деталізація (здатність працювати над ідеєю, «шліфувати» її для придання їй закінченості форми(або незакінченості та нескінченості)).

Розвиваючи в дітей здатність до образного, творчого пізнання світу ми формуємо вміння усвідомлювати потрібні знання в процесі їх сприйняття, закріплюємо попередні вміння і розвиваємо нові здібності.

Тому на першому етапі розвитку творчих здібностей ми ставимо завдання розвинути вміння бачити образами, мислити образами; навчитися застосовувати образне мислення для розуміння того матеріалу, який пропонується для подальшого навчання.

Що ж можна порадити для розвитку самостійності, творчого та образного мислення?

Видатний дослідник з цього питання Дж. Гауен радить:

 підтримувати схильність дитини до творчості і виявляти співчуття до невдач. Уникати несхвальних оцінок;

 намагатися відповідати на всі запитання дитини, навіть якщо вони здаються дикими й абсурдними;

 надати більше можливостей побути одному і займатися своїми справами;

 допомагайте дитині у задоволенні основних людських потреб (любов, безпека, повага до себе й оточуючих);

 виявляйте симпатію до перших спроб дитини, навіть незграбних, вербалізувати свої ідеї;

 допомагайте дитині стати «розумним авантюристом» і часом покладатися у процесі пізнання на ризик та інтуїцію, що найвірогідніше допоможе зробити справжнє відкриття.

Важливо, щоб дитина самостійно навчилася розв’язувати творчо навчальні та життєві задачі і «пізнала» себе – оцінила свої слабкі та сильні сторони для сприйняття самого головного в житті рішення – Ким і Яким бути.

Вправа «Складання розповіді «Чим пахне дитинство»

Мета: Стимулювання педагогів до прояву творчості; розвиток уяви, творчих здібностей, творчого потенціалу та пошук ресурсного стану; зменшення страху критики або засудження.

Хід вправи:

Карти розкладаються в центрі столу, а учасники стають навколо столу. Перший учасник витягає карту з колоди, кладе на стіл і продовжуючи на неї дивитися, починає розповідати історію. Коли він закінчив, наступний гравець бере карту з колоди, кладе її поруч з попередньою і розповідає продовження історії.Обговорення:

 • Чи складно було виконати завдання?


Комплексне заняття з художньо-продуктивної діяльності

Тема: «Розповідь оповідання Н. Забіли «Олівець-малювець» та малювання в техніці ебру»

Завдання:

Ознайомити дітей з оповіданням Н. Забіли «Олівець-малювець»;

Вчити уважно слухати літературний твір, читання якого супроводжується показом ілюстрацій.

Вчити відповідати на запитання за змістом твору.

Формувати умови для розвитку образного мислення, кмітливості, уваги.

Сприяти формуванню розумових операцій, розвитку мовлення.

Закріпити знання дітей про основні і складені кольори, розповідати про характер кольору.

Продовжувати формувати вміння дітей встановлювати зв'язок між музикою та кольором.

Удосконалювати вміння створювати кольорову палітру в техніці ебру.

Розвивати асоціативно-образне мислення, творчу уяву, фантазію.

Виховувати естетичну насолоду від поєднання різних кольорів.

Словник: ознайомити дітей зі словом димар, примара.

Обладнання та матеріал:  зроблена власноруч книга за оповіданням Н.Забіли «Олівець-малювець», ілюстрації зображенням хмаринок, зображення ілюстрацій за темою «Природа»; папір білого кольору, гуаш різного кольору, вологі серветки, зубочистки, клейова основа; запис музики Чайковського «У комилька», мультимедійна дошка.

Хід заняття:

І. Вступна частина

Діти на початку заняття стають в коло.Вихователь: Діти,давайте візьмемося за руки, зробимо красивий, рівний гурток і побажаємо один одному доброго ранку.

Це права рука

Це ліва рука

Похлопали трошки

веселі долоньки

Всім ми раді, посміхнулись.

Доброго ранку, всім побажали!

(Вихователь пропонує малюкам подивитися один на одного і посміхнутися.)Вихователь:

- Усі діти посміхаються? Гарний у вас настрій?ІІ. Основна частина

 1. Розповідання оповідання Н. Забіли «Олівець-малювець»

Вихователь: Любі діти, зараз ми з вами поринемо у світ книг, подорожуватимемо сторінками казок. Погляньте, яка книга? (красива, велика, яскрава…)

Написала цю книгу Наталя Забіла, а називається оповідання «Олівець – малювець».

Вихователь розповідає оповідання з показом та розглядом ілюстрацій.

Олівець-малювець
Взяла Яся олівець, олівець-малювець.
Сіла Яся біля столу, розгорнула папірець:
— Треба тут намалювати отаку здорову хату! Вікна. Дах. Димар на нім. З димаря — великий дим!
Ось травичка. Ось доріжка. Ось дитинка. Ручки. Ніжки. Ротик. Носик. Голова. І волосся — як трава!
Ось на небі сяє сонце. Довгі промені ясні... А в сторонці під віконцем квітнуть квіти запашні.
У дитинки є спідничка, а на ніжках черевички. Ще їй кошика зроби — піде ляля по гриби.
Ліс такий густий, кошлатий, і дерев у нім багато: все ялинки та дубки. Як щітки, стирчать гілки.
А під кожним під дубочком два грибочки, три грибочки, ось чотири, ось і п'ять... Вже нема де малювать!
Враз на сонце, як примара, налетіла чорна хмара, чорна-чорна, наче дим...
Ось і блискавка!
І грім!
І полився з хмари дощик на грибочки, на дубочки, на ялинку, на хатинку, на малесеньку дитинку, на волоссячко, на кошик, ллється дощик, дощик, дощик, ллється швидко, швидко, швидко!
І нічого вже не видно!
— Що ж ти, Ясю, наробила?
Зачорнила весь папір. І протерла, і продерла, і пробила аж до дір!.. Яся каже.
— Ай-ай-я! Яся каже.
— Це не я! Це такий вже олівець, олівець-малювець!


 1. Бесіда за змістом оповідання Н. Забіли «Олівець-малювець»

Запитання до дітей:

 • Як називається оповідання, що ви прослухали?

 • Що малювала Яся? (хатку,дитину, сонце, хмару, дощик)

 • Чи красива вийшла в Ясі картина?

 • Хто ж зачорнив і продер увесь папір Яся чи Олівець-малювець?

 • Малята, покажіть який настрій був у Ясі коли вона починала малювати.

 • А який настрій був під кінець оповідання?

 1. Дидактична гра «Ясени хмаринки» - на що схожі хмаринки?

(розвиток образного мислення)

Діти розглядають хмаринки дивлячись на мультимедійну дошкуВихователь: Малята, хмарки всі ви розпізнали час настав пограти з Олівцем-малювцем.

 1. Фізкультхвилинка

Намалюю олівцем, розмалюю олівцем, (діти малюють у повітрі)

Намалюю отаку здорову хату! Вікна. Дах. Димар на нім. З димаря — великий дим!
Ось травичка. Ось доріжка. Ось дитинка. Ручки. Ніжки. Ротик. Носик. Голова. І волосся — як трава!
Ось на небі сяє сонце. Довгі промені ясні... А в сторонці під віконцем квітнуть квіти запашні.
У дитинки є спідничка, а на ніжках черевички. Ще їй кошика зроби — піде ляля по гриби.
Намалюю олівцем, розмалюю олівцем. (повторно малюють у повітрі)

 1. Розгляд ілюстрацій

Віхователь: Діти, у книжці чорна сторінка так не годиться треба Ясі нам допомогти та перетворити чорну сторінку на яскраву, райдужну сторінку.

Запропонувати дітям розглянути яскраві ілюстрації зображенням квітучого лука, галявини, лісу.

Звернути увагу на кольори квітів, ягід, соковитої трави, височини дерев, сонячних промінчиків, виділити особливості квітів, дерев.

Вихователь: Розглядаючи такі яскраві, різнокольорові малюнки з казковими деревами, яскравими квітами, теплим сонечком так і надихає настрій на створення картини.

- Малята, треба нам намалювати сторінку для Ясиної книжки, але сьогодні ми будемо малювати незвичайним способом. Будемо створювати сторінку на воді, ця техніка називається ебру.

6. Показ малювання вихователем


 1. На набризкану різними фарбами клейову основу треба олівцем-зубочисткою створити візерунок.

 2. Обережно покласти аркуш паперу на клейову основу, прогладити легенько

долонькою.

 1. За куточки підняти папір. Помилуватися своїм мистецтвом.

Мій знайомий олівець

Малювати молодець.

Дуже любить дарувати

Він малюночки малятам.

Посміхнувся олівець:

-"От який я молодець!

Я ніколи не сумую,

Все, що бачу, намалюю:

Сонце, море, гори, ліс,

Цуценятків чорний ніс,

Помічаю все, слідкую,

Кожен день я щось малюю.

От який я молодець!»

 1. Самостійна творча робота дітей.

Виконуючи роботу діти слухають музику П.І.Чайковського «У комелька»

Після закінчення роботи розглянути райдужну сторінку й захопитися її дивовижною привабливістю.

Звернути увагу які візерунки можна відшукати чи є тепле сонечко, солодка ягідка, височезне дерево, яскравий метелик, соковито-зелена травиця.

Діти відшукують образи в намальованих малюнках. Завдання на розвиток образного мислення.

Спорудити увагу дітей на диво: поки вони малювали – самі перетворилися на фарби. Запропонувати під музику повести хоровод. Діти з «моделями» фарб танцюють під музику П.І.Чайковського «У комелька».

Після хороводу діти розглядають кольори і дають характеристику кольору. 1. Мовна гра «Розкажи про кольори»

Мета: гра на розвиток асоціативно-образного мислення, на формування творчої уяви та фантазії.

Хід гри. Вихователь пропонує дітям одягти шапочки-фарби різного кольору. Під супровід мелодичної музики уявити себе фарбою. Після закінчення танцю діти розповідають про характер фарби, або з ким приятелює той чи інший кольори.ІІІ. Підсумок

Вихователь: Давайте помилуємося красою ваших робіт.

Прикрасимо чорну сторінку вашими малюнками.

Подивиться, як чудово вийшло!

Книга стала ще яскравіша, гарніша.

А Ясі давайте побажаємо малювати охайніше, бути старанною.


Театралізована діяльність

Драматизація казки «Стара казка на новий лад» (російською мовою)

Задания:

Продолжать учить эмоционально воспринимать содержание сказки, запоминать действующих лиц;

Учить интонационно выразительно воспроизводить слова и фразы из сказки;

Продолжать воспитывать отзывчивость у детей, учить сопереживать и понимать героев сказки;

Продолжать учить детей передавать характерные особенности взятой на себя роли;

Словарная работа: закрепить умение образовывать слова с уменьшительно-ласкательными суффиксами (Лисичка-сестричка, мишка- норушка, волчок и т.д.)

Развивать память, воображение, внимание, творческие способности.

Предварительная работа: Чтение украинской народной сказки «Рукавичка» и рассматривание иллюстраций; инсценировка украинской народной сказки «Рукавичка» с помощью настольного театра; проведение игр и упражнений: «Теремок», «Скажи ласково», «Что изменилось?».

Материал: Домик-сапожок, деревья макеты, костюмы: зайца, медведя, лягушки, волка,

мышки, лисички.Ведущий: Вы любите сказки?

Вижу заблестели глазки.

Предлагаю вам, друзья,

Сказку про жилье зверья.

Эта сказка старая,

Но на новый лад

И сейчас детишки покажут ее вам.


 • Посмотрите сапожок. Как он здесь оказался? Кто его потерял? Вот сейчас мы с вами и узнаем, кто его потерял и что произошло дальше!

 • Купила мама дочке красивые сапожки.

Но они немного велики, ножкам нужно дорасти.

А Ариша не утерпела, сапожки новые одела.

Пошла на улицу гулять, чтоб подружкам показать.

По сугробам Ариша шагала

И один свой сапожок потеряла.

Мишка мимо пробегала,

Сапожок тот увидала.

Мышка: В сапожочке поселюсь! В нем от холода спасусь!

Ведущий: Прискакала тут лягушка, Пучеглазая квакушка.

Лягушка: В сапожочке кто живет? Кто к себе меня возьмет?

Мышка: Я мышка - норушка! Здесь сейчас моя избушка!

Лягушка: Я зеленая лягушка Пучеглазая квакушка! Можно мне с тобою

жить? Будем жить мы, не тужить!Мышка: Заходи скорей, лягушка! Будешь для меня подружка. Ведущий:

Зайка белый прискакал,

Сразу спрашивать он стал.

Заяц: В сапожочке кто живет? Кто к себе меня возьмет?

Мышка: Я мышка-норушка,

Это наша здесь избушка!Лягушка. Ну а ты что за зверь? Страшно открывать нам дверь!

Заяц: А я зайчик-побегайчик,

Быстроногий попрыгайчик.

Ты впусти меня скорей,

Вместе будет нам теплей!Ведущий: Стали жить они втроем,

И не тесен им их дом.

Пробегала тут лисичка, увидала сапожок.

Лиса: В сапожочке кто живет?

Кто к себе меня возьмет?Мышка: Я мышка-норушка,

У нас теплая избушка!Лягушка: Я зеленая лягушка!

Заяц: А я зайчик — побегайчик,

Быстроногий попрыгайчикВместе: А ты кто?

Лиса: А я - рыжая лисичка,

Всем зверям в лесу сестричка,

Хвост пушистый, мех золотистый,

Вы втроем живете,

Меня к себе возьмете?

Заяц: Заходи лиса скорей,

Вместе будет нам теплей!Ведущий: Рыщет по лесу волчок

- Острый коготь и зубок. К сапожочку подбежал, громко-громко зарычал.Волк: Кто живет в сапожке?

Хочется здесь жить и мне!Мышка: Я мышка-норушка!

Лягушка: Я лягушка – ква-квакушка!

Заяц: А я зайчик — попрыгайчик!

Лиса: Я лисичка — всем сестричка!

В сапожке итак нас много

Не хватает только волка!

Волк: Я волчок — серий бочок,

Острый коготь и зубок.

Потеснитесь все немножко,

И залезу я в окошко!Ведущий: Втиснулся волчок с трудом,

Очень тесним стал их дом.

Но зато зверькам тепло

- Не замерзнет уж никто!

Мишка по лесу идет,

Толстим голосом ревет.Медведь: Я — косолапый мишка,

Пустите в ваш домишко!

Кто живет здесь, отвечайте!

Поскорей меня впускайте!Мышка: Я мышка-норушка!

Лягушка: Я лягушка- ква-квакушка!

Заяц: А я зайчик — побегайчик!

Лиса: Я лисичка — всем сестричка!

Волк: Я волчок — серий бочок,

Острый коготь и зубок!

В сапожок ты не войдешь, Ты медведь ее порвешь!

Заяц: Где мы будем согреваться,

От метелей - вьюг спасаться?Лиса: Ты, мишутка, не сердись! Лучше рядом поселись.

Мышка: Будешь дом наш сторожить,

И все будем ми дружить!Медведь: Что ж, согласен я, друзья! Охранять вас буду я!

Ведущий: Так они и порешили

— Дружно, весело все жили.

Нам запомнить нужно. Побеждает Дружба! Тут и сказки конец, а кто слушал молодец!

(Дети артисты делают поклон и уходят!)


Підсумкова вправа «Все в ваших руках»

Мета: проведення загального оцінювання діяльності

Опис вправи:

Учасникам пропонується на аркуші паперу обвести руку. Кожен палець – якась позиція, по якій треба висловити свою думку:

«Великий» - для мене було цікавим….

«Вказівний» - з цього питання я одержав конкретну допомогу…

«Середній» - мені не сподобалося…

«Підмізинний» - моя оцінка психологічної атмосфери.

«Мізинець» - хотілося б …

(учасники заходу пишуть свої враження від семінару і здають коментуючи)
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©wishenko.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка